Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κόντρα σε όλα, γιατί ΘΕΛΩ!


Recommended Posts

Κόντρα σε όσα μου συμβαίνουν, κόντρα σε ότι έχω πάθει μέχρι τώρα και βασικά κόντρα σε όλες τις προβλέψεις, έχω μια απίστευτη αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά!

 

Γύρισα εχθές από επίσκεψη στον γιατρό μου και τα ευρήματα δεν δικαιώνουν την αισιοδοξία μου: μια κυστάραααα να! με ενδείξεις ενδομητρίωσης και γενικώς τα χάλια μου από αριστερή ωοθήκη.

Η δεξιά μου πλευρά ψιλοδουλεύει - αλλά τι ζητάω; να δουλέψει σωστά και καλά ΜΙΑ φορά! Δεν είναι δύσκολο, είναι;

 

Σε πιο σοβαρό τόνο τώρα: είχε καμία κοπέλα παρόμοια εμπειρία με επιτυχημένη εξέλιξη;

Δεν έχω αριστερή σάλπιγγα, κάνω κύστες στις ωοθήκες πολύ εύκολα, είμαι στη χαμηλή κλίμακα γονιμότητας, και μετράω

2 χειρουργεία σε νεαρή ηλικία (13 και 15 για σκωληκοειδίτιδα και συμφύσεις αντίστοιχα)

2 λαπαροσκοπικά (αφαίρεση σάλπιγγας και αφαίρεση κύστης)

και

2 σπερματεγχύσεις

2 εξωσωματικές and NO BABY AT ALL!

(Τώρα που τα ξαναέγραψα σαν να μου χάθηκε η αισιοδοξία...)

 

Ξέρω ότι μάλλον θέλω να ανήκω στην κατηγορία του ''Θαύματος". Σε αυτές τις περιπτώσεις που ακούω από άλλους να λένε για κάποια γνωστή/ξαδέλφη/αδελφή κουμπάρας...

Επίσης, ξέρω ότι δεν συμβαίνουν ''θαύματα'' τουλάχιστον σε μένα - και ότι για μερικά πράγματα απλά ξέρουμε βαθιά μέσα μας αν θα συμβούν ή όχι...

 

Αλλά είπαμε: ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ.

 

Αν κάποια κοπέλα είχε τέτοια εμπειρία γιατί ''ΕΤΣΙ ΤΟ ΗΘΕΛΕ'' ας το μοιραστεί μαζί μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Mαμα θα γινεις θες δεν θες!!!!Εγω ειχα διαφορετικη εμπειρια που την εχω γραψει στις ιστοριες με αισιο τελος και εγινα μαμα!Μου πηρε βεβαια αρκετο καιρο αλλα το αποτελεσμα μετραει.Ετσι λοιπον !ΚΟΝΤΡΑ ΣΕ ΟΛΑ !

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι 2009 έκτρωση λόγω φαρμάκων,

Άνοιξη 2010 αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας λόγω εξωμητρίου,

Άνοιξη 2011 γέννησα τη μπεμπουλίνα μου, ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ!!!!

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ 2005 μολις παντρευτηκαμε με το συζηγο μου, ειμαστε και οι δυο 23 χρονων... ανεμελοι, χαρουμενοι.... μετα απο 8 μηνες μενω ξαφνικα εγγυος, χωρις να το θελουμε.. οταν το μαθαμε χαρηκαμε πολυ, παμε στο γιατρο βλεπουμε σακουλακι αλλα δεν προλαβαινουμε να ακουσουμε καρδουλα .. το χασαμε... εκανα αποξηση....

 

Φεβρουαριο του 2006 ουτε σε ενα χρονο ξαναμενω εγγυος πολυ ευκολα, το μαθαμε και τρελαθηκαμε απο την χαρα μας... παμε στο γιατρο, κανουμε β χοριακη μοναδες 3000 περιπου... κανουμε υπερυχο να ακουσουμε την καρδουλα του αλλα τζιφος!!!τιποτα ... δυστηχως πηγε εξωμητριο... επειγον επρεπε να κανω λαπαροσκοπηση γιατι αιμοραγουσα εσωτερικα... το αποτελεσμα ηταν να αφαιρεσω και την αριστερη μου σαλπιγγα..... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!!!

