Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΑΚΟΠΕΣ: που, τι προτείνετε?


talkirti

Recommended Posts

Βοηθείστε μια συνάδελφο! Που μπορεί να πάει διακοπές ένα ζευγάρι με 2 πιτσιρίκια (το ένα μωρό).

 

Διότι 1ον. δεν θέλω να κουραστούνε και να αρχίζουν να γκρινιάζουν

2ον. Να υπάρχει παιδίατρος για κάθε ενδεχόμενο.

3ον. Να έχει και λίγο ησυχία ώστε να χορτένουμε ύπνο

4ον. Να μην είναι ερημιά και αγριέψουμε :D

 

Ζητάω πολλά? :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σου παραθέτω με copy paste την εμπειριά μου απο τις διακοπες του 2006 όπως ακριβώς την είχα καταγράψει εδώ τότε!!

 

Τις πιο όμορφες διακοπές της ζωής μου (είμαι 32 χρονών) της έκανα φέτος.. με τον γιό και τον άντρα μου. Οι τρεις μας.. αρχές Ιουλίου ο Δημήτρης 22 μηνών.. μια βδομάδα στο πανέμορφο 'ΧΟΡΤΟ' Πηλίου κοντά στη Μήλινα.. Νομίζω ότι εφ'όσον έχουν εξασφαλιστεί οι απαραίτητες συνθήκες για το παιδί ειδικά σε ότι αφορά την υγεία (Ιατρικά Κέντρα ή Νοσοκομεία, Φαρμακεία κλπ) αλλά γενικότερα σε ότι αφορά την ευχαρίστηση του είναι μια πολύ όμορφη εμπειρία. Δηλαδή, φέτος σταθήκαμε πολύ τυχεροί.. Η επιλογή μας άν και ήταν μέσω διαδυκτίου αποδείχτηκε εκπληκτική. Κρίμα που δεν είχα κάνει κράτηση για περισσότερες μέρες.. Φροντίσαμε να πάμε σε ξενοδοχείο πάνω στη θάλασσα, με απάνεμη παραλία, με παιδική χαρά και το πιο σημαντικό σε ένα πολύ καλό studio με χώρο μπροστά σαν αυλή.. έτσι εμεις πίναμε καφέ και ο Δημήτρης έκανε ποδήλατο.. και όλα αύτα σε πολύ καλή τιμή.. τόσο για τη διαμονή όσο και γενικά για τη διατροφή και τα έξοδα μας εκεί. Επειδή δουλεύω ήταν για μένα βάλσαμο να περάσω αποκλειστικά με τους δυο τους κάποιες μέρες... Ψυχολογικά με ξεκούρασε πάρα πολύ .. Αλλά και σωματικά ξεκουράστικα αφού κάναμε το πρόγραμμα του παιδιού.. δηλάδη μπάνιο, φαγητό το μεσημέρι ύπνο απόγευμα μπάνιο ή παιδική χαρά και βράδυ πάλι ταβέρνα.. Αχ! Νοσταλγώ!! του χρόνου πάντως πάλι ΧΟΡΤΟ θα πάω άν και είδα ότι με τις βροχές την περασμένη βδομάδα πλημμύρισαν!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το είδα και ευχαριστώ. Τους έστειλε και email ζητώντας τους πληροφορίες για το studio αλλά και τιμή....

 

Βασικά αν έχετε και καμιά άλλη πρόταση όλες οι ιδέες καλοδεχούμενες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραια διαδικασία αυτή της επιλογής!! Σε βάζει σε κλίμα διακοπών!! Μακαρι να επιλέξετε το καλύτερο και μας το πεις κιόλας για να ξέρουμε!! :wink:

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

με 38,8 στο γραφείο πως να μην μπω σε διαδικασία διακοπών...

Να σκεφτείτε από τη Δευτέρα δεν δουλεύω καθόλου. Μόνο τα απαραίτητα κάνω και είμαι συνέχεια εδώ. Έχω λαλήσει λέμε :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκόπελο?????

 

έχω πάει... όταν ήμουν νιάτο εκτός αυτού δεν θέλω να ταλαιπωρήσω τα ζουζούνια μου...

