Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπέρα!Θα ήθελα τη βοήθειά σας και τις ιδέες σας σχετικά με τα δωράκια που θέλω να δώσω στα παιδάκια που θα είναι καλεσμένα στο πάρτυ γενεθλίων της κόρης μου. Οι ηλικίες των παιδιών είναι 2-9 ετών.Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 105
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον πιστευω πως αρχικα πρεπει να τα χωρισεις σε 2 γκρουπ ηλικιων. Παιδακια που πανε σχολειο και αλλα που ειναι μικροτερα απο 6.

 

τωρα βαση ηλικιων εγω θα εφτιαχνα δωροσακουλες με:

 

2-6 ετων =

-μπλοκακια ζωγραφικης με μαρκαδορους η ξυλομπογιες ή παστελ η νερομπογιες κλπ -εναλλακτικα παιρνεις απο το τζαμπο ετοιμα καδρακια αυτα που εχουν προζωγραφισμενα σχεδια αναλογα για αγορακια και κοριτσακια και τα ζωγραφιζουν μονα τους.

-σετ πλαστελινες

-ντουντουκες κλπ που χρησιμοπουν σε παρτυ

-μπαλονια

-ενα μικρο παζλ για την ηλικια τους

 

 

για τα μεγαλυτερα παιδια 6-9 ( διαχωριζουμε και ανα φυλο)

κοριτσακια: - ενα ημερολογιο

- παζλ με μπαρμπι η σχετικα σχεδια

- στυλο μπαρμπι/ ή αλλο κοριτσιστικο σχεδιο

- πορτοφολακι

 

αγορακια: - τετραδιο / μπλοκ κατι σχετικο ben10(η οτι αλλο ειναι της μοδας δε τα πολυξερω τα αγοριστικα)

-στυλο

-νεροπιστολο (? οχι για μεσα στο σπιτι σου)

-μπαλάκια απο αυτα τα χρωμματιστα που χοροπηδανε

-μπρελοκ με ηρωες

 

Επισης θα μπορουσες να τους εκανες ντιβιντι για τα μικρα πχ gummy bear summer hits (που κυκλοφορει τωρα με ενα περιοδικο) και στα μεγαλυτερα ενα αλλο παραμυθι πχ Πητερ παν, μπαρμπι μερλία ( αν τη λενε ετσι)...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Μια καλη ιδεα,κ νομιζω για ολες τις ηλικιες, ειναι οι σαπουναφουσκες.Επισεις υπαρχουν κατι κουμπαραδες μεταλλικοι που εχουν σχημα διαφορα ζωακια,κ ειναι οικονομικοι.Θυμαμαι τους ειχα κανει σε καποια γενεθλια της κορης μου...

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb5m.lilypie.com/wzkxp3.png[/IMG][/URL][URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lbym.lilypie.com/Y21Rp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο πάρτυ μας χαρίσαμε στα παιδάκια από το jumbo καμβά ζωγραφικής και κηρομπογιές για να φτιάξουν τον πρώτο τους πίνακα και να διακοσμήσουν το δωμάτιο τους. Για τα αγοράκια διάλεξα ένα πειρατικό καράβι ενώ για τα κορίτσια ένα κάστρο πριγκίπισσας. Έχει διάφορα μεγέθη, και αυτό εξυπηρετεί και τις διαφορετικές ηλικίες. Σε κάποια σχεδια έχει μαζί με το καμβά τέμπερες, επίσης για τα μεγαλύτερα παιδιά. Τιμές λογικές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!Θα ήθελα τη βοήθειά σας και τις ιδέες σας σχετικά με τα δωράκια που θέλω να δώσω στα παιδάκια που θα είναι καλεσμένα στο πάρτυ γενεθλίων της κόρης μου. Οι ηλικίες των παιδιών είναι 2-9 ετών.Ευχαριστώ!

 

εγω στα γεννεθλια των παιδιων μου χαρισαμε στα παιδακια κουπες .

Εδωσα σε ολα τα παιδακια κουπες ( σε διαφορα παρεμφερει σχεδια ) και τις ειχα γεμισει με καραμελες -σοκολατακια και γλιφιτζουρια . Ο λογος που εκανα το ιδιο δωρο σε ολα τα παιδακια ηταν γιατι σε ενα παρτυ που ειχαμε παει ειχε γινει τσακωμος μεγαλος αναμεσα σε 2 παιδακια που ηθελαν τα δωρα των αλλων παιδιων

Link to comment
Share on other sites

Ουφ και εγώ τον ίδιο προβληματισμό έχω... Θέλω κάτι προτότυπο και οικονομικό!!! αν φτιάξω κονκάρδες με τα ονοματα τους??? μαζί με λιχουδιές.. δηλαδή ζελατινούλα με όμορφη κορδελίτσα και πάνω η κονκάρδα με το όνομα τους - έτσι μπορουν να το βάλουν στο τζην τους το μπουφανάκι τον χειμώνα.. Θα σκεφτώ και άλλα τώρα

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω εδωσα σε ολα τα παιδακια απο ενα παγουρινο (50 λεπτα το ενα) απο το τζαμπο (μπλε για αγορια και ροζ για κοριτσια) στη σακουλιτσα εβαλα μεσα και γλυφιτζουρια καραμελες και μερικα μπαλονια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω φετος τους εδωσα ξυλινα μουσικα οργανακια.. μαρακες κ επειδη ηταν καποια κατω απο εναμιση χρονων ειχα παρει κ αλλο ενα σχεδιο που ηταν σαν κλουβακι με μεσα ειχε ενα κουδουνακι κ απο πανω ειχε κεφαλακια ζωων πχ παπακι, βατραχακι κλπ

 

Ξετρελαθηκαν μικρα κ μεγαλα..

