Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίδομα γέννας για ασφαλισμένες στο δημόσιο (ποσο καιρο η πληρωμη?)


Recommended Posts

Καλημερα σε ολους!

Κατεθεσα τα χαρτια για επιδομα τοκετου τον Ιουνιο του 2010 στον ΟΠΑΔ Θεσσαλονικης. Δεν εχω παρει τα χρηματα. Πηγα χθες να ρωτησω κ μου ειπαν οτι εχουν εκκαθαριστει, αλλα εδω κ 6 περιπου μηνες δεν εχει παει καθολου χρημα, οποτε κ δεν πληρωνουν. Ουδεν νεωτερον! Το ποσο μειωθηκε στα 900 ευρω για οσους κανουν αιτηση μεσα στο 2012, αλλα δε θα μειωθει αναδρομικα (δηλαδη σε οσους τα κατεθεσαν πριν το 2012).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 120
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σε ολους!

Κατεθεσα τα χαρτια για επιδομα τοκετου τον Ιουνιο του 2010 στον ΟΠΑΔ Θεσσαλονικης. Δεν εχω παρει τα χρηματα. Πηγα χθες να ρωτησω κ μου ειπαν οτι εχουν εκκαθαριστει, αλλα εδω κ 6 περιπου μηνες δεν εχει παει καθολου χρημα, οποτε κ δεν πληρωνουν. Ουδεν νεωτερον! Το ποσο μειωθηκε στα 900 ευρω για οσους κανουν αιτηση μεσα στο 2012, αλλα δε θα μειωθει αναδρομικα (δηλαδη σε οσους τα κατεθεσαν πριν το 2012).

 

Σ ευχαριστουμε πολυ για την ενημερωση, μακαρι να παρουμε συντομα τα λεφτα μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλες-ους!

 

Επανέρχομαι στο θέμα πληρωμής του επιδόματος τοκετού... Γέννησα Μάιο του 2010 στη Θεσσαλονίκη κ ακόμα τίποτα:mad:. Έχει κάποιος-α κάτι υπόψη του; Γνωρίζω ότι σε άλλες περιοχές της Ελλάδας το θέμα έχει τακτοποιηθεί πολύ νωρίτερα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες-ους!

 

Επανέρχομαι στο θέμα πληρωμής του επιδόματος τοκετού... Γέννησα Μάιο του 2010 στη Θεσσαλονίκη κ ακόμα τίποτα:mad:. Έχει κάποιος-α κάτι υπόψη του; Γνωρίζω ότι σε άλλες περιοχές της Ελλάδας το θέμα έχει τακτοποιηθεί πολύ νωρίτερα....

 

και γω γέννησα Μάιο του 10 Θεσσαλονίκη και έχει που πληρώθηκα από τον Φλεβάρη. Εχεις δώσει λογαριασμό τράπεζας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα mirtoula,

έδωσα κ λογαριασμό κ από όλα, μάλιστα όταν είχα πάει στον οπαδ τον περασμένο μάιο η ίδια να ρωτήσω τι γίνεται, μου είπαν ότι όλα τα σχετικά δικαιολογητικά μου ήταν εντάξει κ ο αρισθμός λογαριασμού οκ και απλά περίμεναν τις πιστώσεις για να μας πληρώσουν.

Πές μου σε παρακαλώ, τα χαρτιά σου τα κατέθεσες μέσα στο μάιο ή αρχές ιουνίου; σου ήρθε κ κάποιο ειδοποιητήριο ή απλά βρήκες τα χρήματα στο λογαριασμό σου στην τράπεζα;

Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κ φυσικά ΑΚΟΜΗ δεν έχουμε πάρει δεκάρα τσακιστή από τον ΟΠΑΔ! Είμαστε εξαγριωμένοι με τον άντρα μου, έχει πάει άλλες 3 φορές στα γραφεία κ του λένε μπούρδες ότι κ καλά θα ξαναπεράσουν τους κωδικούς ΙΒΑΝ από την αρχή κ ότι δεν έχει πληρωθεί κανένας από όσους γέννησαν από το Μάρτιο του 2010 κ μετά! Δεν ξέρω πλέον τι να πω, μια καταγγελία τους χρειάζεται, κάτι άλλο συμβαίνει με τις πιστώσεις..... Πάντως τα δικαιολογητικά μας είναι όλα εντάξει, απλά δεν υπάρχουν χρήματα λένε.... Υπάρχει άλλος/-η που γέννησαν μετά το Μάρτιο του 2010 κ έχουν πληρωθεί; Γιατί αν μας λέει ψέμματα κ ο Διευθυντής του ΟΠΑΔ Θεσσαλονίκης, τότε τα πράγματα αλλάζουν....

