Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΗΣΜΕΝΟΣ ΑΔΕΝΑΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ


Recommended Posts

Καλημέρα!

 

Χτες παρατήρησα ότι στο λαιμό της μικρή κάτω από τη γνάθο ο ένας αδένας είναι πιο πρησμένος από τον άλλον - ξέρει καμιά σας από τι μπορεί να είναι? Πρέπει να ανησυχήσω???

 

Γιατί πάει και από το κακό στο χειρότερο το μυαλό μου ...

 

Η γιατρός μου είπε αν μεγαλώσει να πάω να το δει ... (εγώ αυτά δεν τα καταλαβαίνω ... πολύ cool είναι οι γιατροί! - φυσικαι - αφού δεν πρόκειται για το παιδί τους)

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Min anoisixeis. Kai o dikos mou exei ena mpalaki sto laimo edo kai polu kairo. To ediksa se treis paidiatrous. O enas sto IKA (o megas vlakas) mou eipe na kano uperixo kai viopsia, i dikia mou mou eipe pos den einai tipota alla gia na isixaso na kano enan uperixo kai mia giatros sto Paidon mou eipe pos an den megalonei na min dino simasia. Ego tou ekana enan uperixo kai mou eipan pos einai enas aplos eksoterikos adenas. Sthn thesi sou an den perasei o adenas, tha ekana enan uperixo "traxilikis xoras". To ekana sto Mhtera kai plhrosa 115 evro.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το έδειξα στον ΩΡΛ του Παίδον που μας παρακολουθεί και μου είπε ότι είναι από τις ρινίτιδες που περνάει. Πρήζονται λέει οι λεμφαδένες και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Το να μην πρηζόντουσαν θα ήταν λέει το περίεργο.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Min anoisixeis. Kai o dikos mou exei ena mpalaki sto laimo edo kai polu kairo. To ediksa se treis paidiatrous. O enas sto IKA (o megas vlakas) mou eipe na kano uperixo kai viopsia, i dikia mou mou eipe pos den einai tipota alla gia na isixaso na kano enan uperixo kai mia giatros sto Paidon mou eipe pos an den megalonei na min dino simasia. Ego tou ekana enan uperixo kai mou eipan pos einai enas aplos eksoterikos adenas. Sthn thesi sou an den perasei o adenas, tha ekana enan uperixo "traxilikis xoras". To ekana sto Mhtera kai plhrosa 115 evro.

 

έχω το ίδιο μπαλάκι και εγώ από τότε που γεννήθηκα και είμαι 30 ετών..Δεν είναι όντως τίποτα...Ένας απλός αδένας είναι..:P

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά το έδειξα στον ΩΡΛ του Παίδον που μας παρακολουθεί και μου είπε ότι είναι από τις ρινίτιδες που περνάει. Πρήζονται λέει οι λεμφαδένες και είναι απόλυτα φυσιολογικό. Το να μην πρηζόντουσαν θα ήταν λέει το περίεργο.

 

Ακριβώς έτσι είναι. Και εμείς το ίδιο περνάμε εδώ και καιρό γιατί όλο το χειμώνα μια εβδομάδα ήταν μπουκωμένος ο μικρός μια καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

τελικα το parents ειναι η λυση για ολα τα ερωτιματικα των μαμαδων!!!εχω να μπω πολυ καιρο στο φορουμ.ο γιος μου εχει βγαλει και αυτος ενα μπαλακι μεγαλο κατω απο το αριστερο αυτι,αλλα ψηλαφω και μικρουλια και δεξια και αριστερα το εδειξε αλλωστε και ο υπερηχος που καναμε.απο οτι διαβαζω στο φορουμ δεν ειναι κατι ανησυχητικοτο ιδιο μου ειπε και η γιατρος μου απο την πρωτη στιγμη!!!αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν σας εδωσε ηο γιατρος καποια αντιβιωση γι'αυτο.εμενα πινει 2 εβδομαδες κλαρισιντ και το μπαλακι παραμενει.την πρωτη εβδομαδα που ειδα οτι δεν υποχωρει της το ειπα και μου ειπε οτι ετσι και αλλιως αυτο μπορει και να μην φυγει και οτι την αντιβιωση θα την παρει για 15 μερες και θα τον ξαναδει.ετυχε σε καποια απο σας τοιδιο???πηρατε αντιβιωση???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...