Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κρύο φρέσκο γάλα


Recommended Posts

Δίνω στο γιο μου, 20 μηνών πλέον, κρύο φρέσκο γάλα, χωρίς να το ζεσταίνω καθόλου, απλά μερικές φορές το βγάζω νωρίτερα από το ψυγείο. Λέτε να του δημιουργήσω πρόβλημα στο λαιμό? Ο ίδιος πάντως το ευχαριστιέται καλύτερα από το ζεσταμμένο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγώ δίνω στο δικό μου κρύο γάλα εδώ και κάποιους μήνες. δεν έχει πάθει και τίποτα. Άσε που εγώ πιστεύω ότι σκληραγωγούνται κιόλας..

ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

Και μένα η μικρή μερικές φορές της αρέσει περισσότερο το κρύο γάλα αν και δεν πίνει πολύ, γύρω στα 80-100 μλ. Δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα αφού και το γιαούρτι που τρώνε κρύο είναι συνήθως.

1.12.2008- Αντίκρυσα το φως της ζωής μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα περισυ με εδειραν η μαμα μου και η κουνιαδα μου που του εδινα γαλα κρυο! Οχι για το λαιμο του αλλα για την κοιλιτσα του. Τωρα που ζεστανε (λεμε τωρα μην το πιστεψετε) ο καιρος και εδω το βαζω λιγο στα μικροκυμματα για να κανω οτι το ζεστανα και δεν ειναι απο το ψυγειο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα πινει κρυο γαλα απο 15 μηνων... εβλεπε εμενα που επινα κρυο γαλα μαζι με τοστ και ηθελε και εκεινη, τωρα πινει κρυο γαλα με τοστακι το απογευμα ή με μπισκοτάκια δυο ή αν διψάει την ρωτάω αν θελει νερο ή γαλα και καμια φορα διαλέγει το γαλα! Και ναι πινει γυρω στα 80-100μλ

 

Link to comment
Share on other sites

Εμενα περισυ με εδειραν η μαμα μου και η κουνιαδα μου που του εδινα γαλα κρυο! Οχι για το λαιμο του αλλα για την κοιλιτσα του. Τωρα που ζεστανε (λεμε τωρα μην το πιστεψετε) ο καιρος και εδω το βαζω λιγο στα μικροκυμματα για να κανω οτι το ζεστανα και δεν ειναι απο το ψυγειο..

 

Αμα ειναι να το βαζεις στα μικροκυμματα καλυτερα να μην του το δωσεις καθολου του παιδιου.. καταστρεφει ολα τα συστατικα του γαλακτος..(οπως κ των φαγητων επισης)

 

Ο γιος μου δεν πινει βεβαια κρυο γαλα (μακαρι να επινε να τον επιανε κ κανα κοψιμο που δεινοπαθουμε να κανει κακα του κ γι αυτο το λογο οταν τον βλεπω κ ζοριζεται του δινω φρεσκο παγωμενο με καουτονικ μεσα -μιλκο κ καλα) αλλα πινει ΟΛΟ το χειμωνα νερο απο το ψυγειο..

και ειλικρινα φετος που επεινε ολο το χειμωνα ομως παγωμενα νερα δεν εβγαλε ουτε μυξα.. μου ζητησε σημερα μια φιλη μου αερολιν κ της λεω μην στεναχωριεσαι ελα εχω 3 κουτια.. κ ηταν ληγμενα κ τα τρια απο τον 9 του 2009.. που σημαινει πως ουτε καν να τα κοιταξω δεν χρειαστηκε ολο τον χειμωνα.. κ το παιδι μου εχει βαρυ ιστορικο με το αναπνευστικο..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...