Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΑΚΗ........


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλησπέρα,

Πριν 4 χρόνια έκανα την 1ή μου εξωσωμάτικη απο την όποια απέκτησα τον γιό μου και τώρα έχω ξεκινήσει την 2ή.Αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι,ευχαρίστως!

qMlNp2.png

 

cVHYp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ..σου ευχομαι ολα να πανε καλα .τωρα ειδα το μηνυμα σου γιατι ειμουν εκτοσ εδω και αρκετο καιρο.τελικα καταφερα να τον βρω τον γιατρο πριν 1 μηνα περιπου και προγραμματιζοντας ενα χειρουργειο λαμπαροσκοπικο πρωτα το οποιο ομως δηστυχως δεν μου το εκανε ποτε γιατι ολο δεν ευκαιρουσε.τελικα εκανα την επεμβαση 1 εβδομαδα πριν στην αθηνα και τωρα ψαχνομαι να συνεχισω την δευτερη εξωσωματικη μου σε καποιον αλλον.ελπιζω να εχουν παει ολα καλα σε εσενα .

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

EGW PRWSOPIKA TON EYXARISTW APO THN KARDIA MOY TON K.MAKRYGIANNAKH.EKANA THN PRWTH PROSPATHEIA KAI PETIXE META APO POLA EMPODIA .MIA ENA MIKROBIO ( OREOPLASMA) POY TO PALEVA GIA 2 MHNES NA PERASEI ,MIA 15 -AYGOYSTO OLLO KAI KATI ...TO SYMANDIKO EINAI OTI TWRA EXW STIN KOILITSA MOY 2(FASOYLAKIA)OPWS TA APOKALEI O ANTRAS MOY :) EKSERETIKOS GIATROS ...THELEI YPOMONH ALLA AKSIZEI !!!

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι ειναι καλος γιατρος αλλα εχει παρα πολυ δουλεια και δεν μπορει να προσεξει την καθε κοπελα οπως πρεπει.εγω την πρωτη φορα εμεινα αλλα το εχασα και τη δευτερη δεν εμεινα.αυτο εγινε το Νοεμβριο και γινοταν χαμος.αυτο που ξερω ειναι οτι δε θα ειναι για πολυ ακομα στο ΠΑΓΝΗ,περιπου δυο με τρεις μηνες ακομα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χάρη στον Κ.Μακρυγιαννάκη βρίσκομαι στην 8η εβδομάδα κύησης σε διδυμάκια!η αλήθεια είναι ότι θέλει καιρό να καταφέρεις να τον βρεις γιατί τον προτιμούν όλοι αλλά αξίζει σαν γιατρός μια και δεν είναι ένας απλός γυναικολόγος αλλά ιδικός σε αυτό το ιερό έργο που κάνει!!τον ευχαριστώ από καρδιάς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Sugxaritiria Rafahlida,

euxonai panta to kalitero. Egw den exw thn idia apospi gia ton sugkekrimeno giatro, eixa poli arnitikes empeiries toso apo ton idio ws anthropo kai giatro oso kai apo oli tin diadikasia. Tha mou peis oti exei para polla atoma kai einai dimosio, omws oles mas pame gia na minoume egkues. Otan mas antimetopizoun aprosopa, dinontas mas se oles ta idia farmaka,ta isia protokola, pisteuw oti oses menoun egkues einai thema ryxhs kai oxi ikanotitas giatrou. Kamoia apo emas pou exei pragmatika proglima den menei pote.Pistepseme exw kanei 2 fores kai exw gnwrisie ou oliges kopeles pou prospathoun ekei.Proswpiki mou apopsi bebaia.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sugxaritiria Rafahlida,

euxonai panta to kalitero. Egw den exw thn idia apospi gia ton sugkekrimeno giatro, eixa poli arnitikes empeiries toso apo ton idio ws anthropo kai giatro oso kai apo oli tin diadikasia. Tha mou peis oti exei para polla atoma kai einai dimosio, omws oles mas pame gia na minoume egkues. Otan mas antimetopizoun aprosopa, dinontas mas se oles ta idia farmaka,ta isia protokola, pisteuw oti oses menoun egkues einai thema ryxhs kai oxi ikanotitas giatrou. Kamoia apo emas pou exei pragmatika proglima den menei pote.Pistepseme exw kanei 2 fores kai exw gnwrisie ou oliges kopeles pou prospathoun ekei.Proswpiki mou apopsi bebaia.

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου,παρολο που την πρωτη φορα εμεινα εγκυος αλλα το εχασα στην 22η εβδομαδα!και εγω την ιδια γνωμη εχω για αυτον!ειδικα την τελευταια φορα που εκανα ηταν μια αποτυχια απο την πρωτη στιγμη που ξεκινησα μεχρι το τελος και δεν το λεω επειδη δεν εμεινα εγκυος!και εμενα βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη και δε θελω να επηρεασω καμια κοπελα!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα μαζι σου,παρολο που την πρωτη φορα εμεινα εγκυος αλλα το εχασα στην 22η εβδομαδα!και εγω την ιδια γνωμη εχω για αυτον!ειδικα την τελευταια φορα που εκανα ηταν μια αποτυχια απο την πρωτη στιγμη που ξεκινησα μεχρι το τελος και δεν το λεω επειδη δεν εμεινα εγκυος!και εμενα βεβαια ειναι η προσωπικη μου αποψη και δε θελω να επηρεασω καμια κοπελα!

