Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θα νιώσω ξανά ποτέ καλά με τον εαυτό μου?


oneiraki

Recommended Posts

Θα νιώσω άραγε ποτέ ξανά καλά με τον εαυτό μου?:rolleyes:Έχουν περάσει 2,5 μήνες από τότε που ήρθε στη ζωή μας ο μπέμπης μας και την γέμισε με χαμόγελα και χρώματα και ευτυχία. Ωστόσο εγώ νιώθω πως έχω χάσει τον εαυτό μου..Δεν μπορώ να συνηθίσω την τεράστια τομή στην κοιλιά μου,ούτε το στήθος μου που είναι μονίμως πρησμένο και αυτά τα αντιαισθητικά σουτιέν θηλασμού..Παρόλο που είμαι στα κιλά μου πριν την εγκυμοσύνη δεν μου χωράει κανένα παντελόνι μου, η κοιλιά μου φαίνεται περίεργη μέσα από τις μπλούζες και διάβασα σήμερα ότι από τον 3ο μήνα και μετά πιθανόν να αρχίσει και η τριχόπτωση:shock::shock:Αυτό ήτανε,ήρθε και έδεσε το πράγμα..Έχω πειστεί πλέον ότι με τον καλό μου δεν θα είμαστε ποτέ ξανά σύντροφοι παρα μόνο γονείς..Δεν ξέρω αν φταίει που δεν έχουμε έρθει σε επαφή από τον Αύγουστο:oops::oops:(πρώτα οι πρόωρες συσπάσεις και μετά το μωρό) ή το γεγονός ότι έχω χάσει την όρεξη μου για οτιδήποτε αφορά το σεξ,αλλα σκέφτομαι..θα είμαι ποτέ ξανά όπως πριν?Να μην σκέφτομαι ότι φέτος θα είναι το πρώτο καλοκαίρι που δεν θα βγω στην παραλία ,να θέλω να συνεβρεθώ με τον άνδρα μου,να κοιτάζω στον καθρέφτη και να μου αρέσω?Και αν ναι,πότε θα μου φύγει αυτό το πράγμα που αισθάνομαι τώρα??:confused::confused::(:(

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειναι τοσο νωρις ακομη!!! Φυσικα και ολα θα γινουν οπως πριν!!!!!!:)

Εισαι επηρεασμενη απο 'τρελες' ορμονες τωρα....

Δεν λενε οτι το καθε τι εχει το τιμημα του? Φαντασου λοιπον για μια τοσο μεγαλη αγαπη οπως του παιδιου σου, ποσο μικρο ειναι το τιμημα, αναλογικα.....

Εγω ειδα διαφορα στο σωμα μου σε α) τριμηνο β) 8 μηνο και γ ) χρονο.....

Ξαναγινε οπως πριν και στις δυο εγκυμοσυνες...ελαχιστες διαφορες εμειναν που προφανως θα εφερνε ο χρονος ετσι και αλλιως.;)

Αν εσυ το κυνηγησεις και λιγο, δεν θα εχεις καμια. Ειδικα στο πρωτο παιδι.

Η τομη σταματει να ειναι μουδιασμενη γυρω στο 8μηνο. Μεχρι και το χρονο σε εμενα 'εφτιαχνε'...εξαφανιζοταν....

Προσπαθησε να εχεις επαφες με τον αντρα σου.....εγω επιτηδες το επιδιωκα γιατι λενε πως 'τρωγωντας ερχεται η ορεξη'!!!

''δεν ξέρω τι αξίζει πιο πολύ, η ειρήνη ή η αγωνία της ψυχής μας...'

