Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αυχενική και ενδοκολπικά_Πιθανότητα λάθους στο φύλο


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ!

 

Την περασμένη βδομάδα έκανα την αυχενική διαφάνεια ξεκινώντας τη 13η βδομάδα. Ευτυχώς όλα καλά που αυτό ήταν και το ζητούμενο!!!Εξετάστηκα στο Ιασώ και επιδερμικά και ενδοκολπικά, με ενημέρωσαν ότι τα τελευταία δυο χρόνια η ενδοκολπική εξέταση αποτελεί ακόμα πιο έγκυρη πηγή μιας και δεν υπάρχει το υποδόριο λίπος όπως στην επιφανειακή. Και ενώ ελέγξαμε τα πάντα και επαναλαμβάνω ουφ όλα ήταν καλά, φτάσαμε και στο φύλο. Μας λέει λοιπόν ο γιατρός κατά την ενδοκολπική εξέταση, ότι μάλλον πάμε για κοριτσάκι μιας και δε βλέπει κάτι να πρροεξέχει. Βέβαια να μην το δέσουμε, έτσι όμως φαίνεται.

Έρχομαι λοιπόν τώρα να ρωτήσω, είχαν κάποιες κοπέλες ανάλογη εμπειρία στην αυχενική διαφάνεια που εξετάστηκαν και ενδοκολπικά, δηλ.πιο συγκεκριμένα, τους είπαν κάτι ανάλογο, και μετά άλλαξε, δηλαδή παρότι δε φαινόταν κάτι "αγορίστικο" τελικά προέκυψε στο μέλλον?

Δεν σας κρύβω ότι υπάρχει μια ενδόμυχη επιθυμία-του άντρα μου κυρίως- για αγοράκι μιας και ήδη έχουμε ένα κοριτσάκι, εννοείται πως ευγνωμονούμε που όλα έδειξαν καλά....

 

Ευχαριστώ για όλες τις εμπειρίες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα κ καλή εγκυμοσύνη να έχεις! Μόλις έκανα κι εγώ την αυχενική ακριβώς στην ίδια χρονική στιγμή με σένα. Ο γιατρός αρνήθηκε να μου πεί το φύλλο τώρα παρόλο που είχε ενδείξεις γιατί όπως μου εξήγησε αυτή τη στιγμή δεν μπορείς να μιλήσεις με σιγουριά για το φύλλο αλλά με πιθανότητες. Αν έχεις διαβάσει κ για άλλες κοπέλες εδώ στο φόρουμ σε αρκετές είδα ότι ο γιατρός είχε κάνει λάθος, κυρίως όταν προέβλεπε κορίτσι. Πάντος εύχομαι να πάνε όλα καλά γιατί αυτό είναι το πιο σημαντικό!Το πολύ πολύ ο άντρας σου να έχει πολλές γυναίκες να τον κανακεύουν και θα του αρέσει και πολύ, είμαι σίγουρη!

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

afroad,

 

καλησπέρα και ευχαριστώ για το μήνυμα σου! Σου εύχομαι με το καλό το μωράκι σου, ημερολογιακά πάμε μαζί.

Έχω διαβάσει πολλές ιστορίες που τελικά άλλαξαν τα πράγματα, γι αυτό και ρωτώ πολύ συγκεκριμένα για εμπειρίες όσων εξετάστηκαν και ενδοκολπίκά στην αυχενική. Εγώ για παράδειγμα στο προηγούμενο παιδάκι μου εξετάστηκα μόνο εξωτερικά και ο γιατρός τότε δεν είχε προβεί σε γνώμη. Γι αυτό αναρωτιέμαι, η καινούρια αυτή μέθοδος μήμπως τους δέιχνει σαφέστερη εικόνα? Εσύ εξετάστηκες και ενδοκολπικά? Γι αυτό αναρωτιόμουν για πιθανότητα λάθους στον ενδοκολπικό υπέρηχο. Και ο γιατρός τώρα είπε χαρακτηριστικα> δε βλέπω κάτι να ξεχωρίζει, άρα μάλλον πάτε για κοριτσάκι, δεν ήταν απόλυτος

