Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μικρη αποκόλληση


Recommended Posts

κοριτσια βοηθείστε με λίγο.. είμαι στην 11η εβδομαδα και απο την 8η εχω ιχνη αίματος.. ο γιατρος μίλησε για μια μικρή αποκόλληση, μου έδωσε μαγνησιο και προγεστερονη και μου είπε να ξαπλώνω..αλλα αυτο σταματάει για δυο μέρες και μετά πάλι τα ίδια...φοβάμαι πολύ... βέβαια η ποσοτητα δεν είναι μεγάλη...έχει συμβεί κάτι ανάλογο σε καμία και ποια ηταν η κατάληξη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σε πάρα μα πάρα πολλές γυναίκες έχει συμβεί αυτό, συμπεριλαμβανομαι κι εγώ σε αυτήν την κατηγορία. Μην στενοχωριέσαι και μην αγχώνεσαι το κυριότερο! Όλα θα πάνε καλά. Θα πρέπει όμως να ξεκουράζεσαι, να είσαι λίγο ξάπλα και αν δουλεύεις πάρε και μία άδεια από εκεί λίγων ημερών. Εμένα ο γιατρός μου είχε δώσει τα χαπάκια ultrogestan που τα έχουν πάρει πολλές κοπέλες από ότι έχω δει στο φόρουμ. Αν συνεχίσει και με ξάπλα το αίμα, τότε κάλεσε τον γιατρό σου. Όλα θα πάνε καλά, μην στενοχωριέσαι!!!!!!!!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

πολύ συχνό φαινόμενο..ultrogestan, ξεκούραση, κοινώς ξάπλα..το μαγνήσιο για να προλάβει τις συσπάσεις της μητρας να είναι πιο ήρεμη δηλαδή η μήτρα για αποφυγή τυχόν αποβολών..όλα καλά θα πανε ..

Link to comment
Share on other sites

εγώ ειχα αίμα κόκκινο στην 5η εβδομαδα. Την ιδια μέρα με διαφορά 2 ωρών είδα το αίμα κατά το σκούπισμα. Τις υπόλοιπες 15 μερες είχα καθημερινά καφέ εκκρίσεις δηλ παλιό αίμα. Ημουν σε ξάπλα, έπαιρνα προγεστερόνη (utrogestan) και όλα πήγαν καλά! Ξεκουράσου, χαλάρωσε και όχι άγχος!

 

Ιωακείμ το αγγελούδι μου!

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ ειχα παθει αποκολληση στην ιδια περιοδο της εγκυμοσυνης.

ολα πηγαν καλα.

 

να μεινεις ξαπλωμενη ομως μεχρι να σταματησει τελειως το αιμα!

 

καλη συνέχεια! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koρίτσια καλησπέρα! :)

Είχα και εγώ μια μικρή αποκόλληση την 11η εβδομάδα (ελάχιστο ροζ αίμα μόνο στο σκούπισμα) και μου είπε ο γιατρός ξεκούραση, αλλά δεν μου έδωσε προγεστερόνη. Αυτό με ανησυχεί αρκετά...λέτε να έπρεπε να πάρω?? Αύριο έχω παντεβού και θα τον ρωτήσω... :(

Καλή συνέχεια και φιλιά σε όλες...

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλησπέρα! :)

Είχα και εγώ μια μικρή αποκόλληση την 11η εβδομάδα (ελάχιστο ροζ αίμα μόνο στο σκούπισμα) και μου είπε ο γιατρός ξεκούραση, αλλά δεν μου έδωσε προγεστερόνη. Αυτό με ανησυχεί αρκετά...λέτε να έπρεπε να πάρω?

Καλησπέρα,

μετά τη συμπλήρωση της 10ης εβδομάδας θεωρείται από την πλειοψηφία των γιατρών ανούσια η λήψη προγεστερόνης μια που η παραγωγή της έχει πάψει πλέον να γίνεται από το ωχρό σωμάτιο και γίνεται από τον πλακούντα που έχει πλήρως αναπτυχθεί και αναλαμβάνει τα πάντα. Οπότε μην ανησυχείς ξεκούραση και ηρεμία είναι το γιατρικό! Καλή συνέχεια!