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν ξέρω. Το σίγουρο είναι οτι είναι πάααααρα πολύ νωρίς. Παρεπιπτόντως να σας ζήσει γεροί να είστε κ αυτό να ναι το τελευταίο που να σ'απασχολεί. Στη δική μου περίπτωση.. πέρασαν 2.5 χρόνια για να επανέλθω στα κιλά μου. Και αυτό όχι γιατί έτρωγα παραπάνω αλλά γιατί αυτός ήταν ο χρόνος που χρειαζόταν το σώμα μου προφανώς γιατί τα έχασα χωρίς να κάνω κάτι. Το πρώτο καλοκαίρι φυσικά δεν πήγαμε καν για μπάνιο γιατί Αύγουστο ήμουν ακόμα λεχώνα. Στη συνέχεια... ήμουν τόσο χύμα και τόσο άνετη με τον εαυτό μου που ειλικρινά αν και έβλεπα το χάλι μου το μαύρο δεν με πολυένοιαζε. Παρόλο που πριν την εγκυμοσύνη ήμουν πάντα στη τρίχα μετά όλα γύρισαν ανάποδα. Ελαφριά ρούχα, μιας που θήλαζα παντού, μακιγιάζ σχεδόν ανύπαρκτο. Αλλά ο άντρας μου δεν με έκανε να νιώσω ποτέ το χάλι μου ή απλά εγώ δεν το αντιλαμβανόμουν. Ξέρεις δεν μας βλέπουν έτσι τα δικά τους μάτια. Και όποτε με έπιανε το παράπονο (γιατί ναι το πάθαινα κάπου κάπου) μου έλεγε τα γλυκόλογα του και αυτό ήταν.Βέβαια την επόμενη χρονιά στη παραλία τα είχα τα κόμπλεξ μου. Δεν ξαναφόρεσα στενή μπλούζα για να μη βλέπω εγώ τη κοιλιά μου, δεν έβγαινα φωτος απο το στήθος και κάτω.... δεν αγόραζα καν καινούργια ρούχα γιατί ήθελα να μπώ στα παλιά. Καλά το σεξ με ανοιχτό φως δεν υπήρχε!!! ένιωθα απίστευα άβολα. Μάλλον όμως με το καιρό συνηθίζεις την εικόνα σου στο καθρέφτη και συμβιβάζεσαι χωρίς αυτό να σημαίνει οτι πρέπει να παρατηθείς εντελώς. Πιστεύω το λοιπόν οτι με το καιρό ολα θα ξανάρθουν στα κανονικά τους και οτι είναι φάσεις που λίγο πολύ όλες περνάμε

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ!!! Θα περασει ο καιρος και ολα θα ξαναγινουν οπως πριν ή σχεδον οπως πριν.

Μου θυμιζεις εμενα πριν απο λιγο καιρο. Γενισα με καισαρικη :( και δυστυχως αργησα να αναρρωσω, η τομη μου μολυνθηκε, την ανοιξαν ξανα και επρεπε να κλεισει μονη της. Για ενα μηνα κυκλοφορουσα με γαζες, δεν μπορουσα να ισιωσω το σωμα μου και εσερνα τα ποδια μου. Εβλεπα γυναικες στο δρομο με καροτσακια που μπορουσαν να σκυψουν, να κυνηγησουν τα παιδιά τους, να φορεσουν τζιν και στενα μπλουζακια και αναρρωτιώμουν ' θα ξαναγινω ανθρωπος ποτέ?" Τωρα 7 μηνες μετα τη γεννα το σωμα μου εχει επανελθει πληρως σε ολα. Μπορω να φοραω τα στενα μου τζιν, να τρεχω, να σκυβω. Οσον αφορα το ερωτικο κομματι κι εκει εχουμε ξαναβρει τον παλιο καλο μας εαυτο αν και αργησαμε λιγο.... ισως λογω θηλασμου? Τωρα ολα αυτα μου φαινονται μακρινο παρελθον.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω κάπως έτσι ένιωθα στην αρχή...ειδικά οταν είδα πρώτη φορά την τομή με έπιασαν τα κλάματα,τόσο χάλια μου φάνηκε!

Με τον καιρό να δεις που όλα θα έρθουν στο φυσιολογικό τους χωρίς καν να το καταλάβεις.Είσαι και τυχερή που δεν έχεις κιλά να χάσεις;)Το σώμα σου θα ξαναβρει τη φόρμα του και η κοιλιά σου επίσης.Και μενα στην αρχή δεν μου χωρούσαν τα τζιν μου,πήγα λοιπόν και αγόρασα καινούρια:)

Και το καλοκαίρι θα είσαι μια χαρά,πίστεψέ με!Εγώ γέννησα Αυγουστο και το επόμενο καλοκαίρι ήμουν μια χαρά με το μπικινι μου.

