Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αυξηση πιθανοτ.σε εξωσωμ. μεχρι και 50%


vasov

Recommended Posts

Εκανα βελονισμο για ενα χρονιο προβλημα στον αυχενα και μου το ειπε ο βελονιστης-ορθοπεδικος μου.Δυο συνεδριες πριν , μια κατα την ωοληψια και μια κατα την εμβρυομεταφορα και οι πιθανοτητες αυξανονται στο 50%.Μου ειπε οτι ετσι αιματωνεται καλυτερα η μητρα και οτι συνεργαζεται με πολλους γυναικολογους που το αποδεχονται.Μου προτεινε να ψαξω στο google με τα εξης στοιχεια ivf acupuncture, intertility acupuncture.

Εγω δεν θα κανω εξωσωματικη (για την σπερματεγχυση δεν γνωριζε) αλλα ελπιζω να δωσω καποια χρησιμη πληροφορια σε εσας.Μιλαμε παντα για ιατρικο βελονισμο και οχι για κομπογιαννητες αν και πολλοι γιατροι δεν τον παραδεχονται.Εγω παντως με τον αυχενα μου εχω δει μεγαλη βελτιωση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω εγώ μια σχετική εμπειρία γύρω από το βελονισμό, γι αυτό και ζήτησα να μάθω επιπλέον απόψεις μέσω του θέματος "γονιμότητα μετά τα 40". Είχα κάποιες συνεδρίες γιατί ήθελα να βελτιώσω το πάχος του ενδομητρίου. Απ' ότι μου είπε ο γιατρός-βελονιστής, στο ενδομήτριο ο βελονισμός επιδρά θετικά. Όχι όμως σε θέματα όπως η ποιότητα των ωαρίων. Δεν υπάρχει σχετική βιβλιογραφία.

 

Από τη δική μου εμπειρία, έχω την εντύπωση ότι το ενδομήτριο βελτιώθηκε τις περιόδους που έκανα βελονισμό. Γενικά το συνιστώ. Εξαλλου δε χάνει κανείς τίποτα να δοκιμάσει, εκτός από χρήματα. Αλλά στη βιομηχανία της γονιμότητας έχουμε όλες μας ξοδέψει νομίζω αρκετά χρήματα! Ο βελονισμός είναι το λιγότερο!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...