Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΜΗΜΑ ΑΠΟΒΟΛΩΝ ΝΟΣ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ κ απαραίτητες εξετάσεις


Guest andro2

Recommended Posts

Γεια σε όλες!

Έμαθα σήμερα από κοπέλα που είχε πάθει 3 αποβολές (2παλίνδρομες και 1 αποβολή με αιμορραγία) ότι το Νοσοκομείο Αλεξάνδρα έχει ειδικό τμήμα για αποβολές, όπου πας και μέσα σε 1-2 ημέρες σου κάνουν όλες τις απαραίτητες εξετάσεις και οι απαντήσεις βγαίνουν μέσα σε 1-1,5 μήνα. Επειδή η συγκεκριμένη κοπέλα είχε γιατρό που ήδη ήταν στο Αλεξάνδρας αν και δεν της έδωσε ο ίδιος εξετάσεις, της είπε απλά ''πήγαινε εκεί και θα σε καθοδηγήσουν και φέρε μου τα αποτελέσματα να τα δω", ξέρει ακριβώς καμιά σας πως γίνεται η όλη διαδικασία; Πρέπει να βρεις γιατρό από εκεί;

Βέβαια, ξέρω την διχογνωμία που υπάρχει για δημόσια και ιδιωτικά, αλλά ο πνιγμένος από τα μαλλιά του πιάνεται. Και από την άλλη, αν υπάρχει κάτι τέτοιο, γιατί να μην κάνουμε τις εξετάσεις εκεί και μετά να της πάει η καθεμιά στο γιατρό της και αν αυτός θεωρήσει ότι χρειάζεται και κάτι παραπάνω να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έμαθα και σας ενημερώνω...

Πέρνεις τηλέφωνο στο 1535 και σου κλείνουν ραντεβού (η αλήθεια είναι ότι έχει λίγο αναμονή)

Πας στο ραντεβού και σε βλέπει ο κ.Δρακάκης ο οποίος είναι δ/ντης (δεν μου διευκρίνισαν αν σου γράφει αυτός τις εξετάσεις ή πρέπει να στις έχει γράψει ο γιατρός σου αλλά θα μάθω)

Μπορείς να κάνεις εκεί όλες τις εξετάσεις (συνολικά είναι 3 πακέτα) εκτός από τις εξετάσεις θρομβοφιλίας (Ιπποκράτειο ή Λαϊκό).

Αυτά!

Αν μάθω άλλα θα ενημερώσω για όσες ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη,εγω τωρα που θελω να μαθω αν ειμαι καλα στην υγεια μου μπορω να κανω εξετασεις οπου θελω? και ποιος θα μου τις γραψει ?

Ρωταω,γιατι εχω κατι στο μυαλο μου=λεω να παω να κανω ολες ,μα ολες τις εξετασεις που υπαρχουν,και για ολες τις περιπτωσεις,και επειδη εχω βιβλιαριο δημοσιου,κανονικα δεν θα επρεπε να πληρωνω τιποτα.τι εχω να χασω,στο κατω-κατω ?

 

Εχω ακουσει,ομως οτι καποιες εξετασεις ειναι πολυ ακριβες(δεν ξερω,ποιες ?)και θα λεω να παω καπου να τις γραψω και να τις κανω και μετα να τις δειξω στον ιατρο μου.Λες να θυμωσει ?αυτος λεει οτι δεν χρειαζετα να κανω τιποτα,ακομα.

 

Για την ωρα περιμενουμε μονο τα αποτελεσματα καρυοτυπου που τα εδωσε λεει ,αυτος ,σε μικροβιολογικο,και θα μου στοιχιζουν 150 ε.

Δεν θα επρεπε να το καλυψει το δημοσιο αυτο?

 

παντος,αν μαθεις τι ,πως ,και που ? γραψε εδω στο θεμα που ανοιξες ,για να ξερουμε.

 

ποσο αξιοπιστες ειναι οι εξετασεις που γινονται σε δημοσια εργαστηρια ? ειναι ?

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

michel μου

και λίγα σου πήρε για τον καρυότυπο.

Εμένα στο Μητέρα μου κόστισε 350 € και ακόμα δεν έχω μάθει αποτελέσματα. Και μετά λένε ότι αργούν στο δημόσιο..

