Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΥΠΝΟΥ


Μαριλίνα

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες / όλους!!

Θα ήθελα τα φώτα σας!! Ο μικρός μου μέχρι πριν λίγες μέρες κοιμόταν κανονικά στις 10:30-11:00 το βράδυ.

Την τελευταία εβδομάδα, αν και δείχνει κουρασμένος κατά τις 10:00, σε λίγη ώρα ξυπνάει, το μάτι γαρίδα και αρχίζει να τρέχει πάνω κάτω σε όλο το σπίτι!! Τελικά κοιμάται κατά τις 12:30 είτε στον καναπέ είτε στο κρεβάτι μας. Το μεσημέρι κοιμάται κανονικά όπως παλιά, το πρωί άντε να ξυπνήσει μισή ώρα αργότερα.

Ξέρετε κάποιον τρόπο να καθιερώσουμε πάλι τη ρουτίνα ύπνου που είχαμε; Να επισημάνω ότι είναι κρυωμένος και μετά το μπάνιο του βγάζουμε τις μύξες με το οτρισαλίν και του δίνουμε και φάρμακο. Μήπως αυτό τον ξυπνάει και μετά... άντε μάζεψέ τον;

Μια φίλη μου είπε ότι η κόρη της το ίδιο έκανε στην ίδια περίπου ηλικία (19,5 μηνών) επειδή δεν κουραζόταν!!

Τα φώτα σας παρακαλώ γιατί θα αλλάξει και η ώρα σε ένα μήνα και... μας βλέπω ίδιους με τα "πάντα" με τους μαύρους κύκλους!!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου !

Εγώ έχω ταλαιπωρηθεί πολύ από αυπνία με τον μικρό μου...

τώρα τελευταία είναι καλύτερα τα πράγματα..

αλλά ένα έχω καταλάβει..

τα παιδάκια περνάνε φάσεις.. για διάφορους λόγους..

αν ένα παιδάκι έχει σταθερό πρόγραμμα που δεν αλλάζει για χρόνια είναι θαύμα !!!!

 

ας μην ξεχνάμε ότι και αυτά αλλάζουν, μεγαλώνουν !!! :-)

 

η βαφτιστήρα μου.. 3,5 χρονών, ξυπνάει τον τελευταίο μήνα στις 3,30 λες και έχει ξυπνητήρι και θέλει γάλα.. σαν νεογνό δεν το είχε κάνει ποτέ..

 

άντε να τα πιάσεις τα πιτσιρίκια...

 

υπομονή, κουράγιο και κάποιο κολπάκι αν βρεις ....

 

Να κουράζεται περισσότερο είναι το πιο απλό !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...