Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ταβέρνα για τραπέζι Γλυφάδα-Τερψιθέα


Recommended Posts

Τον Μαίο αποφασίσαμε να κάνουμε και εμείς τη βάφτιση της μικρής μας και ψάχνουμε χώρο για τραπέζι.Στο προηγούμενο παιδάκι μας το είχαμε κάνει στα Λιθαρίτσια αλλά τώρα θέλουμε κάτι άλλο να μην το ξανακάνουμε στο ίδιο. έχετε καμμία πρόταση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου fairybaby νομίζω είσαι και στα μαγιόπαιδα . Λέμε να μην το κάνουμε τόσο μακριά χθες πήγαμε και είδαμε μια ταβερνούλα εκεί κοντά μας μας είπαν 22 ευρώ το άτομο καλά μου φαίνεται. Λέγεται το μαντρί και είναι στην Τερψιθέα. Αυτό που θέλω είναι να είναι κοντά στην εκκλησία για΄να μην ταλαιπωρηθούμε γιατί με τα 2 μικρά θα γίνεται χαμός.

Link to comment
Share on other sites

kalispera. eimai kainouria sto site opote sigxoreste me gia tixon lathi.

kai emeis theloume na vaptisoume to mikro mas prigipa to maio kai psaxno gia taverna oikonomiki. gia perioxes ilioupoli, argiroupoli, alimo ktl. an kapoia kserei kapoia kali lisi as me voithisi.

thanks!

Link to comment
Share on other sites

kalispera. eimai kainouria sto site opote sigxoreste me gia tixon lathi.

kai emeis theloume na vaptisoume to mikro mas prigipa to maio kai psaxno gia taverna oikonomiki. gia perioxes ilioupoli, argiroupoli, alimo ktl. an kapoia kserei kapoia kali lisi as me voithisi.

thanks!

Στα λιθαρίτσια που έιχα κάνει πριν 2 χρόνια ήταν 21,00 ευρώ. Και επειδή είχαμε κάποιο γνωστό μας το άφησε 19,00 αρκετά καλά. Έχει και κήπο αλλά και εσωτερική αίθουσα εγώ τότε προτίμησα το εσωτερικό γιατί ήταν 20 Ιουλίου και από ότι μας είπαν και αυτοί θα έιχε πολύ ζέστη γιατί ήταν μεσημέρι. Βέβαια μέσα είχε και άλλη βάφτιση και αυτό που δεν μου πολυάρεσε ήταν ότι ήταν λίγο στριμωγμένα αλλά κατά τα άλλα καλα ήταν. Είχε και ζωντανή μουσική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xainti καλή μου, σε ποια εκκλησία θα γίνει η βάφτιση; Στο Χρησμό πήγες να ρωτήσεις; Είναι στην Ελευθέρου Ανθρώπου και Δαρδανελίων και ξέρω οτι έχει και πάρα πολύ καλή κουζίνα. Το μαντρί ποιό είναι; Αυτό που είναι πάνω στο βουνό; Ο Καραΐνδρος;

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

xainti καλή μου, σε ποια εκκλησία θα γίνει η βάφτιση; Στο Χρησμό πήγες να ρωτήσεις; Είναι στην Ελευθέρου Ανθρώπου και Δαρδανελίων και ξέρω οτι έχει και πάρα πολύ καλή κουζίνα. Το μαντρί ποιό είναι; Αυτό που είναι πάνω στο βουνό; Ο Καραΐνδρος;

 

Στην παναγίτσα στην πλατεία Καραισκάκη.Ναι το μαντρί είναι πάνω στο βουνό δεν ξέρω αν λέγεται Καραίνδρος. Ούτε το ήξερα για το Χρησμό αλλά θα πάω και εκεί γιατί είναι κοντά μου και αυτό

Link to comment
Share on other sites

http://www.petrinorestaurant.gr/servicedet.asp?id=134

Κι αυτο ειναι πολυ ωραιο μαγαζι και θυμαμαι ηταν και το αφεντικο πολυ καλο!Ηταν να κανουμε εκει το τραπεζι του γαμου αλλα δεν βρηκαμε ημερομηνια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα. Και εμείς σκεφτόμαστε να βαφτίσουμε τον μικρό μας το Μαίο, Σαβατο μεσημέρι.Επειδή θα έχουμε πολλά άτομα (περιπου 120) ψάχνουμε ταβερνα που να μπορούμε να βάλουμε και μουσική, γιατί έχω δικό μου dj. Ξέρεις κάποιος τίποτα σε Ηλιουπολη, Αργυρουπολη,Αλιμο κτλ??

Link to comment
Share on other sites

Στην παναγίτσα στην πλατεία Καραισκάκη.Ναι το μαντρί είναι πάνω στο βουνό δεν ξέρω αν λέγεται Καραίνδρος. Ούτε το ήξερα για το Χρησμό αλλά θα πάω και εκεί γιατί είναι κοντά μου και αυτό

Ναι βρε κοριτσάκι, το ήξερα ότι είναι κοντά σου, γι' αυτό το πρότεινα.

Υπάρχει και η "γιαννιώτικη γωνιά" λίγο πιο κάτω από τον Αγ. Τρύφωνα, απέναντι από το mymarket. Άνετος χώρος, φρέσκο φαγητό, τουλάχιστον όταν έμενα εγώ Τερψιθέα.

 

σημερα θα παω στο πετρινο για να κλεισω για γαμο-βαπτιση.ειναι πανεμορφα!!!