 

 

 

Lipame gia thn diakopi ths egkimosinis sou. Pisteuw oti einai megaliteri i apagoiteusi apo to na min mineis apo thn arxi egkuos. Euxomai h epomeni fora na einai epitixis.Pisteuw oti ena meros apo tis apotixies pou exoume einai o tropos o epipolaios pou mas antimetwpizoun. Pas kapou allou? Mou eipan thetika sxolia gia fraidaki. Ksereis kati?

Link to comment
Share on other sites

Lipame gia thn diakopi ths egkimosinis sou. Pisteuw oti einai megaliteri i apagoiteusi apo to na min mineis apo thn arxi egkuos. Euxomai h epomeni fora na einai epitixis.Pisteuw oti ena meros apo tis apotixies pou exoume einai o tropos o epipolaios pou mas antimetwpizoun. Pas kapou allou? Mou eipan thetika sxolia gia fraidaki. Ksereis kati?

 

σε ευχαριστω πολυ και ευχομαι και σε σενα να μεινεις γρηγορα εγκυουλα!εγω το φεβρουαριο ξεκιναω στα χανια και ο θεος βοηθος!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Sugxaritiria Rafahlida,

euxonai panta to kalitero. Egw den exw thn idia apospi gia ton sugkekrimeno giatro, eixa poli arnitikes empeiries toso apo ton idio ws anthropo kai giatro oso kai apo oli tin diadikasia. Tha mou peis oti exei para polla atoma kai einai dimosio, omws oles mas pame gia na minoume egkues. Otan mas antimetopizoun aprosopa, dinontas mas se oles ta idia farmaka,ta isia protokola, pisteuw oti oses menoun egkues einai thema ryxhs kai oxi ikanotitas giatrou. Kamoia apo emas pou exei pragmatika proglima den menei pote.Pistepseme exw kanei 2 fores kai exw gnwrisie ou oliges kopeles pou prospathoun ekei.Proswpiki mou apopsi bebaia.

Σε ευχαριστώ πολύ και σου εύχομαι και σε σένα γρήγορα να έχεις την ίδια χαρά! είναι και θέμα τύχης και ψυχολογίας και αλλα πολλά!οτι είναι ενας απο τους καλύτερους γιατρούς πάντως δεν σηκώνει αμφιβολία αλλά οπως σωστά είπες και εγω ανέφερα δεν τον βρίσκεις ευκολα και δυστυχώς είναι δημόσιο και δεν μπορεί να ασχοληθεί παραπάνω με την κάθε μια μας χωριστά!και εγώ το πρώτο μου το είχα χάσει αλλά δεν νομίζω πως ήταν λάθος του γιατρού,πάντα υπάρχουν αποτυχίες και επιτυχίες σε όλους τους γιατρούς,εγώ πάω στον Μακρυγιαννάκη 3 χρόνια τώρα(που προσπαθούσα)και οι περισσότερες κοπέλες έχουν τα μωράκια τους τώρα!αν πάντως εσύ δεν νιώθεις καλά είναι σημαντικό,πρέπει να νιώθεις καλά με τον γιατρό σου και να τον εμπιστεύεσαι,εγώ απλά τον λατρεύω!

Και πάλι σου εύχομαι οτι καλύτερο κορίτσι μου,φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

geia sas koritsia...eimai kainouria sto forum an kai psaxnw plirofories, gnwmes kai empeiries edw kai ena xrono se tetoia blogs. eimai apo krhth kai perimenw to ok apo ton makrugiannaki gia na ksekinhsw auto to mhna ta farmaka gia ejswswmatikh. ithela na rwthsw an kamia apo sas ekane prosfata ekswswmatikh s auton kai an nai pou? sto pagnh h se idiwtiko iatreio?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
geia sas koritsia...eimai kainouria sto forum an kai psaxnw plirofories, gnwmes kai empeiries edw kai ena xrono se tetoia blogs. eimai apo krhth kai perimenw to ok apo ton makrugiannaki gia na ksekinhsw auto to mhna ta farmaka gia ejswswmatikh. ithela na rwthsw an kamia apo sas ekane prosfata ekswswmatikh s auton kai an nai pou? sto pagnh h se idiwtiko iatreio?

Ναι τον Δεκέμβριο έκανα εγώ στο ΠΕΠΑΓΝΗ και το αποτέλεσμα ήταν θετικό!!δεν κάνει προς το παρόν αλλού,στο ιδιωτικό ιατρείο του κάνει της απλές εξετάσεις

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια , θελω να σας ρωτησω για κατι που μου ειπαν αλλα δεν ξερω αν πραγματι ισχυει.