 

Από ότι μου είπαν μπορείς να πάρεις τηλ.στο 1535 και να ζητήσεις να σε δει ο ίδιος ο Δρακάκης και να σου γράψει αυτός τις εξετάσεις και αφού έχεις βιβλιάριο δημοσίου (το ίδιο και εγώ) δεν πληρώνεις ή

 

να βρεις έναν γιατρό δημοσίου να στις γράψει και να πας να τις κάνεις

Εγώ έχω έναν ανεξάρτητο γιατρό ειδικευμένο στις αποβολές (τώρα τον βρήκα) ο οποίος συνεργάζεται και με δημόσια και με ιδιωτικά μαιευτήρια. Από μόνος του μου ειπε ότι προτιμάει να τις κάνω σε δημόσιο

Αν θες σου στέλνω πμ τα στοιχεία του

Οι εξετάσεις χωρίζονται σε 3 πακέτα: αυτοάνοσα, συμβατότητας και θρομβοφιλίας

Link to comment
Share on other sites

michel μου

και λίγα σου πήρε για τον καρυότυπο.

Εμένα στο Μητέρα μου κόστισε 350 € και ακόμα δεν έχω μάθει αποτελέσματα. Και μετά λένε ότι αργούν στο δημόσιο..

 

Από ότι μου είπαν μπορείς να πάρεις τηλ.στο 1535 και να ζητήσεις να σε δει ο ίδιος ο Δρακάκης και να σου γράψει αυτός τις εξετάσεις και αφού έχεις βιβλιάριο δημοσίου (το ίδιο και εγώ) δεν πληρώνεις ή

 

να βρεις έναν γιατρό δημοσίου να στις γράψει και να πας να τις κάνεις

Εγώ έχω έναν ανεξάρτητο γιατρό ειδικευμένο στις αποβολές (τώρα τον βρήκα) ο οποίος συνεργάζεται και με δημόσια και με ιδιωτικά μαιευτήρια. Από μόνος του μου ειπε ότι προτιμάει να τις κάνω σε δημόσιο

Αν θες σου στέλνω πμ τα στοιχεία του

Οι εξετάσεις χωρίζονται σε 3 πακέτα: αυτοάνοσα, συμβατότητας και θρομβοφιλίας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

michel μου

και λίγα σου πήρε για τον καρυότυπο.

Εμένα στο Μητέρα μου κόστισε 350 € και ακόμα δεν έχω μάθει αποτελέσματα. Και μετά λένε ότι αργούν στο δημόσιο..

 

Από ότι μου είπαν μπορείς να πάρεις τηλ.στο 1535 και να ζητήσεις να σε δει ο ίδιος ο Δρακάκης και να σου γράψει αυτός τις εξετάσεις και αφού έχεις βιβλιάριο δημοσίου (το ίδιο και εγώ) δεν πληρώνεις ή

 

να βρεις έναν γιατρό δημοσίου να στις γράψει και να πας να τις κάνεις

Εγώ έχω έναν ανεξάρτητο γιατρό ειδικευμένο στις αποβολές (τώρα τον βρήκα) ο οποίος συνεργάζεται και με δημόσια και με ιδιωτικά μαιευτήρια. Από μόνος του μου ειπε ότι προτιμάει να τις κάνω σε δημόσιο

Αν θες σου στέλνω πμ τα στοιχεία του

Οι εξετάσεις χωρίζονται σε 3 πακέτα: αυτοάνοσα, συμβατότητας και θρομβοφιλίας

 

Αndro γεια σου! Γνωριζεις αν αυτες οι εξετασεις γινονται μονο σε κοπελες που ειχαν καθ εξιν αποβολες ή μπορουν να γινουν και σε κοπελες που ειχαν μια?

Link to comment
Share on other sites

Gary μου

για να θεωρείς ότι ανήκεις στην κατηγορία των καθέξιν αποβολών θα πρέπει να έχεις 3 αποβολές. Η αλήθεια είναι όμως ότι οι περισσότεροι γιατροί μετά την 2η σε βάζουν σε διαδικασία εξετάσεων.

Και εμένα στην 1η μου είπαν ότι είναι τυχαίο, αν γνώριζα όμως ότι θα ξαναβίωνα αυτόν τον πόνο θα είχα επιμέινει από τότε για εξετάσεις.

