Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ωχρο σωματιο και ωορρηξια!


Recommended Posts

Καλησπερα σας κι απο μενα!Εχω μια απορια σχετικα με το ωχρο σωματιο και την ωορρηξια!Ειμαι μητερα δυο παιδιων και τα δυο χωρις καποια προσπαθεια.Αποφασισαμε με τον αντρα μου να αποκτησουμε κι ενα τριτο μιας και μας αρεσει η μεγαλη οικογενεια!Ποτε αλλοτε δεν ειχα καποιο γυναικολογικο προβλημα και ολες οι εγκυμοσυνες καθως και οι τοκετοι ηταν χωρις επιπλοκες!Ενω αυτο το μηνα απο την τελευταια μου εμμηνο ρυση,(11/9)καναμε εντατικες προσπαθειες,διχως βεβαια να εχω σταθερο κυκλο,ενιωθα εδω και μερικες μερες κατι εντονους πονους στην κοιλια...Πηγα στον γυναικολογο ο οποιος με υπερηχο μου ειπε οτι βλεπει το ωχρο σωματιο και οτι απελευθερωθηκε το ωαριο....τον ρωτησα ποτε εγινε αυτο και μου λεει μαλλον δυο μερες πριν...οταν τον ξαναρωτησα λεει κανεις δεν μπορει να ξερει ποτε εγινε η ωορρηξια...επειδη δεν ετυχε να ασχοληθω και ιδιαιτερα με το θεμα του ωχρου σωματιου και επειδη ο γυναικολογος ηταν περα για περα οτι να ναι,μηπως μπορει καποια απο σας να με διαφωτισει?Η χθεσινη μερα ηταν δηλ γονιμη?Το ωχρο σωματιο επειδη γνωριζω οτι πεφτει με την εμμηνο ρυση σε 14 μερες περιπου,μηπως υπαρχει περιπτωση ωορρηξιας νωριτερα και φαινεται,ή εγκυμοσυνη η οποια ειναι ακομη σε πρωιμο σταδιο?Συγνωμη για το μακροσκελες ποστ μου,αλλα πραγματικα δεν ξερω τι να σκεφτω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα kassie! Αυτό που γνωρίζω εγώ είναι ότι το ωχρό σωμάτιο είναι ότι απομένει από το ωοθυλάκιο αφού γίνει η ωορρηξία και βρίσκεται σε μία από τις ωοθήκες. Ένα γονιμοποιημένο ωάριο λογικά θα βρίσκεται στη μήτρα μετά από κάποιες μέρες από τη σύλληψη. Δεν διευκρινίζεις πότε πήγες στο γιατρό σου. Αν πήγες σήμερα τότε θα μπορούσε χτες να ήταν γονιμη η χτεσινή μέρα...Γιατρός δεν είμαι υποθέσεις κάνω κι εγώ μαζί σου!!! Καλά αποτελέσματα κι εγώ στην αναμονή που σκοτώνει είμαι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...