Νομίζω πως σε τρεις μήνες θα αλλάξει και η ψυχολογία σου και το σώμα σου θα επανέλθει πλήρως.Ειναι ακόμη νωρίς...καλή υπομονή και να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

10Ddp3.png

OaR2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πρώτο διάστημα αισθανόμαστε όλες έτσι. Εγω πάντα ήμουν περιποιημενη, μακιγιάζ, μαλλιά... Μετα την εγκυμοσύνη( καισαρική κ γω) ήμουν σαν ζομπι, δεν είχα χρόνο κ όρεξη για τίποτα.., τώρα είμαι στην καλυτερη μου φάση κ θα είσαι κ συ πολυ σύντομα. Η τομή δεν με ενοχλεί γιατί είναι κάτι που είναι εμφανής στον σύζυγο μου. Άλλωστε μου θυμίζει τον γιο μου!!! Σε σεξουαλικη επαφή με πολυ πόνο βέβαια ήρθαμε περίπου στις 50 ημέρες... Αλλά κ ο πόνος περνάει...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατι αφού επανήλθες στα κιλά σου απελπίζεσαι;Αχ αυτές οι ορμόνες τι κάνουν;Ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου μα παραπανίσια κιλά:(.Είχα φρικάρει...Γέννησα και μέσα σε ένα μήνα είχα χάσει τα κιλά της εγκυμοσύνης και στις 50 περίπου μέρες είχα χάσει συν 4κιλά:D!Γέννησα τέλη Απρίλη και Ιούλιο μπήκα στην θάλασσα χωρίς να σκάσω και πολύ;)!Είχα ένα μπουμπούκι μαζί μου στην παραλία και δεν με ένοιαζε τίποτα:D.Όσο για την τομή είναι ανάμνηση από το αστέρι που ήρθε στη ζωή μου ,αν ήμουν και κορμάρα θα το θεωρούσα και πολυ σέξι;):lol:!Μηνσκέφτεσαι αρνητικά κοριτσάκι μου;)!Έφερες ένα πλάσμα στην ζωή σας και αυτό είναι ΣΠΟΥΔΑΙΟ και ΜΕΓΑΛΟ;)!Αυτό να σκέφτεσαι;)!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες..Ναι η αλήθεια είναι πως φέρνοντας στον κόσμο το αγγελούδι μου το τίμημα είναι ανύπαρκτο!Απλώς να..ξέρετε πως είναι ώρες ώρες..Και η αλήθεια είναι πως ο άνδρας μου πάντα όταν του το αναφέρω μου λέει ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα για εκείνον και ότι τώρα του αρέσω περισσότερο.Απλώς φοβάμαι γιατί έχοντας φτάσει στα κιλά πριν την εγκυμοσύνη περίπου στις 30 μέρες τώρα ήδη έχω πάρει 3 κιλά από το πού φαϊ!Και φοβάμαι μήπως μου μείνει η συνήθεία και μετά τον θηλασμό και δεν μπορώ να το κόψω, γιατί άντε τώρα τα καίω..μετά?Τέλος πάντων..η αλήθεια είναι πως δεν τα σκέφτομαι και όοοολη μέρα αυτά,άλλωστε όλη μέρα μέσα στο σπίτι είμαι..απλώς κάθε φορά που είναι να βγω και αισθάνομαι πιο άνετα με το τζιν της εγκυμοσύνης από ότι με ένα κανονικό παντελόνι με παίρνει λίγο από κάτω:(

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες..Ναι η αλήθεια είναι πως φέρνοντας στον κόσμο το αγγελούδι μου το τίμημα είναι ανύπαρκτο!Απλώς να..ξέρετε πως είναι ώρες ώρες..Και η αλήθεια είναι πως ο άνδρας μου πάντα όταν του το αναφέρω μου λέει ότι δεν έχει αλλάξει τίποτα για εκείνον και ότι τώρα του αρέσω περισσότερο.Απλώς φοβάμαι γιατί έχοντας φτάσει στα κιλά πριν την εγκυμοσύνη περίπου στις 30 μέρες τώρα ήδη έχω πάρει 3 κιλά από το πού φαϊ!Και φοβάμαι μήπως μου μείνει η συνήθεία και μετά τον θηλασμό και δεν μπορώ να το κόψω, γιατί άντε τώρα τα καίω..μετά?Τέλος πάντων..η αλήθεια είναι πως δεν τα σκέφτομαι και όοοολη μέρα αυτά,άλλωστε όλη μέρα μέσα στο σπίτι είμαι..απλώς κάθε φορά που είναι να βγω και αισθάνομαι πιο άνετα με το τζιν της εγκυμοσύνης από ότι με ένα κανονικό παντελόνι με παίρνει λίγο από κάτω:(

