Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κ ναι βγηκα κ στην παραλια με μαγιο...


Recommended Posts

Το σκεφτομουν εδω κ καιρο. κ αυτο το ΣΚ ναι, επιτελους βγηκα φετος με μαγιο στην παραλια.. το ειχα αγχος.. Μετα την εγκυμοσυνη εχει αλλαξει το σωμα μου αρκετα κ ακομα εχω κιλα παραπανω κ ολα τα υπολοιπα.. Εδω κ δυο χρονια αισθανομαι ασχημα για το πως εχω γινει ετσι.. Παντα εδινα ιδιαιτερη σημασια στην εικονα μου κ στο σωμα μου κ τωρα μου κακοφαινεται που αλλαξα..

Κ ηρθε η μεγαλη ωρα. Φτανουμε στην παραλια, βαζουμε στις ξαπλωστρες τις πετσετες μας κ τωρα πρεπει να βγαλω κ το φουστανι. Λεω θα το κανω κ ο Θεος βοηθος.. Κ μολις το βγαζω ως δια μαγειας αισθανομαι καλυτερα.. Κ βεβαια την καταλληλη στιγμη πεταγεται κ ο αντρουλης μου κ μου λεει "μια χαρα εισαι, πολυ ομορφη! Τα εχεις χασει κ τα πιο πολλα κιλα σου.." Χαρα εγω..

Κ μετα σκεφτομαι οτι πια ειμαι μανα κ το πιο σημαντικο ειναι το κοριτσακι μου κ ο αντρας μου που του αρεσω μια χαρα κ με τα πεντε κιλα παραπανω. Γιατι θα πρεπει να σκαω αν δεν εχω τις ιδιες αναλογιες που ειχα στα 25 μου? Σαμπως εχω την ιδια ζωη τωρα?

Αισθανομαι μια ομορφη μαμα κ συζυγος τωρα.. Δεν ειναι σκοπος μου να με βλεπουν στο δρομο κ να λεν "πω πω μια γκο...αρα..", αλλα να λενε "κοιτα τι ομορφη μαμα". Εχει διαφορα..

Αισθανομαι μια χαρα κ ειμαι περηφανη για το πως φαινομαι.. Οχι δε θα βγω με στριγκακι, ουτε με κολητη φουστα γιατι εχω επιγνωση. Ομως μια χαρα μπορω να ειμαι με ενα μπικινι κ με ενα αερινο φουστανακι το βραδυ..

δε χρειαζεται να αισθανομαστε ασχημα που δεν ειμαστε μοντελα για να μας μετραν τα κοκκαλα.. Ειμαστε γυναικες, μαμαδες, εργαζομενες κ νοικοκυρες, κ ναι, μπορουμε να ειμαστε κ εμεις ομορφες κ θελκτικες, χωρις να μας πιανουν υστεριες.. Εκανα μαλιστα βολτες πανω κατω στην παραλια με τη μικρη χωρις ουτε καν παρεο.. Κ αισθανομουν πολυ πιο ομορφη κ απο οταν ημουν νεα κ πιο αδυνατη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια στο στομα σου βρε νεφελη! (ή μαλλον γεια στο χερι σου που πληκτρολογει!)

 

Περυσι στην παραλια με μια φιλη μου...

"Πως γιναμε ετσι..."

"Κοιτα την κοιλια μου"

"Κοιτα αυτες εκει περα... κοιτα πλακα η κοιλια τους"

"Πως ειμασταν και πως γιναμε"

Με επρηξε κυριολεκτικα...

Εγω ομως νιωθω καλα οταν εχω την κορη μου μαζι! Ειμαι μαμα... και ειμαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε Νεφελη,πεστα βρε κοριτσι μου!!!!!!

Λες και μετα τη γεννα πρεπει να φοραμε κελεμπια για να κυκλοφορουμε!

Ας ερθουν κι αυτες που εχουν φετες κοιλιακους και κορμαρα να τις δουμε μολις γεννησουν...

Καταλαβαινω πως νιωθεις γιατι κι εγω μια ζωη αδυνατη ημουν και μετα τη γεννα αλλαξε το σωμα μου (οχι τραγικα!)και ενιωθα λες εχω γινει φαλαινα...

Ολες στην παραλια λοιπον με μπικινακια!

