Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Γειά σας! εγώ έχω ενα κοριτσάκι 3 χρονών και τώρα περιμένω διδυμάκια (αγόρι κ κορίτσι )..είμαι στην 32 εβδομάδα και νιώθω οτι κουράστηκα πολύ.Ακόμα εργάζομαι και θα σταματήσω σε 2 εβδομάδες. Αγωνιώ πάρα πολύ αν και στην αρχη που έμαθα για τα δίδυμα μου πήρε ένα τριμηνο να συνέλθω :-). Τώρα όμως αγωνιώ πολύ και χαίρομαι πραγματικά γιατι είναι μοναδική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας! εγώ έχω ενα κοριτσάκι 3 χρονών και τώρα περιμένω διδυμάκια (αγόρι κ κορίτσι )..είμαι στην 32 εβδομάδα και νιώθω οτι κουράστηκα πολύ.Ακόμα εργάζομαι και θα σταματήσω σε 2 εβδομάδες. Αγωνιώ πάρα πολύ αν και στην αρχη που έμαθα για τα δίδυμα μου πήρε ένα τριμηνο να συνέλθω :-). Τώρα όμως αγωνιώ πολύ και χαίρομαι πραγματικά γιατι είναι μοναδική εμπειρία.

μην ανησυχεις θα τα καταφερεις,με το καλο να ερθουν κ ολα θα γινουν,εγω εχω τριδυμα κ ναι ειναι μοναδικη εμπειρια αλλα εχει κ πολυ κουραση

Link to comment
Share on other sites

Τρίδυμα! Να τα χαίρεσαι τα μωράκια σου. Πρέπει να είχε δυσκολίες η εγκυμοσύνη σου .Εγώ ανησυχώ λίγο με τα διδυμάκια μου, επειδή έχω συσπάσεις, φοβάμαι μήπως γεννήσω πιο νωρίς.. :-( κουράζομαι και λίγο γιατί αν και 32 εβδομάδων, πάω ακόμα δουλεία. Δεν θα μπορούσα όμως να με φανταστώ να κάθομαι σπίτι. Νομίζω θα ήταν χειρότερα για μένα. Έχω γίνει αρκετά ανυπόμονη και μετράω τις μέρες συνέχεια...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! εγώ έχω ενα κοριτσάκι 3 χρονών και τώρα περιμένω διδυμάκια (αγόρι κ κορίτσι )..είμαι στην 32 εβδομάδα και νιώθω οτι κουράστηκα πολύ.Ακόμα εργάζομαι και θα σταματήσω σε 2 εβδομάδες. Αγωνιώ πάρα πολύ αν και στην αρχη που έμαθα για τα δίδυμα μου πήρε ένα τριμηνο να συνέλθω :-). Τώρα όμως αγωνιώ πολύ και χαίρομαι πραγματικά γιατι είναι μοναδική εμπειρία.

 

μια εμπιριιιιιια ακομη λοιποοοοον......!

χα χα χα χα χ αχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχ!

ε! κατι γλεντια που θα κανουμε παρεα!

 

join the club::shock::shock::shock::shock:

 

σχεδον την ιδια ιστορια εχουμε εμεις, με την μονη διαφορα οτι η πρωτη κορη απ τα διδυμα εχει 22 μηνες διαφορα. κ εγω δεν δουλευω κ τα εχω παιξει! βρηκα κοπελα να με βοηθαει με τα διδυμα, ωστε να μπορω να ειμαι με τη μεγαλη, γιατι ''την εχασα''!

 

για τυχον προωρες συσπασεις το ουτοπαρ ειχα δοκιμασει, αλλα δεν τα αντεξα καθολου. κ μετα εκανα εναν ειδικοτερο υπερηχο στο μητερα κ δεν εδειξε κατι ανησυχητικο.

γεννησα σχεδον τελειομηνη κυηση.

 

αντε με το καλο κ τα διδυμακια!:wink:

και κουραγιο, θα σου χρειαστει για το ωραιο πακετακι που σου 'ρχετε!

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

soulla μου με το καλο!! οσο θα βαραίνεις τοσο θα θέλεις πια να σταματησεις.Ετσι έλεγα και εγω όσπου δεν έφτανα πια το πληκρτολόγιο στην δουλεια λόγω κοιλιας:lol:,λίγο η κουραση,έτσι σταματησα περίπου όταν ήμουν 6,5 μηνων.Μου έλεγαν ξεκουράσου τωρα που μπορείς και δεν το πίστευα,τωρα με τα διδυμα όντως εκτίμησα την συμβουλή τους...

