Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εξετασεις αιματος.


Recommended Posts

Εχθες πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις αιματος και εχω αρκετα κοκκινα!!που δεν ειχα στις προηγουμενες εξετασεις του Δεκεμβριου.Εχω Βασεοφιλα 0.1 , Ερυθρά Αιμοσφαίρια 3.95 , Αιμοσφαιρινη 11.4 , Αιματοκριτης 34.9 ,και Μεσος Ογκος PLT 11.9(αυτο ομως το ειχα και απο τις

εξετασεις του Δεκεμβριου κοκκινο).Σημερα το απογευμα θα παρω τον γιατρο μου να του τα πω.Εσεις πως πατε απο ολα αυτα??ειναι μονο θεμα διατροφης??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kι εγώ Ευδοκία που έκανα εξετάσεις την Τρίτη είχα αιμοσφαιρίνη 11,4 (ενώ παίρνω και σίδηρο) τα ερυθρά μου κατρακύλησαν στο 3,8 και ο αιματοκρίτης από 40 πριν δύο μήνες πήγε στο 33,6. Αλλά όλα αυτά είναι αναμενόμενα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όλα κατρακυλούσαν (εκτός από τα λευκά που από τον τέταρτο και μετά πήραν τον ανήφορο) και τελικά λίγο πριν τη γέννα εφτιαξαν όλα. Μην ανησυχείς, απλά πρέπει να το παρακολουθείς μήπως τυχόν πέσουν πάρα πολύ οι τιμές και δημιουργηθεί πρόβλημα. Καλή μας συνέχεια!

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!Και γω παιρνω σιδηρο 1 καθε μερα αλλα φαινετε δεν αρκει.και πριν μεινω εγκυος ειχα ελλειψη σιδηρου.Μολις εψαξα στο internet και ειδα οτι για ολα φταιει ο σιδηρος. Σε λιγο θα παρω τον γιατρο μου να δω τι θα μου πει και αυτος.Καλη συνεχεια και σε σενα!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

SOS!!!!!!πήγα χτες στη γιατρό(Γεωργιάδου-Έλενα)και μου εγραψε για πρώτη φορά σίδηρο και ασβέστιο.δεν έχει δει ακόμα εξετάσεις οπότε δεν μου έγραψε ειδική δοσολογία για κάποια ελλειψη μου πχ.το θέμα ειναι ότι δεν τη ρώτησα δοσολογίες..ειναι το fysiofol και το calcioral και δεν έχω ιδέα πόσα λέει στο χαρτί να παίρνω(όπως θα ξέρετε τα γράμματα των γιατρών δεν παίζονται).θα τη δω την άλλη βδομάδα αλλά ως τότε αν κάποια ξέρει ποιά ειναι η default δόση(1/μερα ,2/μέρα?)θα με βοηθήσει..αν σας λέει κάτι ειμαι 11 εβδομάδων...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πήγαινες σε κανένα φαρμακείο να ρωτήσεις???Οι φαρμακοποιοί τα διαβάζουν τα γράμματα των γιατρών (απορώ πως!!)....

Πληροφοριακά θα σου πω ότι εγώ πίνω μια αμπούλα fysiofol το μεσημέρι μισή ώρα πριν το φαγητό και ένα αναβράζον δισκίο ασβέστιο το βράδυ πριν κοιμηθώ...

Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις ή τον γιατρό ή τον φαρμακοποιό σου...

Φιλάκια!!

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...