Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΞΗΜΕΝΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ ΝΚ


ESTHIR

Recommended Posts

προσεξτε πριν λαβετε την κορτιζονη να εχετε κανει καμπυλη σακχαρου και να εισαστε σιγουρες οτι δεν εχετε καποια κληρονομικοτητα στο διαβητη. Εμενα μου απορυθμισε το σακχαρο που θα εμφανιζα απο φυσιολογικες συνθηκες στο δευτερο τριμηνο της εγκυμοσυνης.

Ell ακομη ολες πειραματιζομαστε, εαν ειχαμε βρει την λυση θα γραφαμε στο "Μανουλες ταδε μήνα", καλο θα ηταν να μην συστηνουμε θεραπειες σαν "στανταρ". Σου λεω οτι στην δικη μου περιπτωση και σε αρκετες αλλες που τις συναντησα στο γραφειο του τοτε γιατρου μου, η κορτιζονη δεν προσεφερε τιποτα.

Εχω κανει και τα αντιπατρικα εμβολια και αυτα ηταν αναποτελεσματικα.

Οι γιατροι αλλαζουν γνωμη συνηθως μετα απο διαβασμα ερευνων πανω στο συγκεκριμενο αντικειμενο. Αυτοι βεβαια που δεν εχουν οδηγο τους το χρημα....

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ούτε εγώ τις έκανα τις εξετάσεις του Μαντ.Τη μέθοδο ηπαρίνη+φυλλικο+προγεστερόνη τη δοκίμασα κ δεν προχώρησε.Πάντως η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, αλλά κάποια θέματα όπως κορτιζόνη είναι στάνταρ.Εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι αλλάζουν γνώμη οι γιατροί ανάλογα με τα γεγονότα,επαναπροσδιορίζουν μη έχοντας κάτι καινούριο να στηρίξουν.

Σε ποια γονιδια εχεις μεταλλαξη και σου προτινα σκετη ηπαρινη, χωρις ασπιρινη?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προς Θεου κατι δεν κατανόησες σωστά απο τα λεγόμενά μου!Δε σύστησα καμία στάνταρ θεραπεία!Το αντίθετο θα έλεγα!Είπα εξάλλου ότι κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.Σκοπός θεωρώ όλων μας εδώ μέσα είναι να ανταλλάξουμε απόψεις ώστε κατα το δυνατό να μάθουμε περισσότερα, οχι να κάνουμε υποδείξεις(δεν είμαστε εξάλλου γιατροί!).Εγώ έχω ετερόζυγο MTHFR και λόγω του ιστορικού των αποβολών συστήνονται οι ηπαρίνες.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τογραψα λογικό ήταν να καταλάβεις πως στηρίζω την κορτιζόνη!Το αντίθετο,ούτε την έχω κάνει ούτε πρόκειται γιατι η αιματολόγος μου είπε μακρια!Το στάνταρ πήγαινε στο ότι έχω ακούσει στάνταρ αρνητικά πράγματα για την κορτιζόνη!

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ το καταλαβα λαθος! Εαν και ερχοταν σε αντιθεση με αυτα που εγραφες παραπανω. Εγω εχω μεταλλαξη στα γονιδια PAI-1 και της γλυκοπρωτεινης των αιμοπεταλιων GPIa, γιάυτο αυτη τη φορα θα παιρνω και ασπιρινη.

Καμπυλη σακχαρου εχεις κανει? ειναι πολυ σημαντικη. Εγω κανω συνηθως υπογλυκαιμιες (το ειχα πει σε ολους τους γιατρους που ειχα παει αλλα κανενας δεν μου εδινε σημασια. Μετα την 3η αποβολη αποφασισα να ακουσω το ενστικτο μου και να παω μονη σε διαβητολογο, οπου μου ειπε οτι στην εγκυμοσυνη εχω πολυ μεγαλη πιθανοτητα να εμφανιζω διαβητη κυησης και η κορτιζονη το απορυθμισε πληρως.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εννοείται έχω κάνει κ καμπύλη ζαχ,φυσιολογική.Πόσες αποβολές είχες;Έχετε καταλήξει κάπου;Εγώ είμαι σε φάση που καλούμαι να αποφασίσω αν θα πιστέψω το ανοσολογικό γιατι μουχουν προτείνει ανοσοσφαιρίνη πριν τη σύλληψη κ συνέχεια κατά τη διάρκειά της.Τα υπόλοιπα τα έχουμε αποκλείσει λόγω άπειρων εξετάσεων.Φυσικά παίζουν κ τα εμβόλια τα οποία ογιατρός που έχω τώρα ούτε να ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται έχω κάνει κ καμπύλη ζαχ,φυσιολογική.Πόσες αποβολές είχες;Έχετε καταλήξει κάπου;Εγώ είμαι σε φάση που καλούμαι να αποφασίσω αν θα πιστέψω το ανοσολογικό γιατι μουχουν προτείνει ανοσοσφαιρίνη πριν τη σύλληψη κ συνέχεια κατά τη διάρκειά της.Τα υπόλοιπα τα έχουμε αποκλείσει λόγω άπειρων εξετάσεων.Φυσικά παίζουν κ τα εμβόλια τα οποία ογιατρός που έχω τώρα ούτε να ακούσει.

