Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά Βιβλία για τον θυμό


Recommended Posts

δείτε εδώ διάφορα

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?p=693916#693916

 

συμπληρώστε ποιά άλλα διαβάσατε (αν γίνεται με ακριβή τίτλο)

και ποιά άρεσαν και ποιά όχι στο παιδί σας και γιατί.

επίσης συμπληρώστε και την αποτελεσματικότητα που είχαν, αν είχαν ή οχι.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν....σήμερα βρήκαμε επιτέλους τον μεγάλο θυμό (εκδόσεις ΗΛΊΒΑΤΟΝ)..ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ..(ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια Μαρία Σ.)

 

Άρεσε πάρα πολύ στον μικρό μου και μου κανε εντύπωση καθώς διάβαζα και έκανα αντίστοιχα τις φωνές όταν άρχισε να στεναχωριέται ο Μάριος που του κατέστρεφε τα πράγματα του άρχισε να δίνει μπουνιές στο βιβλίο στο τέρας και να τον φυσάει και να τον λέει να φύγει....(το κάνει σε κάθε διαβασμά μας..)..σήμερα το απόγευμα εκεί που καθότανε και τον έλεγα να ρθει κοντά μου να τον ντύσω ξαφνικά βάζει το χέρι του στα μαλλιά του κάνει τάχα μου οτι βγάζει κάτι απο μέσα του και λέει φύγε σου είπα...έπειτα ήρθε κοντά μου σαν αν μην συνέβει τίποτα....:roll:

το μόνο που θέλω να πώ εδώ είναι οτι θα πρεπε να προσθέσει λίγες ακόμα κουβέντες ο συγραφέας..κάποια σημεία του βιβλίου είναι πολύ σύντομα και απότομα...όπως το τέλος ..

 

το δε ''Το θυμωμένο αρκουδάκι'' 9εκδόσεις Γκρέκου Γλυκερία) δεν μπορώ να πω οτι τον άρεσε και πολύ ..έχει μέσα κάποιες δυσνόητες λέξεις...οπότε το διαβάζουμε με δικά μας λόγια κάθε φορά...:-D:-D

 

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΙ ΚΑΝΑΜΕ...:P

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Ας ξεκινήσω εγώ λοιπόν....σήμερα βρήκαμε επιτέλους τον μεγάλο θυμό (εκδόσεις ΗΛΊΒΑΤΟΝ)..ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ..

 

 

 

 

Ειχα αγοράσει το συγκεκριμένο βιβλιο περισυ στην 2η εκθεση παιδικου και εφηβικου βιβλιου και μπορω να πω οτι ηταν η πιο κακη μου επενδυση. Η μικρή μου το φοβήθηκε απιστευτα αρνηθηκε να το διαβάσει 2η φορα και πραγματικα παραξενευτηκα διοτι τρελενεται για βιβλια (εχει περισσοτερους απο 140 τιτλους)

Μπας και εχει θέμα με το θυμό? αλλα αφού και τον εκφράζει και τον ονοματίζει!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...