Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

GONAL, DARONDA ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ


magdalia

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΝΕΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΣΠΕΜΑΤΕΧΥΣΗ ΜΕ GONAL KAI DARONDA. ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΑΛΙΑ!!!!!!!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΠΟΙΑ ΕΚΑΝΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΔΥΟ ΛΟΓΙΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ

ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΧΑΛΙΑ ΕΝΟΩ ΕΝΤΟΝΗ ΝΑΥΤΙΑ,ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗ ΜΕΣΗ, ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ, ΚΟΜΑΡΑ,ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΝΑ ΧΑΛΙ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΑΣ ΑΥΤΟ?

ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ 3η ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΕΝΕΣΕΩΝ.....Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΩ. ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ?PLEASE HELP....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι δεν ξερω για τα συγκεκριμενα αλλα μπορεις απο το ιντερνετ να βρεις τις παρενεργειες....Ολα τα φαρμακα παντως πιστευω εχουν παρενεργειες αλλα μικρες αλλα μεγαλες αλλα ολα κατι εχουν....

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΣΙΚΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΧΩ ΜΟΝΙΜΩΣ ΠΥΡΕΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ!!!

ΚΑΛΕ ΛΕΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ???

ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ INTERNET ΔΕ ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ..

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε κατι που βρηκα και ρωτησε το γιατρο σου

 

Τα φάρμακα που χρησιμοποίησα ήταν Daronda, Gonal και Pregnyl. Όλα πήγαιναν καλά και η ωοληψία έγινε την προηγούμενη Πέμπτη όπου και πήραν 25 ωάρια. Από εκεί όμως άρχισε το μαρτύριο για εμένα καθώς προκλήθηκε υπερδιέγερση στις ωοθήκες: πόνος στο στομάχι, φοβερή ναυτία, πρήξιμο στην κοιλιά και στο στομάχι, έντονη ταχυκαρδία, συμπτώματα τα οποία επιτείνονταν με την πάροδο του χρόνου. Η προτεινόμενη διατροφή (ασπράδια αβγών και άφθονο κρέας για την πρόληψη του προβλήματος.

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΧ ΑΥΡΙΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΧΥΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ ΤΟ ΜΗΔΕΝ!!!!!

ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ Η ΜΕΘΟΔΟΣ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ....ΟΥΦ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑ ΤΙ ΤΡΑΒΑΜΕ :shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

Η μεθοδος αυτη (που σκεφτομαι και εγω να κανω) εχει τα ιδια ποσοστα με τη φυσιολογικη συλληψη 25%-28% τουλαχιστον εμενα ετσι μου ειπε ο γιατρος μου ενω η εξωσωματικη μπορει να φτασει και το 55%...μην εχεις τετοια ψυχολογια κοριτσακι ελα δες λιγο πιο θετικα τα πραγματα.... :P

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ ΒΑΧ ΜΕ ΚΟΒΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ!!!!!!!

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ 10 ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΝΑΠΤΥΣΟΜΕΝΑ.

ΕΧΩ ΠΡΗΞΙΜΟ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ. ΒΟΥΡ ΣΤΑ ΑΣΠΡΑΔΙΑ!!!

ΚΑΛΕ ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ????

DINAKI MOΥ Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παθεις κατι κακο αν εννοεις αυτο αλλα πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου ειναι και μια αλλη κοπελα εδω που το επαθε προσπαθω να θυμηθω ποια ειναι :!:

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

NAI TO DIABASA!!!!

ΚΡΑΤΑΩ ΜΟΝΟ ΤΟ ΘΕΤΙΚΟ ΟΤΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΠΑΘΕ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΕΜΕΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ Σ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ.

ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΕΧΩ ΗΠΙΑ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ...... ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ. ΑΥΡΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΤΑΡΩΤΗΣΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει και τις δυο ενεσεις και ποτε δεν ειχα παρενεργειες!!!τωρα τι να σου πω....ο γιατρος ξερει καλυτερα αλλα ψαξε και στο ιντερνετ μηπως καποια κοπελα ειχε παρενεργειες και εκεινη!!!3 εξωσωματικες εκανα και παντα ημουν καλα...το μονο που ειχα ηταν νευρα, και κλαματα απο τις ορμονες.

καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγδαλια ακριβως τα ιδια συμπτωματα ειχα κι εγω , δεν θελω να σε τρομαξω αλλα ειχα παθει υπερδιεγερση.Υπομονη, θα περασει αλλα σιγουρα θα μεινεις εγκυος!!!!!!!!!!!!!Οι πιθανοτητες αυξανονται τρελα στην περιπτωση σου!!!Εμενα ο Γιαννadακοδημος μου ειχε πει να τρωω ασπραδια αυγου , κοτοπουλο και lucozade, σε δυο μερες ημουν περδικι...............και εγκυος!!!Καλη επιτυχια!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε παρακολουθουσε κατα την διαρκεια των ενεσεων με υπερηχογραφηματα;Σε ρωταω γιατι εχουμε την ιδια γιατρο και τον αλλο μηνα θα κανω κι εγω σπερματεγχυση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΝΑΙ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΤΗΝ 6η ΚΑΙ ΤΗ 10Η ΜΕΡΑ.

ΕΙΔΑΜΕ ΠΟΛΛΑ ΑΥΓΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕΙΩΣΕ ΤΗΝ ΔΟΣΗ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ ΑΝ ΥΦΙΣΤΑΤΑΙ ΞΕΚΙΝΑ 36 ΩΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ PREGNYL!!! ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΧΘΕΣ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

Μαγδαλια ακριβως τα ιδια συμπτωματα ειχα κι εγω , δεν θελω να σε τρομαξω αλλα ειχα παθει υπερδιεγερση.Υπομονη, θα περασει αλλα σιγουρα θα μεινεις εγκυος!!!!!!!!!!!!!Οι πιθανοτητες αυξανονται τρελα στην περιπτωση σου!!!Εμενα ο Γιαννadακοδημος μου ειχε πει να τρωω ασπραδια αυγου , κοτοπουλο και lucozade, σε δυο μερες ημουν περδικι...............και εγκυος!!!Καλη επιτυχια!!!

 

 

 

ΕΣΥ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗ??? POIA MERA TOY KYKLOY TO KATALABES?ΕΙΧΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΟΙΣΤΡΑΔΙΟΛΗΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ PREGNYL?

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗ....

Link to comment
Share on other sites

με παρακολουθουσε καθε δυο μερες ο γιατρος με υπερηχο και εκεινος μου το ειπε , ειχαν μεζεψει υγρο οι ωοθηκες, εσενα δεν σου κανει τακτικα υπαρηχογραφηματα;

Link to comment
Share on other sites

Min angonesai gia tipota, ola kala tha pane arkei na eisai aisiodoxi.

Oso gia tis eneseis autes tis exo kanei kai ego kai den eixa kanena simptoma. To mono pou epatha itan iperdiegersi ton oothikon kai ponaga upervolika alla o giatros mou eipe na peino 2 litra nero kathe mera, na troo aspradia kai analata fagita kai mou perase o ponos.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...