Link to comment
Share on other sites

Μια ζωή ήμουνα αδύνατη, με ωραίο σωματάκι κλπ κλπ

 

Ε λοιπόν τις καλύτερες διακοπές στη ζωή μου τις έκανα έχοντας μερικά κιλάκια παραπάνω, στη Μήλο, σε ελεύθερο κάμπινγκ και πάνω σε μια μηχανή όλη τη μέρα τρέχοντας απο παραλία σε παραλία με μια κιθάρα στα χέρια.

 

Οι δεύτερες καλύτερες διακοπές της ζωής μου ήταν πέρυσι, το πρώτο καλοκαίρι που είχαμε την μικρούλα μας και βγήκα στην παραλία με τα κιλά της εγκυμοσύνης και με κυταρίτιδα. Ένιωθα τόσο ξαλαφρωμένη που στα π@π@ρι@ μου πως ήμουνα. Το πρόσωπό μου έλαμπε απο χαρά και ανακούφιση - μόλις είχα ξεπεράσει κι ένα πρόβλημα υγείας - και πραγματικά δεν με ένοιαζε τι εικόνα παρουσίαζα, αυτό που είχε σημασία ήταν πως ένιωθα.

 

Κορίτσια ΟΧΙ ΣΤΟ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ!! Την θάλασσα δεν την νοιάζει αν είμαστε αδύνατες..

 

Υ.Γ. στην περίοδο της Αναγέννησης τα σώματά μας θα θεωρούνταν ιδανικά οπότε η ομορφιά είναι σχετική

Υ.Γ2. η ομορφιά είναι η αύρα που εκπέμπουμε

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. στην περίοδο της Αναγέννησης τα σώματά μας θα θεωρούνταν ιδανικά οπότε η ομορφιά είναι σχετική

Αυτό μου επιτρέπεις να το χρησιμοποιώ κι εγώ;;;;:mrgreen:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σκεφτειτε οτι περισυ που ειχα κ τη μικρη πιο μωρο ειμασταν δυο μηνες σχεδον πανω στην παραλια διακοπες κ εγω δεν πρεπει να εκανα πανω απο πεντε μπανια γιατι απλουστατα αισθανομουν ασχημα να βγαλω το παρεο...

Ασε που ειχα κοψει κ τα ψωνια, γιατι περιμενα να αδυνατισω ή οτι αγοραζα το επαιρνα μικρο για να μου μεινει οταν θα εχανα τα κιλα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

δίνεις θάρρος και σε μας τις εγκυούλες, γιατί προσωπικά πολύ το σκέφτομαι πώς θα βγω στην παραλία, πάντα το πρώτο μπάνιο ήταν λίγο αμήχανο, αλλά φέτος έχω μία extra δυσκολία, πώς θα βγω με τα ολίγον πρησμένα και παχουλά ποδαράκια και μπρατσάκια και την τεράστια κοιλιά σε μία παραλία με κοριτσάκια και μεγαλύτερες κοπέλες, όλες στην τρίχα, ή μάλλον χωρίς αυτή, με τις αποτριχώσεις, τα solarium, τα μικροσκοπικά μαγιό, θα θέλω να χωθώ κατευθείαν στη θάλασσα,

φοβερή πάντως αυτή η καταδυνάστευση της εικόνας και του image, βλέπεις όλες αυτές τις famous με τέλειες αναλογίες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, μόνο κοιλίτσα έχουν, και αμέσως μετά τη γέννα να έχουν επανέλθει πλήρως και λες εγώ γιατί?

τέλως πάντων να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας, να πάνε όλα καλά για όσες είναι στη θέση μου, και όλα τα άλλα κανονικά δεν πρέπει να μας απασχολούν, ελπίζω αυτό που λέω να καταφέρω να το κάνω και πράξη, γιατί γενικά είμαι της λεπτομέρειας και νομίζω ότι όλοι κοιτάζουν εμένα

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω που ειμαι 25 και εχω αγωνα ακομα για να χασω τα κιλα της εγκυμοσυνης.... βλεπω στον καθρεφτη μου μια ομορφη μαμα.....Νεφελη με καλυψες πληρως!!! Εκανα μια κουκλαρα κορη (ναι ναι κουκουβαγια κι εγω) και θα μου ανεβει περισοοτερο το ηθικο αν με κοιταζουν στο δρομο και λενε δες μια ομορφη μαμα παρα ...δες μια μ....ναρα!!!!!!