Κι εγω εχω κάνει απειρες εξετασεις και εχω βρει υποθυρεοειδισμο και περνω Τ4, την μεταλλαξη των γονιδιων που σου ειπα και θα παιρνω φυλλικο οξυ-ασπιρινη-ηπαρινη και θα κανω και μετρησεις και διατροφη για την προδιαθεση σακχαρου! Εχω κανει τα αντιπατρικα εμβολια, εχω παρει κορτιζονη για τα NK και δεν θα ξανακανω τιποτα για το ανοσολιγικο μου. Νομιζω οτι ειναι μεγαλη απατη. Τα αντιπατρικα και οι ανοσοσφαιρινες εχουν περιπου το ιδιο αποτελεσμα, απλα στην περιπτωση των αντιπατρικων ενεργοποιησε απο το αιμα του συζυγου. Με τα εμβολια επασαν και τα ΝΚ αλλα παλι τιποτα.

Η μονη μου ελπιδα για την επομενη φορα ειναι μπας και γινει κατι με την ασπιρινη και την διατροφη για το σακχαρο.

Ποιος γυναικολογος σε παρακολουθει τωρα?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Koριτσια κ γω εχω θρομβοφιλια κ νκ αντιπατρικα κ τωρα θα κανω κ καμπυλη σακχαρο κ ισουλινης,εσεις ο συζυγος εχει κανει κατατμηση dna σπερματος γιατι λενε οτι ευθυνεται για αποβολες μεχρι καποιον βδομαδων.Επισης οτι πληροφοριστε καλο θα ηταν να το λετε μπας κ βγαλουμε καμια ακρη γιατι οι γιατροι αλλα λεει ο ενα αλλα ο αλλος:?

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια κ γω εχω θρομβοφιλια κ νκ αντιπατρικα κ τωρα θα κανω κ καμπυλη σακχαρο κ ισουλινης,εσεις ο συζυγος εχει κανει κατατμηση dna σπερματος γιατι λενε οτι ευθυνεται για αποβολες μεχρι καποιον βδομαδων.Επισης οτι πληροφοριστε καλο θα ηταν να το λετε μπας κ βγαλουμε καμια ακρη γιατι οι γιατροι αλλα λεει ο ενα αλλα ο αλλος:?

μου το ειχε (ο γνωστος ανοσολογος) αλλα κανενας γυναικολογος δεν συμφωνησε γιατι ειναι λεει αμφιλεγομενη εξεταση. Και προβλημα να δειξει δεν υπαρχει ουσιαστικη θεραπεια ουτε ειναι σιγουρο οτι σε αυτο οφειλονται οι αποβολες. Ακομη και ο γυναικολογος που πηγαινω τωρα, που ασχολειται με τις εξωσωματικες ηταν αντιθετος.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια μεγάλη αναζήτηση στο ιντερνετ σχετικά με την κορτιζόνη και τα νκ σε ελληνικά και ξένα site.

'Οταν δινεται κορτιζόνη σε περιπτώσεις αποβολών η δόση είναι σχεδόν ακίνδυνη. Ο οργανισμός παράγει ημερησίως ίδια ποσότητα κορτιζόνης. Παρενέργειες έχουν οι δόσεις που κυμαίνονται από τα 40mg και πάνω. Στην δική μου περίπτωση τα 5mg ειναι πολύ μικρή δόση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα μια μεγάλη αναζήτηση στο ιντερνετ σχετικά με την κορτιζόνη και τα νκ σε ελληνικά και ξένα site.