Link to comment
Share on other sites

εγω απο αθηνα στον οπαδ αχαρνων ανηκω.πηρα σημερα και μου ειπαν οτι εκαθαρισαν τον ιουλιο και αυγουστο του11 και υπολογιζεται οτι μεσα στον μηνα θα τα παρω.επισης μου ειπαν οτι δεν πληρωνουν πλεον αυτοι αλλα στελνοτν τα χαρτια στον εοππυ και εκεινος θα βαλει τα λεφτα στι λογαριασμο.τραγικο να παρακαλαμε για χρηματα τα οποια μας ανηκουν

an1cJQh-Sf-0000MzAwMTUxNGR8MzYyNTI5NTlhfA.gifline_line_typew7_beg_d_typew7_time_1260594000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη βδομαδα που περασα απο τον ΟΠΑΔ Θεσσαλονικης μου ειπαν οτι οι τελευταιες που πληρωθηκαν ειναι αυτες που γεννησαν το Μαρτιο του 2010, απο τοτε δεν εχει πληρωθει τιποτε αλλο. Μαλλον το ξεγραφουμε απο το μυαλο μας και αυτο το επιδομα.:twisted:

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κ φυσικά ΑΚΟΜΗ δεν έχουμε πάρει δεκάρα τσακιστή από τον ΟΠΑΔ! Είμαστε εξαγριωμένοι με τον άντρα μου, έχει πάει άλλες 3 φορές στα γραφεία κ του λένε μπούρδες ότι κ καλά θα ξαναπεράσουν τους κωδικούς ΙΒΑΝ από την αρχή κ ότι δεν έχει πληρωθεί κανένας από όσους γέννησαν από το Μάρτιο του 2010 κ μετά! Δεν ξέρω πλέον τι να πω, μια καταγγελία τους χρειάζεται, κάτι άλλο συμβαίνει με τις πιστώσεις..... Πάντως τα δικαιολογητικά μας είναι όλα εντάξει, απλά δεν υπάρχουν χρήματα λένε.... Υπάρχει άλλος/-η που γέννησαν μετά το Μάρτιο του 2010 κ έχουν πληρωθεί; Γιατί αν μας λέει ψέμματα κ ο Διευθυντής του ΟΠΑΔ Θεσσαλονίκης, τότε τα πράγματα αλλάζουν....

Τα χαρτά μου τα κατέθεσα μες στον Μάιο του 10 και κάποια στιγμή τον περασμένο Φλεβάρη βρήκα στο λογαριασμό μου 1000Ε!Οχι δεν υπήρξε ειδοποιητήριο ή κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Νεότερα από τον ΤΡΑΓΙΚΟ ΟΠΑΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: δεν υπάρχει ούτε 1 ευρώ για επιδόματα που εκκρεμούν, είναι απλήρωτα από το Μάρτιο του 2010 κ δεν προβλέπεται κάτι ακόμα....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Eγώ που γέννησα τον Φλεβάρη του 2012 πότε αναμένεται να τα πάρω???

 

Φαντάζομαι την Δευτέρα Παρουσία ανήμερα ,μαζί με μένα που γέννησα το Γενάρη του 12.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νεότερα από τον ΤΡΑΓΙΚΟ ΟΠΑΔ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: δεν υπάρχει ούτε 1 ευρώ για επιδόματα που εκκρεμούν, είναι απλήρωτα από το Μάρτιο του 2010 κ δεν προβλέπεται κάτι ακόμα....

 

βρε παιδιά αφού πληρώθηκα για τον Μάιο του 2010....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έστειλα τον άντρα μου πρωί πρωί στον πρώην ΟΠΑΔ του Πειραιά να ρωτήσει και του είπαν πως έχουν κάποιες εκρεμμοτητες του 2011 ακόμα και μετά θα ξεκινήσουν το 2012...τώρα όποιοΣ θέλει το πιστεύει !

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ιουλιο του 2011 κ απο οπαδ αγιας παρασκευης δεν εχει μπει τιποτα!κ το καλοκαιρι που επαιρνα τηλεφωνο δεν το σηκωνε κανεις!!!με λιγα λογια δεν βρηκα ακρη!!!!ξερει καμια τι γινεται με τον οπαδ αγ παρασκευης;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...