Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Ο Μαριος εδω και καιρο μιλαει απο τη μυτη ... και το κανει συνεχεια...λετε να εχει κρεατακια;;θα τον παω σε ωρλ συντομα.Επισης ασχολειται συνεχεια με τη μυτη του και εχει συνεχεια μυξουλες-οχι απο κρυολογημα-ειχατε κατι αναλογο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και ο δικός μου γιος (3 χρονων) μιλάει απ' τη μυτη και μερικές φορές δεν τον καταλαβαίνω τον καημενούλη. Ο γιατρος μου είχε πει να περιμένω μέχρι τα 4 εκτός και αν έχει άπνοια τη νύχτα. Εγώ όμως θα των πάω ξάνα σύντομα για επανέλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι αλλεργικό το πρόβλημα? Μήπως έχει αλλεργική ρινίτιδα? Εάν η μύτη του είναι μπουκωμένη, είναι λογικό να μην μπορεί να μιλήσει κανονικά. Το θαλασσινό νερό πάντως σε αυτή την περίπτωση βοηθάει αρκετά. Για αποθεραπεία πάντως θα πρέπει να καταφύγεις στη χρήση αντισταμινικών. Συζήτησε το με τον παιδίατρο σου πριν επισκεφτείς ωρλ.¨

Όπως και να έχει περαστικά σας.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ο Μαριος εδω και καιρο μιλαει απο τη μυτη ... και το κανει συνεχεια...λετε να εχει κρεατακια;;

 

Tης αδερφης μου ο μικρος ειναι 3 ακριβως εχει τα συμπτωματα που λες και ο γιατρος της ειπε οτι εχει κρεατακια αλλα θα περιμενουμε μεχρι τα 5 και μετα θα μιλησουν για χειρουργιο διοτι μεχρι τοτε υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να απορροφηθουν.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ... μην γελάσετε .... σοβαρά ρωτάω

πως καταλαβαίνουμε οτι μιλάνε απο τη μύτη ; :roll:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνώμη ... μην γελάσετε .... σοβαρά ρωτάω

πως καταλαβαίνουμε οτι μιλάνε απο τη μύτη ; :roll:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι κατι που δεν εξηγητε αν σου τυχαινε θα το καταλαβαινες!! :lol::lol::lol::lol:

 

βρε δεν ειπα μην γελάσετε :lol::lol::lol:

απλά μερικές φορές ο δικός μου , κοιμάται με ανοιχτό το στόμα ... και σκέφτομαι μηπως μιλάει και απο την μυτη και δεν το έχω πάρειι χαμπάρι... :lol: δλδ μηπως εχει κρεατάκια ...

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ... μην γελάσετε .... σοβαρά ρωτάω

πως καταλαβαίνουμε οτι μιλάνε απο τη μύτη ; :roll:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι κατι που δεν εξηγητε αν σου τυχαινε θα το καταλαβαινες!! :lol::lol::lol::lol:

 

Ναι.. θα σου θυμίζει λίγο τη Φωτεινή Πιπιλή..! :lol:

 

Παιδιά η άπνοια τι είναι..? :oops::roll:

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη ... μην γελάσετε .... σοβαρά ρωτάω

πως καταλαβαίνουμε οτι μιλάνε απο τη μύτη ; :roll:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι κατι που δεν εξηγητε αν σου τυχαινε θα το καταλαβαινες!! :lol::lol::lol::lol:

 

Ναι.. θα σου θυμίζει λίγο τη Φωτεινή Πιπιλή..! :lol:

 

οκ ! το έχω :lol: ... ευχαριστώ Αντιγόνη μου! :D

 

Παιδιά η άπνοια τι είναι..? :oops::roll:

 

http://www.medlook.net/article.asp?item_id=811

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συγνώμη ... μην γελάσετε .... σοβαρά ρωτάω

πως καταλαβαίνουμε οτι μιλάνε απο τη μύτη ; :roll:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ειναι κατι που δεν εξηγητε αν σου τυχαινε θα το καταλαβαινες!! :lol::lol::lol::lol:

κλεισε την μυτη σου και μιλα :lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά.Ο γιος μου είναι 3 ετών και μια ζωή είναι μπουκωμένος και ροχαλίζει σαν τρένο.Και δυσκολεύεται πολύ στην αναπνοή του.Έχει κάνει και κάποιες μικρές άπνοιες το βράδυ στον ύπνο του.Βγάλαμε ακτινογραφία για κρεατάκια και ο ΩΡΛας ήταν κάθετος πως πρέπει να τα βγάλει γιατί του έχουν δημιουργήσει πρόβλημα και στην ακοή του από υγρό που έχει μαζέψει.Ενώ η παιδίατρος ήταν απόλυτη να μη τα βγάλουμε ακόμη.Και στους δύο έχουμε εμπιστοσύνη σαν γιατρούς και δεν ξέρουμε πλέον τι να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...