 

 

Και γω ενώ είχα χάσει τα κιλά, δύσκολα έμπαινα στα παλιά τζιν..όσο και να πουμε βρε κορίτσια, το πρώτο διάστημα υπάρχει και μια χαλαρότητα..και γω το ίδιο με σενα, όταν ήταν να βγω έξω και δεν έμπαινα στα ρούχα μου τα έβλεπα όλα μαύρα..αλλά θα περάσει..εμένα τώρα που είναι 8,5 άρχισα να είμαι στα πολύ καλά μου..υπομονή και όλα θα φτιάξουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι διατροφούλες να είναι καλά;).Εγώ σκέφτομαι να ξεκινήσω την άνοιξη(είπα να μην πω από Δευτέρα:mrgreen:) για να κυκλοφορεί ο γιος μου την μαμά του και να καμαρώνει:mrgreen:!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον διαβήτη κύησης έχω πλακωθεί στις σοκολάτες πλέον!Αν δεν αναπληρώσω 3 μήνες αποχή από τα γλυκά δεν βλέπω να ξεκινάω διατροφή.:Ρ

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ;Αχ κι εγώ μια απ΄τα ίδια.Μωρέ την χρονιά που γέννησα όλα καλά μέχρι τον Ιούλιο που πήγαμε διακοπές με τα πεθερικά και άρχισα τις μπύρες:rolleyes:.Το καλοκαίρι που μας πέρασε τσάκισα τα παγωτά:twisted:...Τώρα με τσακίζει η ζυγαριά:(...Τις λυγούρες που έχω τώρα δεν τις είχα έγκυος:roll:...

Link to comment
Share on other sites

ZWAKI28 εσύ έγραψες ή εγώ;;;;;;;; εγώ όμως μετά από 2,5 χρόνια δεν έχω χάσει τα κιλάκια μου 25 στο σύνολο,πρίν τις γιορτές πήγα για τη μέση μου σε ορθοπαιδικό και φυσικά το ξέρω οτι ήταν απο τα κιλά,η ψυχολογία μου έχει σκαμπανεβάσματα την προηγούμενη εβδομάδα πήγα και έκανα περμαναντ άσε μη με δείτε καλύτερα....δεν ξέρω τι άλλο θα κάνω ακόμα και το (χειρότερο) είναι οτι δουλεύω με παιδιά και αυτά λένε πάντα την αλήθεια μια μέρα μια ζουζού μου είπε:κυρία παλιά ήσουν όμορφη και τη ρωτάω -τώρα τι είμαι -ΧΟΝΤΡΗ μου απάντησε ! την έφαγα κανονικά τη σφαλιάρα μου,φέτος τα παιδιά δε με γνωρίζανε,με 25 κιλά επιπλέον κοντό μαλλί κόκκινο από μακρύ καστανό πλέον άβαφη και με άλλο στύλ ρούχων πλέον ότι πιο φαρδύ και XXL άστα να πάνε...μάταια η μαμάδες που αφού με κοίταγαν κάπως λέγανε στα παιδιά τους -καλέ δεν τη θυμάσε τη κυρία Κ.....που είχες πέρυσι....πολύ γέλιο..... τι να κάνω ρε κορίτσια δε θα πεθάνω κιόλας.....επειδή όμως μεσα σε 1,5 χρόνο γεννήσαμε πολές συγγενείς και φίλες οι περισσότερες έχουν επανέλθει ...εγώ το βουβαλάκι τις καμαρώνω και σήμερα ετοιμάζω μουσακά...χι,χι.και αφού η αλεπού ότι δε φτάνει..........λέω ο κ....ος μου το κάλος μου...

Link to comment
Share on other sites

oneiraki σου ευχομαι σε λιγο καιρο να νιωσεις όχι απλα όπως ησουν πριν αλλα πολύ καλυτερα.

Εξαλλου εχεις ένα πολύ σοβαρο λογο τωρα.Το αγγελακι σου!

 

Εγω από την άλλη ειμαι το κακο παραδειγμα.

Όχι απλα δεν επανηρθα στην προ εγκυμυσνης εποχη αλλα εχω πιασει πατο.

