Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Την γνώμη σας: Πάθος Ανεξέλεγκτο!


baduz

Recommended Posts

Έχω τέτοιο πάθος με την μικρούλα μου που νομίζω ότι φτάνω στα όρια της τρέλας.

 

Το μοιράζομαι μαζί σας ελπίζοντας ότι δεν είναι κάτι παθολογικό και πιθανά απόλυτα φυσιολογικό

 

Και εξηγώ:

 

Το παιδί το έβαλα στο κρεβάτι του όταν ήταν 6 μηνών με τρομερή πίεση από την παιδίατρο και τον άντρα μου. Κλάμα έξω από το υπνοδωμάτιο του παιδιού και μέχρι να συνέλθω οι γύρω μου είχαν τρελαθεί.

 

Χτυπάει η μικρή και νοιώθω να πονάω εγώ.

 

Ότι κάνω μα ότι κάνω είναι γύρω από το παιδί. Ο άντρας μου έχει αρχίσει να κουράζεται με αυτό, και δεν καταλαβαίνω γιατί? Γενικά είναι ενοχλημένος.

 

Σκέφτομαι ότι κάποια στιγμή θα παντρευτεί και κλαιω και από χαρά αλλά και από στεναχώρια που δεν θα είναι μαζί μου.

 

Και άλλα πολλά, και να σκεφτεί κανείς ότι οι σπουδές μου είναι γύρω από τα παιδιά και προσπαθώ πολύ ώστε να μην αντιλαμβάνεται αυτή μου την συμπεριφορά αλλά μερικές φορές νομίζω ότι και εκείνη θέλει να είμαι έτσι.

 

Τι να πω, και θέλω και δεύτερο και τρίτο, και ο άντρας μου, μου λεει ότι εάν είσαι έτσι ξέχασέ το!

 

Για πείτε μου είμαι μόνο εγώ έτσι?

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλωσηρθες στο κλαμπ,ετσι κ χειροτερα ειμαι κ εγω,βεβαια εγω δεν το εχω προχωρησει τοσο ωστε να παντρευτει, γιατι της λεω οτι πρεπει να κατσει με την μανουλα στο σπιτι κ δεν υπαρχει λογος να σκεφτεται το γαμο, ουτως η αλλως ο γαμος σκοτωνει τον ερωτα.χαχαχαχαχα

Καλε ολες ετσι ειμαστε μην ανησυχεις δεν προκεται να το ξεπερασεις ποτε,εγω χαιρομαι που ειμαι ετσι κι ας ειναι παθολογικο, αφου ειναι ο ερωτας μου τι να κανω??????????

αγαπιομαστε οπως λεει κ η κορη μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε κι εμενα στο κλαμπ... Το θεμα μ΄εμας ειναι πως ειναι κι ο αντρας μου ετσι... Αρα μας τραβαει και μας σερνει και τους δυο απο τη μυτη...

Αλλα μ' αρεσει!!

Link to comment
Share on other sites

babuz ..δεν ειναι τίποτα ... μην ανυσηχείς !

 

όταν νιώθεις αυτό το "έντονο πάθος" .... πέρνε μια ασπιρίνη , ξάπλωνε κανενα 15' και θα δείς μετα θα αισθάνεσαι καλυτερα !!!! :lol:

 

Να χαίρεσαι την κόρη σου και πάντα μα πάντα να ζήτε αυτό το "ανεξέλκτο πάθος" ! :D

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση σας!

 

Γιατί τόλμησα να το συζητήσω με φίλες μου εκτός web και ολίγον πλην σαφώς με είπαν τρελή, υπερβολική και να με δει γιατρός!

 

Αφού πεθαίνω για την Κέλλυ μου, τι να κάνω: "Γέρικο Άλογο, περπατησιά δεν άλλαζει"!

 

Πως θα πείσω τον άντρα μου όμως ότι υπάρχουν και άλλοι γονείς που αισθάνονται το ίδιο?

 

Θέλω πολλά παιδάκια και εκείνος φοβάται ότι τα τόσο δυνατά μου αισθήματα δεν θα μου κάνουν καλό.

 

Μα αφού εγώ θέλω!

