Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΕΝΝΑ ΜΕ ΗΛΙΑ ΜΕΤΑΞΑ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 5 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ. ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΓΑΙΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ, ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΜΗ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!Μια φιλη μου τον εχει και απ οσο ξερω ειναι πολυ ευχαριστημενη!!!!Θα την ειδοποιησω για να σου δωσει λεπτομερειες!!!

Με το καλο το μωρακι σου!!:D

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ- ΜΕ ΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΡΟ- ΕΙΧΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ. ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ. ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα παρούσα:D:D:D:D:D. λοιπόν.είναι ο γιατρός μου απο το 04 και μαζί του έχω περάσει.μια λαμπαροσκόπηση για ινομύωμα και πολύποδα, 3 παλίνδρομες 1 επιτυχημένη εγκυμοσυνη και τώρα είμαι και στην 2η.(μάλιστα μόλις γύρισα απο το ιατρείο του στο κιάτο).σαν γιατρός είναι πάρα πολύ ήρεμος και χαλαρός, και αυτό στο μεταδίδει,δεν ξεπετάει καθόλου τα ραντεβού ασχολείται πολύ με την ασθενή και λύνει κάθε τρελ'η απορία(απο μένα ΄τουλάχιστον έχει ακούσει πάααρα πολλά και πάντα απαντάει με χαμόγελο).όπως ξέρεις έχει ήδη πάει στο γαία και μιλάει με τα καλύτερα λόγια, αλλα λεπτομέρειες για το μαιευτήριο. η αλήθεια είναι πως δεν ξέρω και πολλά μόνο β επιπέδου έκανα και έμεινα ικανοποιημένη.όσο για τις μαίες είναι πολύ εξυπηρετικές, και οι 2 ,αυτές αναλαμβάνουν και κλείνουν τα ραντεβού για τους υπέρηχους και γενικά όποτε τις χρειαστείς σίγουρα θα τις βρείς.δεν ξέρω αν θέλεις να μάθεις κάτι άλλο, οτιδήποτε ευχαρίστως να σε βοηθήσω.

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια.ειναι σημαντικο που μπορεις να τον ρωτησεις καποια πραγματα, γιατι ο προηγουμενος γιατρος που ειχα με ξεπεταγε σε 5 λεπτα. ηθελα να σε ρωτησω κατι ακομα, ξερεις καθολου ποσα χρηματα παίρνει για τη γεννα; ιδιαιτερως τωρα που αλλαξε και μαιευτήριο; σε ευχαριστω για τη βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

όταν γέννησα στο μητέρα πήρε κάτι λιγότερο απο 2000, τώρα δεν έχουμε συζητήσει ακόμα, αλλα πάλι περίπου όσο και το δωμάτιο πιστεύω να πάει που θα είναι φθηνότερο.μόλις μάθω θα σου πώ πάντως

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. σου ευχομαι με το καλο να ερθει το παιδακι και να πανε ολα καλα. γενικά αμα μαθεις κατι χρησιμο και στο μελλον πχ για το καινουργιο μαιευτήριο γραψε μου αν εχεις χρονο. ελπιζω συντομα και εγω να μεινω για δευτερη φορα εγκυος να εχει και το μικρακι μου παρεα. παντως απο οτι εχω ακουσει και εγω ο γιατρος αυτος ειναι πολυ καλος και συμπαθης. ευχαριστω για ολα.καληνυχτα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια. σου ευχομαι με το καλο να ερθει το παιδακι και να πανε ολα καλα. γενικά αμα μαθεις κατι χρησιμο και στο μελλον πχ για το καινουργιο μαιευτήριο γραψε μου αν εχεις χρονο. ελπιζω συντομα και εγω να μεινω για δευτερη φορα εγκυος να εχει και το μικρακι μου παρεα. παντως απο οτι εχω ακουσει και εγω ο γιατρος αυτος ειναι πολυ καλος και συμπαθης. ευχαριστω για ολα.καληνυχτα
εχεις πμ

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

γέννησα στο Μητέρα έπειτα από πρόκληση ωορρηξίας με τον Κο Μεταξά στις 25 Σεπτεμβρίου και εγώ έχω να πω τα καλύτερα λόγια.Πολύ γλυκός, ήρεμος, αισθάνεσαι ότι πραγματικά ασχολείτα μαζί σου.Η μαία του επίσης είναι πάρα πολύ καλή και φρόντισε να με προσέξουν στο μαιευτήριο γιατί είχα ζητήσει να έχω το μωρό στο δωμάτιο.Μου πήρε 2200.Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.Πολύ καλός γιατρός αλλά πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ με ευαισθησίες που σε αγκαλιάζει και σου εμπνέει εμπιστοσύνη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα,

ψαχνω γιατρο που να αναλαμβανει vbac, δηλαδη φυσιολογικο τοκετο μετα απο καισαρικη και απ οτι διαβασα εδω αυτος κανει.

