Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Joie καρότσια και καθίσματα αυτοκινήτου


Recommended Posts

Έχω ένα πολυκαρότσι που το έχουμε ψιλοδιαλύσει και θα χρειαστώ καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου σε δεύτερη φάση.Επειδή τα οικονομικά μας δεν είναι και τα καλύτερα ψάχνω κάτι οικονομικό όμως να είναι και ασφαλές για το μωρό!Βρήκα τα joie σε σχετικά καλες τιμές, έχει κανείς καμμία εμπειρία με την συγκεκριμένη μάρκα?

Συγκεκριμένα είδα

joie mirus http://www.joiebaby.com/mirus 143euro,

Joie Muze 112euro http://www.babythings4u.com/data/brands/joie/hp-muze.jpg στο site της joie δεν το εχουν

και για κάθισμα αυτοκινήτου joie tilt http://www.joiebaby.com/tilt-4 130euro.

 

Επειδή ακόμα είναι μικρούλης 3 μηνών, το καρότσι αν δεν είναι διπλής κατεύθυνσης με αγχώνει και είδα ότι αυτά έχουν διάφανη μεμβράνη σε κάποιο σημείο απο πάνω για το βλέπεις(τουλάχιστον έτσι κατάλαβα),θα πάω να τα δω και απο κοντά αλλά ρωταω μήπως κάποιος έχει δοκιμάσει κανένα απο αυτά!

oQhip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Μιας και δεν έχω λάβει καμμία απάντηση αλλά βλέπω ότι το είδαν αρκετοί να ενημερώσω ότι τελικά αγόρασαν το muse το οποίο έχω κατενθουσιαστεί!!!!!

 

Είδα απο κοντά και το stages και το tilt από καθίσματα αυτοκινήτου και επικοινώνησα με τη joie να μου διευκρυνήσουν μέχρι πόσα κιλά μπορούν να τοποθετούνται με ανάποδη φορά, και για τα δυο είναι μέχρι 18κιλά μπορεί να τοποθετείται έτσι.

Οπότε και ένα από τα 2 θα πάρω αν κάποιος έχει κάποια εμπειρία ας μου πει.

oQhip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικά πήραμε το stages μιας και είναι μέχρι 18κιλα με ανάποδη κατευθυνση και η πρωτη δοκιμή που μπήκε με τα μαξιλαράκια για βρέφος είναι "βασιλιάς" δεν ήθελε να βγει. Έχει πολύ καλη θεα εξω γιατί είναι πολύ πιο ψηλά απο τι το απλό καθησματακι του 3σε 1που ειχαμε.Θεικό!

oQhip3.png
Link to comment
Share on other sites

I koubara mou agorase to joie stages ston mikro tis epeidi afenos einai oikonomiko kai afeterou einai 0-18 rearfacing kai 18-25 koitazei brosta. Sinithos ta anapoda kathismata einai akriva alla i vretaniki joie einai nea eteria me metohous nomizo goneis gia afto kai den einai toso kerdoskopiki.

Pantos i koubara mou einai efhatistimeni. Oso gia ta karotsia apo mia erevna pou ekana sto youtube fainontai ikanopoiitika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Τελικά πήραμε το stages μιας και είναι μέχρι 18κιλα με ανάποδη κατευθυνση και η πρωτη δοκιμή που μπήκε με τα μαξιλαράκια για βρέφος είναι "βασιλιάς" δεν ήθελε να βγει. Έχει πολύ καλη θεα εξω γιατί είναι πολύ πιο ψηλά απο τι το απλό καθησματακι του 3σε 1που ειχαμε.Θεικό!

 

Αν μπορεις πες μου σε παρακαλω απο που το πηρες κ ποσο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Αν και παλιο θέμα θελω να σε ρωτησω εαν εισαι ευχαριστημενη απο το καροτσακι  που πηρες. Μας αρεσει το joie mirus αλλα δε ξερουμε κανεναν γνωστο/φιλο που να εχει καροτσι joie και ψαχνω αγωνιωδως γνωμες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σας, αν κ παλιό το ποστ, θα ήθελα περισσότερες πληροφορίες για το καρεκλακι joie stages. Έχω καταλήξει πως είναι πιο κοντά στα μέτρα μου, θέλω να έχει κλήσεις, να κοίτα προς τα πίσω, πλέον βγαίνει κ με Isofix ίσως το προτιμήσω. Από τη μια διαβάζω καλές κριτικές, προχτές ανέβηκε ένα ποστ πως δε είναι ασφαλές, έχει βαθμολογία 2,6. Κ έχω μπερδευτεί. 

Link to comment
Share on other sites

 

Στις τελ. σελίδες έχει αρκετές κριτικές για τα joie, εμείς είμαστε πολύ ευχαριστημένοι, αν και θα κοιτούσα διεθνείς αξιολογήσεις πια πιο πρόσφατες

GCqDp3.png qpsdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...