T5Zop3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Debra σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου...Βέβαια με τα νεύρα που έχω - και λόγω κλεισούρας - η ηρεμία είναι μια κουβέντα!! :?

Να σου ζήσει το παιδάκι σου!! :D

Link to comment
Share on other sites

...μην ανυσηχεις ολα θα πανε καλα εγω ειχα

2 αποκολλησεις μεσα στο πρωτο τριμηνο

utrogestan κλασσικα κ ξεκουραση....γεννησα

φυσιολογικα κ χωρις κανενα προβλημα.

 

καλη συνεχεια κ οτι θελεις εδω ειμαστε!!

:D

Link to comment
Share on other sites

τα εχω ξαναγραψει και γω...

 

αιμα στην 5η,6η,8η,15η,24η και...38η εβδομαδα (ε... εκει δεν ηταν αποκολληση!! ηταν γεννα!)

 

ουτροτζεσταν μεχρι τη 12η εβδομαδα και μαγνησιο μεχρι το τελος...

 

ολα θα πανε καλα! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιονταρίνα καλησπέρα!

Θα ακολουθήσεις της οδηγίες του γιατρού σου και όλα θα πάνε καλά! Υπομονή να έχεις και όσο γίνεται καλή διάθεση, γιατί και αυτό επηρεάζει αρκετά. Κι εγώ στην 11η εβδομάδα είχα αποκόλληση, αρκετά μεγάλη βέβαια! Έμεινα ουσιαστικά στο κρεβάτι 2 μήνες, εντελώς ξαπλωμένη και ακίνητη (μόνο τουαλέτα) και άλλους 2 μήνες κλεισμένη μέσα στο σπίτι. Στο σύνολο 4 μήνες. Καταλαβαίνεις! Εκτός από το utrogestan και το μαγνήσιο κοίταξε να ξεκουράζεσαι και να μην κάνεις δουλειές! Ας σε καλομάθουν αυτό το διάστημα. Όσον αφορά το αίμα, να ξέρεις ότι θα έχεις μέχρι αυτό να καθαρίσει! Ουσιαστικά καφέ θα πρέπει να είναι, η λεγόμενη <σκουριά>, όπως έλεγε ο γιατρός μου. Αν ξαναδείς έντονο κόκκινο (δεν στο εύχομαι), καλό θα είναι να το παρακολουθήσεις. Αν προσέξεις όλα θα πάνε καλά. Ξεκούραση και μην πηγαίνεις δουλειά. Προέχουν άλλα τώρα! Σου μιλάω εκ πείρας. Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά! ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα ίδια. Στο τέλος της 8ης εβδομαδας πηγα με εντονη αιμοραγια στο νοσοκομειο. Εμεινα ξαπλωμενη για ενα μηνα με ουτροτζεσταν(μαγνησσιο οχι).Καφε υγρα ειχα ολο το μηνα. Απο τότε μεχρι σήμερα όλα καλά. Οποτε οπως καταλαβες είναι πολύ συχνο φαινόμενο... Θέλει απλώς προσοχη. Σου ευχομαι να πάνε όλα καλά.

