Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μέση εγκεφαλική αρτηρία (doppler)


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια του φόρουμ. Βρίσκομαι στην 29+4 εβδομάδα κύησης και σήμερα έκανα την εξέταση doppler.Λόγω ιστορικού προεκλαμψίας σε παλαιότερη εγκυμοσύνη βρίσκομαι κάτω από υπερτασική αγωγή. Παίρνω το dopegyt(μεθυντόλπα) και 1 salospir 80mg.Στην εξέταση σήμερα βγήκαν όλα φυσιολογικά αλλά αυτό που με αναστάτωσε ήταν η τιμή της μέσης εγκεφαλικής αρτηρίας που ήταν 1,57 και στα σχόλια λέει ότι βρίσκεται στην 5η εκ θέση. Παρουσιάζει ανακατανομές. Από το μαιευτήριο μου είπανε πως απλά θα το παρακολουθούμαι πιο στενά λόγω ιστορικού και απ΄λο εδώ και πέρα θα κάνω και καρδιοτοκογραφήματα για να μαστε σίγουροι. Δεν μπορώ να ηρεμήσω από τον φόβο μου.Εκεί που είχα πίεση τώρα δεν έχω και φτάσαμε στα όρια να είναι χαμηλή. Φοβάμαι για το μωρό και ας είναι όλοι καθυσηχαστικοί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να παψεις να αγχωνεσαι γιατι το μεταφέρεις στο μωράκι σου, και να αφήσεις τους γιατρους να κανουν τη δουλειά τους. Θα φροντισεις να κανεις οτι σου πει ο μαιευτηρας σου και να παψεις να αγχωνεσαι τοσο πολυ.Βεβαιως καταλαβαινω τις αγωνίες σου, ολες ετσι ειμαστε φίλη μου, αλλα η φυση τα εχει προβλεψει όλα. Και οσα δεν προεβλεψε, το κανει η επιστήμη. εισαι σχεδόν στις 30 εβδομάδες. οπλισου με υπομονή και κουράγιο, γιατι τωρα μπαινεις στα δυσκολα. απο τις 30 και μετά ζοριζει η κατάσταση. με το καλό να το παρεις στην αγκαλίτσα σου

1311259167

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...