Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Το cartoon ειναι ολα τα λεφτα!!!

 

Παντως κοριτσια η μοδα φετος ειναι με το μερος μας!!! Μεχρι και σημερα βολευομαι με ρουχα που βρισκω σε κανονικα μαγαζια και σε κανονικες τιμες :wink::wink::wink:

Τα εγκυμοσυνης που κυκλοφορουν συνηθως με δειχνουν πελωρια αντι να κοβουν λιγο, τα μονα που βρηκα και του γουστου μου και σε καλες σχετικα τιμες και ποιοτητα ειναι τα benetton, δεν εχει ποικιλια ομως λιγα και καλα :wink: πηρα.

 

.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 424
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Nadine

    Nadine 19 δημοσιεύσεις

  • Jen.

    Jen. 15 δημοσιεύσεις

  • naina

    naina 14 δημοσιεύσεις

  • Ekabn

    Ekabn 10 δημοσιεύσεις

Ta Benetton ειναι οντως ωραια (αν και λιγο τσιμπιμενα!) και εγω τα βολευτηκα παρα πολυ ειδικα τα ανοιξιατικα που μου εφτιαχναν τη διαθεση.

 

Εψαχνα και για μαγιο αλλα λογω μεγαλου στηθους δεν μου εκανε κανενα απο τα φιρματα και τελικα βρηκα κατα τυχη σε ενα μαγαζι με εσωρουχα, νυχτικακια και μαγιο στη Ν. Σμυρνη (oysho λεγονται ειναι αλυσιδα και δεν ειναι μαγαζια εγκυμοσυνης) μπλουζακι λυκρα και ασορτι μπικινακι και παμφηνα!

 

Απο εκει πηρα και κατι πανεμορφα βαμβακερα σορτσακια (ροζ, με τη mafalda κλπ.) με μαλακη μεσουλα γυρω στα 7 € και κοντευω ηδη να τα λιωσω!

Link to comment
Share on other sites

Τα ρουχα εγκυμοσυνης δεν ειναι πολυ βολικα... 3 παντελονια πήρα και κανενα δεν με βόλεψε.. όλα επεφταν και ολη την ωρα τα σηκωνα... και τα χρυσοπλήρωσα κιόλας... και γω βολευτηκα κανονικα παντελονακια με λάστιχο στη μεση που απλά τα πηρα σε μεγαλύτερο νουμερα... το κακό ειναι οτι και φετος μου κανουν :(

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρουχα σε τεράστια μεγέθη έχουν και τα Marks & Spencer.

Εγώ επειδή είχα ήδη παντελόνια, δεν χρειάστηκε να αγοράσω άλλα, οπότε δεν τα έχω δοκιμάσει (το έμαθα πρόσφατα αυτό), όμως πήρα πολύωραία εσώρουχα βαμβακερά (γιατί τα αλλά που είχα δεν με βολέυνουν καθόλου) σε πολύ καλή τιμή. (και είδα και την υπόλοιπη γκάμα ρούχων)

 

Επίσης, όπως διάβασα σε κάποιο άλλο topic φέτος η μόδα μας ευνοεί...Εχω αγοράσει 4-5 μπλουζάκια από κανονικό μαγαζί, τα οποία θα φοράω και αργότερα γιατί ειναι ριχτά στην κοιλιά...

 

Ακόμα και φοράμετα βρήκα και είναι τέλεια!!! (τα οποία επίσης μπορώ να φοράω μετά)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

τα μονα εκυμοσυνης που πηρα ηταν 2 παντελονια τζιν το ενα απο το μπενετον που το πηρα τεραστιο γιατι νομιζα οτι θα γινω τριπλη και δεν το φορεσα, και το αλλο απο το μοδερκεαρ το οποιο το ξεσκισα.μλουζακια φορουσα τα δικα μου και να μην βγαινει εξω η κοιλια φορουσα κορμακια.

Πολυ με βολεψαν οι φορμες.Οτι ηταν φαρδυ δεν το φορουσα γιατι φενομουν διπλη.

KeDzp2.png

 

CBqup3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mothercare (εκει ειχα βρει και νυχτικακια για το μαιευτηριο, με αρκετα κουμπια μπροστα για το θηλασμο) και beneton. Ειχα κανει και μια αποπειρα να παω στο prenatal αλλα μου εσπασαν τα νευρα γιατι το δοκιμαστηριο ηταν μικροσκοπικο και ...δεν χωρουσα, ενω στο Mothercare της Ερμου ήταν τελεια! Ειχε μεγαλα δοκιμαστηρια, με σκαμπο για να καθεσαι και με εναν πελωριο καθρεφτη, και μπορουσα να δοκιμαζω με τις ωρες...

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουν έγκυος στη Μαρία, είχα πάρει 2 παντελόνια (από κάπου από τη Ν. Ιωνία στην Αθήνα).

Τώρα, επειδή είχαμε γάμους, βαφτίσεις κ.τ.λ. αναγκάστηκα και πήρα ένα σετ καλά ρούχα για να μπορώ να πάω και να μην είμαι σαν τον γύφτο.... Φυσικά τα ακριβοπλήρωσα (τα εγκυμοσύνης ξεκινάνε από 80€ και πάνω).

