Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ χωρίς μανίκια


ketops13

Recommended Posts

Καλημερα και χρόνια πολλά στις Δήμητρες και τους Δημήτρηδες!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε υπόψη σας κανέναν υπνόσακο με ποδαράκια, αλλά ΧΩΡΙΣ μανίκια. Η μικρή μου είναι 15 μηνών και, ενώ μέχρι το Μάιο κοιμόταν σε υπνόσακο σακούλα, τώρα που της τονξαναέβαλα μου τσίνισε γιατί εν τω μεταξύ περπάτησε, οπότε με αυτό νευριάζει πια. Όλοι οι υπνόσακοι που έχουν πόδια, όμως, έχουν και μανίκια και δε θέλω να πάρω τέτοιον γιατί το σπίτι μας είναι υπερβολικά ζεστό. Έχετε δει σε κανένα κατάστημα χωρίς μανίκι; Ή έστω με μανίκι που αφαιρείται;;;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Ρίξε μια ματια στα mothercare...νομιζω πως ειδα κατι τετοιο...δεν είμαι σιγουρη όμως...εγω πηρα με μανικι βεβαια, αλλα είναι πολυ λεπτος κ ποιοτικα σουπερ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρόνια πολλά στις Δήμητρες και τους Δημήτρηδες!!!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχετε υπόψη σας κανέναν υπνόσακο με ποδαράκια, αλλά ΧΩΡΙΣ μανίκια. Η μικρή μου είναι 15 μηνών και, ενώ μέχρι το Μάιο κοιμόταν σε υπνόσακο σακούλα, τώρα που της τονξαναέβαλα μου τσίνισε γιατί εν τω μεταξύ περπάτησε, οπότε με αυτό νευριάζει πια. Όλοι οι υπνόσακοι που έχουν πόδια, όμως, έχουν και μανίκια και δε θέλω να πάρω τέτοιον γιατί το σπίτι μας είναι υπερβολικά ζεστό. Έχετε δει σε κανένα κατάστημα χωρίς μανίκι; Ή έστω με μανίκι που αφαιρείται;;;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Στο mothercare Ν. Ερυθραίας ήμουν σήμερα και είχε υπνόσακους χωρίς μανίκια στο τμήμα στο υπόγειο. Δεν ξέρω αν έχει και για την ηλικία παιδιού που ψάχνεις. Μπορείς όμως και τηλεφωνικά να ενημερωθείς. Εξυπηρετούν πολύ καλά στο συγκεκριμένο κατάστημα, στο λέω από εμπειρία...

Από πόσων μηνών χρησιμοποίησες υπνόσακο? Σε βόλεψε καλύτερα από την κλασσική κουβέρτα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mothercare φοβερή ποιότητα...

εγώ φυσικά παιρνω με μανίκια γιατί έχω την ανασφάλεια να μην κρυώνουν...κ παίρνω την φλις ποιότητα που είναι ζεστούλικι πολύ...Παραδόξως δεν μου τα ιδρώνει καθόλου...Στο λητώ έπαιρνα τους βαμβακερούς μέχρι τον πρώτο 1.5 χρόνο χωρίς ποδαράκια και ήταν εξίσου καλοί.

Link to comment
Share on other sites

mothercare φοβερή ποιότητα...

εγώ φυσικά παιρνω με μανίκια γιατί έχω την ανασφάλεια να μην κρυώνουν...κ παίρνω την φλις ποιότητα που είναι ζεστούλικι πολύ...Παραδόξως δεν μου τα ιδρώνει καθόλου...Στο λητώ έπαιρνα τους βαμβακερούς μέχρι τον πρώτο 1.5 χρόνο χωρίς ποδαράκια και ήταν εξίσου καλοί.

συμφωνω!! στο mothercare εχουν πολυ καλη ποιοτητα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Τελικά πήγα παντού (Λητώ, Mothercare, Bebejou, Orchestra, Ήρα) και με αφαιρούμενο μανίκι είχαν μόνο τα Λητω και ένα σχέδιο μόνο. Η αλήθεια ήταν πως δεν ήταν τίποτα ιδιαίτερο, αλλά, ελλείψει επιλογών, το αγόρασα.

Ο υπνόσακος βολεύει πολύ, τουλάχιστον εμένα, γιατί η μικρή στον ύπνο της παλεύει. Κλωτσάει τα κάγκελα και στριφογυρίζει συνεχώς. Να φανταστείτε ότι με τις κλωτσιές που έριχνε κατάφερε να αποσυναρμολογήσει το κεφαλάρι, που το βρήκα να στηρίζεται σε δύο κορδονάκια από τις πάντες!! Ε, καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει καμία απολύτως περίπτωση να με βολέψει η κουβέρτα. Με τον υπνόσακο ξέρω πως ό,τι και να κάνει, είναι σκεπασμένη, πράγμα πολύ βολικό διότι, μιας και κοιμάται σερί από τις 21.30 ως τις 8.00 το πρωί, μου δίνεται κι εμένα η ευκαιρία να κοιμηθώ χωρίς το άγχος μήπως ξεσκεπαστεί και κρυώσει!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπνόσακο χρησιμοποιώ από την αρχή, δηλαδή από τότε που την έβαλα να κοιμάται στο κρεβάτι της, 2,5 μηνών.Πιο πριν ήταν στην καλαθούνα δίπλα μου αλλά ήταν και καλοκαίρι (γεννήθηκε 28 Ιουλίου). Τότε όμως χρησιμοποιούσα υπνόσακο χωρίς πόδια και χωρίς μανίκια επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...