Link to comment
Share on other sites

Όχι ενδοκολπικά δεν εξετάστηκα γιατί ο γιατρός είναι αρνητικός σε αυτό. Οι πρώτοι υπέρηχοι γίνονται ενδοκολπικά αλλά μετά μόνο κοιλιακά. Καταλαβαίνω τί εννοείς και σου απάντησα γιατί ρώτησα τον γιατρό αν θα καταλάβαινε καλύτερα αν ήταν ενδοκολπικός ο υπέρηχος και μου διευκρίνησε ότι δεν είναι θέμα ευκρίνειας αλλά η αποτυχία στην ακριβή πρόβλεψη έγκειται στο γεγονός ότι αυτή τη στιγμή γίνεται η διαμόρφωση του φύλου και οι ομοιότητες μεταξύ των δύο είναι πολύ μεγάλες. Οπότε με όποιο τρόπο και να έκανες την αυχενική υπάρχει το ποσοστό λάθους γιατί είναι πολύ νωρίς. Απο περιέργεια όταν σιγουρευτείτε για το φύλο γράψε ξανά να μας πεις τί είναι!

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!με το καλό τα παιδάκια σας..εμενα μου ειχε πει στην αυχενική οτι μαλλον ειναι κοριτσάκι(60-40)...αλλα την επόμενη φορα...ειπε..."πως εκανα τετοιο λάθος...ειναι και προικισμένοσ"...

ηταν και ενδοκολπική η εξέταση..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές και εμπειρίες!!!

Άρα δεν έγκειται στην ευκρίνεια της ενδοκολπικής, αλλά στο πότε αρχίζει να διαμορφώνεται και να ξεχωρίζει το όποιο φύλο....

Εννεοείται πως όταν μάθω θα ενημερώσω!!!

Και συ Μαρία να χαίρεσαι τον προικισμένο σου νεαρό:D

Link to comment
Share on other sites

ΚΑι στις δυο εγκυμοσυνες εξεταστηκα μονο κοιλιακα στην αυχενικη. την πρωτη την εκανα στο μητερα στην αθηνα και τη δευτερη στη θεσσαλονικη στον καρυδα.

και στις 2 φανηκε οτι ηταν αγορια αλλα και στις 2 μας ειπαν να μην το δεσουμε κομπο γιατι ειναι πολυ νωρις ακομα για να φανει σιγουρα το φυλο. στο β επιπεδου φαινεται καλα το φυλο που ειναι διαμορφωμενο πλεον και εξεταζουν και για πιθανες ανωμαλιες κτλ.

εινια πολυ νωρις να φανει κανονικα το φυλο του παιδιου

 

δεν ειναι το θεμα το φυλο. να σκεφτεσαι οτι η αυχενικη σου βγηκε καλη και αυτο να μετρας, οτι το μωρο ειναι ακλα ανεξαρτητως φυλου. να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο 'μενα. Να χαιρεσαι τα παιδακια σου.

Εγω οταν εκανα την αυχενικη δε με εξετασε ενδοκολπικα, αλλα δε νομιζω οτι ετσι θα εβλεπε και καλυτερα το φυλο. Το δικο μας ειναι αγορακι και μου το ειπε με μια επιφυλαξη (80 - 20), αλλα μου ειπε οτι τα αγορακια φαινονται πιο ευκολα και σπανια πεφτουν εξω στην αυχενικη οταν ειναι αγορι.

Link to comment
Share on other sites

1) Και εμένα μου την έκαναν και κοιλιακά και ενδοκολπικά στην 12w=2d . Για φύλο ούτε συζήτηση . Ρώτησα στο τέλος. Μου είπε ότι αποκλείεται να δωθεί μια απάντηση τόσο νωρίς αλλά ούτε καν υποψία.

2) Πρίν 3 μέρες στο γιατρό μου το είδαμε στον υπέρηχο και μου είπε κατα 80% αγοράκι. Δεν πήγα βέβαια επί τούτου απλά είχα αγχωθεί γιατί τις προηγούμενς μέρες είχα φοβερό βήχα και ήξερα ότι ο πλακούντας μου είναι (ήταν) επιχείλιος. Αλλά αφού έβλεπε λίγο και ανάμεσα στα ποδαράκια του

...