Τώρα για την δουλειά και για κάθε μέρα έχω αγοράσει ωραιότατα παντελόνια με πολύ ελαφρύ ύφασμα και φαρδύ λάστιχο με κορδόνι... από το παζάρι και από κινέζικο μαγαζί. Το πιο ακριβό έκανε 15€ !!! Και το θέμα είναι ότι είναι πολύ πιο βολικά από τα εγκυμοσύνης...

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια εγώ πήγα και Μπενετον και Μόδερκερ και ψώνισα και δεν μου άρεσε τελικά τίποτα απο αυτά που ψώνισα. Με κάνανε φάλαινα.

Πήγα λοιπόν στο αγαπημένο μου μαγαζί και ψώνισα καμμιά δεκαριά φουστάνια, μακριά και κοντά. Και τα έχω βολευτεί μια χαρά..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας το υπογράφω το H&M αν πάτε δεν θα ξανααγοράσετε αλλού ρούχα.

αλλάζει κάθε λίγο τα ρούχα του και δεν βαριέσαι ποτέ.'

έχει και παιδικά τέλεια και παμφτηνα, και εγκυμοσύνης και κανονικά ρούχα οπότε όσες έχετε και παιδιά ψωνίζετε απο εκεί.

(πήγα με την ανηψιά μου και είχε φορεματάκια τέλεια μοδάτα με 9 ευρώ - )

τα τελευταία χρόνια, αν πω ότι όλα τα ρούχα μου είναι απο εκεί θα με πιστέψετε? ρούχα παπούτσια τσάντες. απο όλα, αληθεια.

και τα εγκυμοσύνης είναι το ίδιο φτηνά, και αξίζουν 1000%.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Απο ρουχα εγκυμοσυνης δεν εχω αγοράσει απολύτως τιποτα. Εφοσον η μοδα φετος μας ευνοει, το εκμεταλλευτηκα και αγορασα ρουχα από διαφορα μαγαζια, ενα νουμερακι μεγαλυτερα από το κανονικό μου.

Μονο μαγιω εγκυμοσύνης αγορασα, από το mothercare.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Από πού ψωνίζετε ρούχα εγκυμοσύνης ?

 

Ήμουν και………… λίγο……… μπροζολέ το λένε τώρα ? :lol::lol: ..........οπότε τα κανονικά μου ρούχα ποια δεν…… :(:(

 

Εκτός από τα γνωστά Λητώ, mothercare, prenatal, έχετε βρει άλλα καταστήματα που μπορεί να ψωνίσει κάποιος, είτε online κατάστημα του εξωτερικού?

 

Επίσης βρε κορίτσια………είναι η ιδέα μου ή τα φορέματα εγκυμοσύνης φτιάχνονται μόνο για τα μοντέλα του τύπου Κλόντια με τα πόδια καλάμια……. :shock::roll: για εμάς που έχουμε και ένα κόμπλεξάκι, τίποτις λίγο κάτω από το γόνατο ή μέχρι το γόνατο βρέ αδελφέ……….. :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ελληνικά τα έχω υπόψη μου σε ευχαριστώ :D έχει ψωνίσει πότε κάποιος από αυτά? η ποιότητα πως είναι?

 

Όσον αφορά τα .com συνήθως είναι μαγαζιά τα οποία βρίσκονται στην Αμερική και παρότι οι τιμές είναι στα περισσότερα πάρα πολύ καλές με το φπα +τα μεταφορικά + το «κ…..πιάσιμο» στο τελωνείο σου έρχονται ακριβότερα, πολύ ακριβότερα.

Online μαγαζιά από EU για να είμαστε καλυμμένοι με τα τελωνεία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ελληνικά τα έχω υπόψη μου σε ευχαριστώ :D έχει ψωνίσει πότε κάποιος από αυτά? η ποιότητα πως είναι?

 

 

Εγω προσωπικα,δεν εχω αγορασει απο αυτα.

Δεν πολυεμπιστευομαι την αποσταση που με χωριζει απο το online :P ,

δεν γνωριζω απο πρωτο χερι την ποιοτητα τους

και δεν ξερω αν θα τα καταφερω με τα σωστα νουμερα...

Μεχρι στιγμης την εβγαλα με ρουχα οχι εγκυμοσυνης(απλα μεγαλυτερα νουμερα)και με εγκυμοσυνης απο τα Mothercare.

Link to comment
Share on other sites

Εχω αγοράσει πολλά πλεκτά φορέματα από το Zara και το Mango και με βολεύουν.Από κατάστημα με ρουχα εγκυμοσύνης πήρα μόνο 2 παντελόνια αυτά με τη μπάσκα γιατί για τα κανονικά ούτε λόγος.

 

Η μόδα είναι τέτοια που μας ευνοεί.Για μπλούζες πχ βρήκα στο Zara αυτές με τη σουρίτσα κάτω από το στήθος που μοιάζουν με εγκυμοσύνης.Απλά πήρα μεγαλύτερο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

benneton και μοντέρνα και ωραία κομμάτια ειδικά τώρα με τις εκπτώσεις συμφέρει...!

 

τα μονα ρουχα εγκυμοσυνης που πραγματικα μου εστρωναν και ενιωθα ομορφα. Ειδικα ενα σορτς το καλοκαιρι το ελιωσα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...