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

soula χαρα στο κουραγιο σου βρε κοριτσι που δουλευεις ακομη!ο μεγαλος μου γιος 5 ετων κ τα διδυμα 10 μηνων.Στις εβδομαδες που εισαι δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου,απο καναπε σε καναπε ημουν.Μηπως ομως θα ηταν καλυτερα να επαιρνες αδεια,χρειαζεσαι δυναμεις κ για το υπολοιπο της εγκυμοσυνης αλλα κυριως για το μετα.Διπλη ευτυχια αλλα κ διπλη κουραση.Εγω γεννησα στις 32 κ 2 αλλα λογω λοιμωξης που παρουσιαστηκε.Μην αγχωνεσαι ολα θα πανε καλα,τα διδυμακια ειναι σκετη γλυκα!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ήλθες στο club.

Μην βιάζεσαι. Θα το μετανοιώσεις όταν γεννήσεις!!!!

:-D:grin::-D

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό στο κλαμπ!

 

Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται πολύ πολύ δύσκολος κλήρος, τα δίδυμα με το τρίχρονο, γιατί πιστεύω ότι ένα παιδάκι σε αυτή την ηλικία, αν είναι αρκετά στρωμένο, δίνει το καλό παράδειγμα στα δίδυμα και θα είναι πολύ πιο ήρεμα και συνεργάσιμα, από ό,τι αν ήταν τα πρώτα στην οικογένεια. Και εσύ είσαι έμπειρη μανούλα. Βέβαια, τα πρακτικά πάντα υπάρχουν και όπως να το κάνουμε αν έχεις δύο χέρια θα ζοριστείς.

 

Άποψή μου, προσπάθησε να κοιμάστε καλά το βράδυ, όσο γίνεται. Αν έχεις κοιμηθεί και η πιο δύσκολη μέρα βγαίνει καλά. Και τα χαμόγελα των παιδιών σε ανταμοίβουν. Ε, ο πρώτος καιρός, έχει ζόρι και ξενύχτι, αλλά θα βρείτε ρυθμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωωωω,τι ωραία!

Φέρε την εικόνα στο μυαλό σου...Τα διδυμάκια στο καρότσι τους και δίπλα το κοριτσάκι σου :) Είσαι πραγματικά πολύ τυχερή!

Οι περισσότερες εγκυμονούσες κουράζονται πιο πολύ τους τελευταίους μήνες.Ειδικά ο 9ος είναι ''μακριά από 'μας''.Δεν συγκρίνεται καθόλου η ταλαιπωρία με τη μοναδική στιγμή που θα κρατήσεις το παιδάκι(ή τα παιδάκια,στην περίπτωση σου)στα χέρια σου.

(Θα) έχω κάαααπως παρόμοια κατάσταση με εσένα.Η ''μεγάλη'' μου θα είναι 17 μηνών όταν γεννηθεί το αδερφάκι της!Δίδυμα με τη μία μου λένε,εγώ νομίζω ότι θα περάσουμε καλά!:-D

Με τέτοιο παρεάκι που σχηματίζεται,Σούλα,θα περάσετε υπέροχα!Τρελά παιχνίδια και χαρές!:-D

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σουλα!!

και εγω ειμαι σε μια παρομοια κατασταση!! εχω ενα γιο δυομιση χρονων και τωρα ειμαι 29 εβδομαδων εγκυος με διδυμα κοριτσακια....!

μονο που εγω δεν δουλευω πλεον!απορω πως αντεχεις!!

και εγω εχω αρκετες συσπασεις και ανησυχω μηπως γεννησω προωρα αν και ο γιατρος μου ειπε οτι αυτα τα διδυμα με τον ιδιο πλακουντα (που εχω εγω) τα βγαζουν ουτως η αλλως νωριτερα -γυρω στις 34 με 35 εβδομαδες με καισαρικη!!

το αγχος μου ειναι να φτασω μεχρι εκει ομως!!

οσο για το μετα....δεν το σκεφτομαι ακομα!το μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι να πανε ολα καλα!!

