Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΛΕΥΚΩΜΑ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα!μηπως εχει τυχει σε καμια η" εχετε ακουσει για εμφανιση λευκωματος προς το τελος της εγκυμοσυνης?εκανα εξεταση 24ωρου και βγηκε θετικο!εχω ανησυχησει γιατι ειναι ενα απο τα συμπτωματα προεκλαμψιας!προς το παρον ο γιατρος με στελνει σε νεφρολογο και παρακολουθουμε την πιεση η οποια ευτυχως παραμενει χαμηλη!ελπιζω να παν ολα καλα!

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλησπερα!μηπως εχει τυχει σε καμια η" εχετε ακουσει για εμφανιση λευκωματος προς το τελος της εγκυμοσυνης?εκανα εξεταση 24ωρου και βγηκε θετικο!εχω ανησυχησει γιατι ειναι ενα απο τα συμπτωματα προεκλαμψιας!προς το παρον ο γιατρος με στελνει σε νεφρολογο και παρακολουθουμε την πιεση η οποια ευτυχως παραμενει χαμηλη!ελπιζω να παν ολα καλα!

 

Σε ποια εβδομάδα είσαι? επειδή μπορεί να εμφανίσεις προωρότητα, ο γιατρός σου σου έχει συστήσει να κάνεις κορτιζόνη για να βοηθήσετε το μπεμπέ? όσο η πίεσή σου είναι χαμηλά είσαι σε καλό δρόμο. Να περνάνε οι μέρες να εύχεσαι και όλα θα πάνε καλά. Αφού το βρήκατε εγκαίρως θα σε παρακολουθεί στενά και δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Λευκωμα παρουσιασα και εγω αλλα οχι ομως στον 8ο οπως εσυ. Στην 37 εβδομαδα. Μου ειχε πει η γιατρος πως συμβαινει σε τελειομηνες κυησεις και μου συστησε κ σε μενα ουρα 24ωρου βγηκε θετικο και μετα μετρηση της πιεσης 2-3 φορες την μερα! Οσο η πιεση ειναι καλη μην φοβασαι , το αλατι προσεχε γιατι ανεβαζει την πιεση κ μπορει να εχεις λαθος μετρησεις!

Και πανω απο ολα μην αγχωνεσαι. Ολα θα πανε καλα

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια για το ενδιαφερον και τις απαντησεις σας!!!!!!!βασικα ειμαι στην 32 εβδομαδα ελπιζω να μην βγει νωριτερα απ οτι πρεπει ο μπεμπης!!!!!!!!!!η αληθεια ειναι οτι εχω αγχωθει λιγο!!! :(:(:(

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα λεύκωμα απο τον 5ο μήνα . Να προσέχεις και να μετράς και την πιεση σου . Μην ανησυχεις απο μόνο του δεν ειναι επικυνδινο ίσως σου πει ο γιατρος σου να κανεις και εξετασεις αιματος για να δουνε το ήπαρ .

 

Να πινεις πολυ μα πολυ μα παρα πολυ νερο !!! Ειναι το μόνο που βοηθάει :)

 

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πάνε !! :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω είχα λεύκωμα απο τον 5ο μήνα . Να προσέχεις και να μετράς και την πιεση σου . Μην ανησυχεις απο μόνο του δεν ειναι επικυνδινο ίσως σου πει ο γιατρος σου να κανεις και εξετασεις αιματος για να δουνε το ήπαρ .

 

Να πινεις πολυ μα πολυ μα παρα πολυ νερο !!! Ειναι το μόνο που βοηθάει :)

 

Μην αγχωνεσαι ολα καλα θα πάνε !! :D

σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!ευχομαι να παν ολα το ιδιο καλα και με μενα!!!!!!!!

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι κουκλα μου και θα δεις οτι θα πανε ολα καλα!!!!

 

Καλο υπολοιπο!!!!! :D

 

Όλα θα πάνε καλά

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι κουκλα μου και θα δεις οτι θα πανε ολα καλα!!!!

 

Καλο υπολοιπο!!!!! :D

 

Όλα θα πάνε καλά

σας ευχαριστω ολες πολυ και σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!!!!!ο νεφρολογος σημερα μου ειπε οτι θα παρακολουθησουμε το λευκωμα την πιεση και οτι αυτο που προεχει τωρα ειναι η πορεια της κυησης!!αργοτερα λεει θα το ψαξουμε για τα νεφρα!

cathygeorge

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...