Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κιλα εμβρυου στον 9ο!


Recommended Posts

Χρονια πολλα γεματα υγεια και αγαπη σε ολους :P !!!

ειμαι στην 38η εβδομαδα και εδω και εναμιση μηνα ο γιατρος μου δεν μου κανει υπεριχο. δεν χρειαζεται λεει, φτανει μονο ο καρδιοτοκογραφος. λιγο πριν τον 8ο μου ειπε οτι το μωρο ηταν 1600gr. αυτη ηταν και η τελευταια του μετρηση στα κιλα. τωρα δεν θα επρεπε να ξερουμε ποσα κιλα ειναι λιγο πριν γεννηθει? και αν δεν εχει αρκετο βαρος η ειναι πολυ μεγαλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αγγελικη καταρχας να σου ευχηθω καλες γιορτες και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου γερο και δυνατο!

η γνωμη μου ειναι να επιμεινεις λιγο στον υπερυχο, ετσι για να σου φυγει το αγχος και να εχετε μια εικονα των κιλων του μωρου σας!αν και παλι δεν, πηγαινε να τον κανεις καπου αλλου για να υσηχασεις

 

εγω μπει κι εγω στην 38η εβδομαδα και τον τελευταιο υπερυχο τον εκανα στις 17/12 και μου εβγαλε τον μπεμπακο μου 2600, αλλα η γιατρος ηταν εκεινη μου επεμενε λογω που παρουσιασα διαβητη κυησης!

αν και οσες φορες τις εχω πει απο μονη μου πως θελω να δουμε το μωρο δεν μου εχει αρνηθει...τελικα υπαρχει μεγαλη διαφορα στην αντιμετωπιση απο αντρα γιατρο και γυναικα...η γυναικα σε νοιωθει περισσοτερο!βεβαια ειναι και στον ανθρωπο.

 

 

ολα να πανε καλα και καλη λευτερια!!!

a0542f1a75.png

 

ηρθες θησαυρε μου κι αλλαξες τη ζωη μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χρονια πολλα και με το καλο!

 

να ξερετε...οτι οσο μεγαλωνει το μωρο, τοσο μεγαλυτερη αποκλιση εχει ο υπερηχος στον υπολογισμο των κιλων....

 

εγω εκανα 3 μερες πριν γεννησω και με εβγαλε 3300 και το παιδι γεννηθηκε 4800....

 

αγγελικη, ακομα και αν ξερεις οτι ειναι πολυ μικρο ή πολυ μεγαλο...τι σημασια εχει?

 

εντυπωση μου κανει παντως που δε σου κανει υπερηχο....οχι για το βαρος του μωρου, αλλα για να ελεγξει αμνιακο υγρο και τροφοδοσια πλακουντα....

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εμενα μου κανει εντυπωση.Θα πρεπει να δει τα κιλα,την θέση του μωρού,τον λώρο κ.α.. Βεβαια το έχω ακουσει και απο άλλες που γεννανε σε ΄δημοσιο νοσοκομείο και δεν κανουν συχνα υπερυχους (συγκεκριμενα φιλη με γιατρο στο αττικο μου το είπε αυτη την εβδομαδα)μηπως και εσυ γεννας σε δημοσιο?

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...