Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OLYMPION ΠΑΤΡΑ


Panagiota

Recommended Posts

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΟΛΥΜΠΙΟΝ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ, ΤΙΜΕΣ ΚΛΠ?

 

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παναγιώτα , έγω γέννησα εκεί τον γιό μου , τον Ιουνιο του 2006!

Οι εντυπώσεις μου πολύ καλές, (ήταν στην αρχή της λειτουργείας της μαιευτικής μονάδας).

Οι εγκαταστάσεις πολυ συγχρονές και λειτουργικές.

Καθαροί χώροι & φιλόξενο περιβάλλον.

Οι μαίες , νοσοκόμες, παίδίατροι &γενικά τα προσωπικό , πάντα ευδιάθετοι και πρόθυμοι να βοηθήσουν.

Απο τιμές δεν θυμάμαι να σου πω , αλλα θυμάμαι να ήταν προσιτές για τα δικά μας δεδομένα.

Έμεινα σε δίκλυνο. Διαθέτει μέχρι και τετράκλινα απο οτι ξέρω!

Και βέβαια Σουίτες !!! :P

Αυτή την στιγμή θεωρώ ότι είναι ότι σύνχρονο υπάρχει στη πελλοπόνησσο , στο ιδιωτικό τομέα πάντα.

Στην παρακάτω σελίδα μπορείς να μάθεις περισσότερα & με ένα τηλ. θα ενημερωθείς για τα τρέχοντα τιμολόγια!

http://www.olympion-sa.gr/

 

Αυτά απο εμένα και ...... καλή λευτεριά!!! :D:D:D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή προχθές πήγα για να δω τα δωμάτια και να πάρω τιμές, έχω τις καινούριες:

Φυσιολογικός τοκετός

lux- 2100euro

suite- 2400

1κλινο- 1400

2κλινο- 1250

3κλινο- 1150

4κλινο- 970

 

Καισαρική

lux- 2450

suite- 2750

1κλινο- 1600

2κλινο- 1450

3κλινο- 1350

4κλινο- 1150

 

Αυτά καλύπτουν 4 μέρες για φυσιολ.τοκετό και 5 για καισαρική, φάρμακα και υλικά(εκτός απο σετ επισκληριδίου, κρέμα στήθους, θήλαστρο)

Όλα τα υπόλοιπα είναι extra- για παράδειγμα ο αναισθησιολόγος θα πάρει απο 125 ως 370 euro ανάλογα με το τί θα κάνει. Ο παιδίατρος, έλεγχος νεογνού και φάρμακα καισαρικής επίσης extra. Αυτά!

 

Βρε Afroditi ξέρεις τί να μην πάρω που θα μου το δώσουν εκεί για να μην κουβαλάω περιττά?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι μακάρι! Ελπίζω να βοηθάνε με το θηλασμό, αυτό είναι μια αγωνία μου.

 

 

Βοηθάνε Σωτηρία έκει βοηθάνε , μετα είναι θέμα δικό σου.... :D:D:D

εφόσον έχεις διάθεση και όρεξη , όλα θα πάνε καλά!

Προσοχή μόνο στη/στον παιδίατρο ... κάποιοι , αδιαφορόυν και δεν επιμένου ή απλά δεν βοηθούν :!::(

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Βρε Afroditi ξέρεις τί να μην πάρω που θα μου το δώσουν εκεί για να μην κουβαλάω περιττά?

 

Σωτηρία μου , τίποτα απολύτως !!!

Αλήθεια , πέρα απο το προσωπικό σου νεσεσέρ ( οδοντοκρεμα , οδιντοβουρτσα , χτένες , σεσουαρ , ενα λιπ γκοσ :arrow: για τις πρωτες φωτο :lol: , ένα ρουζάκι πάλι για τις πρώτες φωτο :lol: ) τίποτα άλλο !!!

 

Εγω πάντως μόνο τις δικες μου σερβιέτες χρησιμοποίησα , απο όσα είχα πάρει μαζί μου ! Τα υπόλοιπα τα έστειλα στίπι απο την πρώτη μέρα! Όσο λιγοτερα τόσο καλύτερα !

 

Βάλε ένα σετ πιτσάμες παραπάνω ...... :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Λογικές μου φαίνονται οι τιμές!

 

Απ'οτι εχω ακούσει και το περιβάλλον είναι πολύ καλό!