3) να σκέφτεσαι ότι ευχαριστεί εσένα. να σκέφτεσε ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά . Τώρα αν αυτό που σε ευχαριστεί και σε κρατάει μακρυα από άσχημες σκέψεις (που όλες έχουμε κατά καιρούς) είναι το φύλο του μωρού ή το παιδικό δωμάτιο ή το όνομα του , να σκέφτεσαι αυτά...και φυσικά να έχεις ως δεδομέμνο ότι είναι μια χαρά και παίζει συνέχεια μεσα στην κοιλίτσα σου... αυτή είναι η γνώμη μου από προσωπική μου εμπειρία...:-D

Με το καλό τα μωράκια μας ....

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kourkoumpini καλημέρα,

 

αν διάβασες όλα μου τα ποστ, είδες ότι λέμε πολλά ευχαριστώ οικογενειακά για τα καλά αποτελέσματα της αυχενικής. Το ότι το φύλο του παιδιού ετέθη προς συζήτηση νομίζω ότι είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό και ότι έχει συμβεί και σε άλλα σπίτια εκτός από το δικό μου. Γι αυτό και ζητώ τις εμπειρίες από άλλες μανούλες, σε ποιες έπεσε μέσα ο γιατρός στην αυχενική και σε ποιες όχι που εξετάστηκαν ενδοκολπικά εκεί περίπου τη 13η βδομάδα.

Και ευχαριστώ όλες που διαθέτουν το χρόνο τους να μου απαντήσουν ακόμα και γι αυτό που ήδη γνωρίζω....ότι η υγεία του παιδιού είναι πάνω από όλα:P

Link to comment
Share on other sites

matilda kai litsaki,

 

σας ευχαριστώ και εσάς για τις εμπειρίες σας. Αυτό είναι το μόνο που ζητώ, ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών.Και ναι, εκεί που τα βράδια χαλαρώνω, χαιδεύω την κοιλίτσα μου, μιλάω στο μωράκι μου και του λέεω πως όλα είναι καλά...ναι εκεί μου περνάει και απο το μυαλό "τί είσαι άραγε, κοριτσάκι ή αγοράκι?"

Άραγε είμαι η μόνη που της περνάει αυτή η σκέψη?

 

καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

matilda kai litsaki,

 

σας ευχαριστώ και εσάς για τις εμπειρίες σας. Αυτό είναι το μόνο που ζητώ, ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών.Και ναι, εκεί που τα βράδια χαλαρώνω, χαιδεύω την κοιλίτσα μου, μιλάω στο μωράκι μου και του λέεω πως όλα είναι καλά...ναι εκεί μου περνάει και απο το μυαλό "τί είσαι άραγε, κοριτσάκι ή αγοράκι?"

Άραγε είμαι η μόνη που της περνάει αυτή η σκέψη?

 

καλημέρα!

 

Ακριβώς , να ακούς μόνο αυτά που σε ενδιαφέρουν. Γνώμες του τύπου προέχει η υγεία και αυτό που ρωτάς είναι δευτερέυον και του στυλ κοιτα τι την ενδιαφέρει αυτήν κλπ "γράφτα". Επειδή τα βλέπω συνέχεια και εκνευρίζομαι (δεν πρόκειται για απάντηση στο kourkoumpini δεν κάνω καμία επίθεση ή κατι τέτοιο απάντώ στο προηγούμενο ποστ σου ουσιαστικά) αλλά δεν είναι όμορφο να προσπαθούμε να κάνουμε τις δασκάλες εδώ ή να διαγωνιστούμε στο ποια είναι πιο υπεράνω και θα γίνει ή είναι η καλύτερη μαμά . Ότι απορία έχει ο άλλος/η άλλη είναι σεβαστή. "οποιος έχει άλλη απόψη ας την κρατάει για τον εαυτό ή του η ας παέι σε άλλο θέμα αν το θεωρεί ευτελές... Το ότι προέχει η υγεία είναι ΦΥΣΙΚΑ αυτονόητο ...