Μπορεις να μου πεις πως ειναι σαν γιατρος; ειναι καλος; ποσο κοστιζει η επισκεψη και αν δεν εχεις προβλημα ποσο ο τοκετος;

πας στο ιατρειο του στην Αθηνα ή στο Κιατο;

εχει πολλη αναμονη γιατι μενω 1 ωρα απο Αθηνα;

 

αν εχεις κατι να μου πεις επιπλεον θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα

 

σ ευχαριστω πολυ

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Ήταν ο γιατρός μου και στις 2 καισαρικές μου. 1ος 1997, προγραμ. καισαρική γιατί ήταν ισχιακή προβολή και σφηνωμένος στην λεκάνη μου και 2ος 2001 λόγω πρότερης καισαρικής και οριζόντιος στην κοιλιά. Δεν νομίζω ότι είναι υπέρμαχος της VBAC γιατί όταν στο 2ο τον ρώτησα για το είδος γέννας το θεώρησε δεδομένο ότι θα είναι καισαρική λόγω της 1ης που ήταν και προγραμματισμένη άρα καθόλου διαστολή. Ναί έχει στο Κιάτο ιατρείο. Η επίσκεψη το 2008 ήταν 100 ? (μαζί με τεστ ΡΑΡ + απόδειξη). Για την γέννα δεν σου παίρνει σε κάθε επίσκεψη αλλά στο τέλος / δηλαδή 9μήνες όσο και αν σε δεί δεν πληρώνεις τίποτα και πληρώνεις στο τέλος το ποσό που θα δώσεις για το είδος (φυσιολ. ή καισαρική) και το δωμάτιο.πχ. 2001 καισαρική 2κλινου στο Μητέρα 2000 ? άλλα τόσα και αυτός. Όσο για την αναμονή στο ιατρείο άσε... έχω κάνει με την κοιλιά τούρλα (και εννοείτε ότι έχω και ραντεβού πχ. στις 7) και 2,5 ώρες αναμονή. Αυτό το ξέρεις από την αρχή. Κατα τα άλλα είναι συζητίσιμος, επεξηγηματικός γιατί θέλω να ξέρω τί θα μου συμβεί, πώς θα το αντιμετωπίσει και γιατί έτσι και όχι αλλιώς. Ότι άλλο θές στην διάθεσή σου. Θα ήθελα αν κάποια άλλη κοπέλα που το έχει γιατρό της, να μου γράψει αν ήταν και σ΄αυτήν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Καλησπέρα,

 

Αναζητώ πληροφορίες για τον γυναικολόγο Μεταξά Ηλία στο Γαία.

ευχαριστώ.:roll:

 

 

Ήταν γιατρός μου παλιότερα. Είναι πολύ καλός επιστήμονας και σου εμπνέει εμπιστοσύνη από την πρώτη επαφή μαζί του.

Όμως στο Κιάτο στο ιατρείο του που πήγαινα εγώ, ερχόταν μια μέρα μόνο την εβδομάδα και γινόταν ο τρελός χαμός.

Ήμουν εκεί 8 το πρωί και με εξετάζε μετά από 3 ή 4 ώρες. Με κούρασε αυτή η αναμονή γι' αυτό σταμάτησα να πηγαίνω.

Κατά τα άλλα ήμουν ευχαριστημένη.

natassa + tasos = 15 years together

 

" Να θυμάσαι ότι κάθε άνθρωπος που συναντάς, κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Ήθελα να μάθω επιπλέον αν σε παρακαλουθούσε σε εγκυμοσύνη και πως ανταποκρινόταν σε τυχόν έκτακτα περιστατικά... αυτό με την αναμονή πάντως ισχύει και για το ιατρείο του στην Αθήνα όχι 4 ώρες βέβαια αλλά 1 ώρα σίγουρα θα περιμένεις..