'Οταν δινεται κορτιζόνη σε περιπτώσεις αποβολών η δόση είναι σχεδόν ακίνδυνη. Ο οργανισμός παράγει ημερησίως ίδια ποσότητα κορτιζόνης. Παρενέργειες έχουν οι δόσεις που κυμαίνονται από τα 40mg και πάνω. Στην δική μου περίπτωση τα 5mg ειναι πολύ μικρή δόση.

Nα σου πω την αληθεια οχι σαν γιατρο γιατι γιατρος δεν ειμαι κ γω αυτο πιστευω οτι καπως βοηθαει αρκει να μην υπαρχει καποιο αλλο προβλημα οπως σακχαρο κ δημιουργει προβλημα.Σε μια στην αγγλια που ειχε 17 αποβολες κορτιζονη της δωσαν αλλα ξαναειχε αποβολη γιατι απορυθμιστικε το σακχαρο απο μεγαλη δοση κορτιζονης ετσι στην 18 εγκυμοσυνη πηρε κορτιζονη αλλα κ κατι για το σακχαρο κ τελικα γεννησε!

1 εξωμητριο,μια παλινδρομη 8η-11η βδομαδα,3 βιοχημικες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

καλημερα κοριτσια στεναχωριεμαι που ειμαστε τελικα τοσες πολλες που εχουμε ταλαιπωρηθει με εξετασεις,ΝΚ,και αποβολες!!!

Δυστηχως και εγω μετα απο 3 αποτυχημενες προσπαθειες εξωσωματικης εκανα εξεταση για ΝΚ οπου βγηκαν 14% με φυσιολογικες τιμες 3-12%

Οποτε ξεκινησα την 4η εξωσ/κη και με το που εμεινα εγκυος εκανα ορους ανοσοσφαιρινης(Γ'σφαιρινη) κοστος 1500 ευρω....αλλα τιποτα το μωρο παλλινδρομησε την 9η εβδομαδα.Κανω την 5η εξωσ/κη μενω παλι εγκυος κανω παλι ανοσοσφαιρινη αλλα τοσα λεφτα αλλα παλι το ιδιο...παλλινδρομησε την 6η εβδομαδα.Ξεκιναω την 6η εξωσ/κη και αυτη την φορα ξεκιναω τις ανοσοσφαιρινες πριν την εμβρυομεταφορα μηπως και δεν προλαβαιναν να κατεβουν οι τιμες των ΝΚ...μενω εγκυος τριτη φορα συνεχιζω τις ανοσοσφαιρινες αλλα για κακη μου τυχη επαθα και την 3η παλλινδρομη την 7η εβδομαδα....ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ? οι οροι και τα εμβολια για τα ΝΚ δεν κανουν απολυτος τιποτα μονο κακο στον οργανισμο!!!Πηγα στο ΕΛΕΝΑΣ σε πολυ γνωστη ανοσολογο στο τμημα καθ'εξιν αποβολων και μολις ειδε τι φαρμακα εχω παρει ουρλιαζε!!!μου πε μονο ναξερα τι κακο εχω κανει στον οργανισμο μου!!!!!!!και εχει δικιο...πλεον αφου δεν βρισκει κανεις γιατρος γιατι μου συμβαινει αυτο γιατι εχω κανει οτι εξεταση υπαρχει και κανεις δεν μου βρισκει τιποτα......οποτε σαν λυση μου ειπαν να παω με παρενθετη

Αλλα σημερα που διαβασα τα σχολια σας μου εκανε εντυπωση αυτα που γραφει η ΑΝΙΑ ειναι η μονη μεχρι στιγμης που μαθαινω οτι παροτι ειχε ΝΚ αυξημενα εμεινε εγκυος και γεννησε φυσιολογικα ενα μωρακι,πραγματικα ειναι το μονο εδω και τοσο καιρο που μου δινει κουραγιο οτι μπορει να τα καταφερουμε και χωρις φαρμακα!!!!!!Μπραβο ΑΝΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ angelmes εύχομαι κ εσυ γρήγορα να αποκτήσεις ένα μωράκι και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο...