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγώ έκανα αυχενική την 12η εβδομάδα, μου έκαναν και κολπικό υπέρηχο και μου είπαν πως μάλλον είναι αγοράκι. Την 16η εβδομάδα ο γιατρός μου μου είπε πως είναι κοριτσάκι και πως λάθος έκαναν στην αυχενική, αυτό που ΄΄προεξείχε΄΄ ήταν ο ομφάλιος λώρος. Επιβεβαίωσα στην β επιπέδου πως περιμένω κοριτσάκι. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου και με το καλο.

d8gLp3.png

 

iXW1p2.png

Link to comment
Share on other sites

kourkoumpini καλημέρα,

 

αν διάβασες όλα μου τα ποστ, είδες ότι λέμε πολλά ευχαριστώ οικογενειακά για τα καλά αποτελέσματα της αυχενικής. Το ότι το φύλο του παιδιού ετέθη προς συζήτηση νομίζω ότι είναι κάτι απολύτως φυσιολογικό και ότι έχει συμβεί και σε άλλα σπίτια εκτός από το δικό μου. Γι αυτό και ζητώ τις εμπειρίες από άλλες μανούλες, σε ποιες έπεσε μέσα ο γιατρός στην αυχενική και σε ποιες όχι που εξετάστηκαν ενδοκολπικά εκεί περίπου τη 13η βδομάδα.

Και ευχαριστώ όλες που διαθέτουν το χρόνο τους να μου απαντήσουν ακόμα και γι αυτό που ήδη γνωρίζω....ότι η υγεία του παιδιού είναι πάνω από όλα:P

 

επειδη ακριβως ζητησες εμπειριες, γιαυτο το λογο μπηκα στο λανθασμενο και αδικο κοπο να σου απαντησω και να σου γραψω 2 εμπειριες, απο 2 διαφορετικα εξεταστικα κεντρα και απο 2 εγκυμοσυνες, εκ των οποιων η μια σιγουρα επιβεβαιωμενη ως προς το φυλο. δεν ειμαι πρωτη φορα εγκυος ουτε στην 13 εβδομαδα για να σου γραφω βλακειες. ουτε ισχυριστηκα καπου οτι αναφερεις κατι διαφορετικο απο αυτο που σου ειπα αναφορικα με την υγεια του μωρου. συμφωνησα με τα οσα ειπες αναφορικα με την υγεια του μωρου, οτι προηγειται δηλαδη. το αν εινια επουσιωδες η οχι το φυλο του παιδιου δεν θα το κρινω εγω για τον καθενα. για καποια κοπελα μπορει να εινια για καποια αλλη μπορει να μην εινια.

 

εγω προσωπικα ρωτησα στην αυχενικη αν φαινεται η οχι φυλο και μου ειπαν και στις 2 περιπτωσεις οτι κατι φαινεται αλλα να μην το δεσουμε κομπο γιατι ειναι νωρις. και παλι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς , να ακούς μόνο αυτά που σε ενδιαφέρουν. Γνώμες του τύπου προέχει η υγεία και αυτό που ρωτάς είναι δευτερέυον και του στυλ κοιτα τι την ενδιαφέρει αυτήν κλπ "γράφτα". Επειδή τα βλέπω συνέχεια και εκνευρίζομαι (δεν πρόκειται για απάντηση στο kourkoumpini δεν κάνω καμία επίθεση ή κατι τέτοιο απάντώ στο προηγούμενο ποστ σου ουσιαστικά) αλλά δεν είναι όμορφο να προσπαθούμε να κάνουμε τις δασκάλες εδώ ή να διαγωνιστούμε στο ποια είναι πιο υπεράνω και θα γίνει ή είναι η καλύτερη μαμά . Ότι απορία έχει ο άλλος/η άλλη είναι σεβαστή. "οποιος έχει άλλη απόψη ας την κρατάει για τον εαυτό ή του η ας παέι σε άλλο θέμα αν το θεωρεί ευτελές... Το ότι προέχει η υγεία είναι ΦΥΣΙΚΑ αυτονόητο ...

