Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα. Είμαι 23 και χθες έκανα το πρώτο μου test εγκυμοσύνης που παραδόξως βγήκε αρνητικό. Και λέω παραδόξως γιατί έχω 3 βδομάδες καθυστέρηση.. Δε ξέρω τι μπορεί να προσπαθεί να μου πει το σώμα μου. Μετά την τελευταία "επαφή" είχα πάρει το ellaOne γιατί είχαμε ένα ατύχημα με τον φίλο μου. Αλλά το πήρα κατευθείαν οπότε δεν νομίζω να είμαι. Αλλά λίγο πολύ όλα μοιάζουν μπερδεμένα...καμιά γνώμη πάνω στο θέμα? :/

 

Να προσθέσω ότι το τέστ ήταν το iQ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ξέρεις αν η χοριακή χρειάζεται βιβλιάριο υγείας? Γιατί είμαι σε διακοπές και επείγομαι μιας και πρόκειται για 3 εβδομάδες

Οχι δεν χρειαζεσαι βιβλιαριο για να κανεις Β Χοριακη.Κοστιζει γυρω στα 20 ευρω αναλογα με το μικροβιολογικο εργαστηριο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως υπάρχει ενδεχόμενο να είναι απλώς κάποια διαταραχή? Γιατί ούτε νιώθω κάποια αλλαγή και επιπλέον το τεστ βγήκε κατευθείαν αρνητικό. Η χοριακή θα δείξει αν είναι όντως κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως υπάρχει ενδεχόμενο να είναι απλώς κάποια διαταραχή? Γιατί ούτε νιώθω κάποια αλλαγή και επιπλέον το τεστ βγήκε κατευθείαν αρνητικό. Η χοριακή θα δείξει αν είναι όντως κάτι άλλο?

Η χοριακη θα σου δειξει 100% εαν εισαι η δεν εισαι εγκυος.Οποτε αναλογα με το αποτελεσμα που θα εχεις στην χοριακη θα πρεπει να πας στο γυναικολογο σου.Εαν ειναι αρνητικη ισως προκειτε για καποια διαταραχη του κυκλου και καλο ειναι να κανεις ενα ελεγχο με ενα γυναικολογο.

Link to comment
Share on other sites

Αντωνία μου καλησπέρα...Επειδή εχω πάρει και εγω ανάλογο χάπι 2 φορές εχω να σου πω ότι αντιδρά περίεργα με τον οργανισμό.Την πρώτη φορά που το πήρα όλα ήταν μια χαρά, μου ήρθε σταθερά η περιοδός μου και δεν είχα κανένα πρόβλημα.Τη δεύτερη φορά όμως το πήρα δυο μέρες μετά αφού μου είχε τελείωσει η περίοδος με αποτέλεσμα να μου έρθει ξανά για τρείς μέρες, μου σταμάτησε και μετά απο 4 μέρες να έχω πάλι περίοδο για 6 μέρες τρελάθηκα και πήρα τον γυναικολόγο μου ο οποίος μου είπε ότι αυτά τα χάπια τρελένουν τον οργανισμό...Απλά στη δική σου περίπτωση μπορεί να σου έφεραν καθυστέρηση...πάντως καλό είναι όπως σε συμβούλεψαν και τα άλλα κορίτσια να κάνεις μία χοριακή για να ηρεμήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αδιαθέτησα. Παρ'όλο που είχα ένα μήνα καθυστέρηση.. Το καλό είναι ότι δε χρειάστηκε να ταλαιπωρηθώ με εξετάσεις. Ευχαριστώ πάντως για την ψυχολογική υποστήριξη! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

kalispera xreiazomani ta fota sas koritsia....loipon exo astato kynklo..perimena pneriodo stis 11 aygoystoy stis 8 moy rthan kafe ekriseis poy kratisan 2 nmeres kai leronan enlaxista ton serbietaki ekana test stis 11 opoy pernimena kai itan arnitiko..stis 17 ekana kai allo ntest arnitiko...kai mexri simera 28 n periodos afanti mono prismeno stithos kai ponankia exo ....help me!!!:(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα! Θέλω να με συμβουλέψετε στο εξής....εχω καθυστέρηση σχεδόν 1 εβδομάδα αλλά ο κύκλος μου είναι σταθερός γενικά.(30 μερες)...Έκανα τεστ εγκυμοσυνης βγηκε αρνητικό.

