Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεν αντεχω άλλο!


Mother of three

Recommended Posts

Κουράστηκα! Ειλικρινά κουράστηκα!Θέλω να με βοηθησετε!

Είμαι παντρεμένη 2 χρόνια ενω συνολικά είμαστε 12 χρόνια μαζί!

Τα τελευταία 6 χρόνια μένουμε και μαζί μιας και ειμασταν σε απόσταση!

Δεν υπάρχει μέρα που να μην με χουφτωνει!Πλένω τα πιάτα με πιάνει απο πανω,σκουπιζω ,με πιάνει απο κάτω!Χαλαρωνουμε,με πιάνει απο κάτω!Δεν το αντεχω!Νιώθω πλεον μονο "σάρκα" και τίποτε άλλο!Εχω σιχαθεί τον ερωτα γιατί δεν το νιώθω αυτό το κομματι σαν συναίσθημα!Και αυτό γιατί υπάρχει σε κάθε λεπτο η σαρκική επαφή!

Δεν το αντεχω!Του το έχω πει και μου απάντησε μες τρα νεύρα πως αυτό μονο έτσι αγαπάει!Είναι απάντηση αυτη!?

Χθες ειμασταν σε μερος με θερμά λουτρά,μέσα σε πισίνα,μαζί με τον κουμπάρο και την κόρη μας! Κάποια στιγμή πήρε ο νονος την μικρή αγκαλιά και ο άντρας μου εμένα!Και τι έκανε?Ενω ήραν μπροστά αυτοι μου έβαζε...συγνώμη κιόλας...δάχτυλο!

Ντρέπομαι αφάνταστα για όσα λέω. Ντρέπομαι ειλικρινά.Ομως δε ξέρω τι να κάνω.

Σας παρακαλώ.Μπορείτε να με βοηθησετε?Να με συμβουλευσετε?

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ποσο χρονων είναι ο άντρας σου? Πάντα έτσι ήταν ? Εγω στην θέση σου θα του ζητούσα να πάμε από κοινού σε ψυχολόγο...κάτι δεν μου αρέσει στην συμπεριφορά του.. Ειδικά αυτό που έκανε στην πισίνα!! Πόσο χρονών είναι το παιδί σας? Υπάρχει περίπτωση να κατάλαβε κάτι ή είναι ακόμη βρέφος αφου λες ότι είστε μόλις δυο χρόνια παντρεμένοι. Εσυ που τον ζεις καθημερινά και ξέρει πόσο συχνα συνευρίσκεστε ή ποσο συχνα ζητα αυτός να συνευρίσκεστε θα τον χαρακτήριζες σεξομανή?

Σε καταλαβαίνω διοτι έχω υπάρξει σε τέτοια σχέση αλλα επειδή ήμουν μολις 20 ετων το απέδιδα στις ορμόνες της ηλικίας..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει, δεν εκφραζει γενικα τα συναισθηματα του προς εσενα? Γλυκολογα, τρυφερα χαδια κλπ δεν παιζουν δηλαδη, μονο χουφτωματα και πονηρα αγγιγματα? Απο παντα? Βρισκεστε συχνα ερωτικα? Δεν θελω απαντηση σε αυτα αν δεν θες, απλα να διαχωρισεις λιγο αν ειναι αγγιγμα που δειχνει επιθυμια ή αγγιγμα που δειχνει κολλημα με το σεξ.Απο τη μια η σαρκικη επαφη ειναι απολυτως απαραιτητη σε ενα ζευγαρι οποτε το οτι εκδηλωνει τοσο εντονη επιθυμια να σε αγγιζει μου δειχνει οτι σε θελει πολυ, κατι που ειναι θετικο. Αν ξεπερναει ομως τα ορια του φυσιολογικου τοτε ισως πρεπει να μιλησεις σε καποιον πιο ειδικο να σε κατευθυνει.

