Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ


Recommended Posts

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

η Θεοτοκος κλεινει ή μαλλον παυει να ειναι Euromedica...νομιζω οτι θα κλεισει παντως γιατι την ανακαινηση την ειχε κανει η Euromedica οποτε μαλλον θα παρει και τα μηχανηματα της...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Εγω γεννησα στη θεοτοκο οπως εγραψα και στο αλλο θεμα και εγω(θεοτοκος μαιευτικη κλινικη) δεν ξερω αν κλεισει αλλα εχει και την επωνυμια EYROMEDIKA. Για την κλινικη του ριζου εχω ακουσει καλα λογια χωρις να μπορω να σου πω λεπτομερειες γιατι δεν πας μια βολτα απο κει να δεις απο κοντα?

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα πέρσι στον Ιπποκράτη και θα ξαναγεννήσω και εκεί εκτός αν έχει γίνει το ΙΑΣΩ γιατί ο γιατρός μου θα πάει εκεί. Είναι πολύ καλή κλινική, άριστο προσωπικό και πολύ πρόθυμο να σε βοήθήσει.Ποιον γιατρό έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα πέρσι στον Ιπποκράτη και θα ξαναγεννήσω και εκεί εκτός αν έχει γίνει το ΙΑΣΩ γιατί ο γιατρός μου θα πάει εκεί. Είναι πολύ καλή κλινική, άριστο προσωπικό και πολύ πρόθυμο να σε βοήθήσει.Ποιον γιατρό έχεις;

 

 

Δηλαδη ητανε καλα?απο κοστος?με φτ γεννησες?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εγώ είμαι απο Τρίκαλα αλλά έχω γιατρό τον Αλεξανδρή στη Λάρισα. Νομίζω ότι είναι στη Θεοτόκο. Κάτι ακούω ότι έκλεισε, ισχύει? Τον Ιανουάριο ανοίγει το Ιασω? Ξέρετε τις τιμές?

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που ειστε βρε κοριτσια ?Απο οτι ξερω το Ιασω θα ανοιξει Ιανουαριο.Αν ξερει καποια ας μου πει καμμια πληροφορια για την κλινικη Ιπποκρατης κοστος,συνθηκες ,μαιες κτλ please

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στην κλινική "Ιπποκράτης" γέννησε μια φίλη αλλά πριν χρόνια(5-6)..καλά ήταν, οι συνθήκες μια χαρά, είχα πάει και μου είχε φανεί καθαρό και προσεγμένο, χωρίς να είναι πολυτελείας..οι μαίες -αυτό το θυμάμαι γιατί το είχαμε συζητήσει με τη φίλη μου-ήταν εξαιρετικές...τώρα για το κόστος δεν θυμάμαι αλλά φαντάζομαι μέτρια πράγματα

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν οι μαίες στον ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ είναι εξαιρετικές και πρόθυμες να σε εξυπηρέτήσουν. Εγώ γέννησα πέρσι όπως είπα και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Γέννησα με ΦΤ σε μονόκλινο απλό και μου πήγε 2800 μαζί με τον γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γειά σας! Εγώ πήγα από περιέργεια στο Ιασώ Θεσσαλίας (που άνοιξε τον Ιανουάριο) να ρωτήσω. Μου είπαν ότι άνοιξε η μαιευτική κλινική. Όταν ρώτησα ποιοι είναι οι γιατροί μου απάντησαν ότι δεν έχουν δικαιοδοσία να πληροφορούν γι' αυτό (!!) και ότι αν έχω κάποιον γιατρό ήδη, θα μου πει αυτός αν εργάζεται εδώ (!).

Ύστερα ρώτησα για τις τιμές στο λογιστήριο και μου είπαν (τι πρωτότυπο!) ότι δεν μπορούν να μου απαντήσουν, αυτά λέει θα τα συννενοηθώ με το γιατρό μου....