Μου πηγαν περιπου 2 κ κατι το ενα γιατι τα πηρα απο μαγαζι με μπομπονιερες(ενω αν τα παρεις απο μαγαζι με ειδη δωρων κοστιζουν τα τριπλα κ το ξερω γιατι ειχα παρει διαφορα του γιου μου παλιοτερα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς είχαμε δώσει μικρά άλμπουμ με μικυ μαους για αγόρια και με την μπάρμπι για κορίτσια για να βάλουν τις φωτογραφίες τους από τα πάρτυ και τις γιορτούλες τους ....1,5 € το ένα κάτι τέτοιο ...ξετρελάθηκαν ιδιαίτερα τα κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμεις ειχαμε τωρα τα γενεθλια μας και λογω καλοκαιριου πηρα στα παιδακια κουβαδακι με φτυαρακια κλπ ροζ για τα κοριτσια γαλαζιο για τα αγορια αυτα ηταν για τις ηλικιες 1-3 για το εφταχρονο αγορακι πουχαμε στην παρεα μας πηρα νεροπιστολο (ελεγμενο να μην ειναι επικυνδυνο;)) και ξετρελλαθηκε. Απο τα jumbo 1 ευρω τα κουβαδακια και 2 το νεροπιστολο.

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

κουπες πλαστικες η γυαλινες με ηρωα

μπουρμπουληθρες(αυτα τα μπουκαλακια που εχει στο τζαμπο,φυσας ακι βγαινουν μπουρμπουληθρες

για καλοκαιρι συσκευασια κουβαδακι με φτυαρακι για θαλασσα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το πιο πρωτοτυπο δωρο σε παρτυ γενεθλιων που εχω παει ηταν μια μικρη γυαλα με ενα ψαρακι.Για να πω την αληθεια δεν ξερω ποσο κοστιζει αλλα μικροι μεγαλοι ξετρελαθηκαν.

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ωραίο δώρο που μας δώσανε ως καλεσμένοι σε παιδικό πάρτι ήταν η φωτογραφία του μικρού καλεσμένου σε μια υπέροχη κορνίζα από τα Τζάμπο. Δηλαδή φωτογραφίσανε κάθε παιδάκι μόνο του στο πάρτυ και μόλις φεύγαμε τις είχα εκτυπώσει από τον υπολογιστή και τις είχαν βάλει στις καταπληκτικές κορνίζες!!!! Μου έκανε εντύπωση γιατί δεν περίμενα πως φωτογραφίζουν τα παιδάκια για να ετοιμάσουν το δώρο έκπληξη. :-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τόσο η φωτογραφία όσο και το ψαράκι μου άρεσαν πάρα πολύ! Πλησιάζουν τα γενέθλιά μας και οι προτάσεις σας είναι υπέροχες! Αλήθεια, πόσο έχει ένα ψαράκι; Ξέρει καμία;

Link to comment
Share on other sites

Τόσο η φωτογραφία όσο και το ψαράκι μου άρεσαν πάρα πολύ! Πλησιάζουν τα γενέθλιά μας και οι προτάσεις σας είναι υπέροχες! Αλήθεια, πόσο έχει ένα ψαράκι; Ξέρει καμία;

 

http://www.aquarist.gr/news/diamartyria.htm

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοριτσια χρειαζομαι τα φωτα σας. Στις 12 Αυγουστου γινομαστε ενος ετους. Τα παιδακια των καλεσμενων ειναι απο 2 εως και 13 ετων.Αρχικα θα ηθελα αν ειναι δυνατο να με συμβουλεψετε σχετικα με το προσκλητηριο !!!Εχουμε βρει σαν θεμα να ειναι hello kitty αλλα τι να γραφει??? Λεω να τα φτιαξω μονη μου στον υπολογιστη !!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που ετοιμαζόμαστε για το πάρτυ μας πήραμε σε όλα τα μικρά παιδάκια μπρατσάκια της Disney και στα μεγαλύτερα παιδιά γυαλάκια θαλάσσης.

Μου άρεσαν πολύ και θα τα χρησιμοποιήσουν και στις διακοπές τους!

Link to comment
Share on other sites

AGE σε ευχαριστώ για την παραπομπή σου και πραγματικά θεωρώ όσα γράφονται πολύ ενδιαφέροντα και σε γενικές γραμμές συμφωνώ.Ωστόσο δε θεωρώ τόσο αρνητικό να χαρίσεις ένα τέτοιο δωράκι ειδικά όταν πρόκειται για γενέθλια και το πλάνο είναι για 10 παιδάκια! Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα άλλωστε ήταν ότι θα πρέπει να τα πάρω την τελευταία στιγμή! Αλλά δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση και πόσο μάλλον εδώ!