Ε ενταξει...εχω και αυτογνωσια 30 κιλα πηρα και εχω χασει τα 13...... δεν μπορω να βγω παραλια και να αρχισω τις ρακετες και τα beach volley!!! Θα τρομαξουν οι λουομενοι!!!! Θα κατσω ησυχα ησυχα με τα παρεο μου και τις κελεμπιες μου και θα χαρω τον ηλιο....πισω πισω!!!! :D Του χρονου ομωωωωωωωως Θα χει φυγει και η καφε γραμμουλα στη κοιλια.......τρεμετε κοσμε!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς αυτό!!!!!

μπράβο νεφέλη!!!!!!

πήγα παραλία με 7 κιλά παραπάνω..και τι έγινε!!!

πήγα στη δουλειά και μου έλεγαν μια χαρά είσαι..

και τους έλεγα..δεν με νοιαζει..τώρα είμαι μαμά!!!!!!!!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα σε ολες και καλως σας βρηκα:D εγινα μελος αποκλειστηκα για να απαντησω σε αυτο το θεμα αλλα και γιατι απο την εγκυμοσυνη μου λατρευα το 'παρεακι' σας!οχι να βγω με μαγιο δεν φανταζομουν μεχρι που διαβασα τα σχολια σας αλλα απευφεγα να ψωνισω ακομη και ρουχα καθημερινα{μιας και δεν χωραω πουθενα}σας ευχαριστω που με κανατε να καταλαβω πως τωρα ειμαι μαμα και δεν χρειαζομαι επιβεβαιωσεις για αυτο!!βεβαια ακομα φοβαμαι να βγω για ψωνια αλλα υποσχομαι να το δουλ I3zrp3.png

εψω:oops:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πειραζει που με νοιαζει? δε με ενοχλουν τα κιλα οσο εκει που πιανει η ζωνη...δε μου αρεσει αυτη η περιοχη. στο στενο τζην μπηκα αλλα αυτη η περιοχη πεταει. πριν 2 χρονια ρε παιδια βλεπω τις φωτογραφιες κ γουσταρω...ειναι κακο που θελω να ξαναγινω ετσι? η τελικα πρεπει να παραδεχτω το τελος μιας εποχης??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πειραζει που με νοιαζει? δε με ενοχλουν τα κιλα οσο εκει που πιανει η ζωνη...δε μου αρεσει αυτη η περιοχη. στο στενο τζην μπηκα αλλα αυτη η περιοχη πεταει. πριν 2 χρονια ρε παιδια βλεπω τις φωτογραφιες κ γουσταρω...ειναι κακο που θελω να ξαναγινω ετσι? η τελικα πρεπει να παραδεχτω το τελος μιας εποχης??

 

 

ακριβως τα ιδια και εγω...ενω απο τη μια συμφωνω με τη Νεφελη απολυτα, μετα με πιανει η μιζερια μου...τι να πω ειμαι σε πληρη διχασμο!!!!το μωρο μου ειναι σιγουρα η ζωη μου και η ευτυχια που μας εφερε ειναι ανεκτιμητη...ομως και με το σωμα μας δεν πρεπει να νιωθουμε καλα???τι να πω...ελπιζω ολες να τα καταφερουμε, μεσα μας και εξω μας....