Ζήτα το από το γιατρό σου αν και εύχομαι να μην έχεις την τύχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοροτσια

 

Εγω αυτες τις εκανα (θρομβοφιλιας-καρυοτυπος-χρωμοσωματα-)Στο Λαικο.

Πληρωσα 900 ευρουλακια και το Ικα μετα απο εφεση μου εδωσε πισω τα 800 .Βεβαια τα λεφτα στην προκυμενη δεν τα μετραμε αλλα δυστυχος δεν φυτρωνουν κιολας.

 

Δευτερο σετ εξετασεων το Εκανα στο ΙΑΣΩ για ΝΚ cells συμβατοτητα ελεχγο στο εβρυο (εχει ειδικο τμημα Κα Τζανατου)πληρωσα χωρις αποδειξη 500,(δεν καλυπτονται απο πουθενα ) και τωρα εχω δωσει το εμβρυο(8-9εβδομαδων) στο Γενετιστη τον Παγκαλο για να μας πει γιατι παλινδρομησε ---αυτος πηρε 350 ευρουλακια ---αυτα θα τα παρω απο την ΙΝΤΕΡΑΜΕΡΙΚΑΝ γιατι τα εβαλα στα εξοδα της αποξυσης...

 

Παντως μεχρι τωρα καμια εξεταση δενε δειξε τιποτα .Η γιατρος-στο Λαικο

Κοντεψε να με ...δειρει ---λεγοντας οτι ειμαι τελειος υγειης και εγω και το αντρας μου οποτε αργα η` γρηγορα θα γινει το αυτονοητο....Θα παρω παιδι στο σπιτι....Ολα τα αλλα ειναι λεφτα πεταμενα ...

 

Φιλια και υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Ματίνα μου πολύ χαίρομαι που γράφεις,

η Τζανάτου δεν σου βρήκε τίποτα;

σε 2 φίλες έδωσε η συγκεκριμένη τα αντιπατρικά και η μια έχει μια κόρη 1,5 ετών και η άλλη γεννάει τον Ιούλιο. Και οι 2 είχαν από 2 παλίνδρομες.

Αυτά τα αντιπατρικά είναι τόσο αμφιλεγόμενα που δεν ξέρεις τί να πιστέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσεξε ---τα επονοναζωμενα αντιπατρικα ειναι κατι αναλογο με την κυρα μαμη(Ελληνικη ταινια ) ....Μερικες φορες πιανουν Μερικες παλι οχι ...

 

Η Τζανατου και γενικα η επιστημη ισχυριζετε οτι ο καθε οργανισμος παραγει καποια κυταρα NATURAL KILLERS τα οποια επιτιθοντια σε οποιοδιποτε ξενο η` μη συμβατο σωμα υπαρχει στον οργανισμο μας ---κατι σαν τα λευκα αιμοσφιαρια αλλα πιο ισχυρα και συνηθος επιτιθονται μεχρι θανατου σε μοσχευματα ...Εαν ο οργανισμος σου βλεπει το εμβρυο ως εχθρο του επιτιθετε ....ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΘΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ 8-9 ΕΒΔΟΜΑΔΑ και σιγουρα δεν υπαρχει ποτε καρδιακη λειτουργεια...........

 

Εκτος απο εξαιρεσεις..........

 

ΟΠΟΤΕ =------ΧΑΛΙΑ ΤΑ ΝΕΥΡΑΚΙΑ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

andro 2, και βεβαια θελω να μαθω για το ιατρο που λες.Εγω θα προτεινω στον δικο μου να τις γραψει για να τις κανω αλλα αν δεν συμφωνει...τι να κανω και εγω ?θα παω αλλου....αφου τα καλυπτει το δημοσιο,και ολη η ιστορια ειναι ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙ στο χερι, ΓΙΑΤΙ να μην τις κανω ?

Ποιος ξερει τι αλλο μπορει να βρεθει οτι εφταιξε.

(για την εξεταση αυτη,η μαια μου ειπε πως την εδωσε αλλου να γινει γιατι στο μητερα θα ηταν πολυ πιο ακριβη).Αν μου την γραψει ,ομως ο ιατρος,μπορω να παρω πισω ενα ποσοστο ?(δεν τα υπολογιζουμε ,αλλα οπως ειπε η φιλη μας η Ματινα37, δεν φυτρωνουνε κι'ολας!)

