Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντιπηκτικές και καισαρική


Recommended Posts

Εγώ καθόλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου εβαζα clexan 0.4 κι επαιρνα και ασπιρίνη. Τωρα κοντευει ο καιρός που θα γεννησω (με τη βοήθεια του Θεού!) με καισαρική και θα 'θελα να μάθω οι δικοί σας γιατροι πότε σας είπαν να σταματησετε την αντιπηκτική αγωγή. Ευχαριστώ... και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να 'χουμε!

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


KAΛΗΜΕΡ ΝΙΚΟΥΔΑΚΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ!!!!

ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗ ΚΑΝΕΙΣ 24 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΌΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΔΕΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... εμένα μου είπε να τα κόψω όλα 1 βδομάδα πριν την καισαρική... :( Δεν είναι μεγάλο χρονικό διάστημα?

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

νικουδακι μου εγω που ρωτησα την γυναικολόγο μου είπε 1 μερα πρίν και ο αιματολόγος μου είπε 1 με 2 ημερες πρίν.Ισως όταν γίνοντε μονο προληπτικα απο εξωσωματικη να τις σταματανε πολυ πιο πρίν:confused:? ποιος ξέρει? απλα δεν χάνεις τίποτα να τον ξαναρωτησεις για επιβεβαιωση.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα τηλ. τον καρδιολόγο μου και μου είπε πως η διαδικασία που ακολουθειται είναι: σταματαμε 5 μέρες πριν την ασπιρίνη και μια μέρα πριν την αντιπηκτική ένεση. Θα το πω του γιατρού μου κι ελπίζω να συμφωνήσει γιατί μου προκάλεσε ανασφάλεια αυτό που ήθελε... να τα κόψω όλα μια βδομάδα πριν. Σας ευχαριστώ πολύ...

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακολουθώ τις οδηγίες της αιματολόγου που με παρακολουθεί, και θέλει 24 ώρες πριν να μην έχει γίνει ένεση, η οποία συνεχίζεται μετά και για 40 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εγω κανω κλεξαν πρωτα εκανα των 0,4 κ τωρα των 0,6 κ ασπιρινη

κ μου ειπε οτι στην 38 βδομαδα κοβω τις ενεσεις κ μετα απο 2-3 μερες το πολυ θα γινει καισαρικη

μην ξεχναμε ομως κ τον ασταθμιτο παραγοντα που ειναι ο προωρος τοκετος!

εκει οταν την ρωτησα μου ειπε οτι οκ καλο θα ηταν 2-3 μερες να μην εχω παρει ενεση αλλα κ ετσι να γινει(να γεννησω δηλ προωρα)θα χω λιγο παραπανω αιμοραγια δεν κυνδινευω

δεν εχω λογο να μην την εμπιστευτω γιατρος ειναι κατι παραπανω ξερει

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...