Link to comment
Share on other sites

Καποτε εβγαινα με καποιον...συζουσαμε συγκεκριμενα που ηταν αυτο ακριβως που περιγραφεις.Με το που ξαπλωνα διπλα του το χερι του αυτοματως επιανε.οσο κουρασμενη κι αν ημουν.Ηρεμουσαμε να δουμε μια ταινια κι αυτος εκει..με τη μια το χερι του απο κατω.Ω ηταν τοσο ενοχλητικο.Υπηρχαν φορες που περιμενα να απκκοξμηθει κι εκανα δουλεις περιμενοντας να αποκοιμηθει για να ξαπλωσω.Εγω χωρισα...οχιι μονο γι αυτο βεβαια.Ποτε δεν προσπαθησα να το κουβεντιασω η αληθεια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ το διάβασα αυτό και σκεφτόμουν, α τι καλά να ήμασταν με τον άντρα μου ακόμα έτσι;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Καλά, αυτό με τον κουμπάρο, είναι ακραίο, να λέμε την αλήθεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το να σε αγγιζει-χουφτωνει συνεχεια για μενα δεν ειναι κακο....το περιεργο ειναι καθε φορα που σε αγγιζει να θελει να του κατσεις....(σορρυ ε?) πες μας περισσοτερα αν θες;)

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν ειναι κακό αρκεί να γινεται με μετρό και εδώ νομίζω το έχασε ο κύριος.Μα να φτιάχτω μπροςτα στην κόρη και τον κουμπάρο;;Μήπως του αρεσει ο τρόπος που αντιδράς σε αυτο;Το εχεις σκεφτεί; Προσπαθησε να αλλάξεις εσυ την αντίδραση σου μήπως χάσει το ενδιαφέρων να σε παρενοχλεί...Η επίσκεψη σε ειδικό θα βοηθούσε αλλα κι αν δεν συμφωνήσει να το κανείς μονη σου.

Link to comment
Share on other sites

Χμ...για να είμαι ειλικρινής δεν μπορώ να έχω καθαρή εικόνα.

 

Υπέρ: ένας άντρας εκδηλώνει έντονη σεξουαλική επιθυμία, μετά από τόσα χρόνια σχέσης και σε μια φάση με μικρό παιδί που συνήθως τα ζευγάρια απομακρύνονται.

 

Κατά: γίνεται σε άσχετες στιγμές και μάλιστα και σε στιγμές με κόσμο μπροστά (για μένα αυτό είναι απαράδεκτο, ούτε 15χρονο με ορμές δεν θα δικαιολογούσα).

 

1. ήταν πάντα έτσι η σχέση σας? αν ναι, αυτό σημαίνει πως είναι ο ερωτικός σας κώδικας, τον οποίο πρέπει να του εξηγήσεις πως πρέπει να μείνει λίγο ιδιωτικός τώρα που μεγαλώνετε και συνυπάρχετε σε ένα σπίτι με παιδί που σε λίγο θα καταλαβαίνει.

 

2. σε ενοχλεί? αν ναι τότε, εξηγήσε του πως αυτή η συμπεριφορά σε ξενερώνει, σου χαλάει την ερωτική διάθεση και δεν έχεις όρεξη για επαφή. εφάρμοσε και το σύστημα Λυσιστράτη μέχρι να καταλάβει ότι το εννοείς.

 

3. αν τίποτα από αυτά δεν πιάσει, ίσως πρέπει να επισκεφτεί κάποιον ειδικό. κυρίως για το κομμάτι της μη συγκράτησης των ορμών μπροστά σε τρίτους. δεν μπορώ να φανταστώ ισορροπημένο ενήλικα άντρα/γυναίκα να μην μπορεί να το ελέγξει αυτό. άγγιγμα από άγγιγμα έχει διαφορά. μέσα στα λουτρά που περιγράφεις ένα φευγαλέο άγγιγμα στο στήθος θα ήταν πολυ πιο ερωτικό από την σχεδόν χυδαία κίνησή του που προσβάλει και σενα και το παιδί σου κα ιτον φίλο σας.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..εμενα δε μου φαινεται κακο...κουραστικο καποιες φορες ναι...αλλα κακο οχι. Και εμενα ο αντρας μου συνεχιζει μετα απο πολλααα χρονια να μου δειχνει το παθος του , καποιες φορες ναι οντως νυσταζω, θελω μονο μια αγκαλια κι ενα χαδι στο κεφαλι, αλλα εκεινος μολις κανει το πρωτο χαδι το συνεχιζει και παρακατω.....

ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ να το χαιρεσαι οσο ,μπορεις διοτι ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ σπανιο και πολλες αλλες παντρεμενες γυναικες με παιδια θα ευχοταν να ειναι στη θεση σου;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Love4 αυτό που περιγράφεις εσύ είναι μια πολύ όμορφη ερωτικη στιγμή του ζευγαριού.

Είστε στο κρεβάτι σας, έχετε κλείσει την πόρτα του δωματίου σας και έχετε κάθε δικαίωμα να αφεθείτε.

 

πως θα ήταν όμως αν αυτό το έκανε μπροστά στα παιδιά. σε χούφτωνε σε ευαίσθητα σημεία, όταν είναι μπροστά τα παιδάκια και παίζουν?

 

νομίζω ότι αυτό περιγράφει στο αρχικό ποστ. το ασυγκράτητο μπροστά σε άλλους και σε τελείως άσχετες στιγμές.

Link to comment
Share on other sites

Love4 αυτό που περιγράφεις εσύ είναι μια πολύ όμορφη ερωτικη στιγμή του ζευγαριού.

Είστε στο κρεβάτι σας, έχετε κλείσει την πόρτα του δωματίου σας και έχετε κάθε δικαίωμα να αφεθείτε.

 

πως θα ήταν όμως αν αυτό το έκανε μπροστά στα παιδιά. σε χούφτωνε σε ευαίσθητα σημεία, όταν είναι μπροστά τα παιδάκια και παίζουν?

 

νομίζω ότι αυτό περιγράφει στο αρχικό ποστ. το ασυγκράτητο μπροστά σε άλλους και σε τελείως άσχετες στιγμές.

 

Για να ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβα οτι εκανε κατι που τοειδαν οι αλλοι...στην πισινα μας ειπε οτι βρισκονταν, οποτε υπεθεσα πως οτι εγινε εγινε χωρις να το δουν οι υπολοιποι...κατι σαν ενας "κωδικας" μεταξυ τους. Αυτο , ναι μου φαινεται υγιες, αν τωρα εκανε οτι εκανε χωρις να τον ενδιαφερει αν τους δουν οι φιλοι, μονο τοτε γιαμενα αρχιζει η αναγκη για αναζητηση καποιου ειδικου:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mα η γυναίκα περιγραφει ότι αυτή η "επιθετικότητα" εκφράζεται αν πάσα στιγμη. Ενώ πλένει πιατα, ενώ σκουπίζει, ενώ βλέπει τηλεόραση...καποια στιγμη αν συνεχιστεί αυτό το βιολί θα αντιληφθεί και το παιδι τι γίνεται...