Η κουνιαδα μου θελει να κανει εξωσωματικη , αλλα επειδη δεν εχουν παντρευτει ακομα με τον συντροφο της, της ειπαν οτι δεν μπορει να την κανει στο ΠΑΓΝΗ και γενικα σε δημοσιο νοσοκομειο .

Ισχυει κατι τετοιο?

Και αν μπορειτε να μου πειτε, ποσο ειναι περιπου το κοστος της διαδικασιας (με φαρμακα, γιατρο κλπ) στο δημοσιο - εχει ασφαλιση ΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Rafahlida, καταρχην σου ευχομαι μια τελει εγκυμοσυνη και με το καλο να αγκαλιασεις τα μωρακια σου.

Αν θελεις (και οποια αλλη κοπελα μπορει)δωσ μου καποιες πληροφοριες για την διαδικασια της εξωσωματικης στο ΠΑΓΝΗ.

Οχι τα ιατρικα ( σε αυτα εχω και εγω εμπειρια) οσο τα διαδικαστικα που πρεπει να ακολουθησει καποια για να ξεκινησει τη διαδικασια .

Ειναι μονο ο Μκρυγιαννακης η εχεις και αλλες επιλογες (για πιο γρηγορα εννοω).

 

Οτι πληροφοριες μου δωσεις θα ειναι πολυτιμες, γιατι γενικα η κουνιαδα μου ειναι ανθρωπος που δεν συζηταει ευκολα αυτο το θεμα και μονο με εμενα κουβενταζει λιγο.Θα ηθελα πολυ να την βοηθησω γιατι εχω περασει και εγω αυτη τη διαδικασια και ξερω ποσο ψυχοφθορα ειναι.Επισης ειναι ηδη 38 ετων οποτε δεν εχει πολυτελεια να χανει χρονο.

 

Εκτος ΠΑΓΝΗ, ποια αλλη καλη επιλογη γιατρου που ασχολειται με εξωσωματικη, υπαρχει στο Ηρακλειο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

sugxaritiria Rafailida! polu xairomai n akouw thetika apotelesmata. Katalavainw apoluta tin psuxologia olwn twn koritsiwn pou pername auth th diadikasia. Egw vriskomai sthn 5i mera ths katastolis me avercap. htan h prwth sou prospatheia? poio prwtokollo ekanes? to provlima gonimothtas poios to exei? tha hthela polu na moirasteis thn empeiria sou mias kai den exw vrei ston periguro mou kamia allh kopela pou na exei kanei ekswswmatikh.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
geia sas koritsia...eimai kainouria sto forum an kai psaxnw plirofories, gnwmes kai empeiries edw kai ena xrono se tetoia blogs. eimai apo krhth kai perimenw to ok apo ton makrugiannaki gia na ksekinhsw auto to mhna ta farmaka gia ejswswmatikh. ithela na rwthsw an kamia apo sas ekane prosfata ekswswmatikh s auton kai an nai pou? sto pagnh h se idiwtiko iatreio?

 

 

Γεια σου, Ονια..Ο κ. Μακρυγιαννάκης κάνει τις εξωσωματικές στο ΠΕΠΑΓΝΗ. Εγώ την έκανα τον περασμένο Δεκέμβρη

Link to comment
Share on other sites

Sugxaritiria Rafahlida,

euxonai panta to kalitero. Egw den exw thn idia apospi gia ton sugkekrimeno giatro, eixa poli arnitikes empeiries toso apo ton idio ws anthropo kai giatro oso kai apo oli tin diadikasia. Tha mou peis oti exei para polla atoma kai einai dimosio, omws oles mas pame gia na minoume egkues. Otan mas antimetopizoun aprosopa, dinontas mas se oles ta idia farmaka,ta isia protokola, pisteuw oti oses menoun egkues einai thema ryxhs kai oxi ikanotitas giatrou. Kamoia apo emas pou exei pragmatika proglima den menei pote.Pistepseme exw kanei 2 fores kai exw gnwrisie ou oliges kopeles pou prospathoun ekei.Proswpiki mou apopsi bebaia.

 

γεια σου, Δροσούλα! και εγώ έχω μία αποτυχημένη προσπάθεια στο συγκεκριμένο γιατρό αλλά έχει πολλές γνώσεις στο θέμα αυτό...έρχονται από όλη την Ελλάδα και το εξωτερικο......από γνωστες που πήγαν Αθήνα δεν έμειναν καθόλου ευχαριστημένες και χρυσοπλήρωσαν κίολας.Μία μάλιστα μετά την αποτυχία της εδω έφυγε, πήγε αθήνα, απέτυχε και εκεί και ξαναγύρισε σε αυτόν.Η απάντηση της ήταν << τουλάχιστον αυτός ξέρει τη δουλειά του πολύ καλά>>. Εγώ πάντως τον εμπιστεύομαι και θα ξαναπάω σε αυτόν...Φαίνεται ότι έχει γνώσεις πολλές!

Link to comment
Share on other sites

Μαρια , καταρχην να σου ευχηθω καλη επιτυχια στην επομενη σου προσπαθεια.

Θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα.

Αν θελεις διαβασε παραπανω τα ερωτηματα μου, και αν σου ειναι ευκολο μου απαντας.

Σε ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...