 

Μετα κανω σαλπιγγογραφια η οποια εδειξε οτι η δεξια μου η σαλπιγγα δεν ειναι διαβατη... συμφησεις....

 

Το 2007 κανω την πρωτη μου εξωσωματικη και ημουνα παρα πολυ χαρουμενη γιατι ημουν σιγουρη οτι θα πετυχει και θα κρατω το μωρακι μου στην αγκαλια μου συντομα... αλλα που να γνωριζα οτι μπορουσα να εχω και αρνητικο αποτελεσμα.... που δυστυχως ηταν ΑΡΝΙΤΙΚΟΤΑΤΟ.....

 

Το 2008 κανω την δευτερη εξωσωματικη... παλι αρνητικο αποτελεσμα!!!

 

Εντωμεταξυ και απο τις δυο αυτες χρονιες ειχα κατεψυγμενα τα οποια εβαλα μεταγενεστερα... αλλα παλι ηταν αρνητικες οι χοριακες μου....

 

Αλλαζω γιατρο... μπας και αλαξει και η τυχη μου... εντωμεταξυ κανω ενα κατεβατο εξετασεις, αναλυσεις.... τα παντα μα τα παντα ολα καλα, και απο την πλευρα του συζηγου και απο μενα......

 

Το 2009 κανω την τριτη εξωσωματικη...και κοριτσια για πρωτη φορα στην ζωη μου παιρνω θετικο αποτελεσμα.. αλλα και παλι χαμηλες μοναδες μολις 65.... ανεβαινε σιγα σιγα... αλλα δυστηχως το χασαμε....

 

Μετα απο αυτο κανω υστεροσκοπηση .... και το μονο που βλεπει ο γιατρος ηταν συμφησεις στην μητρα... και με καθαρισε.....

 

Τον ιδιο χρονο ξανακανω εξωσωματικη την τεταρτη... τωρα που εχει καθαρισει η μητρα μου απο τις συμφησεις, μου ειπε και ο γιατρος οτι ειχα καλυτερες πιθανοτητες.... αλλα ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!...

 

.... για να μην σας κουραζω.... εχω κανει ακομα 2 προσπαθειες με εξωσωματικη.... αλλα ακομη δεν καταφερα να εχω ενα μωρακι στο σπιτακι μου... ολο αποτυχιες, πικρα, απογοητευση, κλαμα.... πολυ κλαμα καθε φορα που επαιρνα αρνητικα αποτελεσματα...... και χωρις ιδιαιτερο προβλημα να εχουμε....

 

τωρα αυτη την στιγμη που σας γραφω, ειμαι ξαπλωμενη στο καναπε, γιατι εκανα εμβρυομεταφορα στις 7/10 με δυο κατεψυγμενες βλαστοκυστες, και αναμενω αποτελεσματα την τριτη.....

 

δεν αφησα ποτε τον χρονο ανεκμεταλευτο.... μετα απο καθε αποτυχια.... βρισκω κουραγιο και συνεχιζω παρα κατω... α! και σημερα ειμαστε 29 χρονων (εχει 6 χρονια ολοκληρα που ειμαι σε αυτο το τρυπακι... και ξερετε τι... θα βγω νικητρια, θα κατα καταφερω.... ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!!!!

 

.... απλα θελω να καταλυξω οτι ποτε μου μα ποτε μου δεν σκευτηκα να το βαλω κατω.... θα συνεχισω τις προσπαθειες μου μεχρι που να καταφερω να μεινω εγγυος.... γιατι θελω "ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ" ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΓΥΟς, ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ .... ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι να πω... Dolini

Έπαθα πλάκα...

Έχεις περάσει απίστευτη ταλαιπωρία και είσαι και μικρή.

Ειλικρινά δεν έχω κάτι να σου πω - θέλει μεγάλη δύναμη αυτό που κάνεις.