Δεν εχω ομως συμπτωματα ουτε εγκυμοσυνης ουτε οτι θα αδιαθετησω.

Πόσο να περιμένω λέτε? να κάνω και άλλο τεστ ή να πάω για χοριακή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το εχω παθει και εγω η αληθεια ειναι με τεστ εγκυμοσυνης πρεντικ..ρ!!!Ελεγαν οτι ειμαι εγκυος ενω δεν ημουν...απλα ηταν μια ανωμαλια στον κυκλο μου.Τωρα τι να σου πω δεν ξερω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να με συμβουλέψετε στο εξής....εχω καθυστέρηση σχεδόν 1 εβδομάδα αλλά ο κύκλος μου είναι σταθερός γενικά.(30 μερες)...Έκανα τεστ εγκυμοσυνης βγηκε αρνητικό.

Δεν εχω ομως συμπτωματα ουτε εγκυμοσυνης ουτε οτι θα αδιαθετησω.

Πόσο να περιμένω λέτε? να κάνω και άλλο τεστ ή να πάω για χοριακή?

 

Καλημέρα!! Χοριακούλα για να είσαι σίγουρη.. Τώρα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου, έκανα το 1ο τεστ με μια βδομάδα καθυστέρηση και βγήκε αρνητικό..:shock:

Οπότε για να μην πετάς κ τα λεφτά σου, μια χοριακή καλύτερα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ!

Εκανα χοριακη χθες και μου ειπαν σημερα οτι ειναι αρνητικη.

Μου ειπε η κοπελα βεβαια να παω σε 5 μερες αν συνεχισω να εχω καθυστερηση,αλλα δεν προκειται.Μαλλον λογω αγχους που δεν καταλαβαινω εχω καθυστερηση.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω πολυ!

Εκανα χοριακη χθες και μου ειπαν σημερα οτι ειναι αρνητικη.

Μου ειπε η κοπελα βεβαια να παω σε 5 μερες αν συνεχισω να εχω καθυστερηση,αλλα δεν προκειται.Μαλλον λογω αγχους που δεν καταλαβαινω εχω καθυστερηση.

 

Α κριμα...!!!οπως και να χει μπορει να ειναι καποια ορμονικη διαταραχη!!!Ευχομαι ολα καλα να πανε!!!χχχχχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστω πολυ!

Εκανα χοριακη χθες και μου ειπαν σημερα οτι ειναι αρνητικη.

Μου ειπε η κοπελα βεβαια να παω σε 5 μερες αν συνεχισω να εχω καθυστερηση,αλλα δεν προκειται.Μαλλον λογω αγχους που δεν καταλαβαινω εχω καθυστερηση.

 