 

Στο να μείνει ή να μην μείνει μια γυναίκα έγκυος τελικά παίζουν ρόλο πάρα πολλά πράγματα, άλλες γυναίκες πραγματικά έχουν κάποια προβλήματα, κλειστες σάλπιγγες, ορμονικά προβλήματα, ενδομητριώσεις, πολύποδες, και άλλα και εκει πραγματικά οι γιατροί μπορούν να βοηθήσουν με εξωσωματικές ή θεραπειες. Άλλες φορές είνια απλώς θέμα τύχης, και εκει οι γιατροί βρίσκουν ευκαιρία για εκμετάλλευση κ αισχροκέδρια!

 

Εγω δεν έμενε έγκυος για 2 χρόνια κ φυσικά οι γιατροι μου τα έκαναν όλα εξετάσεις, σαλπιγγογραφίες, υστεροσκόπηση, ανοσοσφαιρίνες, θεραπεία σακχάρου , και παραλίγο και σπερματέγχυση, αλλα μας πρόλαβε η τύχη!

Εμεινα έγκυος μόνη μου ! ολα αυτα που μου εκαναν ήταν ανώφελα, πράγμα που μου επιβεβαίωσε κ γυναικολόγος στο οποίο πηγα όταν πια έμεινα έγκυος. Δεν είχες απολύτως τίποτα, πως έκατσες κ σου έφαγαν τόσα λεφτά;

 

Για να είμαι ειλικρινής το μόνο που είχα αλλαξει ήταν η διατροφή μου, κόψαμε το τσιγάρο κ εγω κ ο άντρας μου όπως κ το αλκόολ.

 

Εμεινα όταν ήθελε η ζωη να μείνω , δεν εξηγείτε αλλιως, δύο χρόνια προσπαθειων κ να μείνω ξαφνικα χωρις να το καταλάβω. Στο δεύτερο δε έμεινα από τον τρίτο μήνα προσπαθειών .

 

Καλή δύναμη σε όλες, αποβάλλεται όσο μπορείτε το άγχος κ να κάνετε καλή ζωή, να πιστέψετε στον εαυτό σας κ όλα θα πάνε καλά!!! Θετική σκέψη!

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου ανια εισαι καλο παραδειγμα για ολες μας.....

......να σε ρωτησω τι τιμη σου ειχαν βρει στα ΝΚ?

δεν μπηκες καθολου στη διαδικασια με ορους και ανοσοσφαιρινες υποτιθεται για να πεσουν οι τιμες?

Link to comment
Share on other sites

για να μην επαναλαμαβανομαι, ριξτε μια ματια εδω....

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=83005

κι εγω ειχα θεμα με τα ΝΚ αλλα δεν ασχοληθηκα, την ειχα ηδη πατησει με τα αντιπατρικα. Την λυση την βρηκα.... ειχα σακχαρο κυησης απο την πρωτη μερα της εγκυμοσυνης!!!!!!! οι ορμονες της εξωσωματικης επιβαρυνουν τυχον προδιαθεση. εαν δεν εχετε κανει καμπυλη ο ελεγχος για την αιτια των αποβολων δεν ειναι ολοκληρωμενος!!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πριν τις θεραπείες είχα τιμή 9,1 στα ΝΚ και έκανα 2 "θεραπείες" με ανοσοσφαιρίνη και η τιμή παρέμεινε ίδια, μετά από άλλες 2 "θεραπείες" αντι να πέσουν πήγαν στο 12,5 . Στην τελευταία θεραπεία ήμουν ήδη έγκυος κ δεν το γνώριζα και η τιμή των ΝΚ ήταν 12,5, υποτίθεται πάνω από το όριο που μπορείς να μείνεις έγκυος... Από την στιγμή που έμεινα έγκυος δεν ξαναέκανα τίποτα και δεν ξαναμέτρησα ποτε τα ΝΚ...

Να σημειώσω ότι η "γιατρός" μου έλεγε ότι με αυτη την τιμή δεν μπορω να μεινω έγκυος και ότι ακόμα κ αν μείνω θα το χάσω... ευτυχως η πραγματικοτητα την διέψευσε ...