Εγω σε καθε επισκεψη στο ιατρειο του(και υπερηχο φυσικα) τα πληρωνω τα 50 ε.χορις αποδειξη.Μου λεει η γραμματειας οτι τον υπερηχο δεν τον καλυπτει το δημοσιο.Ειναι αληθεια?

 

Ξερει καμια κοπελα κατι σχετικο?μονο τις εξετασεις φραφω και θεωρω καθε φορα και δεν πληρωνω τιποτα.Απλα εδω στην επαρχεια δεν εχει μεγαλα κεντρα και αξιοπιστα για να μπορουν να κανουν ολες τις εξετασεις μαζι.

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

andro 2, και βεβαια θελω να μαθω για το ιατρο που λες.Εγω θα προτεινω στον δικο μου να τις γραψει για να τις κανω αλλα αν δεν συμφωνει...τι να κανω και εγω ?θα παω αλλου....αφου τα καλυπτει το δημοσιο,και ολη η ιστορια ειναι ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑΚΙ στο χερι, ΓΙΑΤΙ να μην τις κανω ?

Ποιος ξερει τι αλλο μπορει να βρεθει οτι εφταιξε.

(για την εξεταση αυτη,η μαια μου ειπε πως την εδωσε αλλου να γινει γιατι στο μητερα θα ηταν πολυ πιο ακριβη).Αν μου την γραψει ,ομως ο ιατρος,μπορω να παρω πισω ενα ποσοστο ?(δεν τα υπολογιζουμε ,αλλα οπως ειπε η φιλη μας η Ματινα37, δεν φυτρωνουνε κι'ολας!)

Εγω σε καθε επισκεψη στο ιατρειο του(και υπερηχο φυσικα) τα πληρωνω τα 50 ε.χορις αποδειξη.Μου λεει η γραμματειας οτι τον υπερηχο δεν τον καλυπτει το δημοσιο.Ειναι αληθεια?

 

Ξερει καμια κοπελα κατι σχετικο?μονο τις εξετασεις φραφω και θεωρω καθε φορα και δεν πληρωνω τιποτα.Απλα εδω στην επαρχεια δεν εχει μεγαλα κεντρα και αξιοπιστα για να μπορουν να κανουν ολες τις εξετασεις μαζι.

Αν ο γιατρος σου δεν ανοικει στην ασφαλεια σου δεν καλυπτεται η επισκεψη ουτε ο υπερυχος που κανεις στο ιατρειο του .Αν ομως πας στα ιατρεια του ικα και ζητησεις να σου γραψει εκαι ενας γυναικολογος υπερυχο νομιζω τον κανεις δωρεαν στα εργαστηρια τους.

Εγω με το τεβε τον βαζω κ μου το γραφει παω και τον κανω κ πληρωνω 3ευρω σημετοχη.στο ιατρειο του γιατρου μου χρεωνει 40 ευρω.αν και επειδη ειναι πολυ καλος ανθρωπος και πηγαινω πολυ συχνα παντα με βαζει στον υπερυχο για να ελεγχει την κατασταση χωρις να με χρεωνει απλα δεν εκτυπωνει τις φωτο.Ψαχτο λιγο γιατι ειναι κριμα να τα πληρωνεις αν καλυπτεσαι

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΝ ΔΡΑΚΑΚΗ ΤΟΝ ΞΕΡΩ. ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ. ΜΕ ΕΙΔΕ, ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΕΝΑ ΠΑΚΕΤΟ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΡΟΓΓΕΝΗΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΩ ΜΙΑ ΣΑΠΛΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΚΙ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩ. ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΛΛΕΡΓΙΑ ΣΤΑ ΦΟ ΜΠΙΖΟΥ. ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ Η ΣΑΛΠΙΓΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗΝ ΒΙΟΙΑΤΡΙΚΗ. ΟΠΟΤΕ ΝΕΥΡΙΑΣΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΕ ΑΝΕΛΑΒΕ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ. ΕΚ ΤΩΝ ΥΣΤΕΡΩΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΦΩΝΟΥΣΕ ΟΠΟΤΕ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΗ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΑΝΑΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΙΟΧΗΜΙΚΗ ΑΠΟΒΟΛΗ ΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΣΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ. ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΑΙ ΞΕΡΩ 3 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΑΠΟ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ Η ΚΑΘΕΜΙΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΧΑΙΔΕΨΕΙ ΓΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙ ΑΥΤΑ. ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΙΣΧΥΟΥΝ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

