Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γιατροί δεν αναλαμβάνουν προχωρημένη εγκυμοσύνη??? μαμα εξωτερικου HELP


tsalupa

Recommended Posts

Γειά σας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ σας και μέλλουσα μαμά 15 εβδομάδων.

Οι απορίες που έχω και το άγχος που μου έχουν προξενήσει δε με αφήνουν να χαρώ την εγκυμοσύνη μου, οπότε ελπίζω εσείς με την εμπειρία σας να με βοηθήσετε. :-(

 

Το θέμα είναι οτι ζω στο εξωτερικό αλλά θα γυρίσω στην Ελλάδα για να γεννήσω γύρω στον έβδομο μήνα μου, λόγω υποχρεώσεων στη δουλειά μου δε μπορώ να φύγω νωρίτερα. Έμαθα όμως πως οι γιατροί στην Ελλάδα δεν δέχονται προχωρημένες εγκυμοσύνες, έιναι αλήθεια αυτό, και τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; :shock:

 

Είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν έχω ιδέα πως είναι τα πράγματα για τις μέλλουσες μαμάδες αυτη τη στιγμή στην Ελλάδα, κάθε βοήθεια θα είναι πολύΤιμη, σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ ήρθα Ελλάδα στον 7ο να γεννήσω. Είχα δει το γιατρό άλλες δύο φορές πιο πριν (η πρώτη γύρω στην 18η εβδομάδα) αλλά η παρακολούθηση της εγκυμοσύνης γινόταν στην Αγγλία. Απλά όταν ήρθα έφερα όλες τις εξετάσεις μαζί μου για να δει το ιστορικό. Μια χαρά με ανέλαβε, δεν είχα πρόβλημα. Δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. Χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου :)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ little monkey, εγώ δεν έχω καν γυναικολόγο στην Ελλάδα, θα πρέπει να ψάξω, αλλά ναι θα έχω κα εγώ όλες τις εξετάσεις μου, ελπίζω να μη συναντήσω πρόβλημα :/

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ σας και μέλλουσα μαμά 15 εβδομάδων.

Οι απορίες που έχω και το άγχος που μου έχουν προξενήσει δε με αφήνουν να χαρώ την εγκυμοσύνη μου, οπότε ελπίζω εσείς με την εμπειρία σας να με βοηθήσετε. :-(

 

Το θέμα είναι οτι ζω στο εξωτερικό αλλά θα γυρίσω στην Ελλάδα για να γεννήσω γύρω στον έβδομο μήνα μου, λόγω υποχρεώσεων στη δουλειά μου δε μπορώ να φύγω νωρίτερα. Έμαθα όμως πως οι γιατροί στην Ελλάδα δεν δέχονται προχωρημένες εγκυμοσύνες, έιναι αλήθεια αυτό, και τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση; :shock:

 

Είναι το πρώτο μου παιδάκι και δεν έχω ιδέα πως είναι τα πράγματα για τις μέλλουσες μαμάδες αυτη τη στιγμή στην Ελλάδα, κάθε βοήθεια θα είναι πολύΤιμη, σας ευχαριστώ!

 

Ειναι ελαχιστοι οι γιατροι στην Ελλαδα που δεν αναλαμβανουν εγκυους σε προχωρημενη εγκυμοσυνη, και αυτο το κανουν για ιδεοντολογικους λογους!!! Η πλειοψηφια των εδω γιατρων αναλαμβανει την εγκυο χωρις κανενα προβλημα, και οι σωστοι απο αυτους κανουν εκ νεου εξετασεις για να δημιουργησουν φακελο. Σαφως ομως εσυ, εισαι υποχρεωμενη να εχεις ολες τις εξετασεις μαζι σου για ευνοητους λογους!!!

 

Καλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!! :D

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μην αγχωνεσαι θα βρεις γιατρο και πολλοι αναλαμβανουν εχω ακουσει πολλες τετοιες περιπτωσεις

παντως εαν θες ο γιατρος μου αναλαμβανει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας, με καθησυχάσατε κάπως. Η μητέρα μου με διαβεβαίωσε οτι ο δικός της θα με αναλάβει και επειδή τον γνωρίζει λέω να μη ψάχνω στα τυφλά σε τόσο προχωρημένη στιγμή. Αν αντιμετωπίσω πρόβλημα θα σας ξαναενοχλήσω! XD

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...