Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα... εχω ενα προβλημα. πηγα χτες στον γιατρο για υπερηχο και μου ειπε οτι εχω πολυ χαμηλο πλακουντα που σχεδον ακουμπαει τον τραχηλο.επεισης εχω πολλα πετρωματα στην κοιλια που μεχχρι χτες δεν ηξερα τι ηταν και μου ειπε πως ειναι συσπασεις και μου αυξησε τα φαρμακα(μαγνησιο utrogestan). εχω φοβηθει πολυ γιατι ειναι πολυ νωρις για να εχω συσπασεις. φυσικα ο γιατρος μου ειπε να μην ανησυχω και απλα θελει ξεκουραση. μιλησαμε για ενεσεις κορτιζονης στην 26 εβδομαδα και εισαγωγη για παρακολουθηση αναλογως τον τραχηλο στις 30 εβδομαδες. τι μπορω να κανω για να φτιαξουν τα πραγματα και να μην χασω τα μωρακια μου? βοηθεια!!!!
διδυμουλα μου ..το ιδιο εχω κ εγω κ ας ειμαι στην 7 εβδομαδα προχτες το βραδυ εκανα ενεση ....κ εμενα πετρωνε η κοιλια μου ...ξεκουρασου κ κανε οτι σου λεει ο γιατρος
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε κοριτσάκια μου;τα νέα σας;εγώ μια χαρά!!μόνο ανακατεύομαι πάρα πολύ πάλι και αηδιάζω πολύ εύκολα με όλα!βγήκαν οι εξετάσεις του μήνα και είναι πολύ καλές και δεν έχω το στίγμα μεσογειακής αναιμίας που νόμιζαν!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια μου. προσπαθω αλλα και αυτος ο πνονος δεν μ αφηνει να ηρεμησω. τελικα δεν ειναι η καθε εγκυμοσυνη ιδια. στο γιο μου δεν ειχα τιποτα απ ολα αυτα. δεν ενιωθα πως ημουν εγκυος. απλα φουσκωνε η κοιλια... στον 9ο μονο που αρχιζα και πριζομουν λογω ζεστης...:):):):):)

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Εγω σημερα εχω ενα βηχαλακι και καταρροη στην μυτη...την δευτερα εχω κλεισει αυχενικη.. λετε να επηρεαζει τις εξετασεις?

Αφρο και εγω μια απο τα ιδια αηδιαζω με το παραμικρο και μου μυριζει και το παραμικρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρία μου,περαστικά!δεν θα επηρεάσει την εξετάση και θα είσαι καλύτερα μέχρι την Δευτέρα και εγώ είμαι κρυωμένη πονάει ο λαιμός μου και έχω μπουκώσει αλλά όλοι άρρωστοι είναι γύρω μου,εγώ θα την γλίτωνα;ρώτα τον γιατρό σου αν μπορείς να πάρεις κάτι να νιώσεις καλύτερα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφρο μου ειπε μονο φυσικο ορο....χαλια ειμαι!!!

Εκλεισα τον τριτο προχθες...ελπιζω να μην εχει προβλημα το μπεμπακι ...κανω και κατι αψου και βηχω σαν γαιδουρι...τρανταζεται το σπιτι....!περαστικα αφρο μου και σε σενα!!!

Εμεις απο την αρχη συμβαδιζαμε παιδι μου!!!χαχχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα!ναι!και'μένα physiomer μου είπε μόνο και δεν μου κάνει τίποτα αυτό!!!περαστικά θα είναι κούκλα μου!έκλεισες και το τρίμηνο και το αγορακί σου θα είναι τέλειο 😉

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μου η νοσταλγία και η διάθεση που έχω δε περιγράφεται.. Είδα στον ύπνο μου ότι είχα πάει με τον άντρα μου στο γιατρό και βλέπαμε ότι ήμουν έγκυος με κοριτσάκι... Ε φαντάζεστε πώς φούντωσα πάλι.. Περαστικά στα άρρωστα κορίτσια και υπομονή θα κάνει τον κύκλο του και θα περάσει ! Φουλα27 υπομονή και πάλι υπομονή κάνουμε κούκλα μου.. :P

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλη σας μερα.. περαστικα στις αρρωστουλες και γουλιτσα λενε πως τα ονειρα ειναι σκηνες απο το μελλον μας... παντως εγω εχω δει πολλα ονειρα που μετα τα ζω στα αληθεια... τα λεγομενα dejavu....

ΟΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι διδυμομανουλες πως ειναι?

Goulitsa τα ονειρα σου θα βγουν πραγματικα υπομονη θελει!

Αφρο μου πως εισαι?

Εγω κοριτσια χαλια σημερα εχω και δεκατα και το κεφαλακι μου και ολα...

Φοβαμαι λιγο για την αυχενικη μηπως επηρεασει και δειξει τιποτα περιεργο...