Αφού θέλεις να γίνεις τόσο πολύ μανούλα, θα γίνεις!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, τα σποράκια στην κοιλίτσα σου να γίνουν μια υγιής εγκυμοσύνη. Σύντομα να κλαις από χαρά και μόνο από χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι 2009 έκτρωση λόγω φαρμάκων,

Άνοιξη 2010 αφαίρεση αριστερής σάλπιγγας λόγω εξωμητρίου,

Άνοιξη 2011 γέννησα τη μπεμπουλίνα μου, ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ!!!!

 

 

μου δίνεις κουράγιο!

να σου ζήσει το μπεμπέ σου και να πάρει από σένα αισιοδοξία και πείσμα!

Link to comment
Share on other sites

μου δίνεις κουράγιο!

να σου ζήσει το μπεμπέ σου και να πάρει από σένα αισιοδοξία και πείσμα!

Σύντομα να κρατάς αγκαλιά και συ μια πεισματάρα ή έναν πεισματάρη!!

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Funk Πολυ μου αρεσεις ρε κοριτσαρα!!!!

 

Και οπως ειχε πει και η κυρια Ντενη.....αν η πραγματικοτητα δε συμφωνει μαζι μου, τοσο το χειροτερο γι'αυτη! :)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θαυμαζω το κουραγιο σου και με συγκινησςς παρα πολυ μην το βαζες κατω με τιποτα και εγω εχασα ενα στην δευτερη εγγυμοσυνη παλλινδρομη μου ειπε ο γιατρος.εχω ειδη ενα κοριτσακι και μετα την αποβολη της δευτερης εχασα τις ελπιδες μου.τελικα εχεις δικιο δεν θα το βαλεις κατω,εχουμε την ιδια ηλικια, και οτι χρειαστεις θα χαρω να βοιθησω

Link to comment
Share on other sites

Όταν ΘΕΛΕΙΣ μπορείς να γυρίσεις ανάποδα όλο τον κόσμο,να αλλάξεις προβλέψεις γιατρών,να γίνεις πολύτεκνη :-D Φωτεινό παράδειγμα,ο αδερφός του άντρα μου και η γυναίκα του,που μετά από 10ετη προσπάθεια με πολλάααα προβλήματα,τώρα δεν προλαβαίνουν να αλλάζουν πάνες στα θηριάκια τους!Παλέψτε το μέχρι τέλους :-D

[/url]

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια για τα καλα σας λογια... αυτο παρακαλω και εγω, να με βοηθησει η παναγια μου, να κρατησω συντομα το μωρο μου στην αγκαλια... αυτο ειναι το ονειρο μου... οπως και καθε γυναικας που προσπαθει και το παλευει....

 

ευχομαι συντομα να μπω ξανα και να σας ανακοινωσω τα ευχαριστα...

 

πραγματικα σας ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Dolini είσαι άξια θαυμασμού, με τόση δύναμη που έχεις μέσα σου είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφέρεις και σύντομα θα μας έχεις ευχάριστα νέα. Έχεις παλέψει πολύ και αυτό απο μόνο του αποδεικνύει το πόσο άξια μανούλα θα γίνεις. Το αξίζεις να γίνεις. Στο εύχομαι ολόψυχα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομίζω ότι τα επίπεδα αισιοδοξίας έχουν πέσει λιγάκι, αλλά κάνω τονωτικές ''ενέσεις''.

Προσπαθώ να είμαι συνεπής για αυτά που σας διαβεβαίωνα παραπάνω και να μην καταλήξω να μυξοκλαίω όπως συνήθως...

Αν δεν κάτσει τώρα θα κάτσει την επόμενη φορά και αν όχι και τότε θα το παλέψω μέχρι να μπορέσω να γράψω αυτό που όλες θέλουμε να γράψουμε κάποια στιγμή!

Να αλλάξω και θεματολογία στο forum βρε παιδί μου.

Όλο ''Θέλω να μείνω έγκυος/Θέλω να γίνω μαμά/μπαμπάς'' και ''Υποβοηθούμενη Αναπαραγωγή''...ΒΑΡΕΘΗΚΑ

Μπορεί να καταφέρω να γράψω για πάνες - πιπίλες και άλλα τέτοια που προς το παρόν μου ακούγονται απόλυτα απόμακρα!

