Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μπιμπερο μιας χρήσης?


SMARA

Recommended Posts

μανουλες καλημέρα. εγω δεν εχω γεννησει ακόμα θελω ακομα 19 ημέρες, αλλα χρειαζομαι την βοήθεια σας. Οταν βγουμε απο την κλινική θα χρειαστει να ταξιδεψουμε με το βρεφάκι μας με πλοιο και το ταξιδι διαρκει περιπου 12 ωρες.(Κω -Αθήνα).Οπως καταλαβάνεται θα ειναι πολυ δυσκολο να κουβαλάω τοσα μπιμπερο-θυλαστρα + τον αποστειρωτη.ρωτω λοιπόν μηπως γνωριζετε εαν υπάρχουν στο εμποριο μπιμπερο οπως εχουν τα νοσοκομεία που ειναι μιας χρήσης. δυστυχως δεν εχω βρει κάτι.εαν καμια μανουλα γνωριζει..να με βοηθήσει. ευχαριστω πολυ:wink:

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν γνωριζω αν υπαρχει,αλλα είμαι σίγουρη ότι αν ζητησεις απο το νοσοκομειο θα σου δωσουν μερικα για το ταξίδι (εγω είχα ζητησει και μου είχαν δωσει 3 για να γυρισω σπίτι και να τακτοποιηθώ),αυτα δυστυχως γιατι το είχα ψαξει δεν πουλιουντε εξω.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια εχω ψαξει παντου.και στην αγορά- φαρμακεία και στο internet και δεν εχω βρει τιποτα. Θα ζητήσω απο την κλινική εαν μπορουν να με εξυπηρετήσουν. ευχαριστω πολύ

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

το καθεστώς στις αεροπορικές εχει αλλαξει. πλεον εαν το βρέφος δεν κλεισει 8 24ωρα ζωής δεν ταξιδευει. και μεις δυστυχως δεν μπορουμε να μεινουμε σε ξενοδοχειο για τοσες μερες.το κόστος ειναι πολυ μεγάλο και επιπλεον ειναι ολόκληρη μετακόμιση. οποτε τι μας μενει για να γυρισουμε σπιτι μας ? το πλοιο.

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το καθεστώς στις αεροπορικές εχει αλλαξει. πλεον εαν το βρέφος δεν κλεισει 8 24ωρα ζωής δεν ταξιδευει. και μεις δυστυχως δεν μπορουμε να μεινουμε σε ξενοδοχειο για τοσες μερες.το κόστος ειναι πολυ μεγάλο και επιπλεον ειναι ολόκληρη μετακόμιση. οποτε τι μας μενει για να γυρισουμε σπιτι μας ? το πλοιο.

 

δε το ηξερα αυτο,οποτε καλο ταξιδι με το πλοιο και ολα θα ειναι καλα:P

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αλήθεια εχω ψαξει παντου.και στην αγορά- φαρμακεία και στο internet και δεν εχω βρει τιποτα. Θα ζητήσω απο την κλινική εαν μπορουν να με εξυπηρετήσουν. ευχαριστω πολύ

κοριτσακι απο Internet στο cosycorner.gr εριξα μια γρηγορη ματια στο σαιτ αλλα δεν τα εχει(ΑΝ ειδα κ καλα) ομς στον καταλογο που μου εχουν στειλει του 2011 εχει μεσα αποστειρωμενα μπιμπερο 1ας χρησεως. παρε τους τηλ κ ρωτα ειναι αρκετα εξυπηρετικοι! με το καλο το νινι σου:P

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ COZY CORNER Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ. Η ΜΑΛΛΟΝ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ SITE ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ (STERIBOTTLE), ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ.EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

μπορεις νομιζω να αγορασεις πλαστικα απο το εμποριο και να τα εχεις ετοιμα αποστειρωμενα πριν ξεκινησεις.(ειναι συνηθως φθηνα)ασε που αν θηλαζεις δεν θα χρειαστεις τιποτα απολυτως. με το καλο το νινι σου!!!

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ COZY CORNER Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ. Η ΜΑΛΛΟΝ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ SITE ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ (STERIBOTTLE), ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ.EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ

αχ κριμα! μα εχω δει ομως κ καπου αλλου ελπιζω να θυμηθω συντομα. στα Mothercare ισως?

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΟ COZY CORNER Ο ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΧΕΙ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ. Η ΜΑΛΛΟΝ ΒΡΗΚΑ ΣΕ ΕΝΑ SITE ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ (STERIBOTTLE), ΑΛΛΑ ΑΡΓΟΥΝ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ.EΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΝΤΩΣ

 

http://www.pharmshop.gr/gr/ProductView.aspx?Prod_Id=7266&cat=78 εδω εχει μια πολυ καλη λυση η avent αποστειρωμενα κυπελα που προσαρμοζονται θηλες

VCkup3.png W6T5p3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βρήκα ακρη επιτελους. ειναι μια συσκευασια της avent που εχει 2 μπιμπερο, 10 ανταλλακτικα σακουλακια και καψουλες στιγμιαιας αποστειρωσης για τα θυλαστρα. Σετ ταξιδίου δηλαδη. Μας επιασαν λιγο τον.....αντε μη πω, αλλα προκειμενου να κουβαλάμε αποστειρωτη κλπ. τα αγοράσαμε. Σας ευχαριστω πολυ ολες

Υ.Γ : 18 και σήμερα

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...