Πως θα παω αν ειμαι ετσι κοριτσια μου?τι θα κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαρια μου κ σε ολα τα κοριτσια περαστικα σας ....κ εγω εδω τα ιδια ζαλαδες αδιαθεσια πονακια χαμηλα...twins να σε ρωτησω στην αυχενικη ποσα πληρωσες που ειναι δυο τα μωρα? Τα διπλα πανε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου!τι κάνετε;τι κάνουν τα διδυμάκια μας;Goulitsa μου,εύχομαι να βγεί αληθινό το όνειρο σου και σύντομα!!!Μαρία μου,περαστικούλια!ρώτα τον γιατρό σου αλλά δεν νομίζω να επηρεάζει την εξέταση άλλα πράγματα κοιτάνε αλλά ίσως εσύ να μην νιώθεις άνετα αν βήχεις ή φταρνίζεσαι!και εγώ χειρότερα αλλά τι να κάνουμε;θα περάσει!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου!τι κάνετε;τι κάνουν τα διδυμάκια μας;Goulitsa μου,εύχομαι να βγεί αληθινό το όνειρο σου και σύντομα!!!Μαρία μου,περαστικούλια!ρώτα τον γιατρό σου αλλά δεν νομίζω να επηρεάζει την εξέταση άλλα πράγματα κοιτάνε αλλά ίσως εσύ να μην νιώθεις άνετα αν βήχεις ή φταρνίζεσαι!και εγώ χειρότερα αλλά τι να κάνουμε;θα περάσει!
αφρο μου καλημερα κ περαστικα να σε ρωτησω γενικα η κ τωρα που εισαι εγκυος τρως χοχλιους ? Εγω τη να σου πω μερα παρα μερα θελω :D
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον πηρα χθες αλλα χθες δεν ειχα κανει πυρετο και μ ειπε να την κανω κανονικα....

Σημερα φοβαμαι να τον ξαναζαλισω..... σκεφτομαι να παρω να ρωτησω στο νοσοκομειο που θα μου την κανουν...

Κατι διαβαζα τωρα οτι σε μια κοπελα βρηκαν υγρο στην κοιλια του εμβρυου και την ρωταγαν αν περασε ιωση κτλ...

Εχει καμια γνωση πανω σε αυτο?

Εχω ανχωθει αρκετα μπορω να σας πω...

Δεν μπορουσε να την παθω μετα την αυχενικη?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα...Pasxalitsa μου,τους σιχαινόμουν και συνεχίζω να τους σιχαίνομαι αλλά εγώ δεν τρώω πάρα πολλά πράγματα!μακαρόνια θέλω κάθε μέρα!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου,λογικό να αγχώνεσαι...πως και πως περιμένουμε την αυχενική!την Δευτέρα τι ώρα την έχεις;εγώ λέω να πάρεις στο νοσοκομείο που έχεις κλείσει,να τους πείς τον προβληματισμό σου και θα ξέρουν αν μπορεί να επηρεάσει!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα...Pasxalitsa μου,τους σιχαινόμουν και συνεχίζω να τους σιχαίνομαι αλλά εγώ δεν τρώω πάρα πολλά πράγματα!μακαρόνια θέλω κάθε μέρα!

Χαχαχαχαχα κ εγω ζηταω μακαρονια με τυρι μονο της μερες που δεν ειμαι κ τοσο καλα απ της ναυτιες

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κοριτσια και το σηκωσε προφανος η γραμματεια του τμηματος την ρωτησα και μου ειπε οχι την εξεταση δεν την επηρεαζει....

ο θεος βοηθος τωρα!εχω πλακωθει στα τσαγια με μελι και λεμονι στις καραμελες halls και απο χθες κοτοσουπα...

Κανενα αλλο γιατροσοφι αναρρωσης?

Link to comment
Share on other sites

Ναι,εγώ τα θέλω με όλους τους τρόπους και σε όλα τα σχήματα!επίσης μου μυρίζουν πατάτες με γιαούρτι συνέχεια!!!Μαρία μου,καλά έκανες που πήρες,ολά καλά λοιπόν!νομίζω ό,τι τα είπες όλα τα γιατροσόφια!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τα μακαρονακια τα λατρευω και εγω!!!!

Εγω εχω κατι κολληματα τωρα με τις σοκολατες γκοφρετες....αλλα μου εχει πει να μην τρωω γλυκα αλλα εγω την παρανομια μου την κανω λιγουλακι!

Αφρο με τις μυρωδιες και τις αηδιες πως εισαι?εγω ακομα ταλαιπωριεμαι ...με το παραμικρο αηδιαζω και μ ερχεται εμετος...ασε π μου βρομανε σχεδον ολοι...χεχεψεχε

Ακομα και τον αντρα μου σαν σκυλι τον μυριζω για να πλησιασω!!!παραξενιες....

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!είναι φυσιολογικό...έχουμε γίνει λαγωνικά!αηδιάζω πάρα πολύ τώρα ενώ τόσο καιρό δεν το είχα αυτό...και αρχίζω να βήχω να κάνω εμετό και μετά μου περνάει!σιχαίνομαι τα πάντα...

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...