 

δε νομιζω οτι αφησα απο το ποστ μου να εννοηθει οτι θεωρω ευτελες το φυλου του παιδιου, η οτι ειμαι η τελεια μανα η ο,τι αλλο γραφεις εσυ στο δικο σου ποστ. ζητω να ανακαλεσεις γιατι θεωρω οτι το ποστ σου ειναι επιθετικο απεναντι μου χωρις να εχω δωσει δικαιωμα. και αν ζητατε μια γνωμη η μια εμπειρια να εισαστε ετοιμες να ακουσετε και το αντιθετο

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι αφησα απο το ποστ μου να εννοηθει οτι θεωρω ευτελες το φυλου του παιδιου, η οτι ειμαι η τελεια μανα η ο,τι αλλο γραφεις εσυ στο δικο σου ποστ. ζητω να ανακαλεσεις γιατι θεωρω οτι το ποστ σου ειναι επιθετικο απεναντι μου χωρις να εχω δωσει δικαιωμα. και αν ζητατε μια γνωμη η μια εμπειρια να εισαστε ετοιμες να ακουσετε και το αντιθετο

 

 

 

Καταρχάς θα ήθελα να μου διευκρινίσεις τι εννοείς με το "δεν είμαι στην 13η εβδομάδα για να σου γράφω βλακείες" ...

Δευτερον εξηγήθηκα από την αρχή και είπα ότι δεν αναφέρομαι σε εσένα αλλά σε μαι γενικότερη απόψη που επικρατεί ορμόμενη από την αγανάκτιση της luciana. Αν εσύ θεωρείς λοιπον ότι επιτίθεμαι σε εσένα είσαι λάθος! Δεν έχω λοιπόν να ανακαλέσω κάτι. Αν εξακολουθέις να θεωρείς ότι σου επιτίθεμαι δεν έχεις παρά να μου κάνεις αναφορά.

Τι εννοείς με το αντίθετο?

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς , να ακούς μόνο αυτά που σε ενδιαφέρουν. Γνώμες του τύπου προέχει η υγεία και αυτό που ρωτάς είναι δευτερέυον και του στυλ κοιτα τι την ενδιαφέρει αυτήν κλπ "γράφτα". Επειδή τα βλέπω συνέχεια και εκνευρίζομαι (δεν πρόκειται για απάντηση στο kourkoumpini δεν κάνω καμία επίθεση ή κατι τέτοιο απάντώ στο προηγούμενο ποστ σου ουσιαστικά) αλλά δεν είναι όμορφο να προσπαθούμε να κάνουμε τις δασκάλες εδώ ή να διαγωνιστούμε στο ποια είναι πιο υπεράνω και θα γίνει ή είναι η καλύτερη μαμά . Ότι απορία έχει ο άλλος/η άλλη είναι σεβαστή. "οποιος έχει άλλη απόψη ας την κρατάει για τον εαυτό ή του η ας παέι σε άλλο θέμα αν το θεωρεί ευτελές... Το ότι προέχει η υγεία είναι ΦΥΣΙΚΑ αυτονόητο ...

 

 

Δεν είμαι αρκετά σαφής μήπως? :confused:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι το θεμα το φυλο. να σκεφτεσαι οτι η αυχενικη σου βγηκε καλη και αυτο να μετρας, οτι το μωρο ειναι ακλα ανεξαρτητως φυλου. να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

 

 

kourkoumpini,

 

φυσικά και σε ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να απαντήσεις και να μοιραστείς τις εμπειρίες σου μαζί μου. Αν τα τελευταία σου λόγια ήταν προς επιβεβαίωση των ουσιαστικών μου σκέψεων, πως η υγεία σίγουρα είναι πάνω από όλα, τότε μια χαρά.

Αν είχαν και μια δόση νουθεσίας πάλι μια χαρά, διαβάζοντας τα όμως άφησαν, τουλάχιστον σε μένα, ένα μικρό παράπονο ότι έδωσα εικόνα μέλλουσας μητέρας που θα έπρεπε οι σκέψεις, απορίες, να σταματούν στο γεγονός ότι όλα είναι μια χαρά, και δεν το κάνω.

Δεν υπάρχει λόγος να ερχόμαστε σε αντιπαραθέσεις και απολυτότητες. Κάθε γνώμη είναι σεβαστή

Matilda, σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου!!!