 

Dollini τι νέα? Πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε μέσα στο "πρόβλημα" και για αυτό πελαγώνουμε και αγανακτούμε με το σώμα μας που δεν μπορεί να συλλάβει αμέσως σαν να ήμασταν κουνέλια !! και το βάζω σε εισαγωγικά το πρόβλημα γιατί έτσι το νιώθουμε εμείς, καθώς βομβαρδιζόμαστε συνεχώς απο ιδανικά πρότυπα οικογενειών με πολλά μωράκια λεσ και ένα ζευγάρι αν δεν έχει παιδιά δεν είναι ακόμα οικογένεια...( το άκουσα προσφάτως!!) Πρέπει να ξεκολλήσουμε όσο δύσκολο και αν είναι και βάζω πρώτο τον εαυτό μου μέσα!!!Φιλάκια .....................

Link to comment
Share on other sites

λεσ και ένα ζευγάρι αν δεν έχει παιδιά δεν είναι ακόμα οικογένεια...( το άκουσα προσφάτως!!) .....................

 

 

ω, ναι! το έχω ακούσει και γω!

Μαζί με πολλά άλλα... Αυτοί οι άνθρωποι ανήκουν σε μια ιδιαίτερη κατηγορία: ''DELETED''...!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχω το δικαιωμα να γραφω στο θεμα σας διαβαζω καιρο τις συζητησεις σας και αποφασισα να κανω εγγραφη, ειπα για το δικαιωμα γιατι θαυμαζω ολες σας αφανταστα καθε λεπτο τις προσπαθειας και της αγωνιας σας ειχα ξεχασει καιρο τη δυναμη της γυναικας και την βρηκα εδω οταν ξεκινησα και εγω τις προσπαθειες, επελεξα αυτο τον τιτλο θεματος για να γραψω πρωτη φορα. Δεν εχω το δικαιωμα γιατι ειμαι στον πρωτο μηνα προσπαθειων και ειναι μηδενικο μπροστα στις κοπελες που ζουν αυτο εδω και καιρο μονο εσεις ομως θα με καταλαβετε εχω και εγω κομματι του ιδιου θελω του ιδιου αγχους και αγωνιας. παντρευτηκα λοιπον και μετα απο ενα χρονο επιτελους ο συζυγος μου ενω δεν ηθελε νωρις κατ αυτον παιδια αποφασισε οτι θελει (εχω ενα κοριτσακι απο πρωτο μου γαμο) χαρηκα παρα πολυ το περιμενα καιρο και ξεκινησαμε ηρθε σιμερα η ακατανομαστη και ξεκιναμε τον αγωνα. θελω πολυ να μου συμβει ειμαι πανετοιμη να τα κανω σωστα αυτο τον μηνα μερες θερμοκρασιες κτλ φοβαμαι μονο τον αγχωτικο μου χαρακτηρα (καλωσοριστε με να νιωσω λιγη χαρα μεσα σε αυτη την κατακοκκινη μερα

Οποιο και αν ηταν το παρελθον μου φανταζει μεγαλυτερο απο ολα οσα αντιμετωπιζω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχω το δικαιωμα να γραφω στο θεμα σας διαβαζω καιρο τις συζητησεις σας και αποφασισα να κανω εγγραφη, ειπα για το δικαιωμα γιατι θαυμαζω ολες σας αφανταστα καθε λεπτο τις προσπαθειας και της αγωνιας σας ειχα ξεχασει καιρο τη δυναμη της γυναικας και την βρηκα εδω οταν ξεκινησα και εγω τις προσπαθειες, επελεξα αυτο τον τιτλο θεματος για να γραψω πρωτη φορα. Δεν εχω το δικαιωμα γιατι ειμαι στον πρωτο μηνα προσπαθειων και ειναι μηδενικο μπροστα στις κοπελες που ζουν αυτο εδω και καιρο μονο εσεις ομως θα με καταλαβετε εχω και εγω κομματι του ιδιου θελω του ιδιου αγχους και αγωνιας. παντρευτηκα λοιπον και μετα απο ενα χρονο επιτελους ο συζυγος μου ενω δεν ηθελε νωρις κατ αυτον παιδια αποφασισε οτι θελει (εχω ενα κοριτσακι απο πρωτο μου γαμο) χαρηκα παρα πολυ το περιμενα καιρο και ξεκινησαμε ηρθε σιμερα η ακατανομαστη και ξεκιναμε τον αγωνα. θελω πολυ να μου συμβει ειμαι πανετοιμη να τα κανω σωστα αυτο τον μηνα μερες θερμοκρασιες κτλ φοβαμαι μονο τον αγχωτικο μου χαρακτηρα (καλωσοριστε με να νιωσω λιγη χαρα μεσα σε αυτη την κατακοκκινη μερα