bunbunsrd20090303_-1_To+neraidaki+mou+einai.png

ΟΤΙ ΠΙΟ ΕΝΤΟΝΟ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΗΤΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω στο 1ο ειχα αποκοληση. Ειναι πολυ συχνο φαινομενο. Απλα ΞΑΠΛΑ . Το κανεις για το μωρο σου. Ολα θα πανε μια χαρα. :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. Είμαι στην 6η εβδομάδα κύησης μετά από επιτυχημένη ICSI, την 6η μου κατά σειρά. Σε όλες τις προηγούμενες δεν είχα ποτέ θετική χοριακή. Αυτή τη φορά τα πράγματα πήγαν πολύ καλά και η χοριακή διπλασιαζόταν φυσιολογικότατα. Μέχρι που το Σάββατο που μας πέρασε, πήγα στην τουαλέτα και είδα αιματάκι. Όπως καταλαβαίνετε έπαθα πανικό. Ο γιατρός μου έλειπε εκτός Αθηνών και κατέληξα στο ιατρικό όπου με είδε ο εφημερεύων γιατρός. Είδαμε σάκο, είδαμε ότι δεν ήταν εξωμήτριο, είδαμε ότι υπήρχε έμβρυο και η καρδιά χτυπούσε, αλλά ήταν πολύ μικρό για να ακούσουμε, και είδε και μια μικρή αποκόλληση. Μου συνέστησε ξάπλα μέχρι να σταματήσει εντελώς το αίμα. Την ίδια νύχτα το σερβιετάκι μου ήταν γεμάτο καφέ υγρά. Από το πρωί της Κυριακής και μετά... όλα πεντακάθαρα. Δευτέρα απόγευμα πήγα να με δει ο γιατρός μου. Μου είπε ότι τόσο νωρίς δεν τίθεται θέμα αποκόλλησης, ότι η μήτρα έχει αιμοφόρα αγγεία και είναι λογικό κάποια να σπάνε καθώς μεγαλώνει για να δεχτεί το κύημα. Μου είπε ότι δε χρειάζονται υπερβολές με την ξάπλα και ότι σίγουρα θα ξαναδώ αίμα και να μην πανικοβληθώ γιατί συμβαίνει σε 9 στις 10 έγκυες. Μου έκανε φοβερή εντύπωση. Καμία φίλη μου ποτέ δεν θυμάμαι να είχε αίμα. Σηκώθηκα λοιπόν κι εγώ και άρχισα να ζω και πάλι κανονικά, προσέχοντας πάντα πολύ. Την Πέμπτη να σου πάλι τα καφέ. Λέω "ας ξαπλώσω". Μετά από λίγο κόβονται. Πριν λίγο πήγα τουαλέτα (που έχω φτάσει να τρέμω να πάω) και να σου πάλι τα καφέ. Τι γίνεται; Να μείνω ξαπλωμένη; Είναι αρχή αποβολής; Είναι αποκόλληση ή είναι σπασμένο αγγείο; Κι αν είναι αποκόλληση, με το να είμαι ξαπλωμένη θα φτιάξει ή παραμυθιάζομαι; Τι πρέπει να κάνω; Αν καμία κοπέλα έχει περάσει κάτι αντίστοιχο και ξέρει, θα παρακαλούσα να με διαφωτίσει. Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα. Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι στην 6η εβδομάδα κύησης μετά από επιτυχημένη ICSI, την 6η μου κατά σειρά. Σε όλες τις προηγούμενες δεν είχα ποτέ θετική χοριακή. Αυτή τη φορά τα πράγματα πήγαν πολύ καλά και η χοριακή διπλασιαζόταν φυσιολογικότατα. Μέχρι που το Σάββατο που μας πέρασε, πήγα στην τουαλέτα και είδα αιματάκι. Όπως καταλαβαίνετε έπαθα πανικό. Ο γιατρός μου έλειπε εκτός Αθηνών και κατέληξα στο ιατρικό όπου με είδε ο εφημερεύων γιατρός. Είδαμε σάκο, είδαμε ότι δεν ήταν εξωμήτριο, είδαμε ότι υπήρχε έμβρυο και η καρδιά χτυπούσε, αλλά ήταν πολύ μικρό για να ακούσουμε, και είδε και μια μικρή αποκόλληση. Μου συνέστησε ξάπλα μέχρι να σταματήσει εντελώς το αίμα. Την ίδια νύχτα το σερβιετάκι μου ήταν γεμάτο καφέ υγρά. Από το πρωί της Κυριακής και μετά... όλα πεντακάθαρα. Δευτέρα απόγευμα πήγα να με δει ο γιατρός μου. Μου είπε ότι τόσο νωρίς δεν τίθεται θέμα αποκόλλησης, ότι η μήτρα έχει αιμοφόρα αγγεία και είναι λογικό κάποια να σπάνε καθώς μεγαλώνει για να δεχτεί το κύημα. Μου είπε ότι δε χρειάζονται υπερβολές με την ξάπλα και ότι σίγουρα θα ξαναδώ αίμα και να μην πανικοβληθώ γιατί συμβαίνει σε 9 στις 10 έγκυες. Μου έκανε φοβερή εντύπωση. Καμία φίλη μου ποτέ δεν θυμάμαι να είχε αίμα. Σηκώθηκα λοιπόν κι εγώ και άρχισα να ζω και πάλι κανονικά, προσέχοντας πάντα πολύ. Την Πέμπτη να σου πάλι τα καφέ. Λέω "ας ξαπλώσω". Μετά από λίγο κόβονται. Πριν λίγο πήγα τουαλέτα (που έχω φτάσει να τρέμω να πάω) και να σου πάλι τα καφέ. Τι γίνεται; Να μείνω ξαπλωμένη; Είναι αρχή αποβολής; Είναι αποκόλληση ή είναι σπασμένο αγγείο; Κι αν είναι αποκόλληση, με το να είμαι ξαπλωμένη θα φτιάξει ή παραμυθιάζομαι; Τι πρέπει να κάνω; Αν καμία κοπέλα έχει περάσει κάτι αντίστοιχο και ξέρει, θα παρακαλούσα να με διαφωτίσει. Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα. Καλή συνέχεια.

