Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τη γνωμη σας για συνταγες για τη χριστουγιεννιατικη γιορτη


elachl

Recommended Posts

καλησπερα.στις 15 θα γινει η γιορτη στον παιδικο των στρατιωτικων που παμε!

μας ζητησανε να παμε απο κατι χειροποιητο για να γινει σαν μπουφες..

βασικα απο 1 πραγμα....αλλα σκεφτηκα μην ειναι λιγο...σκεφτηκα να κανω μελομακαρωνα και το βρηκανε πολυ καλη ιδεα οι δασκαλες μας...θα ηθελα να κανω και κατι αλλο..εχετε καμια ιδεα?ακομα ενα πραγμα αλλα τι?:?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιατι δεν κανεις κουλουρακια? Αν τα κανεις με σχηματακια θα αρεσει πολυ στα παιδακια!!!

Επισης μπορεις να κανεις φλογερες με ζαμπον και κασερι,η μια μηλλοπιτα η πορτοκαλοπιτα,

Σε βοηθησα?

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τυροπιτάκια κουρου, κουραμπιεδακια σε σχεδιακια, κεικ, μπορεις να κανεις σουδακια και αν τα γεμισεις με κρεμα ζαχαροπλαστικης ή εναλλακτικα με μερεντα...

εγω τα γεμιζω και με αλοιφες σε τραπεζι (ασχετο)

ζαμπονοκασεροπιτα, κιμαδοπιτα, ανωμαλα (τυλιχτα) η δαμασκηνα επικαλυμμένα με κουβερτουρα.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.στις 15 θα γινει η γιορτη στον παιδικο των στρατιωτικων που παμε!

μας ζητησανε να παμε απο κατι χειροποιητο για να γινει σαν μπουφες..

βασικα απο 1 πραγμα....αλλα σκεφτηκα μην ειναι λιγο...σκεφτηκα να κανω μελομακαρωνα και το βρηκανε πολυ καλη ιδεα οι δασκαλες μας...θα ηθελα να κανω και κατι αλλο..εχετε καμια ιδεα?ακομα ενα πραγμα αλλα τι?:?:

 

ελένηηηηη

σας ειπαν 1 πραγματα γιατι προφανως εχουν πολλά παιδιά και αν μαζευτουν πολλά πράγματα θα πάνε χαμενα. σιγουρα και οι αλλες μαμαδες σκεφτηκαν... μα ενα μονο πραγμα; ας φριαξω κατι ακομη! οποτε... θα τρωτε για μηνες, εαν δεν πεταχτούν!

ακολούθησε τις οδηγίες των νηπιαγωγων. ειπαν 1, φτιάξε 1.

η γνωμη μου...συννενοησου με τις ιδιες ή αλλες μαμαδες, μη φτιαξετε πολλές μελομακάρονα!

 

από εμπειρία τα λεω, που οργάνωνα πάρτυ στη σχολη και υπήρχαν 10 μαμαδες που εφτιαχναν τυροπιτάκια και καμια πχ τοστακια

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ισμηνη δεν εχουμε επαφες με τις αλλες μαμαδες..δυστυχως δεν εχουν κανει τιποτα ωστε να γνωριστουμε..

οι δασκαλες μου ειπανε επειδη ο στρατος δεν θα εχει ακομα προμηθευτει μελομακαρωνα να τα φτιαξω εγω..δεν ξερω αν θα εχει κανει και αλλη μαμα..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...