 

 

Καλέ, τι λες;

Τι αναρωτιέσαι αν έχεις δικαίωμα ή όχι να γράφεις??? Εδώ μέσα όλες οι κοπέλες (επί το πλείστον) καταθέτουν ψυχή με αυτά που γράφουν. Όλες προσπαθούμε να βρούμε απαντήσεις για προβλήματα που αντιμετωπίζουμε και δεν τολμάμε να ρωτήσουμε ούτε τον ίδιο μας τον εαυτό δεύτερη φορά.

Κλαίμε-γελάμε-πονάμε και αγκαλιαζόμαστε σαν να γνωριζόμαστε από μικρές.

Δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη και μαζεύουμε τα κομμάτια μας όταν όλα πάνε στραβά.

''Ζηλεύουμε'' λιγάκι όταν μια κοπέλα ανακοινώνει ότι ''ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ'' αλλά είμαστε εκεί να της πούμε με όλη μας την καρδιά ΜΠΡΑΒΟ και ξέρουμε πολύ καλά ότι θα έρθει και η δική μας η σειρά.

Θα γράφουμε μεγάλους αριθμούς χοριακής και θα βάλουμε το banner με την εβδομάδα κύησης που διανύουμε!

Πίστεψε με ότι όταν και συ με το καλό μας πεις ότι περιμένεις μωράκι - όλες θα χαρούν! Θέλουμε τα καλά τα νέα, είναι σαν να ανεβαίνουμε μια ακόμα θέση στη λίστα!

 

Καλωσόρισες Αυγολέμονη (αλήθεια, πως σκέφτηκες αυτό το ονοματάκι?):mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Αποφάσισα να γράψω μετά από σχεδόν 3 μήνες.

Παντρεύτηκα πριν 1,5 χρόνο, έμεινα έγκυος τον περασμένο Φεβρουάριο αλλά παλινδρόμησε στην 9η εβδομάδα. Μετά από κλάματα, στεναχώρια και πολύ πολύ άγχος, το μόνο που κατάφερα ήταν να χαλάσει ο κύκλος μου (από 28 ημέρες, πήγε μέχρι κ 41! για 5 μήνες).

Μετά κ το τελευταίο αρνητικό τέστ εγκυμοσύνης, είχα πεί ότι δεν θα ξαναγράψω και ότι θα σας διαβάζω που κ που, μήπως και ξεφύγει λίγο το μυαλό μου και ξεαγχωθώ.

Και επιτέλους τα κατάφερα!! Αυτό το μήνα είχα κύκλο 31 μέρες και πραγματικά αποφάσισα ότι δεν θα αγχωθώ ποτέ ξανά.

Συμφωνώ απόλυτα με την funk_u2 και την DOLINI, δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω. Θέλει πίστη και υπομονή.

"ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΓΥΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ":p;)

Δεν ξέρω αν θα ξαναγράψω (για να μην αγχωθώ ξανά), αλλά εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας και σύντομα με ένα μωράκι στην κοιλίτσα μας !(ή και με δύο!!):D

7vfJp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μου απαντησατε ολεεεεεεεεεε νιωθω καλυτερα πολυ σημαντικο για μενα ουτε στην καλυτερη μου φιλη δεν εχω πει για τις προσπαθειες γιατι..γιατι ξερω δεν θα καταλαβει δεν ειναι το θεμα στις ασχολιες τις και οταν θα ρωταει τι γινετε θα αγχωνομε παραπανω ειναι πολυ σημαντικο καποιος να σε νιωθει απο το να σε καταλαμβαινει σε ευχαριστω και τις ευχες μου για οτι επιθυμεις και εσυ και ολες με ολη την δυναμη της ψυχης μου, εδω κολουσε το δικαιωμα εγω τωρα ξεκινησα τον δρομο και εδω αλλες ιδρωμενες με τετοιο σθενος που τι να πω μπροστα τους. ηξερα οτι καποια ατομα παλευουν για το μωρο τους ηξερα για καποιους οτι ειναι λιγο πιο δυσκολο ποτε δεν ειχα νιωσει το αισιθημα του παθοντα.