Link to comment
Share on other sites

Πριν τις εγκυμοσύνες ειχα πολύ ωραίο σώμα, στο γιο πηρα 20 κιλά και παρότι επανήλθα γρήγορα δεν αισθανόμουν άνετα με τις ραγαδες και τα παχάκια στο ύψος του παντελονιού... για χαμηλοκάβαλα παντελόνια και κοντά μπουζάκια ούτε λόγος... και όσο σκεφτόμουν ότι ήμουν 22 χρ. και το σώμα μου ήταν έτσι με έπιανε χειρότερη απελπισία.. Εκανα 2 χρόνια να το ξεπεράσω!!! Στην κόρη πήρα 12 κιλά, δεν πρόσεχα να μην παχύνω και όταν γέννησα δεν έκανα δίαιτα για να τα χάσω αλλά αυτή τη φορά δεν με ένοιαξε τοσο πιά αν θα είχα το "τέλειο σώμα".Βλεπω κοπέλες στην παραλία που ειναι ανύπαντρες και έιναι στα μαυρα τους τα χάλια. . Θέλω όμως να ειμαι όμορφη, να ειμαι θελκτική για το συζυγό μου και να καμαρώνει για εμένα, ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΕΓΩ ΑΝΕΤΑ με τον εαυτό μου. Το ότι έγινα μαμα δεν σημαίνει ότι πρέπει απαραίτητα να αποδεχθώ το νεο μου σωμα αλλά θα κάνω οτι μπορώ.. (βλέπε πατσωμα με κρεμες) για να νιώθω εγώ καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουφ! Ωραία τα λέτε βρε κορίτσια.Εγώ δεν έχω πάει ακόμη για μπάνιο φέτος , μου έχουν μείνει 7 κιλά από την εγκυμοσύνη, αλλά πραγματικά νοιώθω "άλλος" άνθρωπος...δεν θα με νοιάξει τι θα σκεφτούν οι διπλανοί στην παραλία , αλλά δεν μπορώ να πω ότι δεν μου στοιχίζει το γεγονός ότι δεν θα είμαι ποτέ πια΄όπως ήμουν. Ίδωμεν...

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Προς Θεου δε λεμε να εγκαταλειψουμε τον εαυτο μας κ να μην ενδιαφερομαστε για την εικονα μας επειδη γιναμε μαμαδες...Αυτη η αποψη με βρισκει εντελως αντιθετη κ παντα υποστηριζω οτι εκτος απο μαμαδες ειμαστε κ γυναικες κ συζυγοι κ δεν πρεπει να το ξεχναμε... Απλα, κ επειδη ειχα περασει μια μεγαλη περιοδο καταθλιψης λογω της αλλαγης του σωματος μου, οπου δεν ηθελα να βγω, να φτιαχτω, δεν ψωνιζα (χαρα ο αντρας μου για την οικονομια που του εκανα..), δεν εκανα καθολου μπανια περισυ, δεν ηθελα να αλλαζω μπροστα στον αντρα μου κ ολα αυτα τα χαζα, αισθανομαι πολυ ευτυχισμενη που εχω αρχισει (δε λεω οτι το εχω καταφερει εντελως ακομα) να αποδεχομαι την πραγματικοτητα. Κ η πραγματικοτητα δεν ειναι οτι θα πρεπει να ειμαι χοντρη κ ασχημη, αλλα οτι δεν πειραζει αν δεν εχω αναλογιες μοντελου πια ή αν δεν εχω το χρονο να τρεχω στα γυμναστηρια καθε μερα για να σφιξω ή αν θελω καθε βραδυ να φαω λιγο παγωτο για να συνελθω απο την κουραση κ το τρεξιμο της ημερας..

Εχουμε να ανησυχουμε κ να αγχωνομαστε για τοσα πολλα πια... Κ να ξερετε οτι κ οι αντρες μας μας αγαπαν κ μας θελουν εστω κ με μερικα κιλακια παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα το Φεβρουάριο του 2007.

Είχα ξεκινήσει την εγκυμοσύνη μου υπέρβαρη και πήρα και 25 κιλά από πάνω.

Αισίως, αφού σαράντησα, διαπίστωσα ότι ήμουν 88 κιλά (ύψος 1.63, φανταστείτε!!).

Ξεκίνησα δίαιτα, όχι για την εικόνα μου (σε εκείνη την περίοδο δεν τη σκεφτόμουνα), αλλά γιατί κατάλαβα ότι θα είχα προβλήματα υγείας και είχα πλέον ευθύνες... ήμουν μάνα!!

Μέχρι το καλοκαίρι είχα φτάσει γύρω στα 80 κιλά.

Να σας πω κάτι: Με την άνεσή μου έβαλα το μπικίνι μου και βγήκα στην παραλία.

Βρε δεν πα να έλεγε όποιος ήθελε ότι ήθελε. Εγώ έπαιρνα το μικρό μου και τον έκανα μπάνιο στη θάλασσα, χαιρόμουνα κι εγώ η ίδια, προσπαθούσα να συνεχίσω τη δίαιτά μου και... σε όποιον άρεσα...