Πιστευω ότι η γυναικα για να ενοχλείται σημαινει ότι ξεπερασε το επιπεδο που αυτό το ζωηρο ενδιαφερον την κολακευε. Αν είναι σχετικα καινουρια συμπεριφορα ας σκεφτει μηπως είναι κριση της ηλικιας ή αν άλλα προβλήματα πχ στην δουλεια του βγαζουν αυτην την υπερσεξουαλικοτητα. Αν η συμπεριφορα είναι χρόνια τότε αλλάζει το πράγμα... σίγουρα η παρουσία του παιδιου στο σπίτι μπορεί να τροποποιεί και την ανεκτικότητα που εχει μια γυναικα για καταστασεις που παλια τις θεωρουσε χαριτωμένες ή εκφράσεις πάθους.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν το λές και "επιθετικότητα" αυτό. Μπορεί ο άνθρωπος να φτιάχνεται όταν τη βλέπει να κάνει δουλειές. Εγώ θα το έκανα θέμα μόνο αν έβλέπε το παιδί ή ήταν μπροστά οποιοσδήποτε τρίτος(βλέπε κουμπάρος στη συγκεκριμένη περίπτωση)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, δεν το λές και "επιθετικότητα" αυτό. Μπορεί ο άνθρωπος να φτιάχνεται όταν τη βλέπει να κάνει δουλειές. Εγώ θα το έκανα θέμα μόνο αν έβλέπε το παιδί ή ήταν μπροστά οποιοσδήποτε τρίτος(βλέπε κουμπάρος στη συγκεκριμένη περίπτωση)

 

Γι αυτό ακριβως χρησιμοποιησα εισαγωγικά...

Το θέμα είναι πως θα διασφαλίζεται η απουσία του τρίτου προσώπου όταν αυτή η συμπεριφορα μπορεί να εκδηλωθεί σε οποιοδηποτε σημείο του σπιτιου και οποιαδήποτε στιγμη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν δεν είναι το παιδί μπροστά μια χαρά διασφαλίζεται! Σπίτι τους είναι και σε οποιοδήποτε σημείο του σπιτιού εφόσον δεν τους βλέπει το παιδί μπορούν να κάνουν οτι θέλουν. Τώρα εφόσον η θεματοθέτρια έχει κουραστεί με αυτό μάλλον θα πρέπει να μη φοράει ζαρτιέρες και 12ποντα όταν σκουπίζει:D

 

Έλα Μαρία_thess χαλάρωσε λιγάκι, μπορεί τώρα που τον έχεις συνέχεια ζεστό να κουράζεσαι λίγο παραπάνω αλλά αν συνέβαινε το αντίθετο θα ήταν χειρότερα! Κι εμένα μου τα κάνει αυτά το αγόρι μου όταν κάνω δουλειές, του αρέσει φαινεται η νοικοκυροσύνη:cool: Παρτο και συ αλλιώς και την επόμενη φορά που θα σου την πέσει στο άσχετο όρμα του να δείς τι θα κάνει!

Link to comment
Share on other sites

Απο καποια στιγμη κι επειτα αυτο κατανταει χειριστικο..αισθανεσαι πως ο αλλος δεν το κανει για να σου εκφρασει το παθος του αλλα γιατι το κανει για να ικανοποιηθει αυτος.Καποιες σιγμες θελεις να χαλαρωσεις στον καναπε μαζι του αγκαλια χωρις αυτο να σημαινει απαραιτητως πως πρεπει να σε χουφτωσει.Και στην τελικη κατι ειναι ομορφο οταν αρεσει και στους δυο...οχι μονο στον ενα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ το διάβασα αυτό και σκεφτόμουν, α τι καλά να ήμασταν με τον άντρα μου ακόμα έτσι;;; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Καλά, αυτό με τον κουμπάρο, είναι ακραίο, να λέμε την αλήθεια...

 

Θα ερθω να συμφωνησω!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα!Μετα απο πολυ καιρο,θελω να σας ευχαριστησω για την συμπαρασταση,την αμεση απαντηση ολων σας!

Δυστυχως ο διαολος εχει πολλα ποδαρια,ο αντρας μου διαβασε το μήνυμα και αναστατώθηκε.Εξου και δεν ξαναμπηκα να γραψω/απαντησω.

Με συζητηση,κατανοηση εκ μερους του/εκ μερους μου,διοτι σε ενα προβλημα παντα φταινε και οι 2,τα βρηκαμε.

Καταλαβαμε τι ειναι αυτο που φταει και το διορθωσαμε.Σας ευχαριστω για αλλη μια φορα και συγνωμη που δεν απαντησα αμεσα.

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...