Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΟΗΘΕΙΑ!! ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΑΝΙΚΟ!!!!!


Recommended Posts

Δεκαπενταύγουστος αύριο, γιατρό δεν βρίσκεις κανένα και έχω πάθει ΠΑΝΙΚΟ!!!!!!

 

το κοριτσάκιμου 4 χρονών, χαιδεύοντάς το πριν πάει για ύπνο, διαπίστωσα στο κέντρο του κεφαλιού και προς τα πίσω λίγο, ότι έχει δύο ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ χωρίς να έχουν "κεφάλι", σκληρά, στραγάλια.

Δεν είναι σπυριά, δεν βλέπεις τίποτε, είναι το χρώμα του κεφαλιού, αλλά τα καταλαβαίνεις μόνο αν τα πιάσεις.

 

Ξέρει κάποιος τι μπορεί να είναι???? θα παλαβώσω μέχρι να βρεθεί γιατρός........αν κάνετε υποθέσεις μην μου τις λέτε, βάση γνώσεων υπάρχει κάποιος που μπορεί να με διαφωτίσει??

το μυαλό μου αρχικά πάει σε μικρά λιπώματα....αλλά ξέρετε οτι κάθε μαμας το μυαλό τρέχει και πολύ πιο μακριά........και φοβάται.........ουφφφφφφ.......

 

τι έχω δει κατα διαστήματα που έξινε το κεφάλι της τον τελευταιο καιρό. Και όχι δεν είναι τσιμπούρια , δεν φαίνεται τίποτε.

 

αχχχχ κάποιος να βοηθησει......:-(:-(:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν ξερω τι μπορει να είναι, δεν μπορείς να παρεις τον γιατρο σου να ρωτησεις ή για να ηρεμησεις πηγαινε την σε καποιο νοσοκομειο να τη δουν.

 

δεν πιστευω οτι θα είναι τιποτα, και για να εξυνε και το κεφαλι της, τιποτα δεν θα είναι.

 

παραπονιεται για τιποτα τον τελευταιο καιρο?

Link to comment
Share on other sites

Αχχ Παναγίτσα μου...χρονιαρα μέρα.........σε καλό μας σε όλες μας...

 

όχι δεν παραπονιέται τελευταία για τίποτε, το μόνο που μουέχει πει τις τελευταίες δύο μέρες είναι πόνο στην κοιλίτσα και πονοκέφαλο όπου της δίνω ντεπόν και το κεφάλι σταματάει.

Πέρασε και πολύ δύσκολη ιωση με ακριβως αυτά τα συμπτώματα πονόκοιλο κατα διαστήματα και πονοκέφαλο στο μέτωπο μπροστα μου , και η παιδιατρος που της το είχα αναφέρει μου είχε πει ότι μπορεί ακόμα να την γυροφέρνει κάτι να μην έχει γίνει τελειώς καλά. Όπως επίσης και βήχας υγρός πολύ και πλούσιος που έχει έντονο εδω και αρκετό καιρό, και ειναι απο το φλέμμα που είναι γύρω απο την μύτη και τα αυτιά, δεν έχει βγει και πολλαπλασιάστηκε ώστε να της φέρνει βήχα.

 

Τώρα να την πάρω να την ρωτήσω τι είναι αυτό,ξέρω ότι θα με στείλει σε δερματολόγο......δεν είναι ο παιδίατρος για όλα....

 

αχχχ τι να είναι...δεν έχω κοιμηθεί όλη νύχτα και δεν με βλέπω να ηρεμώ ...και μονο στη ιδέα......με καταλαβαίνετε....μάνα είμαι το μυαλό πάε παντού.........:?:-(:sad::-(:sad:

Link to comment
Share on other sites

χρονια σου πολλα!

τωρα τι να σου πω για το τι ειναι! και ποιον να βρεις και χρονιαρα μερα!

παντως για τετοια θεματα χρειαζεσαι εξειδικευμενο σε παιδια δηλαδη παιδιατρο-παιδοδερματολογο και οχι δερματολογο!

κορυφαιοι παιδοδερματολογοι στην αθηνα ειναι και ο αλεξοπουλος και η τσιβιτανιδου που ειναι και στα παιδων αγια σοφια και εχουν και ιατρεια εξω...

γκουγκλαρε για τα τηλ τους!

ευχομαι ολα να πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Από το να ρωτάς στο φόρουμ, καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο την παιδίατρο. Μπορεί να μην είναι για όλα, αλλά σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει από γενική ιατρική. Τουλάχιστον θα μπορεί να σε κατευθύνει για το αν είναι κάτι που πρέπει να το δει άμεσα δερματολόγος ή μπορεί να περιμένει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστώ πολύ όλες σας! ναι την πήρα την παιδίατρο αλλά το μόνο που μου είπε είναι ότι πρέπει να έχει κλινική εικόνα και απο μακριά δεν μπορει να καταλάβει και να την πάω σε ένα δερματολόγο στο νοσοκομείο.

Δηλάδη αυτό που απο μόνη μου σκεφτόμουν δεν χρειαζόταν να μου το πει παιδίατρος.