Αν θες να διαβασεις την ιστορία μου δες εδώ http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1171692#post1171692.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Ania εχω μεινει αφωνη!!!!εισαι η πρωτη που γνωριζω που καταφερε και εγινε μανουλα με αυξημενα ΝΚ.Εγω ειχα 14% και μετα απο δεκαδες ορους Γ'σφαιρινης παρεμεινε το ιδιο και μονο μετα τις 3 παλλινδρομες ανεβηκε στο 16%.Αλλα μου δινεις πολυ κουραγιο το οτι εσυ τα καταφερες!!!!Χιλια μπραβο!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σου ανια εισαι καλο παραδειγμα για ολες μας.....

......να σε ρωτησω τι τιμη σου ειχαν βρει στα ΝΚ?

δεν μπηκες καθολου στη διαδικασια με ορους και ανοσοσφαιρινες υποτιθεται για να πεσουν οι τιμες?

 

Καλημερα κοριτσια μου,

Ειμαι καινουργια στην παρεα αν και σας παρακολουθω εδω κ 2 χρονια ανελλιπως. Μιλαω με καποια κοριτσια μεσω π.μ.

 

Αντιμετωπιζω και γω το ιδιο προβλημα με ψηλα τα ΝΚ :mad: δυστυχως.

Εχουμε κανει κ 2 αποτυχημενες εξωσωματικες κ μετα ανακαλυψαμε οτι ειχα αυξημενα ΝΚ. Οταν μου ανεφερε ο γιατρος οτι θα πρεπει να κανω καποιους ορους πανικοβληθηκα κ εψαχνα συνεχως να δω μηπως υπαρχει καποια αλλη θεραπεια γιατι τους ορουσ δεν ηθελα να τους κανω.

Θυμηθηκα οτι περσι μια κοπελιτσα απο εδω σταματησε την εξωσωματικη της 3 μερες πριν την εμβρυομεταφορα γιατι εκανε απο μονη της την εξεταση κ της βρηκαν αυξημενα ΝΚ, οποτε κ σταματησαν. Η κοπελα πηγε σε αιματολογο και το μονο που της συνεστησε ηταν μια βιταμινη η λεγομενη ΡΕΣΒΕΡΑΤΡΟΛΗ της εταιρειας SOLGAR 1 Χ 3 την μερα. Κοστιζει μονο 35 ευρω το μπουκαλακι. Η κοπελα την πηρε γαι 3 μηνες κ οταν ξανακανε εξεταση τα ΝΚ ειχαν πεσει. Μετα απο αυτο η κοπελα εκανε την εξωσωματικη της κ τωρα περιμενει απο στιγμη σε στιγμη τον μπεμπη της.

Ξεκινησα και γω την ιδια μερα της βιταμινες αφου πρωτα μιλησα με τον γιατρο μου κ μου ειπε οτι ειναι παρα πολυ καλες βιταμηνες.

Σε λιγο καιρο θα κανω επαναληψη να δω κ ελπιζω και ευχομαι να εχουν πεσει τα απαισια ΝΚ:mad:.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα karamelitsa αυτες τις βιταμινες δεν τις εχω ξανακουσει,μακαρι να εχεις δικιο και να βοηθανε,αν και πλεον δεν ξερω τι να πιστεψω,γιατι καταλαβαινω οτι απο ανθρωπο σε ανθρωπο αλλαζουν πολυ τα δεδομενα...οποτε δεν ξερω τι τελικα βοηθαει πραγματικα.Ελπιζω να εχεις θετικα αποτελεσματα,θα περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα σου!! :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα karamelitsa αυτες τις βιταμινες δεν τις εχω ξανακουσει,μακαρι να εχεις δικιο και να βοηθανε,αν και πλεον δεν ξερω τι να πιστεψω,γιατι καταλαβαινω οτι απο ανθρωπο σε ανθρωπο αλλαζουν πολυ τα δεδομενα...οποτε δεν ξερω τι τελικα βοηθαει πραγματικα.Ελπιζω να εχεις θετικα αποτελεσματα,θα περιμενουμε με αγωνια τα αποτελεσματα σου!! :)

 

Καλησπέρα και απο μένα,

μετράω δυστυχώς 3 αποβολές σε 6η και 7η βδομαδα και άλλη μια βιοχημηκή.

