Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ !!!????


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα!

 

Μου συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο! Από τον 7ο μήνα, ενίοτε, ακούω έναν περίεργο ήχο την στιγμή που κουνιέται το μωρό!!! Ο ήχος αυτός μοιάζει με τον ήχο που ακούγεται όταν τεντώνουμε τα δάχτυλά μας ή τα άκρα μας γενικότερα. Αυτό δεν συμβαίνει σε κάθε της κίνηση βέβαια.. Συμβαίνει πολύ σπάνια. Τις πρώτες φορές που το άκουσα το έλεγα στον άντρα μου και μου έλεγε ότι ήταν ιδέα μου. Όμως τελικά το άκουσε και εκείνος. Και ρωτήσαμε τον γιατρό και μας είπε ότι είναι ιδέα μας :rolleyes: (χαχα)! Αλλά δεν είναι! Έχει τύχει σε καμμία σας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

σορρυ που δεν απαντησα αλλα τωρα μπηκα παλι.

ναι τον ακουσα κ εγω αυτο τον ηχο.στο 2ο παιδι 2-3 φορες κ στο τριτο παλι 2-3 φορες.βασικα δε ρωτησα καν τι ειναι τον γιατρο μου γιατι το ξεχνουσα καθε φορα:rolleyes: δεν εχω ιδεα τι μπορει να ειναι:?::?:

Link to comment
Share on other sites

Ουφ, μπράβο ρε κορτισάκια! Ηρέμησα τώρα! Τουλάχιστον ξέρω ότι το ακούν κι άλλες μανούλες! Ποιος ξέρει, ίσως την ώρα που κινείται το μωρό να πιέζει κάποιο όργανό μας και να προκαλεί αυτόν τον ήχο! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως οταν ακουσα αυτο το τσακ ηταν την μερα που εσπασαν τα νερα(σηκωσα μια λεκανη με βρεγμενα ρουχα αποτομα. επρεπε να γεννησω δεν αντεχα αλλο!) ειχα πολυ λιγο αμνιακο σταγονιτσες μονο με σερβιετακι το τσεκαρα οτι οντως εσπασαν. αν δεν ειχα ακουσει τον ηχο μπορει να το μην επαιρνα χαμπαρι. κ μετα γεννησα........ημουν ομως ηδη 4 μερες μετα την Π.Η.Τ. μην αγχωθεις παντως δεν ειναι ιδια περιπτωση λογικα.

με το καλο το τσακ τσουκ νινακι σου!!!!!!!!!!!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως οταν ακουσα αυτο το τσακ ηταν την μερα που εσπασαν τα νερα(σηκωσα μια λεκανη με βρεγμενα ρουχα αποτομα. επρεπε να γεννησω δεν αντεχα αλλο!) ειχα πολυ λιγο αμνιακο σταγονιτσες μονο με σερβιετακι το τσεκαρα οτι οντως εσπασαν. αν δεν ειχα ακουσει τον ηχο μπορει να το μην επαιρνα χαμπαρι. κ μετα γεννησα........ημουν ομως ηδη 4 μερες μετα την Π.Η.Τ. μην αγχωθεις παντως δεν ειναι ιδια περιπτωση λογικα.

με το καλο το τσακ τσουκ νινακι σου!!!!!!!!!!!

 

δεν πιστεύω ότι είναι αυτό γιατί είμαι στην 35η εβδομάδα και το ακούω από αρχές του 7ου και το αμνιακό υγρό είναι οκ!

σ'ευχαριστώ πολύ! :-D

Link to comment
Share on other sites

αγαπούλα μου,δεν ξέρω και γω τι μπορεί να είναι!!περίεργο μου φαίνεται!πιστευω όμως ότι καθώς μετακινείται το νινί ..και πλέον είναι μεγαλούτσικο ..μήπως κάνει το στομαχάκι σου..ή τα εντεράκια σου..κανένα γλουπ..και ακούγεται σαν τσακ από εκεί μέσα!!δεν είναι τίποτα!θα γίνει αθλήτρια-αθλητής το παιδί!φιλάκια!τσακ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

χαχααχαχα!!!!μου ειχε τυχει και μενα στην μουμου μου.τοειχε ακουσει καιο αντρας μου!τιποτα δεν ειναι αλλα δεν ξερω αποπου προερχοταν!!!!πλακα εχει

 

dev081pp___.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταλαβαίνω απόλυτα τι εννοείς, μου έτυχε και εμένα και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά και τώρα! Σίγουρα πάντως δεν είναι ιδέα μας απλά μάλλον δεν τυχαίνει σε όλες. Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό :)

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...