κάνε άλλη μία χοριακή αν έχεις καθυστέρηση, δεν χάνεις κάτι! η νύφη μου είχε πολύκυστικες καθυστέρηση 20 μέρες κάνει χοριακή βγαίνει αρνητική, της δίνουν χάπι να αδιαθετήσει.... τίποτα πάει στον γιατρό και ήταν 2 μηνών!!! Θα γεννήσει τέλος Μαΐου!! Σπάνιο άλλα γίνεται!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας κορίτσια!ειμαι καινούργια και γράφω πρώτη φορά!κάθε μήνα που περιμένω περίοδο μπαίνω και διαβάζω αυτά που γράφετε και πολλές φορές περνώ ελπίδες για μια πιθανή εγκυμοσύνη απ τα κοινά συμπτώματα που έχω με μερικές από εσάς..αλλά επειδή αυτή την φορά τα πράγματα είναι διαφορετικά..νιώθω πως σας χρειάζομαι,γιατι εσείς μπορείτε να καταλαβαιτε την αγωνία που περνάω σε αντίθεση με τον συζηγουλη μου που:P έχει απίστευτη υπομονη και δείχνει Ψυχραιμία..λοιπόν επειδή πολυλογώ,ας μπω στο κυρίως θέμα..ποτέ δεν ειχα σταθερή περίοδο,παντα με μια βδομάδα + καθυστέρηση!τους τελευταίους 5 μήνες προσπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι!τους 3 μήνες απ τους 5,η περίοδος ερχόταν ακριβώς με 15 μέρες καθυστέρηση!πλέον άρχισα να θεωρώ τον κύκλο μου σταθερό(45 ημερών)..αυτήν την φορά έχω όντως καθυστέρηση!στην πρώτη μέρα καθυστέρησης(δηλ. Την 46η) εκανα τεστ (οχι με πρωινά ουρά) και βγήκε αρνητικο..με πήρε από κάτω πολύ...σήμερα ειναι η τρίτη μέρα καθυστέρησης..και κοντεύω να σκάσω..όταν πλησίαζαν οι μέρες για την αναμενόμενη περίοδο ειχα πόνους περιόδου..που ακόμα έχω αλλά οχι πια έντονους!επίσης στην μέση του κύκλου μου ειχα κατιπονακια αλλά δεν έδωσα σημασία!έχω πρήξιμο στην κοιλιά μου...έχω λίγες καουρες..και ελάχιστο ευαίσθητο στήθος!θα πάμε με τον συζηγο μου για χοριακη βέβαια,αλλά λέει μετά τις δέκα μέρες καθυστέρησης...για να μην απογοητευτουμε...αλλά εγω κοντεύω να σκάσω!πρώτη φορά τετοια καθυστέρηση...αυτά!!ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κούρασα..αλλά πιστεύω πως με καταλάβαινετε!λοιπόν τι έχετε να μου πείτε από προσωπική εμπειρία;υπάρχουν ελπίδες για το μωράκι που τόσο θέλουμε!ειμαι 20χρ και ο άντρας μου 30χρ,ο οποίος επρόκειτο να γίνει γυναικολόγος!αααα έχω και πολλά υγρά..άλλοτε διαφανή και άλλοτε άσπρα..ΒΟΗΘΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!ειμαι καινούργια και γράφω πρώτη φορά!κάθε μήνα που περιμένω περίοδο μπαίνω και διαβάζω αυτά που γράφετε και πολλές φορές περνώ ελπίδες για μια πιθανή εγκυμοσύνη απ τα κοινά συμπτώματα που έχω με μερικές από εσάς..αλλά επειδή αυτή την φορά τα πράγματα είναι διαφορετικά..νιώθω πως σας χρειάζομαι,γιατι εσείς μπορείτε να καταλαβαιτε την αγωνία που περνάω σε αντίθεση με τον συζηγουλη μου που:P έχει απίστευτη υπομονη και δείχνει Ψυχραιμία..λοιπόν επειδή πολυλογώ,ας μπω στο κυρίως θέμα..ποτέ δεν ειχα σταθερή περίοδο,παντα με μια βδομάδα + καθυστέρηση!τους τελευταίους 5 μήνες προσπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι!τους 3 μήνες απ τους 5,η περίοδος ερχόταν ακριβώς με 15 μέρες καθυστέρηση!πλέον άρχισα να θεωρώ τον κύκλο μου σταθερό(45 ημερών)..αυτήν την φορά έχω όντως καθυστέρηση!στην πρώτη μέρα καθυστέρησης(δηλ. Την 46η) εκανα τεστ (οχι με πρωινά ουρά) και βγήκε αρνητικο..με πήρε από κάτω πολύ...σήμερα ειναι η τρίτη μέρα καθυστέρησης..και κοντεύω να σκάσω..όταν πλησίαζαν οι μέρες για την αναμενόμενη περίοδο ειχα πόνους περιόδου..που ακόμα έχω αλλά οχι πια έντονους!επίσης στην μέση του κύκλου μου ειχα κατιπονακια αλλά δεν έδωσα σημασία!έχω πρήξιμο στην κοιλιά μου...έχω λίγες καουρες..και ελάχιστο ευαίσθητο στήθος!θα πάμε με τον συζηγο μου για χοριακη βέβαια,αλλά λέει μετά τις δέκα μέρες καθυστέρησης...για να μην απογοητευτουμε...αλλά εγω κοντεύω να σκάσω!πρώτη φορά τετοια καθυστέρηση...αυτά!!ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κούρασα..αλλά πιστεύω πως με καταλάβαινετε!λοιπόν τι έχετε να μου πείτε από προσωπική εμπειρία;υπάρχουν ελπίδες για το μωράκι που τόσο θέλουμε!ειμαι 20χρ και ο άντρας μου 30χρ,ο οποίος επρόκειτο να γίνει γυναικολόγος!αααα έχω και πολλά υγρά..άλλοτε διαφανή και άλλοτε άσπρα..ΒΟΗΘΕΙΑ!