 

Δελφινοσημη,μην αγχωνεσαι,στο πρωτο τρμηνο πολλες φορες συμβαινει αποκολληση,αλλα με πολυ ξεκουραση,ξαπλα,σε πολλες περιπτωσεις περναει.

εγω εκανα την προσπαθεια τον μαιο,και οταν ημουν 6 εβδομαδων,οταν σχολασα,μολις εφτασα σπιτι μετα απο ανηφορα και ζεστη,ειδα αιμα και τρελλαθηκα.πηγα αμεσως στο γιατρο και ειδε το μωρο,χτυπαγε η καρδια του,και ειχε ενα αιματωμα διπλα του,δηλαδη ειναι αρχη αποκολλησης ειπε ο γιατρος,ξαπλα τελειως μου ειπε.το αιμα,βεβαια δεν τελειωσε εκει,καθε μερα και παραπανω εβγαινε.παρολο που ημουν 7 μερες τελειως ξαπλα,στην πεμπτη μερα σταματησε τελειως το αιμα,και μετα την εβδομη μερα,πηγα να δω τι γινεται(στο τηλεφωνο ο γιατρος μου ειπε ολα καλα,μια χαρα ειναι το παιδι σου αφου σταματησε το αιμα)αλλα εγω επεμενα να με δει.και οταν πηγα...ολα ειχαν τελειωσει.η καρδια ειχε σταματησει και η κοιλια μου ειχε γεμισει με αιματωμα τεραστιο που ειχε περικυκλωσει το εμβρυο.εκανα αποξεση τον ιουλιο...και τωρα ειμαι σε αναμονη...

δεν σου τα λεω για να αγχωθεις,απλα,μην εμπιστευεσαι πολυ αυτους τους εφημερευοντες γιατρους.και επισης ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι πολυ σπανιο να εξελιχθει ετσι η αποκολληση,συνηθως ερχονται γυναικες με μεγαλυτερη αποκολληση απο σενα,μου ειπε, και μια χαρα ειναι,μετα απο ξεκουραση και ξαπλα,καταφερνουν την εγκυμοσυνη μεχρι τελος.