Ναι αστειο το αυγολεμονη δεν ηξερα την να βαλω ειναι γιατι μου αρεσει ειναι γιατι ειναι μεγαλη η επιτυχια της μυξης του αυγου με του μιγμα μην σου κοψει..:) Το δικο σου πως βγηκε?

Οποιο και αν ηταν το παρελθον μου φανταζει μεγαλυτερο απο ολα οσα αντιμετωπιζω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Αυγολεμόνη έχεις κάθε δικαίωμα να το λές ανεξάρτητα πόσο καιρό προσπαθείς, νομίζω ότι όλες οι κοπέλες σε καταλαβαίνουν εδώ γιατί λίγο πολύ όλες το ίδιο περνάμε!

Άλλες προσπαθούν περισσότερο άλλες λιγότερο.

Άλλωστε όταν η λαχτάρα για μωράκι είναι μεγάλη ακόμα και ο ένας μήνας μας φαίνεται αιώνας!!!!!

ειλικρινά εύχομαι να έρθει σύντομα το πολυπόθητο μωράκι!!!

μην ζεις όμως μέσα στο άγχος...απλά απόλαυσε την διαδρομή αυτή!!

υγ: να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!

Vyf0p2.png

Εσύ 'σαι μόνο που μπορείς να μπαίνεις στη σιωπή μου ν' ακούς την κάθε σκέψη μου πριν να στην πει η φωνή μου

Link to comment
Share on other sites

Αυγολεμόνη έχεις κάθε δικαίωμα να το λές ανεξάρτητα πόσο καιρό προσπαθείς, νομίζω ότι όλες οι κοπέλες σε καταλαβαίνουν εδώ γιατί λίγο πολύ όλες το ίδιο περνάμε!

Άλλες προσπαθούν περισσότερο άλλες λιγότερο.

Άλλωστε όταν η λαχτάρα για μωράκι είναι μεγάλη ακόμα και ο ένας μήνας μας φαίνεται αιώνας!!!!!

ειλικρινά εύχομαι να έρθει σύντομα το πολυπόθητο μωράκι!!!

μην ζεις όμως μέσα στο άγχος...απλά απόλαυσε την διαδρομή αυτή!!

υγ: να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!

 

 

ΣΕ Ευχαριστω κατερινα πολυ και σε σενα οτι καλυτερο επιθυμεις. Το θελω παρα πολυ παντα ηθελα παιδια οταν ο αντρας μου ελεγε ειναι νωρις δεν μπορουμε οικονομικα πως να το μεγαλωσουμε κτλ τα εβλεπα ψηλα γραμματα τι ειναι ταξιδι και να το προγραμματισεις οποτε βολεψει?Σωπαγα και ελεγα θα γινει οταν το θελουμε και οι δυο μεσα μου πονουσα πολυ οταν πηγαινα να δω γενητουρια δακρυζα και το εκριβα για αυτο δεν μιλαω σε κανενα για αυτο το θεμα θα με κοροιδευουν ταινια να δω με παιδακια κλαιω. Και επιτελους μου το ζητησε και θελει τωρα να γινει ειχα τρελλαθει απο την χαρα μου Το θελω πολυ εμενα φοβαμαι πιο πολυ αγχωνομαι απογοιτευομαι ευκολα απο την πρωτη μερα προσπαθειας συνεχεια προσευχομαι οτι κανω περπατω μαγιρευω κοιμαμαι ξυπναω Το θελω πολυ μα πολυ το δειχνω λιγο κανενας δεν το ξερει χαιρομαι αφανταστα που ειστε ο τροπος να το μοιραστω:-)

Οποιο και αν ηταν το παρελθον μου φανταζει μεγαλυτερο απο ολα οσα αντιμετωπιζω σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...