 

Καλημέρα!! 45 μέρες κύκλος, αυτό και αν είναι

μεγάλος κύκλος!! Τώρα απο οτι κατάλαβα είσαι 48

μέρες μετά την τελευταία σου περίοδο.

Τα πονάκια περιόδου, τη βδομάδα που είναι

να ερθει η περίοδος, ήταν εμένα το κύριΟ

σύμπτωμα και στις δυο μου εγκυμοσύνες!

Να φανταστείς, φορούσα κ σερβιέτα γιατί έλεγα

τώρα θα μουρθει... Στην πρώτη εγκυμοσύνη

είχα δέκατα, στη δευτερη όχι!

Εννοείται οτι η χοριακή δείχνει κιόλας από σήμερα

και όχι σε δέκα μέρες που γράφεις! Αν ήταν

έτσι, θα είχαμε γίνει όλες καρδιακές!!!

Να πας αυριο να κάνεις και να είσαι αισιόδοξη!!

Καλή επιτυχία!!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!ειμαι καινούργια και γράφω πρώτη φορά!κάθε μήνα που περιμένω περίοδο μπαίνω και διαβάζω αυτά που γράφετε και πολλές φορές περνώ ελπίδες για μια πιθανή εγκυμοσύνη απ τα κοινά συμπτώματα που έχω με μερικές από εσάς..αλλά επειδή αυτή την φορά τα πράγματα είναι διαφορετικά..νιώθω πως σας χρειάζομαι,γιατι εσείς μπορείτε να καταλαβαιτε την αγωνία που περνάω σε αντίθεση με τον συζηγουλη μου που:P έχει απίστευτη υπομονη και δείχνει Ψυχραιμία..λοιπόν επειδή πολυλογώ,ας μπω στο κυρίως θέμα..ποτέ δεν ειχα σταθερή περίοδο,παντα με μια βδομάδα + καθυστέρηση!τους τελευταίους 5 μήνες προσπαθουμε με τον άντρα μου για παιδάκι!τους 3 μήνες απ τους 5,η περίοδος ερχόταν ακριβώς με 15 μέρες καθυστέρηση!πλέον άρχισα να θεωρώ τον κύκλο μου σταθερό(45 ημερών)..αυτήν την φορά έχω όντως καθυστέρηση!στην πρώτη μέρα καθυστέρησης(δηλ. Την 46η) εκανα τεστ (οχι με πρωινά ουρά) και βγήκε αρνητικο..με πήρε από κάτω πολύ...σήμερα ειναι η τρίτη μέρα καθυστέρησης..και κοντεύω να σκάσω..όταν πλησίαζαν οι μέρες για την αναμενόμενη περίοδο ειχα πόνους περιόδου..που ακόμα έχω αλλά οχι πια έντονους!επίσης στην μέση του κύκλου μου ειχα κατιπονακια αλλά δεν έδωσα σημασία!έχω πρήξιμο στην κοιλιά μου...έχω λίγες καουρες..και ελάχιστο ευαίσθητο στήθος!θα πάμε με τον συζηγο μου για χοριακη βέβαια,αλλά λέει μετά τις δέκα μέρες καθυστέρησης...για να μην απογοητευτουμε...αλλά εγω κοντεύω να σκάσω!πρώτη φορά τετοια καθυστέρηση...αυτά!!ΣΥΓΝΩΜΗ αν σας κούρασα..αλλά πιστεύω πως με καταλάβαινετε!λοιπόν τι έχετε να μου πείτε από προσωπική εμπειρία;υπάρχουν ελπίδες για το μωράκι που τόσο θέλουμε!ειμαι 20χρ και ο άντρας μου 30χρ,ο οποίος επρόκειτο να γίνει γυναικολόγος!αααα έχω και πολλά υγρά..άλλοτε διαφανή και άλλοτε άσπρα..ΒΟΗΘΕΙΑ!