 

Πόσο μάλλον ΚΡΗΤΗ... Θα έλεγα κάτι γύρω στις 4 ώρες άντε 5 το πολύ με πλοίο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω να πάω τουλάχιστον 3 χρόνια, αλλά πήγαινα για αρκετά χρόνια τα καλοκαίρια και μάλιστα ήταν από τις καλύτερες διακοπές μου γιατί εκεί ηρέμησα και τα πέρασα υπέροχα με την κόρη μου. Θα ψάξω να σου βρω τηλέφωνα από ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια.

 

Και να ηρεμήσεις μπορείς και να κάνεις βόλτα το απόγευμα με τα πιτσιρίκια και το καλό είναι ότι εκεί απαγορεύονται τα αυτοκίνητα το μόνο που πρέπει να προσέχεις είναι οι άμαξες....... οι παραλίες τους είναι αρκετά καλές για τα παιδιά και είσαι σχετικά κοντά με Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ωραιες οι Σπετσες (μια Σπετσα εδω, μια Σπετσα παραπερα..... :lol::shock: )

 

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

Απλά ρωτάω εσάς για κάποιο μέρος που έχετε πάει και γνωρίζεται από ιδία πείρα......

Link to comment
Share on other sites

Οι Σπέτσες ακούγονται τέλεια! Μιλάω εγώ που φέτος δεν πάω πουθενά λόγω απαγόρευσης από το γιατρό...

Αν σε ενδιαφέρει πάντως για ήσυχο μέρος και σχετικά κοντά, τί θα έλεγες για το Γύθειο: Ξέρω ένα ξενοδοχείο πάνω στην αμμουδιά -άψογη- που τα πιτσιρίκια σου θα ευχαριστηθούν παιχνίδι και μπάνιο και ησυχία. Είναι σαν πέτρινα πυργάκια, πεντακάθαρο και σχετικά οικονομικό και σε όποιον το έχω προτείνει έχει τρελαθεί! Αν θέλεις να κάνετε και nightlife βγαίνετε στο Γύθειο - 5 λεπτά με το αυτοκίνητο - και μπορείτε να κάνετε πολλές εκδρομούλες γύρω-γύρω, Μάνη, Μονεμβάσια κτλ.

.png
Link to comment
Share on other sites

γράψε εδώ πληροφορίες - ξενοδοχείο τηλ κτλ!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και αυτο: http://www.greenvillage.gr

 

Ειναι στο Ξυλόκαστρο, και άρα κοντα σε γιατρους κλπ - Περασα εκει τις διακοπες όταν ημουν εγκυος - φυσικα ηταν γεματο έγκυες και οικογενειες με παιδια, και ήταν πανεμορφο, ήσυχο, με χωρους για παιδια, καταπληκτικο εστιατόριο με σπιτικο φαγητό..!!

Link to comment
Share on other sites

Στο greenvillage έχω κάνει διακοπές όταν η Κατερίνα ήταν 3 χρονών, είναι αρκετά καλά γιατί έχεις το δικό σου σπιτάκι με όλα όσα χρειάζεσαι μέσα, σου βάζουν και παρκοκρέββατο, έχει το εστιατόριο όπου μπορείς να φάς, έχει την παιδική χαρά, αλλά το καλύτερο είναι ότι είναι περιφραγμένο και δεν υπάρχει φόβος να σου φύγει το παιδί.

Link to comment
Share on other sites

Οι Σπέτσες ακούγονται τέλεια! Μιλάω εγώ που φέτος δεν πάω πουθενά λόγω απαγόρευσης από το γιατρό...

Αν σε ενδιαφέρει πάντως για ήσυχο μέρος και σχετικά κοντά, τί θα έλεγες για το Γύθειο: Ξέρω ένα ξενοδοχείο πάνω στην αμμουδιά -άψογη- που τα πιτσιρίκια σου θα ευχαριστηθούν παιχνίδι και μπάνιο και ησυχία. Είναι σαν πέτρινα πυργάκια, πεντακάθαρο και σχετικά οικονομικό και σε όποιον το έχω προτείνει έχει τρελαθεί! Αν θέλεις να κάνετε και nightlife βγαίνετε στο Γύθειο - 5 λεπτά με το αυτοκίνητο - και μπορείτε να κάνετε πολλές εκδρομούλες γύρω-γύρω, Μάνη, Μονεμβάσια κτλ.

 

dora+stavros δώσε μας περισσότερα στοιχεία, όνομα ξενοδοχείου κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...