Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τσιμπήματα από έντομα


Recommended Posts

Βρε παιδιά, τι κάνετε για τα τσιμήματα από τα έντομα στα μωράκια?

Η μικρή μου (6 μηνών) έχει γίνει "πεδίο βολής" κουνουπιών :D

Την έχουν τσακίσει!!

Προληπτικά δεν μπορώ να κάνω και πολλα γιατί τραβάει τα κουνούπια σαν μαγνήτης! Με τα σπυράκια όμως τι να κάνω?

Έχετε ακούσει τίποτα για την αλόη? Σε ενήλικες κάνει θαύματα σε καψίματα, τσιμπήματα κτλ. Στα μωράκια όμως επιτρέπεται?

line_m121_beg_xbliz43_time_1199768400_text_cbe7f4fe2026616d703b20cde9eafcebe1f220.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι τα έχω δει όλα, αλλά δεν είδα "συμβουλές" για αντιμετώπιση των τσιμπημάτων.

Τα περισσότερα σχετίζονται με την αντιμετώπιση των κουνουπιών :?

line_m121_beg_xbliz43_time_1199768400_text_cbe7f4fe2026616d703b20cde9eafcebe1f220.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ειμαστε στη βεραντα εχω ενα βασιλικο διπλα μας......η καιω κερι με σιτρονελα. Εχω ακουσει και για αμπουλες σιτρονελας που κολλας διπλα στην κουνια του μωρου....

 

Στο δωματιο που κοιμομαστε εχουμε ανεμιστηρα και οταν ειναι ανοιχτος τα κουνουπια λουφαζουν.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

η φουσικόρτ περιέχει κορτιζόνη οποτε καλύτερα να μην την χρησιμοποιείται

πολύ συχνά .....

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.....η παιδιατρος μου ειναι μανιακη με την κορτιζονη........την χορηγει για καθε βλακεια.......εγω την βαζω μονο οταν δεν πιανει τιποτε αλλο......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν μου άρεσε αυτό το μανιακή με την κορτιζόνη :roll::roll:

 

δεν μπορώ καθόλου να συντονιστώ με τη λογική των γιατρών ο δικός μας

πάντως δεν χορηγεί καθόλου εύκολα φάρμακα......

φενεστίλ και πολύ μας είναι

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...