σου ευχομαι ο'τι καλυτερο και να πας στο γιατρο σου.πρεπει να το κρατησεις αυτο το παιδακι με νυχια και με δοντια.φιλια απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα αιμα και καφετια σε ολο το πρωτο τριμηνο.Στην αρχη δεν ηταν αποκολληση γτ δεν υπηρχε και πλακουντας ακομα.. ηταν αυτο που ειπες σπασμενα αγγεια.ΕΜενα ο γιατρος μου ειπε να συνεχισω κανονικα οτι κανω χωρις φυσικα υπερβολες.ουτε ξαπλα ουτε τπτ.. ουτε χαπια.Μου ειχε πει μαλιστα οτι οταν το αιμα ειναι καφετι να μην φοβαμαι γτ ειναι παλιο αιμα.Μια ειχαα μια δεν ειχα.Οταν επαθα κανονικη αποκολληση στην αλλαγη 3ου μηνα προς 4ου.. εφταιγα εγω γτ τιναζα κουβερτες.Ειχα πολυ αιμα και κατακοκκινο που και παλι η αποκολληση ηταν μικρη.Μετα αρχισααν τα καφε.Εκει παλι δεν ημουν ξαπλα αλλα ημουν πιο προσεχτικη (δεν οδηγουσα κλπ).Εσυ κανε οπως νιωθεις.Αν νιωθεις οτι με την ξαπλα θα γινει κατι καντο.Οπως και να εχει μην κανεις βιαιες κινησεις και μην σηκωνεις βαρη και ολα τα αλλα χαλαρα!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι στην 6η εβδομάδα κύησης μετά από επιτυχημένη ICSI, την 6η μου κατά σειρά. Σε όλες τις προηγούμενες δεν είχα ποτέ θετική χοριακή. Αυτή τη φορά τα πράγματα πήγαν πολύ καλά και η χοριακή διπλασιαζόταν φυσιολογικότατα. Μέχρι που το Σάββατο που μας πέρασε, πήγα στην τουαλέτα και είδα αιματάκι. Όπως καταλαβαίνετε έπαθα πανικό. Ο γιατρός μου έλειπε εκτός Αθηνών και κατέληξα στο ιατρικό όπου με είδε ο εφημερεύων γιατρός. Είδαμε σάκο, είδαμε ότι δεν ήταν εξωμήτριο, είδαμε ότι υπήρχε έμβρυο και η καρδιά χτυπούσε, αλλά ήταν πολύ μικρό για να ακούσουμε, και είδε και μια μικρή αποκόλληση. Μου συνέστησε ξάπλα μέχρι να σταματήσει εντελώς το αίμα. Την ίδια νύχτα το σερβιετάκι μου ήταν γεμάτο καφέ υγρά. Από το πρωί της Κυριακής και μετά... όλα πεντακάθαρα. Δευτέρα απόγευμα πήγα να με δει ο γιατρός μου. Μου είπε ότι τόσο νωρίς δεν τίθεται θέμα αποκόλλησης, ότι η μήτρα έχει αιμοφόρα αγγεία και είναι λογικό κάποια να σπάνε καθώς μεγαλώνει για να δεχτεί το κύημα. Μου είπε ότι δε χρειάζονται υπερβολές με την ξάπλα και ότι σίγουρα θα ξαναδώ αίμα και να μην πανικοβληθώ γιατί συμβαίνει σε 9 στις 10 έγκυες. Μου έκανε φοβερή εντύπωση. Καμία φίλη μου ποτέ δεν θυμάμαι να είχε αίμα. Σηκώθηκα λοιπόν κι εγώ και άρχισα να ζω και πάλι κανονικά, προσέχοντας πάντα πολύ. Την Πέμπτη να σου πάλι τα καφέ. Λέω "ας ξαπλώσω". Μετά από λίγο κόβονται. Πριν λίγο πήγα τουαλέτα (που έχω φτάσει να τρέμω να πάω) και να σου πάλι τα καφέ. Τι γίνεται; Να μείνω ξαπλωμένη; Είναι αρχή αποβολής; Είναι αποκόλληση ή είναι σπασμένο αγγείο; Κι αν είναι αποκόλληση, με το να είμαι ξαπλωμένη θα φτιάξει ή παραμυθιάζομαι; Τι πρέπει να κάνω; Αν καμία κοπέλα έχει περάσει κάτι αντίστοιχο και ξέρει, θα παρακαλούσα να με διαφωτίσει. Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα. Καλή συνέχεια.

 

 

Γλυκια μου Δελφινοσημη...επεσα τυχαια στην αναρτηση σου και ηθελα απο καρδιας να ευχηθω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και με το καλο, νεομανουλιτσα!!!

Θυμασαι κοριτσακι μου που τα κουβεντιαζαμε...???