Δεν ημουν ποτε ανθρωπος που βαφομουν , ντυνομουν κτλ αλλα τωρα παραεγινε.

Καμμια ορεξη για τιποτα.

Το σωμα μου δεν θελω ουτε να το βλεπω .Απο ρουχα μονο φαρδια .

Σε κιλα εχω 2 παραπανω από πριν να μεινω εγκυος αλλα εχουν αλλαξει τα παντα.

Ολοι πιστευουν ότι ειμαι και παλι εγκυος.

Διαθεση για διαιτα, μπαααααααααα!

Οσο για επαφη με τον αντρα μου μονο υποχρεωτικα γιατι αλλιως θα με χωρισει και εχει και δικιο.

Φυσικα το κοριτσακι μου να είναι καλα γιατι ειναι ότι πιο ομορφο συναιβει στη ζωη μου αλλα για όλα τα υπολοιπα !!!!!!!!!!!!:-(

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

oneiraki σου ευχομαι σε λιγο καιρο να νιωσεις όχι απλα όπως ησουν πριν αλλα πολύ καλυτερα.

Εξαλλου εχεις ένα πολύ σοβαρο λογο τωρα.Το αγγελακι σου!

 

Εγω από την άλλη ειμαι το κακο παραδειγμα.

Όχι απλα δεν επανηρθα στην προ εγκυμυσνης εποχη αλλα εχω πιασει πατο.

Δεν ημουν ποτε ανθρωπος που βαφομουν , ντυνομουν κτλ αλλα τωρα παραεγινε.

Καμμια ορεξη για τιποτα.

Το σωμα μου δεν θελω ουτε να το βλεπω .Απο ρουχα μονο φαρδια .

Σε κιλα εχω 2 παραπανω από πριν να μεινω εγκυος αλλα εχουν αλλαξει τα παντα.

Ολοι πιστευουν ότι ειμαι και παλι εγκυος.

Διαθεση για διαιτα, μπαααααααααα!

Οσο για επαφη με τον αντρα μου μονο υποχρεωτικα γιατι αλλιως θα με χωρισει και εχει και δικιο.

Φυσικα το κοριτσακι μου να είναι καλα γιατι ειναι ότι πιο ομορφο συναιβει στη ζωη μου αλλα για όλα τα υπολοιπα !!!!!!!!!!!!:-(

 

Μη νομίζεις και εμένα η κοιλίτσα μου είναι σαν να είμαι τριών μηνών..:|:neutral:

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Bάλτε με στη παρέα σας βρε κορίτσια:(, μία από τα ίδια, μετά από 3 εγκυμοσύνες και άλλες 5 εξωσωματικές, έχω πάρει σύνολο 25 κιλά.

Τώρα ένα χρόνο μετά τη τελευταία γέννα, προσπαθώ με λίγο γυμναστήριο, λίγο να μη τρώω μετά τις 7 το βράδυ, μπορώ να πω ότι έχω ξεφουσκώσει λίγο.

Από τη μια με παίρνει από κάτω από την άλλη λέω "τα βάζεις με αυτό το σώμα που σου χάρισε τα αγγελούδια σου"!?

Τελικά κατέληξα να κάνω ότι μπορώ και ότι καταφέρω δεν θα πεθάνω κιόλας, όταν είναι να βγούμε όμως και το μαλλάκι φτιάχνω και βάφομαι.

 

Θα επανέλθουμε κορίτσια απλά νομίζω ότι θέλει το λιγότερο ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

τελικα διαπιστωνω πως ολες περασαμε αυτην την φαση...εγω βρηκα τον εαυτο μου μετα τους 6 μηνες...τωρα να σας πω κατι?ανυπομονω να μεινω ξανα εγκυος και να το ξαναζησω ολο αυτο....

αλλωστε μην ξεχναμε πως ειναι μια κατασταση που θα τη ζησουμε μια,δυο τρεις φορες το πολυ στην ζωη μας...