Καλημέρα και καλώς ήρθες, εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα! Απλά θα σου πω την εμπειρεία μου! Ασταθή κύκλο κι εγώ με μικρή καθυστέρηση ομως, 31-33 μέρες. Λίγες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου, ήμουν βέβαιη ότι θα πάω τουαλέτα και θα δω αίμα. Αισίως έφτασα τις 6 μέρες καθυστέρησης και 2 αρνητικά τεστ και πήγα για χοριακή η οποία ήταν θετικότατη!! :D Να είσαι ψύχραιμη όπως ο καλός σου για να μην απογοητευτείς... Ξέρω ότι το μήνυμά μου θα σου δίνει ελπίδες, ωστόσο έχεις αρκετά ασταθη κύκλο οπότε κράτα μια πισινή. Σου παραθέτω την εμπειρεία μου πιο πολύ για να κρατήσεις ότι τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα. Χοριακή και πάλι χοριακή! 100% αξιόπιστη και στην ίδια τιμή με τα τεστ. Φιλια και εύχομαι σύντομα να έχουμε νέα σου!!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Α! Και προς Θεού, δε μας ζάλισες, τι κάνουμε καλέ?? Σκάβουμε?? Χιχι, εδώ είμαστε, είμαστε και κοντά κοντά σε ηλικία σχετικά, είμαι 24!!!

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Α! Και προς Θεού, δε μας ζάλισες, τι κάνουμε καλέ?? Σκάβουμε?? Χιχι, εδώ είμαστε, είμαστε και κοντά κοντά σε ηλικία σχετικά, είμαι 24!!!

 

Καλώς σας βρήκα!!! Αχχ ευχαριστώ πολύ!!!η αλήθεια είναι δεν περίμενα κάποια να απάντησει γιατι ότι έχω διαβάσει ειναι με παλιές ημερομηνίες..και χάρηκα πολύ που μου απάντησες!αχ Μακάρι ολα να πάνε καλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! 45 μέρες κύκλος, αυτό και αν είναι

μεγάλος κύκλος!! Τώρα απο οτι κατάλαβα είσαι 48

μέρες μετά την τελευταία σου περίοδο.

Τα πονάκια περιόδου, τη βδομάδα που είναι

να ερθει η περίοδος, ήταν εμένα το κύριΟ

σύμπτωμα και στις δυο μου εγκυμοσύνες!

Να φανταστείς, φορούσα κ σερβιέτα γιατί έλεγα

τώρα θα μουρθει... Στην πρώτη εγκυμοσύνη

είχα δέκατα, στη δευτερη όχι!

Εννοείται οτι η χοριακή δείχνει κιόλας από σήμερα

και όχι σε δέκα μέρες που γράφεις! Αν ήταν

έτσι, θα είχαμε γίνει όλες καρδιακές!!!

Να πας αυριο να κάνεις και να είσαι αισιόδοξη!!

Καλή επιτυχία!!!

Ναι έχεις δίκιο...θα το συζητήσω με τον άντρα μου...με τη

ν ελπίδα να πάμε νωρίτερα...!σε ευχαριστω πολύ που μου απάντησες!!χάρηκα πολύ!μακάρι ολα να πάνε καλα και σύντομα να σας ανακοινώσω την πολυπόθητη εγκυμοσύνη μου :-)

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι xatitze!

Καλή επιτυχία στα αποτελέσματα!

Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη με μια μερα

Καθυστερηση η χοροακή ήταν 310,

Αυτή τη φορα, πηγα στην εβδομάδα επάνω

γιατί δεν το περίμενα και ήταν 1900.

Για αυτό σου λέω, σίγουρα θα δείξει άν είσαι!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι xatitze!

Καλή επιτυχία στα αποτελέσματα!

Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη με μια μερα

Καθυστερηση η χοροακή ήταν 310,

Αυτή τη φορα, πηγα στην εβδομάδα επάνω

γιατί δεν το περίμενα και ήταν 1900.

Για αυτό σου λέω, σίγουρα θα δείξει άν είσαι!!

 

Ευχαριστώ πολύ B-) <3 να κάνω μια ερώτηση ακόμα!μήπως ξέρετε αν αυτές τις μέρες κάνω έναν υπέρηχο..οχι κολπικό..υπάρχει περίπτωση να δούμε κατι;;;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ B-) <3 να κάνω μια ερώτηση ακόμα!μήπως ξέρετε αν αυτές τις μέρες κάνω έναν υπέρηχο..οχι κολπικό..υπάρχει περίπτωση να δούμε κατι;;;

όχι είναι πολύ νωρίς! το πολύ πολύ αν είσαι έγκυος να σου κάνουν κολπικό υπέρηχο και να δουν διογκωμένο ενδομήτριο (που σημαίνει ότι έχει γίνει σύλληψη) και στην καλύτερη περίπτωση να δεις ίχνη σάκου ή τον σάκο.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...