πηγα και γω στη τζανατου εξαιρετικη επιστημονας μου βρηκε την αιτια των δυο αποβολων με εξετασεις τωρα ξεκινω θεραπεια τη συστηνω την τζανατου .....ανεπιφυλακτα !!!!!!!!!!!!!!!!!ειναι στο Ιασω ...

αngelina

Link to comment
Share on other sites

Η ΤΖΑΝΑΤΟΥ ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ? ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΟΛΛΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η ΤΖΑΝΑΤΟΥ ΤΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΕΧΕΙ ? ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΟΛΛΥΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΠΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ.

Η ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΓΕΝΝΗΤΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΟΑΝΑΤΟΜΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια!!

πηγα κι εγω στη Τζανατου και θα ξεκινήσω θεραπεία με γ-σφαιρίνη.

έχω 2 αποβολές ..ψυχολογικά ημουνα μια χαρά, πάντα έλπιζα για το καλυτερο κ συνεχίζω να θεωρώ ότι κάτι παραπάνω από μας ξέρι ο θεούλης..τιποτα δεν είναι τυχαιο, το πιστεύω! δεν ξέρω όμως γιατί, είμα κάπως, λίγο γιατί δεν μπορώ να πάρω εύκολα αδεια από τη δουλεια λίγο το οικονομικό πακέτο αρχίζει να ανεβαίνει επικίνδυνα.. έχω και τον πειρασμό να βλέπω άλλες να έχουν ''πετάξει'' παιδάκια με εκτρώσεις..κ θέλω να κλάψω.. δόξα τω θεώ ο αντρας μου κα΄νει ότο μπορεί, μου φερε λουλουδια η ψυχή μου χθες!!! να ναι καλα...

συγγνωμη κοριτσια...προεμηνορρυσιακό συνδομο,έτσι δεν το λένε;;!!! ο κοκκινος στρατοςςς!!! των οχτρών τα φουσάτα!! φιλια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, γνωρίζει καμιά σας τι τρέχει με τα αντιπατρικά? Ο γιατρός μου σύστησε να κάνω τις εξετάσεις αυτές ανάμεσα σε κάποιες άλλες. Όλες βγήκαν πολύ καλές *και η θρομβοφιλία* αλλά τα αντιπατρικά βγήκαν αρνητικά. Δεν έχω πάει ακόμη στον γιατρό αλλά προβληματίζομαι αν μου πει για εμβόλιο γιατί μια δεύτερη γιατρός που ξέρει την περίπτωση μου είναι κατά των αντιπατρικών! Helppp me!!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

female οι εκτιμησεις για τα αντιπατρικα ποικιλουν υπαρχουν γιατροι που δεν τα δεχονται και αλλοι που κανουν τα εμβολια και επιμενουν....

εγω παντως τα εκανα τρεια πριν την εγκυμοσυνη και ενα κατα την διαρκεια!!

δοξα το θεο πηγαν ολα καλα!!!ειχα ιστορικο αποβολων και παλινδρομων κυησεων!!!!

νομιζω πως πρεπει να εχεις εμιστοσυνη στον γιατρο σου αυτος ξερει το ιστορικο σου!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

female καλησπέρα αυτή τη συζήτηση είχα εχθές με τον γιατρό μου και μου είπε το εξής.όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα το αντιμετοπίζουν με ότι μέσα διαθέτουν γιατι να αλλάζει κάτι με τα αντιπατρικά;εξάλλου μόνο εξιδικευμένοι γενετιστές μπορούν να το αμβισβιτήσουν και μιλάμε κυρίως για εξωτερικό.σημηωτέον στο γιατρό μου έχω τυφλή εμπιστοσύνη(δοκιμασμένος και στα εύκολα και στα δύσκολα).χωρίς να θέλω να σε επηρεάσω εγώ θα το έκανα για να μου έφευγε και η αμφιβολία

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...