Link to comment
Share on other sites

AGE σε ευχαριστώ για την παραπομπή σου και πραγματικά θεωρώ όσα γράφονται πολύ ενδιαφέροντα και σε γενικές γραμμές συμφωνώ.Ωστόσο δε θεωρώ τόσο αρνητικό να χαρίσεις ένα τέτοιο δωράκι ειδικά όταν πρόκειται για γενέθλια και το πλάνο είναι για 10 παιδάκια! Το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα άλλωστε ήταν ότι θα πρέπει να τα πάρω την τελευταία στιγμή! Αλλά δεν έχει νόημα αυτή η συζήτηση και πόσο μάλλον εδώ!

όχι καλή μου δεν έχει νόημα και συγνώμη, άλλα θεωρώ, μάλλον είμαι σίγουρη ότι 10 στα 10 ψαράκια μέσα σε γυάλα που θα χαριστούν σε παιδάκια (ή ενήλικες αν αυτό μετράει) θα πεθάνουν μέσα σε ένα μήνα το αργότερο από την αγορά τους....... και είναι κρίμα να βασανίζεται ένα ζωντανό σε τόσο ακατάλληλο περιβάλλον όπως η γυάλα, όταν θέλει τουλάχιστον 40 λίτρα νερό το κάθε ψάρι.

Και σταματάω εδώ γιατί όπως σωστά αναφέρεις δεν είναι ο κατάλληλος τόπος :-D

φιλικά

Εύα

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα για το παραπανω κειμενο και ουτε που το χα φανταστει πως υπαρχει τετοια διαμαρτυρια!...αλλα δε θα παιρνα ποτε ψαρακια σε κανεναν. τα απεφευγα παντα γιατι ξερω πως πολυ συντομα θα πεθανουν και θα στεναχωρηθω κι εγω και το παιδακι. Σε κατι βαφτισια δε ,μας εδωσαν ενα μπιμπερο-γυαλα που ειχε μεσα ψαρακι. το δικο μου το χαρισα χωρις 2η σκεψη. δεν ηθελα να γυρισω μια μερα και να το βρω τεζα πρωτα θα στεναχωριομουν εγω κι ας μην ειμαι παιδακι. ειναι κριμα να χαρισεις σα δωρο ψαρακι και να πεθανει ( σε πολυ συντομο κιολας χρoνικο διαστημα)...πριν απο τα αλλα σκεψου πως θα νιωσει το παιδακι που θα χασει το δωρο του.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Τέλος! Δεν χαρίζω ψαράκια!΄Εχετε δίκιο με τα παραπάνω απλά αρχικά (με τις όποιες αναστολές) μου΄είχε φανεί ωραία ιδέα! Θα βρω κάτι άλλο! Μεγάλο θέμα και τα δωράκια για τα γενέθλια! Καλέ όταν κάναμε εμείς γενέθλια δεν δίναμε ούτε μας έδιναν κάτι φεύγοντας! Πάντως αυτά σίγουρα ωραίο να βλέπεις την χαρά τους όταν παίρνουν ένα μικρό δωράκι στο τέλος!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κοριτσια χρειαζομαι τα φωτα σας. Στις 12 Αυγουστου γινομαστε ενος ετους. Τα παιδακια των καλεσμενων ειναι απο 2 εως και 13 ετων.Αρχικα θα ηθελα αν ειναι δυνατο να με συμβουλεψετε σχετικα με το προσκλητηριο !!!Εχουμε βρει σαν θεμα να ειναι hello kitty αλλα τι να γραφει??? Λεω να τα φτιαξω μονη μου στον υπολογιστη !!

 

Μπες στο site http://www.coolest-kid-birthday -parties.com έχει τρομερά πράγματα. Αν κάνεις και εγγραφή τότε στου δίνει τη δυνατότητα να εκτυπώσεις δωρεάν προσκλήσεις και άλλα. Έχει και τέλειες ιδέες για τούρτες!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Θα ήθελα να ρωτήσω, τα δωράκια για τα παιδάκια είναι απαραίτητα; Σε λίγους μήνες θα κάνω και εγώ γενέθλια στην μικρή μου και διαβάζω ότι δίνετε κάποια μικροδωράκια στα πιτσιρίκια. Εγώ πάλι σε όσα παιδικά πάρτυ έχω πάει τελευταία ως θεία, νονά και φίλη αλλά και πρόσφατα με το κοριτσάκι μου δεν μας έχουν δώσει κάτι αλλά ούτε και στα άλλα παιδάκια!!!!!!!!!!!!!! Γνωρίζω ότι δώρα φέρνουν τα καλεσμένα παιδάκια στον/στην εορτάζουσα και όχι το αντίθετο. Άν κάνω λάθος και μου έχει ξεφύγει κάτι, διορθώστε με..........

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...