Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πέτυχα τις γόνιμες άραγε;;;;;;;


SiLvia_

Recommended Posts

Καλημέρα Σύλβια!

Τα έκανες με τα πρωτα πρωινα ούρα?

Αν τα εκανες στο τελος της ημερας η συσταση των ουρων θα ηταν ηδη πολύ αραιωμενη, οπότε ενα αχνο θετικο πιθανον να ειναι θετικότατο.

Πάντως στη θεση σου θα εκανα β' χοριακη χωρις δευτερη σκεψη, κριμα ειναι να αναρωτιεσαι ;)

(ναι, ειναι συχνο φαινομενο οι ανωορρηκτικοι κυκλοι "Ωορρηξία δεν συμβαίνει απαραίτητα σε κάθε κύκλο. Οι κύκλοι χωρίς ωορρηξία καλούνται ανωορρηκτικοί και παρατηρούνται φυσιολογικά σε νέες γυναίκες στην εμμηναρχή, σε γυναίκες που θηλάζουν, σε γυναίκες που βρίσκονται κοντά στην εμμηνόπαυση καθώς και σε γυναίκες με κύκλο μεγαλύτερο των 35 ημερών").

http://www.embryoclinic.eu/el/%CE%B3%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BC%CF%8C%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1/%CE%BF-%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CE%AF%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CF%8D%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%82/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης και συγκεκριμενα τα hometest και βγηκαν και τα 2 αχνο θετικο. Ισα που φαινεται η γραμμη. Αν δεν το παρατηρήσεις δεν το βλεπεις. Μηπως ετσι ειναι αυτα τα τεστ; πρωτη φορα εκανα τα συγκεκριμενα.

 

Καλημερα!!!!Να τα ευχαριστα!!!Κοριτσακι μου εχεις σπορακι στην κοιλιτσα σου!Πηγαινε γρηγορα για χοριακη.Αχνη γραμμουλα=θετικο!Περιμενω νεα σου!

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης και συγκεκριμενα τα hometest και βγηκαν και τα 2 αχνο θετικο. Ισα που φαινεται η γραμμη. Αν δεν το παρατηρήσεις δεν το βλεπεις. Μηπως ετσι ειναι αυτα τα τεστ; πρωτη φορα εκανα τα συγκεκριμενα.

 

Silviaaa μπραβοο!!τρεχα για χοριακη να μας πεις τα ευχαριστα!;):D

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιμη χοριακης 181. Ασθενος θετικο μου ειπε. Και ειπε να ξανακανω σε λιγες μερες.

 

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!!!Και κοιταξε να το κοψεις το ατιμο το τσιγαρο,

Oλα γινονται για καποιο λογο... :P

Link to comment
Share on other sites

Παναθα μου, χωρις να θελω να σε αγχωσω αλλα κ εγω παλια ειχα παρει χαπι αλλα ειχα μεινει εγκυος (μπορει να ανηκω και στις εξαιρέσεις. Το σωμα σου και οι μερες θα δειξουν. Μην αγχωνεσαι ομως.

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

εκανα ερωτικη επαφη με το αγορι μου και εγινε το μοιραιο την επομενη μερα πηρα το χαπι και πριν 2 μερες ειδα αιμα στο χαρτι οχι στο εσωρουχο μου να αρχησω να ανυσηχω??μια απαντηση παρακαλω δεν ξερω τι να κανω

 

Επισης μπορει να μην ησουν στις γονιμες. Αν εχεις σταθερο κυκλο ισως μπορεσεις να τις βρεις στο περιπου τουλαχιστον.

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μηπως η χοριακη μου ειναι χαμηλη? Δεν εχω σταθερο κυκλο ομως. Δλδ ειναι μια 30 μια 33 μια 34. Εκει παιζει ο κυκλος. Και εχω 1-2 μερες καθυστερηση στο περιπου. Ειναι χαμηλη τιμη;;; Νταξει ειναι νωρις ακομα αλλα με τοσα που διαβαζω εχω αγχωθει. Και κλασσικα το ριμαδι το μυαλο κραταει μονο τα κακα και οχι τα καλα!

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια κοριτσακι μου!!!!Και κοιταξε να το κοψεις το ατιμο το τσιγαρο,

 

Σ'ευχαριστω πολυυυυ!!!! Να 'σαι καλα!!!! Θα το κοψω σε λιγες μερες. Ουτως η αλλως δεν καπνιζω πολυ :P

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μηπως η χοριακη μου ειναι χαμηλη? Δεν εχω σταθερο κυκλο ομως. Δλδ ειναι μια 30 μια 33 μια 34. Εκει παιζει ο κυκλος. Και εχω 1-2 μερες καθυστερηση στο περιπου. Ειναι χαμηλη τιμη;;; Νταξει ειναι νωρις ακομα αλλα με τοσα που διαβαζω εχω αγχωθει. Και κλασσικα το ριμαδι το μυαλο κραταει μονο τα κακα και οχι τα καλα!

 

μια χαρά είναι η χοριακή σου κορίτσι μου!το θέμα δεν είναι τι νούμερο ξεκινάς αλλά αν διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες. Εσύ κοίταξε να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι η χοριακή σου κορίτσι μου!το θέμα δεν είναι τι νούμερο ξεκινάς αλλά αν διπλασιάζεται κάθε 2 μέρες. Εσύ κοίταξε να μην αγχώνεσαι και όλα θα πάνε μια χαρά!