Link to comment
Share on other sites

ZWAKI28 εσύ έγραψες ή εγώ;;;;;;;; εγώ όμως μετά από 2,5 χρόνια δεν έχω χάσει τα κιλάκια μου 25 στο σύνολο,πρίν τις γιορτές πήγα για τη μέση μου σε ορθοπαιδικό και φυσικά το ξέρω οτι ήταν απο τα κιλά,η ψυχολογία μου έχει σκαμπανεβάσματα την προηγούμενη εβδομάδα πήγα και έκανα περμαναντ άσε μη με δείτε καλύτερα....δεν ξέρω τι άλλο θα κάνω ακόμα και το (χειρότερο) είναι οτι δουλεύω με παιδιά και αυτά λένε πάντα την αλήθεια μια μέρα μια ζουζού μου είπε:κυρία παλιά ήσουν όμορφη και τη ρωτάω -τώρα τι είμαι -ΧΟΝΤΡΗ μου απάντησε ! την έφαγα κανονικά τη σφαλιάρα μου,φέτος τα παιδιά δε με γνωρίζανε,με 25 κιλά επιπλέον κοντό μαλλί κόκκινο από μακρύ καστανό πλέον άβαφη και με άλλο στύλ ρούχων πλέον ότι πιο φαρδύ και XXL άστα να πάνε...μάταια η μαμάδες που αφού με κοίταγαν κάπως λέγανε στα παιδιά τους -καλέ δεν τη θυμάσε τη κυρία Κ.....που είχες πέρυσι....πολύ γέλιο..... τι να κάνω ρε κορίτσια δε θα πεθάνω κιόλας.....επειδή όμως μεσα σε 1,5 χρόνο γεννήσαμε πολές συγγενείς και φίλες οι περισσότερες έχουν επανέλθει ...εγώ το βουβαλάκι τις καμαρώνω και σήμερα ετοιμάζω μουσακά...χι,χι.και αφού η αλεπού ότι δε φτάνει..........λέω ο κ....ος μου το κάλος μου...

 

Γέννησα με καισαρική και στην εγκυμοσύνη ημουν τεράααααστια!! Όταν βγήκα απο το χειρουργιο και ήμουν ξάπλα ένιωθα τέλεια που δεν έπιανα εκείνο το βουνό πάνω μου κ έλεγα αχχχ τι ωραία επιτέλους είμαι άνθρωπος! Την επομενη που σηκώθηκα και με είδα στο καθρέφτη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ! Ήμουν σαν μια εγκυούλα στον 6-7 μήνα.. Όταν γύρισα σπίτι μου έλεγαν ειρωνικά (σαν δε ντρέπονταν τα μουλάρια τα αδέρφια μου) καλά εσύ δεν γέννησες; μήπως έχεις κ άλλο μέσα; Εγώ το παιζα τρελίτσα οτι και καλά δε με ενοχλούσε αλλά η ψυχούλα μου το ήξερε! Μετά απο λίγο καιρό και σε μία έξοδο μου με τον μπόμπιρα τους πρώτους μήνες συνάντησα μια γνωστή μου με έναν φίλο της που είχαμε μια καλημέρα. Με χαιρέτησαν απο μακριά και διέκρινα στα χείλη του "καλά αυτή πως έγινε έτσι;;;" Ε το πως ένιωσα περιττό να το το πώ. Βέβαια ευτυχώς είναι άγχος της στιγμής και μετά βλέπεις οτι δεν παίζει να σκάς. Είχα δοκιμάσει να κάνω μια δίαιτα στην οποία μετρούσα το φαγητό αλλά τις πρώτες κιολλας μέρες κόντεψα να δώσω στο μικρό χαλασμένο γάλα (μιας που δεν επιτρεπόταν να βάζω στο στόμα μου τπτ περαν του καθορισμένου μενου) και την έκοψα κατευθείαν. Μετά είπαμε κάθε μέρα έλεγα δε θα τρώω το βράδυ. Όχι οτι κάνω το τρελό φαγητό γενικά τρώω σαν σπουργιτάκι οπως μου λένε. Αλλά να όταν εχεις παραπάνω κιλά ε σκάς! Έφτασα τώρα πια 2 1/2 χρόνια μετά να μπαίνω και πάλι στα προ εγκυμοσύνης ρούχα μου χωρίς να κάνω απολύτως τπτ. Το λοιπόν τα παραπανίσια κιλά δεν πρέπει να μας τρελαίνουν. Θέλει χρόνο το σώμα για να βρεί τους ρυθμούς του. Και δεν λέω να τα παρατάμε και να τρώμε σαν μοσχαράκια. Όσο μπορούμε να προσέχουμε μέχρι εκεί που δεν νιώθουμε τη στέρηση. Απο κει και πέρα ρε κορίτσια είναι τόσα τα εραιθίσματα στη καθημερινότητα, τόσα τα προβλήματα και τα άγχη μας με τα ζουζούνια που δεν μένει χρόνος να σκεφτούμε τα κιλά. Τώρα όσο αφορά το σεξ είναι θέμα μεγάλης συζήτησης. Για να κάνεις κάθε μέρα πρέπει να είσαι πολύ χαρούμενος άνθρωπος που δεν τον επηρρεάζουν κ πολυ πολυ τα όσα περνάει τη μέρα του. Εγώ δεν είμαι έτσι κ κακώς βέβαια!! Σκέφτομαι τα πάντα!! καλά αν γίνει κ κάτι με θέμα υγείας.... ούτε που υπάρχει στο πλανήτη αυτό το πράγμα...Πριν το μικρούλη έλεγα δε θα κάνω ποτέ μου σεξ χωρίς να το θέλω, για έλα και ρώτα με τώρα... που θα συμφωνήσω με την SOULA33 ώρες ώρες γίνεται απλά και μόνο για να μη τον στείλω σε άλλη πορτοκαλιά.... Τώρα όσο αφορά το μέλλον ..χμ.. επειδή θέλουμε κ 2ο παιδάκι αν κ δε το κόβω να συμβαίνει γρήγορα θα μας πάρει μάλλον πολύ καιρό να απελευθερωθούμε απο τα άγχη μας και να χαρούμε ως μεσήλικες πια τον έρωτα. Μπορεί να είναι κ καλύτερος ποιος ξέρει χαχαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον κάνετε σεξ!Εγώ η καψερή από τον Αύγουστο έχω και δεν το βλέπω να έρχεται σύντομα:(Και ενώ νόμιζα ότι τώρα κοντά θα βγάζαμε το μωρό από το δωμάτιο (κοιμάται στο πορτ μπεμπέ και έλεγα να τον βάλουμε στην κούνια του στο δωμάτιο του αφού δεν χωράει πια εκεί) σήεμρα μου ξεφούρνισε ο καλός μου ότι μάλλον είναι καλύτερα να μεταφέρουμε την κούνια στο δωμάτιο μας για κανένα τρίμηνο ακόμη:|:neutral::|