Αν λέγανε κανένα σχόλιο (δεν άκουσα πάντως)... στα παλιά μου τα παπούτσια!!!

Να σκεφτούνε καλύτερα εκείνοι που αφήνουν στις παραλίες σκουπίδια και αποτσίγαρα και να ντρέπονται εκείνοι. Εγώ απόλαυσα τα μπάνια μου λες και είχα το σώμα της Αφροδίτης!!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα μπάνιο και αισθάνθηκα πάρα πολύ άσχημα. Είμαι + 10 κιλά ακόμα και δυσκολεύομαι πολύ να τα χάσω. Το κακό είναι ότι ο άντρας μου με τράβηξε βίντεο γιατί ήταν και το πρώτο μπανάκι του μικρού, και ΕΠΡΕΠΕ να το τραβήξουμε. Έλα όμως που ήταν και η φάλαινα (εγώ) μέσα στο πλάνο... και δίπλα στον μικροσκοπικό μπέμπη φαινόμουν ΟΡΚΑ.

Από την άλλη έπιασα τον εαυτό μου εκείνη την στιγμή να μην με νοιάζει η εμφάνισή μου αλλά η χαρά του μωρού μου που έκανε το πρώτο του μπανάκι. Και εκείνη την στιγμή δεν με έπιασε τίποτα κανένα κόμπλεξ.

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ κορίτσια που ήσασταν τόση ώρα..τον ίδιο πόνο έχω!

Πάντα θα συμφωνώ με την Νεφέλη αλλά ποτέ δεν θα το νιώσω πραγματικά αυτό..πως να βγω στην παραλία με κοιλιά (2 μήνες έχει που γέννησα) που κρέμεται, ραγάδες κ κυταρίτιδα στα μπούτια?Ασε που τα μαγιο δεν μου χωράνε και δεν θελω να παω να παρω καινούριο και ρούχα τα πιο φτηνά. Το ξέρω ότι θα τα χάσω το θέμα έιναι τι κάνω τώρα..ο άντρας θέλει να πάμε αύριο για μπάνιο με την παρέα και κάτι συγγνείς που ήρθαν διακοπες οι κοπελιές τις παρέας είανι ακόμα στα φόρτε τους και εγω 2 φορές που ακολούθησα για μπάνιο μόνο ζιβάγκο που δεν φορούσα......και τι να του λέω συνέχεια πόσο χοντρη νιώθω δεν μπορώ...Μόλις μου είπε ότι κανονισε για μπάνιο πήγα στην τουαλέτα και έκλαιγα, όπως και να το κάνουμε ΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΕΓΩ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ 1000 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΌΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΚΛΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΩ ΠΟΤΕ!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

αχχχχ κορίτσια που ήσασταν τόση ώρα..τον ίδιο πόνο έχω!

Πάντα θα συμφωνώ με την Νεφέλη αλλά ποτέ δεν θα το νιώσω πραγματικά αυτό..πως να βγω στην παραλία με κοιλιά (2 μήνες έχει που γέννησα) που κρέμεται, ραγάδες κ κυταρίτιδα στα μπούτια?Ασε που τα μαγιο δεν μου χωράνε και δεν θελω να παω να παρω καινούριο και ρούχα τα πιο φτηνά. Το ξέρω ότι θα τα χάσω το θέμα έιναι τι κάνω τώρα..ο άντρας θέλει να πάμε αύριο για μπάνιο με την παρέα και κάτι συγγνείς που ήρθαν διακοπες οι κοπελιές τις παρέας είανι ακόμα στα φόρτε τους και εγω 2 φορές που ακολούθησα για μπάνιο μόνο ζιβάγκο που δεν φορούσα......και τι να του λέω συνέχεια πόσο χοντρη νιώθω δεν μπορώ...Μόλις μου είπε ότι κανονισε για μπάνιο πήγα στην τουαλέτα και έκλαιγα, όπως και να το κάνουμε ΑΝ ΔΕΝ ΝΙΩΘΩ ΕΓΩ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ 1000 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΌΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΟΥΚΛΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΝΙΩΣΩ ΠΟΤΕ!

