Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γνώμες για τα προ'ι'όντα amway


someday...

Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ήθελα να ακούσω γνώμες για τα προιόντα της συγκεκριμένης εταιρείας, πιο συγκεκριμένα για καθαριστικά σπιτιού. Αν τα έχετε χρησιμοποιήσει εσείς ή κάποιοι δικοί σας άνθρωποι, κατά πόσο είναι αποτελεσματικά, ή αν έχετε ακούσει να προκαλούν αλλεργίες κτλ, γενικότερα ο,τιδήποτε γύρω από αυτά. Απλά μιλάω μόνο για το καταναλωτικό κομμάτι,δεν με ενδιαφέρει να ασχοληθώ με προώθηση κτλ.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Επναφέρω το θέμα, γνωρίζει καποιος οτιδήποτε γύρω απ τα συγκεκριμένα προιόντα? Μου φάνηκαν αρκετά αποτελεσματικά απο μια μινι επιδειξη που μου έκαναν, και οικονομικά, απλά δεν γνωρίζω αν είναι ελεγμένα, εγκεκριμένα, τυχόν αλλεργίες που προκαλούν κτλ. Τα γνωρίζει κάποια κοπέλα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί γνωρίζεις αν έχουν υποβληθεί σε έλεγχο όλα όσα κυκλοφορούν στην αγορά και βάζουμε καθημερινά στο σπίτι μας?

Δεν τα έχω χρησιμοποιήσει τα συγκεκριμένα, αλλά βρίσκω λίγο "παράλογους" ας μου επιτραπεί η έκφραση, τους φόβους σου.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν ξέρω αν είναι όλα ελεγμένα, αλλά τουλάχιστον ορισμένα προιόντα μπαίνουν σπίτι μας εδώ και δεκαετίες τα χρησιμοποιούν όλοι και είναι δοκιμασμένα.Δεν ζήτησα γνώμη για το άζαξ ας πούμε...

Δεν θεωρώ πως είναι τόσο παράλογο να ζητάω γνώμες για κάτι που δεν έχω χρησιμοποιήσει.Αν ήθελες να αγοράσεις ένα καινούριο καλλυντικό πχ εσύ δεν θα ήθελες να ξέρεις πώς φάνηκε σε κάποια άλλη που το έχει ήδη χρησιμοποιήσει?

Ευχαριστώ πάντως για την απάντησή σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εγω δεν εμπιστευομαι καθολου προϊόντα απο MLM και pyramid schemes (Amway, Herbalife, Nutrimetics, Forever Aloe, κλπ). Οπως δεν θα επαιρνα και απο telemarketing. Η μαμα μου και καποιες φιλες της ειχαν εξαπατηθει στο παρελθον απο πολλες τετοιες εταιρειες και δεν θελω να εχω καμια σχεση.

Η Amway συγκεκριμενα θυμαμαι οτι ειχε ακριβα προϊόντα που δεν μυριζαν ωραια και δεν ηταν καλυτερα απο τα γνωστα του σουπερ μαρκετ. Εμενα δεν μου αρεσαν καθολου παντως και η μαμα μου δυστυχως ειχε παρει ολη την σειρα, καθαριστικο ασημικων, σπρέι για σιδερωμα, σαμπουαν χαλιών, κ.α. Ειχε δωσει παρα πολλα λέφτα τοτε, δεν ξερω αν τωρα εχουν ριξει τις τιμες και λες οτι ειναι οικονομικα. Αν θες παρε ενα να δοκιμασεις, για μενα παντως ειναι εταιρεια-απατη.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Η αλήθεια είναι πως ήμουν πολύ επιφυλακτική κι εγώ για την συγκεκριμένη εταιρεία, γιατί, από φοιτήτρια ακόμα ,(15 χρόνια πριν!!!)είχα ακούσει τα χειρότερα. Δέχτηκα να έρθει μια κυρία για να με ενημερώσει, κυρίως επειδή δεν μπορούσα να την αποφύγω. Μου τα παρουσίασε όλα τέλεια, αλλά ήθελα γνώμες από άτομα που τα έχουν χρησιμοποιήσει.Εντελώς τυχαία μια γειτόνισσα μου ανέφερε αυτό που είπες κι εσύ, οτι είναι ακριβά και δεν έχει δει καμιά διαφορά στο αποτέλεσμα, συγκριτικά με τα προιόντα του σούπερ μάρκετ.

Αποφάσισα τελικά να μην τα αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
πέρα απο την ποιότητα η Amway είναι μία πυραμίδα

 

Συγνώμη, αλλά η νομική σύσταση μιας επιχείρησης δεν μομίζω οτι είναι κριτήριο για την ποιότητα των προϊόντων της. Αυτό που λες είναι λίγο άσχετο.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...