Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαίες-Πάτρα


Simpsina

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Μένω Πάτρα και θα ήθελα σε αυτό το θέμα να μοιρατείτε μαζί μου τις εμπειρίες σας από την προσωπική σας μαία αυτές που έχετε ήδη γεννήσει εδώ και αν δεν έχετε γεννήσει ακόμα αν ξέρετε να μου προτείνετε μια καλή μαία στην Πάτρα. Επιπλέον, μια ερώτηση: ο γυναικολόγος μας μας υποχρεώνει σε εισαγωγικά να έχουμε τη μαία που συνεργάζεται αυτός ή μπορούμε να διαλέξουμε μόνες μας τη μαία που ας πούμε εμπιστευόμαστε; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

What greater thing is there for human souls than to feel that they are joined for life - to be with each other in silent unspeakable memories.

- George Eliot

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε κοριτσια, εγω αυτο με τις μαιες, δεν το εζησα και δεν ξερω ακριβως τι ειναι...Πηγα σε ιδιωτη γυναικολογο στη Πατρα το 2008-2009 και με παρακολουθησε στην εγκυμοσυνη μου και γεννησα στο Ολυμπιον...Ποτε δεν μου ανεφερε κατι για μαια, ουτε εγω εψαξα και πηγα και γεννησα χωρις να εχω κλεισμενη μαια....

Τι σου προσφερει η μαια;σε βοηθαει στον τοκετο; δεν ξερω...Εγω πηγα με σπασμενα νερα αλλα τελικα γεννησα με επισκληριδιο και καισαρική...

Θα ηθελα παντως να μαθω και εγω για μαιες κλπ...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά εγώ έχω ακούσει από κάποιες φίλες μου ότι κατά τη διάρκεια της γέννας οι μαίες τις βοηθάνε πάρα πολύ, αναφορικά με τις αναπνοές, τι πρέπει να κάνουνε για να κατέβει το μωρό και τέτοια. Επίσης, νομίζω βοηθάει πάρα πολύ η ψυχολογική υποστήριξη εκείνη την ώρα και όπως έχω ακούσει από κάποιες γνωστές που γέννησαν Αθήνα βέβαια η μαία τις βοήθησε πάρα μα πάρα πολύ και ψυχολογικά αλλά και σωματικά να αντιμετωπίζει τους πόνους. Για αυτούς τους λόγους άνοιξα κ εγω το θέμα γιατί θα ήθελα να μάθω περισσότερα. Ελπίζω να μας γράψετε κι άλλες τις εμπειρίες σας.

What greater thing is there for human souls than to feel that they are joined for life - to be with each other in silent unspeakable memories.

- George Eliot

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...