 

Μακάρι γιατί και ο δικός μου γιατρός με το Ολύμπιον συνεργάζεται! :P:P

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί και ο δικός μου γιατρός με το Ολύμπιον συνεργάζεται! :P:P

Απο τα μέρη μας και εσυ ? ωραία !!! :D:D:D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ εκεί γέννησα το Δεκέμβριο του 2006 και έμεινα πολύ ευχαριστημένη.Φυσιολογικός τοκετός με επισκληρίδιο σε μονόκλινο μας στοίχισε 3700 κομπλέ.Αν κάνω δεύτερο παιδάκι εκεί θα πάω ξανά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:P Πολύ μ'αρέσει που ακούω θετικά σχόλια!!

 

Το περιβάλλον το έχω δεί όταν είχα πάει για κάτι άσχετες εξετάσεις παλιότερα και όντως είναι πολύ καλό... ήρεμο (χωρίς αυτό τον πανικό των νοσοκομείων)... και φυσικά πολύ καθαρό!

 

Εξίσου σημαντικό όμως είναι και η συμπεριφορά του προσωπικού που απ'ότι έχω ακούσει είναι πολύ καλή....

 

Μακάρι να πάνε όλα τέλεια για όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Tί τυχερές που είστε βρε κορίτσια!

Όχι όπως εδώ στην Aθήνα που κυριολεκτικά σε γδύνουν για το ίδιο ακριβώς πράγμα!

 

Eδώ πληρώνουμε την διαφήμιση της Mενεγάκη και της Kιμ Kίλιαν.... :evil:

Με τα παιδιά μου, ξαναγεννιέμαι...

bUwEp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μήπως μπορεί κάποια απο εσάς που έχετε γεννήσει στο Ολύμπιον, να μου πεί τι ακριβώς πρέπει να έχω μαζί μου για το μωρό??? (ρούχα, πάνες κλπ) παρέχονται από την κλινική ή πρέπει να έχω μαζί μου? Θα παω την άλλη εβδομάδα για ενημέρωση αλλά αν μου λέγατε θα το εκτιμούσα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ρούχα θα έχεις εσύ για το παιδί, κουβερτούλα, σεντονάκια και πολλά πετσετάκια για γουλίτσες. Πάρε μπόλικα γιατι λερώνονται εύκολα τα νεογέννητα.

Πάνες μιας χρήσης- pampers, είδη υγιεινής για την μητέρα δίνουν εκεί.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα , για το μωρό θα χρειαστείς αυτά που ειπέ η Σωτηρία , φορμάκια,(αμάνικα + κοντομάνικα) , σεντονάκια , κουβερτούλα πικεδένια , σελτεδάκια , πανάκια για γουλίτσες.Οσο αφορά την υγειινή του μωρού , σου έχουν τα πάντα ( πάνες , κρέμες , κτλ) έτσι και αλλιώς θα χρεωθείς... άσχετα αν τα χρησιμοποιήσεις ή οχι.. θα πάρεις και δώρο ενα βαλιτσάκι της Pampaers.

Για εσένα θα έχει καποια πράγματα όσο αφορά την υγειινή , αλλα δεν ξέρω αν θα σε βολέψουν.Εσώρουχα μια χρήσης εγω χρησιμοποίησα τις πρώτες μέρες (απο φαρμακείο) , πιτζάμες ή νυχτικά για εσένα , πετσέτες μπάνιου , σαμπουάν κτλ.

 

Αυτά , αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου ξαναγράψω.

 

Η ώρα η καλή :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Α, και αν θες να κρατήσεις βλαστοκύτταρα αποφάσισε απο πριν ποιά εταιρεία θα προτιμήσεις γιατι στο Ολύμπιο

υπάρχει μια μόνιμη αντιπρόσωπος εταιρείας η οποία είναι εξαιρετικά ενοχλητική

( εμένα ήρθε να με ρωτήσει γιατί δεν προτίμησα αυτούς την ώρα που ήμουν στις οδύνες και με οξυγόνο στο στόμα.......το έφαγε το κράξιμό της!).