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγω και η συννυφάδα μου γεννήσαμε με τον Μεταξά!Είναι ένας πως να τον περιγράψω...;την ημέρα που τον γνώρισα ήμουν ήδη έγκυος και σε πολύ άσχημη κατάσταση λόγο των ορμονών μου που τα είχαν παίξει:lol:.Να τονίσω ότι δεν είχα ξανά πάει σε γυναικολόγο:mrgreen:.Με το που μιλήσαμε αμέσως με ηρέμησε και αισθάνθηκα πολύ άνετα μαζί του!Είναι πολύ ήρεμος και αυτό στο μεταδίδει.Στο τηλέφωνο μιλάς με την μαία του την Μαντώ και όχι με τον ίδιο αλλά είναι πάντα ενήμερος.Η Μαντώ είναι πάντα στη διάθεση σου!Με βοήθησε πάρα πολύ!Τις επισκέψεις στο ιατρείο τις πληρώνεις και είναι πολύ ¨ψείρας¨ στις εξετάσεις.Εμείς γεννήσαμε και οι δυό μας με καισαρική λόγο ζαχάρου...Είναι ένας γλυκήτατος άνθρωπος!Εγω έμεινα ευχαριστημένη;)!Ότι άλλο θες είμαι στη διάθεση σου.Γέννησα το 2010 τον Απρίλιο οπότε τα έχω όλα πρόσφατα:mrgreen:.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση mammy in love. Συμφωνώ απόλυτα στο ότι είναι ήρεμος και σου εμπνέει εμπιστοσύνη όπως επίσης ότι είναι εξαιρετικός γιατρός τον επισκέπτομαι από πέρσι τον χειμώνα για γυναικολογικά θέματα. Όσον αφορά την μαία του γνωρίζω ότι πάντα είναι διαθέσιμη για οποιαδήποτε απορία όμως η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια από 2 κοπέλες που ήταν έγκυος (η μία δεν γνώριζε την άλλη) μου έχουν περιγράψει διάφορες καταστάσεις που έχουν συμβεί όχι και τόσο καλές και κολακευτικές. Πάντως για τον ίδιο τον γιατρό μου έχουν μιλήσει με τα καλύτερα λόγια. Το μόνο που με κάνει να έχω αμφιβολίες είναι η μαία του. Εσάς πως σας συμπεριφέρθηκε γενικότερα κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης και ο γιατρός και η μαία? σε έκτακτες καταστάσεις (αν υπήρχαν) και σε περίεργες ώρες (πχ αργά την νύχτα) ο γιατρός πώς ήταν? ανταποκρίθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση mammy in love. Συμφωνώ απόλυτα στο ότι είναι ήρεμος και σου εμπνέει εμπιστοσύνη όπως επίσης ότι είναι εξαιρετικός γιατρός τον επισκέπτομαι από πέρσι τον χειμώνα για γυναικολογικά θέματα. Όσον αφορά την μαία του γνωρίζω ότι πάντα είναι διαθέσιμη για οποιαδήποτε απορία όμως η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια από 2 κοπέλες που ήταν έγκυος (η μία δεν γνώριζε την άλλη) μου έχουν περιγράψει διάφορες καταστάσεις που έχουν συμβεί όχι και τόσο καλές και κολακευτικές. Πάντως για τον ίδιο τον γιατρό μου έχουν μιλήσει με τα καλύτερα λόγια. Το μόνο που με κάνει να έχω αμφιβολίες είναι η μαία του. Εσάς πως σας συμπεριφέρθηκε γενικότερα κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης και ο γιατρός και η μαία? σε έκτακτες καταστάσεις (αν υπήρχαν) και σε περίεργες ώρες (πχ αργά την νύχτα) ο γιατρός πώς ήταν? ανταποκρίθηκε?

 

Καλημέρα!Για την μαία του ούτε εγώ είχα ακούσει καλά λόγια.Εγώ πάλι την λατρεύω:mrgreen:!Έχει μυστήριο μούτρο αλλά το θέμα είναι πως είναι μια χαρά άνθρωπος;).Εγώ από την αρχή της μίλησα καλά και το ίδιο και εκείνη.Όποτε χρειαζόμουν κάτι την έπαιρνα τηλέφωνο.Πολλές φορές την πετύχαινα ενώ διάβαζε τα παιδιά της αλλά ποτέ δεν μου έδωσε να καταλάβω πως ενοχλείται.Φαντάσου πως με βοήθησε και με την ασφαλίστρια που είχα κάποιο θέμα γιατί με άκουσε αγχωμένη στο τηλέφωνο.Της φερόμουν ευγενικά και εκείνη μου φέρθηκε με τον καλύτερο τρόπο.Όταν μπήκα για καισαρική ήταν δίπλα μου μου κράταγε το χέρι και με ηρεμούσε!Μου έφερε στην ανάρρωση το μωρό και μου το έβαλε στο στήθος για να θηλάσει!Την επόμενη μέρα το πρωί ήρθε να με περπατήσει και να μου πει τι χρειάζεται να κάνω ,πριν ακόμα καν έρθει ο γιατρός για να με δει (ήρθε πριν σχολάσει εκείνη).Ήρθε πάλι άλλη μέρα και μου έκανε ζεστές κομπρέσες στο στήθος γιατί ο μικρός δεν μου έπιανε καλά το στήθος και είχα αρχίσει να πρήζομαι...Όταν ο μικρός παρουσίασε ίκτερο με πήρε τηλέφωνο ενώ δεν ήταν στο μαιευτήριο και μου είπε τι να κάνω για να τον βοηθήσω και επειδή ήξερε ότι δεν ήθελα να μείνει το μωρό μέσα χωρίς εμένα και ότι είχα αγχωθεί πήρε τηλέφωνο πριν ακόμα έρθει στο μαιευτήριο να μάθει πως είναι το μωρό και με πήρε πρωί πρωί τηλέφωνο να μου πει να ετοιμάσουμε τα πράγματα μας!!!Και μετά ήρθε πριν φύγω να με δει και να μιλήσουμε για το μωρό και να βοηθήσει και τον άντρα μου με τα χαρτιά!Θες να σου πω και άλλα:mrgreen::lol:;

