Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεζεδοπωλείο με κήπο σε Περιστέρι, Μπουρνάζι, Δ.Χαιδαρίου


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια! Ξεκινάει και για μας το τρεξιμο για τη βααφτιση. Μήπως ξέρει κανείς κάποιο μεζεδοπωλείο στις περιοχές περιστέρι, Δ. Χαιδαρίου, δυτικά δηλ. προαστια αλλά να έχει κήπο. Η βάφτιση της κορούλας μας θα γίνει απόγευμα στον Αγ. Χριστόφορο στο Χαιδάρι στις 29 Αυγούστου, οπότε σκεφτόμαστε να είμαστε κάπου έξω δροσερά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου elenaki! Με το καλό. Εμείς κάναμε πέρυσι τραπέζι στο μεζεδοπωλείο Ρακόμελο στη συμβολή των οδών Σάμου και Καραισκάκη και μείναμε πολύ ευχαριστημένοι. Δες και στο θέμα ΤΑΒΕΡΝΑ ΣΕ ΝΙΚΑΙΑ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έψαχνα για χρόνια για τον γάμο μου είχα επισκευτεί αυτό και μου ειχε φανει ενδιαφερον και απο τιμες αλλα και απο εμφανιση και φαγητο.

Εχει 2 αιθουσες (μια μεγαλη και μια μικροτερη) και κηπο αρκετα μεγαλο

 

Δεν έκανα ομως την εκδηλωση εκει γιατι δεν ειχα βρει ανοιχτη ημερομηνια στην μεγαλη αιθουσα που μας ενδιεφερε και ετσι δεν μπορω να σου πω παραπανω

 

ΟΙ ΦΟΙΝΙΚΕΣ

Κέντρο Διασκέδασης

Αγ. Φανουρίου 10, Ίλιον, ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

τηλ: 2105757462

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν σε ενδιαφέρει γενικότερα στα Δυτικά προάστια αν θυμαμαι καλα στην περιοχη της Ανθουπολης (ψηλα στο βουνό που υπάρχει ένα νταμάρι), υπάρχει ενα αναψυκτιριο-ταβέρνα που ονομάζεται "Αίολος"

 

Εχει καλό φαγητό και κάνει και τετιου είδους εκδηλώσεις. Γύρω έχει πολύ χωρο (παίρνεις και ποδηλατάκι μαζί), γηπεδα, παιδική χαρά. άπλα δηλαδή χωρις να υπάρχουν αυτοκίνητα.

 

Απλά εκεί μπορείς να κλείσεις όλο το χώρο αποκλειστικά..

 

Σου προτείνω να πας μια βόλτα για φαγητό ή καφέ να δείς πως είναι το μέρος έστω για απλή βόλτα. Ειδικά για βόλτα ενδείκεται εαν έχεις παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ. Το ρακόμελο ήταν η πρώτη μου επιλογή αλλά δεν το δίνει για σάββατο βράδυ που θα ναι μάλλον η βάφτιση και για μεσημέρι δεν το σκέφτομαι γιατι 29 αυγούστου θα μας ψήσει ο ήλιος!

Τους Φοίνηκες θα πάμε να το δούμε δεν το ξέρω, και η ανθούπολη μας πέφτει λίγο μακρυά.

Σκεφτόμαστε τον Άγγελο στο χαιδάρι αλλά αν έχει ζέστη μήπως θα είναι βλακεία να κλειστούμε μεσα?

Χαίρομαι πολύ που μπήκα στην παρέα σας. Έχω πάρει πολλές ιδέες ειδικά για το στολισμό των τραπεζιών. Ξέρετε κανέναν προμηθευτή για μπαλόνια. Ψάχνω να βρω αυτά τα μικρά με το καλαμάκι γιατί κρατάνε πολύ. Εγώ έχω ακόμα ένα από ότανγέννησα το γιο μου, 2.5 χρόνια !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο Μπουρνάζι υπάρχει το Χαλάλι με αυλή και επίσης η Δάφνη που έχει τραπέζια σε πεζόδρομο. Και τα δύο έχουν πολύ καλό φαγητό!

Όμως, το Ρακόμελο που αναφέρθηκε πιο πάνω έχει καλύτερο χώρο.