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Και που βρίσκεις το πρόβλημα σε αυτό;;; Ανησυχείς μη σας δει κ πάθει ψυχολογικά;ρε είναι τόσο μπεμπε!! Ασε που αν θέλεις μπορείς να το απολαύσεις ή όχι και σε άλλα μέρη του σπιτιού. Βέβαια είστε και πολύ νωρίς απο τη γέννα δε ξέρω πως νιώθεις κλπ εμείς πάντως κάναμε κανονικά νομίζω γύρω στο μήνα, ε δε θυμάμαι και καλά. Δε θα σου πώ για ικανοποίηση , αστο αυτό. Και όταν θηλάζεις χμ... νιώθεις (εγώ τουλάχιστον) και λίγο άβολα στο κομμάτι του στήθους. Πάντως όλες οι γυναίκες βλέπω προβληματίζονται επι του θέματος οι άντρες μας άραγε τι να κάνουν;;

Link to comment
Share on other sites

Α καλά το θέμα του στύθους δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι:oops::oops::oops:Όχι δεν σκέφτομαι μη μας δει απλώς νιώθω άβολα όσο να πεις..Άσε που πλέον δεν κοιμάται και συνέχεια όπως παλιά και πολύ φοβάμαι ότι θα μας κόψει στη μέση (αν φτάσουμε ως την μέση!!!)..Πονεμένη ιστορία..Τόσο που σκέφτομαι να ξεφορτώσουμε το παιδί σε παπουδογιαγιάδες..αλλά νιώθω λίγο τύψεις που το σκέφτομαι και αυτο!Αδιέξοδος!!!:-P

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Ονειρακι μην απογοητευεσαι!Ειναι πολυ νωρις ακομα,ολα θα γινουν οπως πριν.Και το σωματακι σου θα επανελθει,και με τον αντρα σου θα εισαι μια χαρα,απλως εκτος απο ολα τα αλλα θα ειστε και γονεις,οχι μονο γονεις.Αισιοδοξια και λιιιιγη υπομονη θελει :-)