Link to comment
Share on other sites

ΌΠως σου είπα και σε προηγούμενο μήνυμα τον γιατρό δεν τον βρίσκεις.Με την Μαντώ μιλάς.Όμως να ξέρεις πως ο γιατρός είναι ενήμερος για όλα:).Μου έκανε και εμένα εντύπωση πως γίνεται να μην μιλάω στο γιατρό και το συζήτησα με μια άλλη κοπέλα που τον είχε και μου εξήγησε πως η Μαντώ ότι λέει το ξέρει και αν υπάρχει κάτι που δεν γνωρίζει θα πάριε τον γιατρό να τον ενημερώσει.Από την άλλη εγώ είχα προσέξει πως ο γιατρός ήξερε ΄τι είχα συζητήσει μαζί της αν την έπαιρνα για κάποιο πρόβλημα.Άλλωστε φαντάσου με την δουλειά που έχει να απαντούσε και σε όλα τα τηλέφωνα...Εγώ έμεινα ευχαριστημένη και από τους δύο:)!Το μόνο που δεν με χαροποιήσε ήταν η καισαρική αλλά και εγώ την μέρα που πήγα να μιλήσουμε έπαθα σοκ από μια κοπέλα που βγήκε από τον υπέρηχο και έκλαιγε και μετά ούτε εγώ αλλά ούτε ο γιατρός είμασταν σε θέση για πολλές κουβέντες:-(...Ότι άλλο θες είμαι στη διάθεσή σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! Κι εγώ γέννησα με τον Μεταξά στο Γαια και συμφωνώ πως είναι ένας γλυκύτατος άνθρωπος και εξαιρετικά ευγενής - και υπομονετικός! Ήμουν ήδη έγκυος όταν πήγα να τον δω πρώτη φορά, με δίδυμα μάλιστα, και λίγο μετά που έχασα το ένα με στήριξε πολύ ψυχολογικά, και εκείνος και η Μαντώ. Και σε όλη μου την εγκυμοσύνη με πρόσεξαν πολύ γιατί είχα και διαβήτη κύησης εντελώς ανεξέλεγκτο.

 

Για τη Μαντώ κι εγώ έχω ακούσει κάποια αρνητικά σχόλια. Αλλά νομίζω ότι είναι απλά ο χαρακτήρας της - είναι άμεση και τα λέει χύμα. Ίσως αυτό κάποιες να τις ενοχλεί. Η ουσία όμως είναι ότι πρώτον, δεν υπάρχει περίπτωση να την χρειαστείς και να μην τη βρεις (αρρώστησα ανήμερα Πρωτοχρονιάς και έδινε τηλεφωνικά οδηγίες στον παθολόγο που ήρθε στο σπίτι να με δει) και δεύτερον είναι κοντά σου και μετά τη γέννα (όταν γέννησα και το παιδί μου μπήκε εντατική, η Μαντώ με έπαιρνε τηλέφωνο 2 και 3 φορές τη μέρα να με ενημερώνει για την εξέλιξη).

 

Τώρα για το οικονομικό, εμείς είχαμε δώσει 2.500 στο γιατρό (μαζί και η αμοιβή της μαίας) και 2.500 στο ΓΑΙΑ αν θυμάμαι καλά και πήραμε κανονικά απόδειξη..

Αυτά από εμένα :)

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα κορίτσια...δηλαδή η Μαντώ δεν είναι αυτό που δείχνει απλά είναι η όψη της λίγο άγρια..ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλα..τι να πω..πάντως την αμοιβή την βρίσκω κανονική ούτε ακριβά ούτε φθηνά. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί στην καισαρική η Μαντώ πρέπει να πληρωθεί. τέλος πάντων..Σε τελική ανάλυση αυτό που έχει σημασία είναι ο γιατρός να είναι καλός και σωστός και ο Μεταξάς έτσι φαίνεται. Αν έχω πάντως κάτι νεότερο ή μου δημιουργηθεί κάποια απορία θα σας ξαναενοχλήσω:mrgreen:. Σας ευχαριστώ όλες..Ααα! επίσης αν υπάρχει κάποια κοπέλα η οποία έχει να καταθέσει την εμπειρία της για τον συγκεκριμένοο γιατρό με πολύ ενδιαφέρον θα ήθελα να την ακούσω..:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...