Επίσης ο Άνεμος στην Κηπούπολη έχει βεράντα και θέα-πιάτο όλη την Αθήνα (δεν είναι μακρυά: παίρνεις τη Φαβιέρου και κόβεις δρόμο μέσα από τη Νέα Ζωή)

 

 

Η βάφτιση θα γίνει μεσημέρι; Αν ναι μήπως θα είναι υπερβολική η ζεστή και θα ήταν καλύτερα ένος κλειστός χώρος με κλιματιστικό;

Link to comment
Share on other sites

Στο Μεζε-Μεζε στο Αιγαλεω εχω παει κι εγω πολλες φορες, εχει ωραιο κηπο αλλα οχι για πολλα ατομα και παρα πολυ ωραιο φαγητο.

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης αν σε ενδιαφέρει γενικότερα στα Δυτικά προάστια αν θυμαμαι καλα στην περιοχη της Ανθουπολης (ψηλα στο βουνό που υπάρχει ένα νταμάρι), υπάρχει ενα αναψυκτιριο-ταβέρνα που ονομάζεται "Αίολος"

 

Εχει καλό φαγητό και κάνει και τετιου είδους εκδηλώσεις. Γύρω έχει πολύ χωρο (παίρνεις και ποδηλατάκι μαζί), γηπεδα, παιδική χαρά. άπλα δηλαδή χωρις να υπάρχουν αυτοκίνητα.

 

Απλά εκεί μπορείς να κλείσεις όλο το χώρο αποκλειστικά..

 

Σου προτείνω να πας μια βόλτα για φαγητό ή καφέ να δείς πως είναι το μέρος έστω για απλή βόλτα. Ειδικά για βόλτα ενδείκεται εαν έχεις παιδιά

 

Aγια Τριαδα Κηπουπολης ειναι :wink: . Οντως ειναι τελεια εκει

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω φάει στο "Γκαλερί του Μεζέ" στο Μπουρνάζι όμως είναι καινούργιο μαγαζί, νομίζω άνοιξε πέρισυ το καλοκαίρι και πολύ εντυπωσιακό όταν το βλέπεις. Βρίσκεται απέναντι από τη "Δάφνη" που σου πρότεινα πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο μαγαζι βρισκεται στο Ιλιον,ονομαζεται OIL RESTO. Εγω εκανα περυσι τον Ιουνιο το τραπεζι της βαπτισης, μεσημερι βεβαια. Εχει πολυ ωραιο φαγητο και λογικες τιμες. Το τηλεφωνο ειναι 2102693230.

line_m121_beg_41_time_1174104000_text_cf20ecf0e5ecf0eff5ebe7f220ece1f220e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ενα ωραιο μαγαζι βρισκεται στο Ιλιον,ονομαζεται OIL RESTO. Εγω εκανα περυσι τον Ιουνιο το τραπεζι της βαπτισης, μεσημερι βεβαια. Εχει πολυ ωραιο φαγητο και λογικες τιμες. Το τηλεφωνο ειναι 2102693230.

 

Σε αυτο εχουμε παει και εμεις σε βαφτιση μεσα Ιουνιου και ειχε καυσωνα! Λιωσαμε μεσημεριατικα,δεν σου λεω τιποτα!! Απο φαγητα ολα πολυ καλα, βεβαια δεν ειναι το κλασικο μεζεδοπωλειο, εχει πιο ιδιαιτερα πιατα,ειναι εστιατοριο. Η νεολεα ολοι μια χαρα,αλλα οι πιο μεγαλοι στραβομουτσουνιαζαν,γιατι μαλλον τους φαινοντουσαν "καπως" ασυνηθιστα τα πιατα. Αλλα απο παρουσιαση και γευση τα φαγητα πολυ καλα!

Και στην γκαλερι του μεζε εχω παει,ωραιος χωρος,οχι ομως κατι το ιδιαιτερο σε οτι αφορα τα φαγητα.Αυλη δεν εχει, εχει τον πεζοδρομο που μπορουν να ειναι ελευθερα τα παιδακια.