Ειδες που ηρθε το θαυματακι σας!!!!!!!

Οποτε μη μου αγχωνεσαι...ολα θα πανε υπεροχα...θα περασει ο καιρος και δεν θα καταλαβεις για ποτε θα κρατας τον αγγελο σας αγκαλιτσα!!!

Φιλακια...

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τις δύο πολύ που σπεύσατε να με καθησυχάσετε. Δυστυχώς με τόσα που μας συμβαίνουν, δύσκολα εμπιστευόμαστε πλέον τυφλά τους γιατρούς μας και μάλλον καλά κάνουμε

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου Δελφινοσημη...επεσα τυχαια στην αναρτηση σου και ηθελα απο καρδιας να ευχηθω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και με το καλο, νεομανουλιτσα!!!

Θυμασαι κοριτσακι μου που τα κουβεντιαζαμε...???

Ειδες που ηρθε το θαυματακι σας!!!!!!!

Οποτε μη μου αγχωνεσαι...ολα θα πανε υπεροχα...θα περασει ο καιρος και δεν θα καταλαβεις για ποτε θα κρατας τον αγγελο σας αγκαλιτσα!!!

Φιλακια...

 

Μακάρι bebeangel μου, από το στόμα σου και στο σύμπαν... Πάνω που χαρήκαμε όμως μωρέ μας έπιασε πανικός. Μακάρι να μην είναι σοβαρό και να καταφέρουμε να έχουμε το παιδάκι μας. Εσείς τι κάνατε κοριτσάκι μου;

Link to comment
Share on other sites

utrogestan σου χορήγησε? Δε μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο αλλά από αυτά που έχω ακουστά.... Επίσης, πολλοί γιατροί συνιστούν ξάπλα στην αποκόλληση. Πιστεύω ότι μπορούν να διαφοροδιαγνώσουν ανάμεσα σε αποκόλληση και σε αυτό που σου συμβαίνει

 

συγχαρητήρια για την επιμονή σου!!!! και με το καλό το νινι στην αγκαλιά σου!!!!!

Υ.Γ. Ποιο κέντρο ήταν το τυχερό?

Link to comment
Share on other sites

Γλυκια μου Δελφινοσημη...επεσα τυχαια στην αναρτηση σου και ηθελα απο καρδιας να ευχηθω ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και με το καλο, νεομανουλιτσα!!!

Θυμασαι κοριτσακι μου που τα κουβεντιαζαμε...???

Ειδες που ηρθε το θαυματακι σας!!!!!!!

Οποτε μη μου αγχωνεσαι...ολα θα πανε υπεροχα...θα περασει ο καιρος και δεν θα καταλαβεις για ποτε θα κρατας τον αγγελο σας αγκαλιτσα!!!

Φιλακια...

 

Μακάρι bebeangel μου, από το στόμα σου και στο σύμπαν... Πάνω που χαρήκαμε όμως μωρέ μας έπιασε πανικός. Μακάρι να μην είναι σοβαρό και να καταφέρουμε να έχουμε το παιδάκι μας. Εσείς τι κάνατε κοριτσάκι μου;

Link to comment
Share on other sites

utrogestan σου χορήγησε? Δε μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο αλλά από αυτά που έχω ακουστά.... Επίσης, πολλοί γιατροί συνιστούν ξάπλα στην αποκόλληση. Πιστεύω ότι μπορούν να διαφοροδιαγνώσουν ανάμεσα σε αποκόλληση και σε αυτό που σου συμβαίνει

 

συγχαρητήρια για την επιμονή σου!!!! και με το καλό το νινι στην αγκαλιά σου!!!!!

Υ.Γ. Ποιο κέντρο ήταν το τυχερό?

 

Τα utrogestan τα παίρνω με τις κούτες. Στο Γένεσις Αθηνών είμαι. 2η φορά εδώ. Οι προηγούμενες ήταν σε άλλα κέντρα. Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου. Μακάρι όλες μας σύντομα να έχουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας. Θέλει πολύ ψυχική δύναμη και το ζευγάρι να είναι ενωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...