 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α, και αν θες να κρατήσεις βλαστοκύτταρα αποφάσισε απο πριν ποιά εταιρεία θα προτιμήσεις γιατι στο Ολύμπιο

υπάρχει μια μόνιμη αντιπρόσωπος εταιρείας η οποία είναι εξαιρετικά ενοχλητική

( εμένα ήρθε να με ρωτήσει γιατί δεν προτίμησα αυτούς την ώρα που ήμουν στις οδύνες και με οξυγόνο στο στόμα.......το έφαγε το κράξιμό της!).

 

Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!

Σοβαρά;Εμένα δε μου έτυχε κάτι τέτοιο.Είχα αποφασίσει από πριν να κρατήσω,αλλά δε συνάντησα κανέναν.Εννοείται πως αν ερχόταν σε μια τέτοια κατάσταση να μου αρχίσει το ψηστήρι το κράξιμο δε θα το γλύτωνε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

και ναι επιτελους ηρθε η ωρα να ρωτησω και εγω μερικα πραγματακια...

 

 

οι τιμες που ειπατε ειναι με την αμοιβη του γιατρου μεσα;

τα μωρακια τα εχετε μαζι σας;

παιδιατρο φερατε και δικο σας ή μονο της κλινικης;

 

αυτα για αρχη..χαχαχαχ

 

 

(αν και ειναι εκτος θεματος,θα ηθελα να μου προτινετε και παιδιατρο για τα διδυμακια μου...)

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες που ειπατε ειναι με την αμοιβη του γιατρου μεσα;

 

οχι ... μακάρι να ήταν :lol: :(

 

τα μωρακια τα εχετε μαζι σας;

 

ναι! :D

 

παιδιατρο φερατε και δικο σας ή μονο της κλινικης;

 

κατόπιν συνενόησης πιστεύω πως μπορείς να φέρεις και τον δικό σου :D

 

(αν και ειναι εκτος θεματος,θα ηθελα να μου προτινετε και παιδιατρο για τα διδυμακια μου...)

 

θα σου στείλω πμ! :D

 

αντε με το καλό Σοφούλα , τα διδυμάκια σας ! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αφροδιτακι για ολα.... 244519cj7iewvdtg.gif

 

 

να φανταστω οτι ο γιατρος περνει την ιδια αμοιβη με την κλινικη οπως στο ιασω;;;;

 

μηπως εχεις ιδεα τι γινετε με τα διδυμα;;

καλα φανταζομαι η γιατρος μου θα παρει παραπανω λεφτα για τα διδυμα αλλα η κλινικη;

 

ρωταω εσας και οχι την γιατρο μου γιατι μου ειπε οτι μεχρι να γεννησω εχουμε καιρο να τα πουμε αυτα αλλα εχω αποριες..χαχα

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι παίρνουν στο ιασώ ... εμάς 1500ευρουλάκια μας τα πήρε πάντως ... και φιλική τιμή :P ... και απο τα γνωστα ονόματα της πόλης μας ... :lol:

 

Στην Πάτρα ειναι ο γιατρός σου ?

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

ναι αφροδιτη μου στη μαυροματη [ηγα.ειναι συνεργατιδα το κεντρου που εκανα την εξωσωματικη και πηγα εκει..καλα ειναι αν παρει κανενα 2000λιαρο..χααχ

 

στο ιασω αν παρεις πχ σουιτα 2500 ευρω τοσα περνει και ο γιατρος..

 

ξερω ποιον γιατρο εχεις οντως μεγαλο κεφαλι.. :wink: μονο καλα ακουω

Link to comment
Share on other sites

ωραία ωραία ! την αμοιβή της γιατρού σου την κουβεντιάζεις μαζι της , πιστεύω το κατι τις παραπάνω θα το πάρει ομως... :lol:

 

πάντως στο Ολυμπιόν θα πληρωσεις την τιμη του 1κλινου ας πούμε & απο εκει κ πέρα

την αμοιβη του παιδιατρου(οταν θα γεννηθούν τα μωράκια) χ 2

γενικά οτι χρεωσεις αφορούν τα μωρα θα ειναι χ 2

(το ξερω καλά αυτο γιατι ξενησε ξαδέρφη του διδυμάκια εκει )

όλα τα υπόλοιπα χ 1...

(πχ.αναισθιολόγος , ή φαρμακα επισκληριδίου...)

α! για την γιατρό σου έχω ακούσει καλά λόγια και εχω μάθει οτι μια μαία που εχει ειναι καταπλικτική , με πολυ υπομονή και βοηθάει πολυ τις κοπέλες !!! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...