Πολυ ωραια φαγητα εχει ενα μεζεδοπωλειο στο Μπουρναζι "Ο Πλακιας" ,αλλα δεν εχει αυλη. Ωραιος χωρος και εχει και οργανα καθε Παρασκευοσαββατο. Και ο "Παραδεισος" στην Πετρουπολη ειναι ωραιο μαγαζι με καλα φαγητα, μεγαλος χωρος, ανοιχτος,με δεντρακια γυρω γυρω, αλλα οχι αυλη...

Θα σκεφτω και αν θυμηθω καποιο αλλο θα σου πω, προς Παρνηθα μερια το σκεφτεστε ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Δίπλα από τον Βοτανικό κήπο είναι ε΄να πάρκο νομίζω με ένα κτηριάκι , γύρω γύρω δέντρα πολύ όμορφα είχα πάει σε έναν γάμο παλιότερα και είναι ειδιλιακό μέρος.....

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περιμένω mail με το προτεινόμενο μενού από το Γκαλερί του Μεζέ, θα δω τι παίζει. Επειδή η βάφτιση είναι σάββατο βραδάκι πολλά μαγαζιά δεν δίνουν το χώρο τους.....Σκεφτόμαστε στο χαιδάρι τον Άγγελο που έχει πολύ καλό φαγητό και το Πες το κι έγινε, δεν έχουν κήπο απλά λίγο χώρο έξω.

 

Το μαγαζί που λες στο Βοτανικό είναι η Γιορτη Μπαξεβάνη. Ακουσα κατι για 45€! Περιμένω κι απο κει το μενου. Ο χώρος είναι εκπληκτικός άλλά το θεωρώ ακριβό για βάφτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό στο Ίλιον

 

http://www.aeriko.page.tl/

 

Εχουμε πάρει πολλές φορες εκεί για φαφητό και με τα παιδιά (αν και μικρά) και ειναι πολύ ωραία και ησυχα.. Στο site λεει οτι κανουν και τετοιες εκδηλώσεις...

 

Είναι ένα κιόσκι σε μια πλατεία οπότε έχει τραπέζια αλλά και γκαζόν γύρω γύρω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μετά από πολύ ψάξιμο τελικά κλείσαμε να γίνει το τραπέζι στο Πες το και έγινε στο Χαιδάρι.Κορίτσια αν κάποια έχει κάνει εκεί τραπέζι ή έχει φάει πείτε μου καμιά γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αναστασια. Κλεισαμε κι εμεις στο Πες το κι έγινε.Εχουμε φαει πολλές φορές και το φαγητό του είναι πολύ καλό όπως και το σερβις του. Τι προσφορα σας έδωσε? Εμεις κανονίσαμε

1 σαλατα

1 φέτα

1 πατάτες

1 κολοκυθάκια με παρμεζανα στο πήλινο (καταπληκτικο)

1τζατζίκι

1 μπεκρή μεζέ ή ρεμπέτικη τηγανιά και οι καλεσμένοι διαλέγουν το κυρίως πιάτο τους αωαμεσα σε μπριζόλα, μπιφτεκι ή φιλέτο κοτόπουλο.

Αναψυκτικά, κρασι χυμα και μπύρες όλα μέσα.

Αυτα στα 22 ευρω. Ζητήσαμε να μας βγάλει και φρούτο στο τέλος.

Σκεφτομαι να αλλάξω τις πατάτες με κάτι άλλο μιας και θα έχει η μερίδα.

Για πότε κλείσατε?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς 29 Αυγούστου και ελπίζω να μην έχει καύσωνα γιατί προτιμάμαι να κάτσουμε έξω. Τι προσφορά σας έδωσε? Εμάς η προσφορά είναι χωρίς ορχήστρα εφόσον κάτσουμε έξω.

Link to comment
Share on other sites

σαλατα

φετα

πατατες

τζατζικι

λουκανικο

κολοκυθακια με παρμεζανα

φλογερες

 

κυριως πιατο: χοιρινη-μπιφτεκι-κοτοπουλο

και ποτα

 

για μεσα( έξω νομιζω πιο ακριβα γιατί κόβεις την δικιά του πελατεία που κάθεται έξω καλοκαιριάτικα) με μουσικη που έχει έτσι κι αλλιώς,χωρις φρουτα( θα εχω τουρτα μαλλον)

20ευρω

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...