Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ασφαλισμένοι στο ΟΑΕΕ


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε τι γίνεται με επίδομα τοκετού, έχουμε μαγαζί και είμαστε ασφαλισμένοι στο ΤΕΒΕ εδώ και 3-4 χρόνια και δεν χρωστάμε ούτε ευρώ. Τώρα έμεινα εγκυος και έχω πολλές απορίες. Σας παρακαλώ αν είναι κανείς σε παρόμοια θέση ας μου πει τι γίνεται. Ευχαριστώ!

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπόν επειδή πλέον είμαστε στον εοππυ και εμείς του οαεε επίδομα τοκετού (900 ευρώ) δικαιούσε μόνο αν γεννήσεις σε καποιο ιδιωτικό μαιευτήριο το οποίο δεν έχει σύμβαση με τον εοππυ. Αν έχει το ιδιωτικό ή πας σε δημόσιο νοσοκομείο δεν το δικαιούσε. έχεις το δικαίωμα για μειωμένες εισφορές όμως από τη στιγμή που θα γεννήσεις και για έναν χρόνο. Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τώρα η νομοθεσία.. Κι εμείς ΤΕΒΕ έχουμε, τώρα ΕΟΠΥΥ. Όταν γέννησα εγώ πάντως το 2009, το πήρα το επίδομα (νομίζω 800 ευρώ ήταν τότε) και ας γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο. Τώρα δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα.

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν επειδή πλέον είμαστε στον εοππυ και εμείς του οαεε επίδομα τοκετού (900 ευρώ) δικαιούσε μόνο αν γεννήσεις σε καποιο ιδιωτικό μαιευτήριο το οποίο δεν έχει σύμβαση με τον εοππυ. Αν έχει το ιδιωτικό ή πας σε δημόσιο νοσοκομείο δεν το δικαιούσε. έχεις το δικαίωμα για μειωμένες εισφορές όμως από τη στιγμή που θα γεννήσεις και για έναν χρόνο. Αυτά...

 

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Εχουμε το δικαίωμα για μειωμένες εισφορές ασχετα που το μαγαζί είναι στο όνομα του άντρα μου;;

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τώρα η νομοθεσία.. Κι εμείς ΤΕΒΕ έχουμε, τώρα ΕΟΠΥΥ. Όταν γέννησα εγώ πάντως το 2009, το πήρα το επίδομα (νομίζω 800 ευρώ ήταν τότε) και ας γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο. Τώρα δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα πράγματα.

 

Στο δημόσιο νοσοκομείο είχες πληρώσει; και πόσα;; Τώρα από ότι διαβάζω πληρώνεις αρκετά, γύρω στα 1000? για ΦΤ και 1500? για ΚΤ. Και δεν παίρνεις και το επίδομα...

u0m1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπερα.

Ειμαι ασφαλισμενη στο ΤΕΒΕ. Ηθελα να ρωτησω, τι γινεται πλεον με το επιδομα τοκετου. Υπαρχει η εχει καταργηθει ; Επισης, μου ειπαν οτι δικαιουμαι επιδομα κυοφοριας απο τον 3ο μηνα κυησης. Ξερει καποιος κατι για αυτο ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...