 

Ευτυχώς όμως τα σκληρά αυτά σημεία έκανα κεφαλάκι σιγα σιγά και αρχισαν να βγαίνουν προς τα έξω, είναι κληρονομικό απο τρίτη γενιά, τό είχα η προγιαγια της και κανένας άλλος και μου το είπε η πεθερά μου, βέβαια και εκείνη δεν ήξερε πως άρχιζε το θέμα απλα ήξερε πως εξελισσόταν...οπότε και μόνο το γεγονος ότι έκαναν κεφαλι και άρχισαν να βγάζουν πύον, με ηρέμησαν..δεν είναι κάτι άσχημο.....

 

και απο βδομάδα θα την πάω σε δερματολόγο να το δούμε και να πάρουμε κάποια αγωγη γιατι τώρα έχει αρχίσει και έχει και φαγούρα.

ειλικρινά ευχαριστώ για την αμεσότητα σας!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου οταν περναει ιωσεις γεμιζει καρουμπαλα στο πισω μερος του κεφαλιου, πισω απο τα αυτια και πιο κατω στο λαιμο, τα οποια ειναι πρησμενοι λεμφαδενες και υποχωρει το συμπτωμα μετα απο λιγες μερες...

 

Την τελευταια φορα που περασε μια γερη ιωση, πριν καναδυο μηνες που τον ταλαιπωρησε πααααρα πολυ με αυτια και μυτη γεμισε αλλου τυπου καρουμπαλα σαν της δικιας σου. Ο μικρος ειναι 3 ετων εχει ατοπικη δερματιτιδα και ειναι αλλεργικος οποτε και αποφευγουμε τις αντιβιωσεις.

 

Μιλαμε πως ειχε εκει πισω καμμια δεκαρια τετοια, ξυνοταν σαν τρελος , αλλα επειδη γενικα ξυνεται το παρατηρησα αφου κανανε "κρουστα"... Τρελαθηκα απο την αγωνια μου, η γιατρος ομως που τον ειδε με καθησυχασε: Η περιοχη του κρνιου στο πισω μερος ( απο τον αυχενα μεχρι την κορυφη και αναμεσα στα αυτια- ηνιακη περιοχη αν δεν κανω λαθος) πολυ συχνα ξεσπαει σε τετοια δερματικα μετα απο παρατεταμενες φλεγμονες σε αυτια και μυτη. Σε συνεργασια με τον παιδοαλλεργιολογο μας του εδωσε μια αντιβιωση και σε τεσσερις μερες υποχωρησαν και οι μυξες και τα καρουμπαλα και το μωρο ηρεμησε...

 

Μαλλον κατι τεοιο ειναι... απο οτι καταλαβα... Ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Ο γιος μου οταν περναει ιωσεις γεμιζει καρουμπαλα στο πισω μερος του κεφαλιου, πισω απο τα αυτια και πιο κατω στο λαιμο, τα οποια ειναι πρησμενοι λεμφαδενες και υποχωρει το συμπτωμα μετα απο λιγες μερες...

 

Την τελευταια φορα που περασε μια γερη ιωση, πριν καναδυο μηνες που τον ταλαιπωρησε πααααρα πολυ με αυτια και μυτη γεμισε αλλου τυπου καρουμπαλα σαν της δικιας σου. Ο μικρος ειναι 3 ετων εχει ατοπικη δερματιτιδα και ειναι αλλεργικος οποτε και αποφευγουμε τις αντιβιωσεις.

 

Μιλαμε πως ειχε εκει πισω καμμια δεκαρια τετοια, ξυνοταν σαν τρελος , αλλα επειδη γενικα ξυνεται το παρατηρησα αφου κανανε "κρουστα"... Τρελαθηκα απο την αγωνια μου, η γιατρος ομως που τον ειδε με καθησυχασε: Η περιοχη του κρνιου στο πισω μερος ( απο τον αυχενα μεχρι την κορυφη και αναμεσα στα αυτια- ηνιακη περιοχη αν δεν κανω λαθος) πολυ συχνα ξεσπαει σε τετοια δερματικα μετα απο παρατεταμενες φλεγμονες σε αυτια και μυτη. Σε συνεργασια με τον παιδοαλλεργιολογο μας του εδωσε μια αντιβιωση και σε τεσσερις μερες υποχωρησαν και οι μυξες και τα καρουμπαλα και το μωρο ηρεμησε...

 

Μαλλον κατι τεοιο ειναι... απο οτι καταλαβα... Ελπιζω να βοηθησα

 

πωπωωωω ειλικρινά σε ευχαριστώ ΠΑΡΑΠΟΛΥ!!! φυσικά και με βοήθησες!!! μου άνοιξες τα μάτια!!! νασαι καλα ρε κορίτσι!! γιατι και η κόρη μου πέρασε ένα μεγάαααλο διάστημα με ψηλό πυρετό, ποοοολυ βήχα, συνάχι, λαιμό.....και ακόμα έχει συνάχι απο φλέμμα που είναι μαζεμένο στη μύτη και αυτιά.

Νασαι καλά νασαι καλα!!;););););)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...