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

babuz ..δεν ειναι τίποτα ... μην ανυσηχείς !

 

όταν νιώθεις αυτό το "έντονο πάθος" .... πέρνε μια ασπιρίνη , ξάπλωνε κανενα 15' και θα δείς μετα θα αισθάνεσαι καλυτερα !!!! :lol:

 

Να χαίρεσαι την κόρη σου και πάντα μα πάντα να ζήτε αυτό το "ανεξέλκτο πάθος" ! :D

:lol::lol::lol::lol::lol:

Κι εγώ κάπως έτσι είμαι, και σκεφτόμουν το εξής: αν κάνω δεύτερο παιδάκι (που το θέλω πολύ) το πάθος θα μοιραστεί στα δύο ή μήπως θα διπλασιαστεί;;;

Γιατί στη δεύτερη περίπτωση... καήκαμε!!! :lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

baduz καλώς ήρθες κι εσύ στο κλάμπ. :lol: Μην ανησυχείς για τίποτα όλο αυτό είναι φυσιολογικο.Να χαίρεσαι τη κορούλα σου και να μην σκέφτεσαι τίποτα εκτός από αυτήν και τον άντρα σου.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

babuz ..δεν ειναι τίποτα ... μην ανυσηχείς !

 

όταν νιώθεις αυτό το "έντονο πάθος" .... πέρνε μια ασπιρίνη , ξάπλωνε κανενα 15' και θα δείς μετα θα αισθάνεσαι καλυτερα !!!! :lol:

:lol::lol:

 

Και εγώ και ο άντρας μου έτσι είμαστε!!!

:D

Δεν είναι και πολύ κακό αυτό που νιώθεις...αλλά να δίνεις και σημασία στον άντρα σου..όσο να ΄ναι οι άντρες ώρες ώρες είναι σαν μικρά παιδιά!! :D

Καλά να περνάς!!

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έπαθες αφού γέννησες ή πρίν? Εγω τρελλάθηκα κάπου στην 7η εβδομάδα της κύησης! :shock: Απο τότε δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα που να μην έχει σχέση με το παιδι. Αν δω και παιδί φοβάμαι τα χειρότερα :lol: Πρόσεχε την κατάσταση ως προς τον άντρα σου, γιατί οι άντρες είναι κι αυτοί παιδάκια και ζηλεύουν :lol:

ssttaa

Link to comment
Share on other sites

Το έπαθα από την στιγμή που ξαναέμεινα έγκυος, (είχα μια παλίνδρομο)!

 

Εγώ και η κοιλιά μου είμασταν οι καλύτερες φίλες.... :lol:

 

Όταν γεννήθηκε δε, τι να σας πω.... τέτοιο πάθος δεν πίστευα ότι θα νοιώθω! Έμενα ξύπνια για να την βλέπω να κοιμάται την έβαζα στο στήθος να φάω (δυστυχώς πολύ λίγο 4 μήνες) και πετούσα στα ουράνια...

 

Την αγαπώ Θέε μου τόσο πολύ, τον τελευταίο καιρό που αρχίζει και λέει πράγματα κοντεύω να λιποθυμήσω....!

 

Αφού ο άντρας μου, δεν θέλει να πηγαίνω μαζί τους στην παιδίατρο διότι είμαι τόσο υπερβολική στις ερωτήσεις (να 'ναι καλά η γυναίκα) που ντρέπεται πλεόν...

 

Ευτυχώς η μικρή αγαπάει την γιατρό της, και δεν έχουμε φασαρίες, δεν το συζητώ εάν η μικρή έκλαιγε θα άλλαζα παιδίατρο ... τόσο υπερβολική είμαι.

 

Και να σας πω το κορυφαίο.... ζηλεύω ότι η μικρή τρέχει στον πατέρα της...και εκείνος της κάνει τα χατήρια αλλά με όρια και πιθανά να αισθάνεται πιο ασφαλής και σίγουρη μαζί του.

 

Εγώ από την άλλη πλευρά δεν μπορώ να βάλω όρια και αυτό μάλλον είναι το λάθος μου.

 

Την αγάπω την αγαπώ την αγαπώ

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...