Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΨΑΡΡΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ????


Recommended Posts

Φυσικα και η μεγαλη αναμονη μπορει να μην σημαινει τιποτα, μπορει να σημαινει και πολλα... Το φορουμ αυτο δημιουργηθηκε για να παραθετει η καθε μια την εμπειρια της ωστε βαση αυτης να βοηθαει η μια την αλλη, παρολα αυτα η καθε γνωμη ειναι υποκειμενικη για αυτο και καλο ειναι αφου την λαβουμε υποψη να κρινει προσωπικα καθενας μονος του επισκεπτομενος τον καθε γιατρο αν του κανει η οχι. Επισκεφτηκα την κ. Ψαρρου τον Δεκεμβρη του 2010 μετα απο αρκετες αλλαγες γυναικολογων και ενω ημουν ηδη στο δευτερο τριμηνο της εγκυμοσυνης μου. Θελω να πω δηλαδη οτι δεν ημουν κανενα απειρο κοριτσακι που πηγε με κλειστα ματια επειδη διαβασε καποιες διθυραμβικες κριτικες στο ιντερνετ και οχι μονο και ακριβως επειδη ημουν καμενη απο γυναικολογους ημουν πολυ επιφυλακτικη, ομως προς ευχαριστη εκπληξη μου διαπιστωσα πως τα οσα γραφοντουσαν για εκεινη ηταν αληθινα.

 

Απο την πρωτη μας συναντηση μεχρι και σημερα παντα ηταν γλυκια, φιλικη, προσιτη και συζητησιμη απεναντι σε μενα και στον αντρα μου, απαντουσε σε ολες μας τις ερωτησεις χωρις να βιαζεται να περασει στο επομενο ραντεβου και οσες φορες εχω παει το κινητο της το ειχε η γραμματεας της και απαντουσε εκεινη μεχρι να ειναι ευκαιρη η γιατρος.

Στην γεννα ηταν διπλα μου απο το πρωτο λεπτο χωρις να φυγει απο διπλα μου δινοντας μου κουραγιο για ωρες μεχρι να γεννησω. Το εχω ξαναγραψει ομως αλλος στην θεση της μετα απο τοσες ωρες και δη Σαββατιατικα θα με ειχε στειλει για καισαρικη και δε θα περιμενε να γεννησω φυσιολογικα. Στην παλλινδρομη που ειχα ενα χρονο μετα , ουτε η καλυτερη μου φιλη δεν με στηριξε ετσι, πραγματικα δεν το περιμενα και τον Σεπτεμβρη που μας περασε στο ακουσμα της θετικης μου χοριακης χαρηκε και εκεινη με την χαρα μου... Απο την προσωπικη μου εμπειρια λοιπον μονο ''καβαλημενη'' δε θα μπορουσα να την χαρακτηρισω αλλα ακριβως το αντιθετο!

 

Μιλωντας για μενα νιωθω σιγουρη, ασφαλης και τυχερη που ειναι η γιατρος μου και ανυπομονω σε μερικους μηνες να φερω στον κοσμο τον δευτερο μου γιο μαζι της. Παντα θα υπαρχει η αλλη πλευρα, καθως ενα νομισμα εχει δυο οψεις και οπως ειναι φυσικο για ολους τους γιατρους ακουγονται θετικα και αρνητικα. Λυπαμαι πολυ που καποιες κοπελες ευτυχως πολυ λιγες απο το φορουμ ειχαν αρνητικη εμπειρια μαζι της και μακαρι και εκεινες να ειχαν βιωσει οτι και η πλειοψηφια ολων οσων γραφουμε καλα λογια για εκεινη. Ειναι καλο να γνωριζουμε τα αρνητικα αλλα ειναι ακομη καλυτερο να βλεπουμε οτι αυτα ειναι μεμονωμενα. Αυτα ειχα να γραψω και ευχομαι ολοψυχα ολες οσες επιθυμουν ενα μωρακι, συντομα να φουσκωσει η κοιλιτσα τους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 128
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε κορίτσια για να μην παρεξηγηθώ... εγώ δεν έχω απολύτως καμία γνώμη για την κα Ψαρρού. Πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού, μου κλείσανε 25 ημέρες μετά αλλά επειδή εγώ θα ήθελα πιο εύκολη "πρόσβαση" στο γιατρό μου, αποφάσισα να μην πάω. Αυτό δε σημαίνει τίποτα απολύτως για τη γιατρό, παρά μόνο ότι έχει πολύ κόσμο! Κι αυτό μόνο κατέθεσα εδώ!

Link to comment
Share on other sites

Rosemaraki μου γλυκό εννοειται πως δεν σε παρεξηγει κανεις καθως τα όσα έγραψες ήταν ξεκάθαρα!Εφοσον ήθελες κάτι άμεσα λογικό ήταν να μην πας. Σου εύχομαι απο καρδιάς σύντομα να μας ανακοινώσεις ευχάριστα νεα και σε μερικούς μήνες να κρατάς αγκαλιά το μωρακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Απλώς να αναφέρω ότι τα ραντεβού για την κυρία Ψαρρού παραμένουν τόσο μακρινά. Πήρα τηλέφωνο, έπειτα από σύσταση γνωστής μου που είναι πολύ ευχαριστημένη με τη γιατρό, με την ελπίδα ότι ίσως η κατάσταση ήταν λίγο καλύτερη και μου έκλεισε ραντεβού για μετά από 22 ημέρες. Όταν δε παρακάλεσα για ένα οποιοδήποτε ραντεβού λίγο νωρίτερα (γιατί είχα κάτι σχετικά επείγον), με ιδιαίτερα ψυχρό ύφος, η γραμματέας (φαντάζομαι ότι ήταν η γραμματέας και όχι η ίδια) μου είπε ότι είναι αδύνατον.

Αυτό μέτρησε αρνητικά για μένα, που θέλω να έχω πιο εύκολη επικοινωνία με τον γιατρό μου και έτσι αποφάσισα να ακυρώσω το τόσο μακρινό ραντεβού...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...