Απειρες εξετάσεις, μηνες ολόκληρους πριν την 4η βιοχημική έκανα ανοσοσφαιρίνες και έπαιρνα prezolon. τιποτα. Εχω πάει σε άπειρους γιατρούς γνωστούς και μη. Η κατάσταση έχει ως εξής. Ανοσοσφαιρίνες και αντιπατρικά αλλου βοηθάνε αλλου όχι. Η κατατμηση DNA μπορεί να φταίει, μπορεί και όχι, δεν μπορεί κανείς να αποντήσει με σιγουριά. Χτές επισκέφτηκα ένα γιατρό στον οποίο μια φίλη μου είχε κανει 2 παιδιά μετά απο 5 αποβολές. Ο γιατρός αυτός είναι μεγάλος έχει 30 χρονια εμπειρία γνωστό όνομα στην εποχή του. Μου είπε τα εξής. Η φίλη σου που ηρθε εδώ έκανε παιδιά γιατι πολύ απλά η 6η και 7η εγκυμοσύνη της ηταν καλές, εγώ δεν έκανα τίποτα, αν η θρομφοφιλια, το ζαχαρο και ο θυροειδης ειναι ρυθμισμένα, κανεις δεν μπορεί να ξερει τι φταιει στις αποβολές. Μου ειπε να σταματήσω τα πάντα και να βρώ κουράγιο να μεινω έγκυος οσες φορές μπορώ. Μου είπε οτι στα τριαντα χρόνια εμπειριας του ολες οι γυναικες με πολλες αποβολές εκαναν τελικά παιδια,πλην μιας που είχε 11 αποβολές και δεν εκανε παιδια. μου ειπε οτι οταν κατσει το σωστο εμβρυο ολα θα πανε καλά, προσπαθησε οσες φορές χρειαστεί. Μου είπε ακόμη οτι ακόμη και με τέλεις ορμονικές εξετάσεις μπορεί να φταινε τα ωάρια και πολύ λιγότερο η κατατμηση του συζύγου που ειναι 30%. Ειμαι 39 χρονών εάν πάρω δανεικό ωάριο ισως όλα να πάνε καλά. οχι αυτό δεν μου το είπε. τον ρώτησα εγώ και το επιβεβαίωσε.Τι θα κάνω, ξεροντας πόσο κακό κάνουν μπορεί να δοκιμάσω και τα αντιπατρικά, μπορεί και τιποτα δεν έχω αποφασίσει. Ημουν τυχερη μέχρι τώρα, με μια καλοπληρωμένη δουλειά επισκέφτηκα πολλούς γιατρούς, εκανα πολλές θεραπείες αλλά τίποτα. Περιμένω σε δυο μήνες να ξαναπροσπαθήσω, μπορω όμως με βεβαιοτητα να πώ ότι δεν υπάρχει μαγική λύση. Μην απογοητευτεί καμια μας ούτε και εσυ aggelmes, ας ξαναπροσπαθήσουμε οσες φορές χρειαστεί, τουλάχιστον δεν θα πουμε ποτέ οτι δεν προσπαθήσαμε.

Ευχομαι ολόψυχα ο Θεός να μας βοηθήσει και να γινουμε όλες μανούλες.

Καλο κουράγιο

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ dimela38 ποσο δικιο εχεις!!!!και ποσο δικιο εχει ο γιατρος σου...οταν ειναι ολα καλα δεν γνωριζει κανεις τι ευθυνεται και χανουμε τα μωρακια μας!!!ευχομαι να τα καταφερουμε,απλως εγω φοβαμαι μην παθουμε τιποτα απο τις πολλες ορμονες στο τελος γιατι εγω ειμαι στον αριθμο 7 στις εξωσωματικες!!οσο για τις βιταμινες που λεει η φιλη μας πιο πανω την ΡΕΣΒΕΡΑΤΡΟΛΗ ρωτησα τον γιατρο μου κ ειπε οτι δεν κανουν τιποτα!!τι να πω!!ο θεος ξερει μονο!!!μακαρι καποια στιγμη να τα καταφερουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Πήρα σήμερα την εξέταση για ΝΚ και μου βγήκε 13,9% με όριο το 12,5%. Περίπου 13% αυξημένα. Η πρώτη εξέταση ήταν 17% αυξημένα, επομένως έπεσαν λίγο.

Στην αιματολόγο που τα έδειξα και στο γυναικολόγο μου είπαν να τα αγνοήσω. Τί μπορώ να κάνω για να πέσουν λίγο ακόμα;

Ω3λιπαρά;

χασιμο κιλών;

ΡΕΣΒΕΡΑΤΡΟΛΗ;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...