Link to comment
Share on other sites

Σεξ σε άλλα δωμάτια του σπιτιού;).Βάλτε φαντασία :D!Διάθεση για σεξ έχεις ,εμένα ρε κορίτσια έχει πέσει στα ¨τάρταρα¨η διάθεσή μου:mrgreen:...Σπάνια το σκέφτομαι:rolleyes:...Όσο για τα κιλά έχω πάρει γιατι τρώω σαν γουρούνα:oops::oops::oops:.Με έχουν φάει τα ξενύχτια και πεινάω ή έχω λιγούρες:oops:.Είπαμε από άνοιξη δίαιτα;),

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!θα τα πω κι εγω να τα βγαλω απο μεσα μου!και να παρηγορειθειτε βλεποντας πωςυπαρχουν και χειροτερα.

γεννησα πριν 5 μηνες.μετα απο πολλες ωρες κατεληξα σε καισαρικη η οποια αργησε πολυ να επουλωθει. εβλεπα τη διπλανη μου να κοβει βολτες και να ειναι ετοιμη να χορεψει κι εγω περπατουσα σαν Γ. στις 20 μερες καταφερα να περπατησω λιγο πιο ισια.

ημουν τουλαχιστον χαρουμενη γιατι ειχα βαλει 11 κιλα τα οποια εχασα αμεσως.μαζι με τα κιλα εφυγαν και λιπη και κυτταριτιδες και ολα. η κοιλια επεσε κι αυτη πολυ γρηγορα και μονο αυτο το σωσιβιο με χαλουσε μαζι με το πρηξιμο της τομης και το υπερμεγεθες και τουμπανιασμενο στηθος μου,αλλα θα εστρωναν κι αυτα.

θηλαζα -και εξακολουθω να θηλαζω- κι αυτο μου προκαλουσε τρελη λιγουρα.ειμαι κοιλιοδουλη και σε οτι αφορα το φαγητο,δε φημιζομαι για τις αντιστασεις μου κι ας μην ειχα μεχρι τωρα προβληματα βαρους. για ποτε τα εβαλα πισω τα κιλα δεν περιγραφεται. η διαφορα ειναι οτι τα 11 της εγκυμοσυνης εκρυβαν κι ενα παιδι 4 κιλα,ενω τωρα κατω απο τα 10 που εχω βαλει δεν κρυβεται τιποτα περα απο λιπος. στους 3,5 μηνες αρχισε και η τριχοπτωση,εκοψα τα μαλλια γιατι δεν αντεχα αλλο να βλεπω παντου και κυριως πανω στο παιδι, μακριες τριχαρες.τωρα βλεπω κοντες τριχαρες,αρα κριμα το μαλλι.

πηγα να κανω διαιτα και μου κοπηκε το γαλα.οχι λυπαμαι αλλα προτιμω να τρωει το παιδακι μου απο μενα κι ας μην εχω πια κορμι. το θεμα ειναι οτι ολα αυτα με στεναχωρουν,αγανακτω αλλα και παλι τιποτα δεν γινεται.

και τωρα το καλυτερο:η τελευτα φορα που βρεθηκα με τον αντρα μου ερωτικα ηταν οταν εμεινα εγκυος(μετα επαθα αποκολληση και οταν περασε πια φοβοταν να με πλησιασει οποτε σε ολη την εγκυμοσυνη εμεινα με την ορεξη). εκατσα σημερα και προσπαθησα να σουλουπωθω λιγακι μπας και το προσπαθησω με το ζορι με την λογικη οτι τρωγοντας ερχεται η ορεξη,αλλα καταφερα και: α. σφαχτηκα με το ξυραφι σε ολα τα πιθανα σημεια που παει ο νους,β.ο καθρεφτης για ακομα μια φορα ηταν πολυ σκληρος μαζι μου και μου τσακισε το ηθικο και γ. το ζεστο νερο μου εφερε τετοια αποχαυνωση που το μονο που θελω ειναι να γειρω και να κοιμηθω. ασε που ποναει τρελα και η πλατη μου,οποτε που ορεξη για ακροβατικα. αν συνεχισουμε ετσι,το παιδι μου θα μεινει μοναχοπαιδι κι εγω θα μπω στο τρελαδικο!

tt1108c2.aspx

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...