 

σας φιλώ γλυκά!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι απο τη στιγμή που μια μητέρα κάνει συζήτηση για το φύλο του παιδιού σημαίνει αν μη τι άλλο ότι δεν τίθεται θέμα υγείας. Όλες γνωρίζουμε για ποιό λόγο γίνεται η αυχενική και εννοείται ότι αυτό μας καίει και γι'αυτό την κάνουμε. Εφόσον λοιπόν τίθεται ένα ερώτημα για το φύλο σημαίνει ότι όλα τα άλλα είναι οκ άρα δεν υπάρχει και λόγος να τονίζεται ότι η εξέταση γίνεται για λόγους υγείας κτλ. Μπορεί πραγματικά τέτοια σχόλια να γίνονται με την καλύτερη διάθεση αλλά δεν παύουν να θεωρούνται και λίγο προσβλητικά, σαν να λέγεται σε μια μάνα ότι δεν τη νοιάζουν τα σημαντικά για το παιδί της αλλά ασχολείται με βλακείες. Άλλωστε το ερώτημα ήταν ξεκάθαρο, δεν είναι ανάγκη να αναφερθεί τίποτα περισσότερο απο την απάντηση που ήθελε η κοπέλα. Να είστε όλες καλά!

uNfhp2.png

4XvSp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μαθαμε το φυλλο στην προηγουμενη επισκεψη πριν την αυχενικη..!!Φαινοταν πεντακαθαρα τα παντα και ειδικα το επιμαχο σημειο και ετσι ειδαμε και μονοι μας πριν μας πει ο γιατρος πως ειναι αγορακι...:D:D

Ισως παιζει και πως εχει καλο μηχανημα ο γιατρος δεν ξερω...Παντως νομιζω πως αν ειναι αγορακι εεε ολο και πιο νωρις θα φενεται λογικα....κατι θα προεξεχει δεν μπορει!!!;);)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την αυχενική στο ΙΑΣΩ, 12w3d κολπικά και κοιλιακά. Ο γιατρός για φύλο δε μας ανέφερε τπτ αλλά εγώ ρώτησα με αφορμή την εμπειρία της αδερφής μου που της είχαν πει το φύλο απ'την αυχενική.

 

Όταν ρώτησα, ο γιατρός μου'πε ότι "πάει για αγόρι". Σκέφτηκα και γω πως για να το πει κάτι θα είδε.

 

Τελικά στη 18w μάθαμε ότι είναι κοριτσάκι και επιβεβαιώθηκε και στη β' επιπέδου όπου εκεί μου'παν ότι είναι πολύ νωρίς να λένε το φύλο στην αυχενική.

Ap1rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο γιατρός από την αυχενική μου είπε ότι είναι κορίτσι και ήταν σχεδόν σίγουρος. Και τελικά ήταν κορίτσι. Σε 2 φίλες μου όμως τους είπε ότι θα είναι αγοράκι και τελικά και στις 2 κορίτσι ήταν

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 6 months later...

εκανα αυχενικη την προηγουμενη εβδομαδα κοιλιακα και η πολυ εμπειρη γιατρος μου ειπε με σιγουρια ειναι αγορι!!!εγω δεν μπορεσα να δω κατι να ...προεξεχει! ηταν σιγουροτατη !στο πρωτο μου δεν ειχα ρωτησει καν στην αυχενικη το φυλο γιατι ημουν σιγουρη πως ηταν αγορι ειχα φοβερο προαισθημα.τωρα ειχα παλι προαισθημα αλλα για κοριτσι...εννοειται πως δεν τιθεται θεμα με το φυλο του παιδιου και αν ειναι αγορι εχω και ολοκληρη την προικα ετοιμη και θα παιζουν και μια χαρα μαζι,ομως στεκομαι στο προαισθημα που την δευτερη φορα ειναι τοσο λαθος!εχει συμβει σε καμια?

και πριν δεχτω καμια επιθεση του στυλ η υγεια προεχει και αλλοι προσπαθουν για παιδι και τα σχετικα σας επαναλαμβανω πως δεν τιθεται θεμα με το φυλο του παιδιου!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...