 

Σ'ευχαριστω για την απαντηση. Απλα φοβαμαι γιατι την προηγουμενη φορα ειχα αποβολη και τωρα εχω αγχος. Προσπαθω και το περιοριζω ομως. Μακαρι να πανε ολα μια χαρα...

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τιμη χοριακης 181. Ασθενος θετικο μου ειπε. Και ειπε να ξανακανω σε λιγες μερες.

 

silvia κοπελα μου συγχαρητηριαααα!!!:D ευχομαι καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη..χωρις αγχος!;) ολα καλα να σου πανε!!!!!:D

sQxAp2.png?acNuzqro

 

O ανθρωπος ο,τι μπορει κι ο Θεος ο,τι θελει...!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την απαντηση. Απλα φοβαμαι γιατι την προηγουμενη φορα ειχα αποβολη και τωρα εχω αγχος. Προσπαθω και το περιοριζω ομως. Μακαρι να πανε ολα μια χαρα...

 

Το καταλαβαίνω το άγχος σου και είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις από την στιγμή που είχες στο παρελθόν αποβολή. θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια!αύριο πας για δεύτερη χοριακή? να μας πεις τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω το άγχος σου και είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχεις από την στιγμή που είχες στο παρελθόν αποβολή. θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια!αύριο πας για δεύτερη χοριακή? να μας πεις τα νέα σου![/quote

 

Λεω να παω ξανα για χοριακη την δευτερα γιατι φοβαμαι μη μου ξαναπουν οτι πρεπει να ξανακανω. Δεν θελω να μπω σε αυτη τη διαδικασια να κανω συνεχεια χοριακες. Ειναι αγχωτικο...

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ!

Και να σου πω και κατι αλλο?

Αντι να κανεις κι αλλη χοριακή, να κλεισεις ενα ραντεβου με τον γιατρο σου την Τεταρτη ή την Πεμπτη που θα μπαινεις σιγα-σιγα στην 7η εβδομαδα, αν μετραω καλα, οπότε θα εχετε μια εικονα.

...just saying;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ!

Και να σου πω και κατι αλλο?

Αντι να κανεις κι αλλη χοριακή, να κλεισεις ενα ραντεβου με τον γιατρο σου την Τεταρτη ή την Πεμπτη που θα μπαινεις σιγα-σιγα στην 7η εβδομαδα, αν μετραω καλα, οπότε θα εχετε μια εικονα.

...just saying;)

 

Δεν νομιζω την αλλη βδομαδα να μπαινω στην 7η εβδομαδα. Με 181 χοριακι την Τριτη η την Δευτερα (δεν θυμαμαι) και ετσι οπως το υπολογιζω εγω, την αλλη βδομαδα θα ειμαι 3-4 εβδομαδων αν ολα πανε καλα. Αν ημουν στην 6η εβδομαδα τωρα και εμπαινα στην 7η θα επρεπε να ειχα τουλαχιστον 5000 χοριακι με βαση την προηγουμενη φορα που ημουν εγκυος και στην 6η εβδομαδα ειχα πανω απο 5000.

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλλα ναι. Ετσι οπως τα λες μου εδωσες ιδεα. Αντι λοιπον να παω να κανω χοριακη, θα κλεισω ενα ραντεβου στον γυναικολογο μου και θα παω κατευθειαν εκει.

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον!!!

Ακου να ξερεις, γιατι θα σου χρειαστει, τωρα που ξεκινας μια ωραιοτατη εγκυμοσυνη:D :

Μεχρι και την αυχενική διαφανεια, που επανυπολογιζεται η ηλικια της κυησης και η ΠΗΤ σου, οι εβδομαδες της εγκυμοσυνης μετρανε από την πρώτη μερα της τελευταιας περιόδου σου. Αυτός ειναι ο πρωτος μπουσουλας που εχει ο γιατρος [και οχι η τυχον ημερομηνια επαφής/συλληψης γιατι αυτη ειναι εντελως φλου (αν οχι η επαφη, η συλληψη σιγουρα!κανεις δεν μπορει να το ξερει)].

Επίσης μην κοιτας τι γραφει στο χαρτι του μικροβιολογικου, γιατι άλλα κέντρα μετράνε έτσι και άλλα αλλιώς και δεν ειναι αξιοπιστο.

Ειπες οτι ΤΕΡ είχες στις 28.8.

Επομένως : στις 4.9 εκλεισες την 1η εβδομάδα κύησης και μπηκες στη 2η, στις 11.9 εκλεισες τη 2η και μπηκες στην 3η, στις 18.9 έκλεισες την 4η και μπήκες στην 4η, στις 25.9 έκλεισες την 4η και μπήκες στην 5η, στις 2.10 (σήμερα δηλαδή!) κλείνεις την 5η και μπαίνεις στην 6η και στις 9.10 θα κλείνεις την 6η και θα μπαίνεις στην 7η ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι μετρανε απο την μερα που αρχισε ο τελευταιος κυκλος. Γι'αυτο και σου ειπα οτι (κανονικα) δεν παιζει να ειμαι 6-7 εβδομαδων!!! Ελεος και αυτοι!!! Γιατι τα μετρανε ετσι και μας μπερδευουν!!! χαχαχχαχ

i2P4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...