αντε κουραγιο σε ολες τις μανουλες και ειδικα στις διδυμομανουλες!!!και με το καλο να υποδεχτουμε τα μωρακια μας!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν 3χρονο και τα δίδυμα είναι 17μηνών.

Τα έχω παίξει πραγματικά. Δουλεύω κιόλας αλλά η δουλειά για μένα είναι ξεκούραση.

Δεν είναι τόσο οι ανάγκες του που με κουράζουν όσο οι ζήλιες τους και ιδιάιτερα του μεγάλου.

Έχει φτάσει να είναι επικίνδυνο να γυρίσω έστω το βλέμμα μου αλλού.

Η ευτυχία όμως, οι αγκαλιές τους και τα φιλιά τους εις 3πλουν είναι για μένα τεράστιο βάλσαμο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! εγώ έχω ενα κοριτσάκι 3 χρονών και τώρα περιμένω διδυμάκια (αγόρι κ κορίτσι )..είμαι στην 32 εβδομάδα και νιώθω οτι κουράστηκα πολύ.Ακόμα εργάζομαι και θα σταματήσω σε 2 εβδομάδες. Αγωνιώ πάρα πολύ αν και στην αρχη που έμαθα για τα δίδυμα μου πήρε ένα τριμηνο να συνέλθω :-). Τώρα όμως αγωνιώ πολύ και χαίρομαι πραγματικά γιατι είναι μοναδική εμπειρία.

 

 

θελω κ εγωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

 

με το καλ κοριτσακι!! καλη λευτερια και με ...2 πονους!:-)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς γέννησες πιο νωρίς λόγο λοίμωξης;; Δεν το ήξερα ότι αυτό επηρεάζει .Επειδή σήμερα κατάλαβα ότι ίσως να έχω ουρολοίμωξη αλλά δεν είπα ακόμα κάτι στο γιατρό μου γιατί έχω προγραμματισμένο ραντεβού για αύριο έτσι κι αλλιώς. Να ανησυχώ::::

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εννοείς γέννησες πιο νωρίς λόγο λοίμωξης;; Δεν το ήξερα ότι αυτό επηρεάζει .Επειδή σήμερα κατάλαβα ότι ίσως να έχω ουρολοίμωξη αλλά δεν είπα ακόμα κάτι στο γιατρό μου γιατί έχω προγραμματισμένο ραντεβού για αύριο έτσι κι αλλιώς. Να ανησυχώ::::

Ayrio θα κρατησεις σε ουροσυλλεκτη τα πρωτα πρωινα ουρα Πριν συλλεξεις τα ουρα πλυσου απο κατω με σαπουνι και αρκετο νερο Μεσα σε μια ωρα πηγαινε τα σε καποιο μικροβιολογικο και ζητησε καλλιεργεια ουρων Μην αγχωνεσαι Απλα πρεπει να αντιμετωπισεις φαρμακευτικα την ουρολοιμωξη γιατι αλλιως (αν την αφησεις) θα σου κανει ζημια

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites

Τρίδυμα! Να τα χαίρεσαι τα μωράκια σου. Πρέπει να είχε δυσκολίες η εγκυμοσύνη σου .Εγώ ανησυχώ λίγο με τα διδυμάκια μου,επειδή έχω συσπάσεις, φοβάμαι μήπως γεννήσω πιο νωρίς.. :-(κουράζομαι και λίγο γιατί αν και 32 εβδομάδων, πάω ακόμα δουλεία. Δεν θα μπορούσα όμως να με φανταστώ να κάθομαι σπίτι. Νομίζω θα ήταν χειρότερα για μένα. Έχω γίνει αρκετά ανυπόμονη και μετράω τις μέρες συνέχεια...

ευχαριστω,οσο για την εγκυμοσυνη μου δε ξερω απο που να αρχισω κ που να τελειωσω,εξετασεις,αποκολλησεις,αιμα,θυροειδη,περιδεση,ταχυπαλμιες,εμετους,γενικα δεν ευχαριστηθηκα τιποτα,κ περιμενα τοσο καιρο για αυτο.εγω γεννησα 28 εβδομαδων,ας μη περιγραψω τι περασαμε με τρια μωρα 1000γρ.εσυ ομως κ τωρα να γεννησεις μια χαρα ολα,μην εισαι κ τοσο ανυπομονη,θα με θυμηθεις.....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...