Όπως καταλαβαίνετε με διαφώτισαν πλήρως! Αν καμιά σας έχει καμιά άλλη πληροφορία ας με ενημερώσει κι εμένα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα. γέννησα στην κλινική υγεία με γυναικολόγο τη Δημηνίκου.

ήταν μια όμορφη εμπειρία. η εξυπηρέτηση από όλο το προσωπικό ήταν άψογη, από γιατρούς, μαίες, μέχρι καθαρίστριες. είμαι και λίγο ψείρα με την καθαριότητα, το ομολογώ.

όλα κύλησαν ομαλά, ευχάριστα. είχα δίκλινο μόνη μου και ήμουν με τη μητέρα μου συνοδό. το δωμάτιο άνετο, το μπάνιο επίσης. τα κορίτσια που φροντίζουν τα μπεμπάκια πρόθυμα σε όλες τις επιθυμίες, ερωτήσεις-απορίες περί θηλασμού, για το μωρό, για μένα, κάθε στιγμή.

μέχρι που έκανα και μια φίλη, μια μαία, την Αθηνά. με βοήθησε με το θηλασμό όσο κανείς. η παιδίατρος μου έσπασε τα νεύρα με το πρόγραμμα και με τις λανθασμένες οδηγίες. ευτυχώς ήμουν ενημερωμένη από πριν. η Αθηνά με υποστήριξε στην απόφασή μου για αποκλειστικό θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στο πανεπιστημιακό γέννησα με γιατρό το Λιάλιο και τις 2 φορές. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη σε γενικές γραμμές.

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Κι εγώ στο πανεπιστημιακό γέννησα με γιατρό το Λιάλιο και τις 2 φορές. Έμεινα πολύ ευχαριστημένη σε γενικές γραμμές.

 

Γεια σου,

 

κ εγω γενναω στο πανεπιστημιο τον Δεκεμβριο κ προσπαθω να μαθω περισσοτερα για τα δωματια, ποσες γυναικες ειναι στο καθενα, αν αφηνουν τον μπαμπα στο τοκετο κτλ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

eevagia, συγγνώμη που άργησα να απαντήσω αλλά τώρα το είδα το μήνυμά σου. Είναι 2κλινα /4κλινα. Εγώ την πρωτη έμεινα σε 4κλινο και τη δεύτερη σε δικλινο ευτυχώς. Δεν επιτρέπουν στον πατέρα να είναι μέσα στον τοκετό, ακόμα κι αν το θες... Εγώ δεν ήθελα ούτως ή άλλως...Τι άλλο...Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι... Ρώτα με ό,τι άλλο θες. Φιλάκια και εύχομαι "μ'ένα πόνο"!

ldnHp3.png?vud3HaCz

Mother of 4

:)

Χρήστος - 22/3/2008

Μιχάλης - 30/11/2009

Δημήτρης - 3/4/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εγώ γέννησα στον Ιπποκράτη - Κλινική Ρίζου, στον Ρίζο.

Πολύ θετική εμπειρία, και μεγάλο πλεονέκτημα που το ιατρείο του βρίσκεται στο ισόγειο της κλινικής. Όποτε χρειαστεί την ώρα του τοκετού πετάγεται πάνω-κάτω και δεν σε βιάζει να γεννήσεις! Χαλαρά….

Και δεν κάναμε απλά rooming-in, αλλά bedding-in… Έτσι η μικρούλα δεν ήπιε σταγόνα ξένο γάλα! Και πολλά άλλα….

Όποια θέλει πληροφορίες….

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σου Nastinasti!!!!Και εγώ θα γεννήσω στην κλινική Ιπποκράτης- Ρίζου σε 3 περίπου μήνες από τώρα. Τι είναι το rooming-in και bedding-in? Είχες μονόκλινο δωμάτιο? Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μου πεις και πόσο περίπου σου κόστισε, πόσες μέρες έκατσες μέσα και αν οι μαίες είναι εξυπηρετικές? Θα με βοηθούσε πολύ αν ήξερα, θα ξεαγχωνόμουν...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...