 

Αγαπούλα μου στην κατάσταση που είσαι εσύ φέτος ήμουν εγώ Πέρση των Αύγουστο που πηγαμε διακοπές με το λευταρακι μόλις 2 1 /2 μηνών

 

Αν και δεν πήρα πολλά κιλά στην εγκυμοσύνη μονό 9 ½ ένιωθα τοφαλα παντού κυτταρίτιδα η κοιλιά ένα ζυμάρι απλωμένο

Έκλαιγα είχα πάθει και αυτήν την μετά λοχεία καταθλίψει και όπως ήμουν χαλιά και δεν ήθελα να πάω ούτε στης ξαπλώστρες να κάτσω ΕΓΩ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΈΒΓΑΙΝΑ. ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ

Μου λέει ο άντρας μου εμένα μου αρέσεις έτσι που είσαι γιατί είσαι η μάνα του παιδιού μου γιατί γέννησες και γιατί υπήρχες και εσύ θεογκομενα σαν αυτές της μικρούλες .

Ναι του λέω υπήρχα αλλά τώρα δεν είμαι ……….κλαψ κλαψ

Χαζούλα μου λέει τι της ζηλεύεις εσύ είσαι ΜΑΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ μου λέει ΞΕΚΟΛΛΑ

 

Και έτσι αφού μου έβαλε της φωνές το πήρα απόφαση και έκανα τα μπάνια μου και πλατσούριζα και στα νερά με των άντρα μου και την παρέα μας μια χαρά πέρασα ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΠΑΩ ΜΕ ΚΟΡΜΙ ΘΕΪΚΟ ΠΟΙΟ ΑΔΥΝΑΤΗ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΜΠΑΝΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΚΟΡΜΑΡΑ

ΜΗΝ ΣΚΑΣ ΕΙΣΑΙ ΠΛΕΩΝ ΜΑΝΑ

.....

Link to comment
Share on other sites

Ανατρίχιασα..είναι φοβερό τελικά να νιώθεις ότι δεν είσαι μόνη....

Εγω ντρέπομαι να ντυθώ ακόμα και μπροστά του..άσε..δεν θέλω να κάνω τέτοιες συζητήσεις για΄τι με πιάνει το παράπονο και νιώθω ότι μου λέει καλά λόγια μόνο και μόνο για να μην είμαι χάλια, ότι δεν με βλέπει και σαν θεογκόμενα δηλαδή (που και εκείνος πήρε κιλά στην εγκυμοσύνη μου, μου έκανε παρέα λέει) απλά θα με καλμάρει γιατί μάγαπάει...και το χειρότερο είναι ότι προστέθηκαν νέα άτομα στην παρέα και συγκεκριμένα μια με ωραίο σώμα ταπεραμέντο κτλ χαζογελάκια ξέρεις η κοινωνική της παρέας που κάποτε ήμουν εγώ αυτή (αλλά τώρα με το μωρό δεν έχω ώρα και διάθεση για κουτσομπολιά και μακρόσυρτες συζητήσεις) και κόμπλαρα ένα παραπάνω το λέω!

Μπα θα νιώσω καλύτερα μόνο αν χάσω κιλά και τέλος, τον ξέρω τον ευατό μου!Σ'ευχαριστώ πάντως...εσένα φέτος έιναι η χρονιά σου όρμα της !!!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ανατρίχιασα..είναι φοβερό τελικά να νιώθεις ότι δεν είσαι μόνη....

Εγω ντρέπομαι να ντυθώ ακόμα και μπροστά του..άσε..δεν θέλω να κάνω τέτοιες συζητήσεις για΄τι με πιάνει το παράπονο και νιώθω ότι μου λέει καλά λόγια μόνο και μόνο για να μην είμαι χάλια, ότι δεν με βλέπει και σαν θεογκόμενα δηλαδή!!!!

Να μην ντρεπεσαι... για να στο λεει ΤΟ ΝΙΩΘΕΙ

 

και το χειρότερο είναι ότι προστέθηκαν νέα άτομα στην παρέα και συγκεκριμένα μια με ωραίο σώμα ταπεραμέντο κτλ χαζογελάκια ξέρεις η κοινωνική της παρέας που κάποτε ήμουν εγώ αυτή

Αυτο το επαθα κι εγω, βγαιναμε και ενιωθα εξω απ΄τα νερα μου, τωρα συνερχομαι

 

 

και τελος παντων.... ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΟΥΚΛΑΡΕΣ.... δεν θελω αηδιες

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...