Μήπως είναι λίγο δύσκολο το πάρκινγκ, επειδή είναι κάτω στη Γλυφάδα; Συνήθως γίνεται πανικός!

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε κοριτσάκι, το ήξερα ότι είναι κοντά σου, γι' αυτό το πρότεινα.

Υπάρχει και η "γιαννιώτικη γωνιά" λίγο πιο κάτω από τον Αγ. Τρύφωνα, απέναντι από το mymarket. Άνετος χώρος, φρέσκο φαγητό, τουλάχιστον όταν έμενα εγώ Τερψιθέα.

 

 

Μήπως είναι λίγο δύσκολο το πάρκινγκ, επειδή είναι κάτω στη Γλυφάδα; Συνήθως γίνεται πανικός!

ειναι σε σημειο που βρισκεις πολυ ευκολα να παρκαρεις. το ξερω γιατι δουλευω στη γλυφαδα!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κοριτσια! Κι εγώ θα βαφτισω το μικρό μου στην Παναγίτσα στις 29 Μαίου! Εγώ έχω να σου προτείνω και το Λαδοφάναρο που είναι στην Αρχιπελάγους, έχουν καταπληκτικό φαγητό, αλλά είναι πιο ωραίος ο εσωτερικός χώρος. Η αδερφή μου έκανε εκεί τη βάφτιση του γιου της πέρυσι και έμεινε πολύ ευχαριστημένη. Θα έκανα κι εγώ εκεί το γλέντι αλλά το σκέφτομαι, στο ίδιο μαγαζί. Στα Λιθαρίτσια ήταν καλά; Έμεινες ευχαριστημένη; Το Πέτρινο και ο Χρησμός νομίζω ότι είναι ακριβούτσικα. Ξέρετε πόσο πάει το άτομο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου snappy 29 Μαιου και εσύ τι ώρα?έχεις κλείσει?Στα λιθαρίτσια ηταν καλά έμεινα ευχαριστημένη απλά δεν ξέρω μέσα ήταν λίγο στενάχωρα είχε και άλλη βάφτιση.Το φαγητό ήταν ωραίο δεν είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΛείσαμε στις 11, δεν είχε άλλη ώρα. Δεν περίμενα ότι θα έχουν κλειστεί σχεδόν όλες οι Κυριακές για Μάιο και Ιούνιο. Τώρα σειρά έχει η ταβέρνα...για να δούμε τι τιμές παίζουν στην περιοχή!

Link to comment
Share on other sites

και εμείς σήμερα οριστικοποιήσαμε την βάφτιση για 12 η ώρα στις 29/05. άντε θα συναντηθούμε κιόλας snappy χι χι. Πάντως εγώ κλείνω προσ μαντρί γιατί δεν θα έχω το άγχος πόσα άτομα θα πάνε γιατί οι περισσότεροι σου βάζουν περιορισμό και καλά αν πάνε περισσότεροι αν πάνε λιγότεροι πληρώνεις την διαφορά που έχεις πει. Και εκτός από αυτό δεν θέλει λίστα ποιος θα κάτσει με ποιον άλλο άγχος για μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας κορίτσια...εμείς κλείσαμε στην Παναγίτσα στην καραχάλιου(αν.γλυφάδα)για 25/4 κ ψάχνω ταβέρνα οικονομική αλλά θα ήθελα να είναι κάτω στην Γλυφάδα να δούμε λίγο θάλασσααααα.καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

και εμείς σήμερα οριστικοποιήσαμε την βάφτιση για 12 η ώρα στις 29/05. άντε θα συναντηθούμε κιόλας snappy χι χι. Πάντως εγώ κλείνω προσ μαντρί γιατί δεν θα έχω το άγχος πόσα άτομα θα πάνε γιατί οι περισσότεροι σου βάζουν περιορισμό και καλά αν πάνε περισσότεροι αν πάνε λιγότεροι πληρώνεις την διαφορά που έχεις πει. Και εκτός από αυτό δεν θέλει λίστα ποιος θα κάτσει με ποιον άλλο άγχος για μένα.

Κοριτσάκι άψογη επιλογή.... Θα έχετε την καταπληκτικότερη θέα.... Μπράβο... Με το καλό να βαφτίσετε το μπουμπουκάκι σας...

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...εμείς κλείσαμε στην Παναγίτσα στην καραχάλιου(αν.γλυφάδα)για 25/4 κ ψάχνω ταβέρνα οικονομική αλλά θα ήθελα να είναι κάτω στην Γλυφάδα να δούμε λίγο θάλασσααααα.καμια ιδεα?

εμεις θα κανουμε το τραπεζι στο πετρινο στη γλυφαδα. μπορει να μην εχει θεα θαλασσα αλλα εχει πανεμορφη πισινα!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai apo emena.kai emeis kleisame to trapezi tis vaptisis , telika sta kounelia ston karea. einai 2 aithouses, i pano einai foveri exei thea pros thalassa. Teleio fagito, pigame kai dokimasame kai poli xortastiko. ola mazi me fpa 20?/ atomo kia 10 ta mikra . A! kai me parking gia 30 autokinita kai parkadoro.:cool:

Link to comment
Share on other sites

στα κουνέλια είχα πάει παλιότερα και ήταν ωραίο μαγαζί αλλα΄δεν θυμόμουν ότι είχε και θέα και δεύτερο όροφο. Θα το έχω στα υπόψιν μου για καμμία Κυριακή μεσημεράκι για φαγητό αφού είναι και οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...