Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αδυνάτισμα με σκόνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα πάρεις τηλέφωνο την εταιρεία και θα τους πεις περιοχή που μένεις για να σου πουν τις επιλογές σου από γιατρούς! Ρώτα επίσης και τα φαρμακεία που συνεργάζονται μιας και δεν το βρίσκεις παντού. Αν θυμάμαι καλά η εταιρεία είναι στην Θεσσαλονίκη.

Καλή επιτυχία!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.prevent-hellas.gr/

 

είναι ένα πρόγραμμα αδυνατίσματος. 100% φυσικό προϊόν, αντικαθιστά 1 ή 2 γεύματα και στο δίνει γιατρός ενδοκρινολόγος ή παθολόγος. Εγώ το είχα κάνει παλιότερα και ήταν φοβερά αποτελεσματικό μιας και χάνεις λίπος. Είχα χάσει 14 κιλά σε 4 μήνες αλλά φαινόταν για πολύ περισσότερα...

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

sisika μου, εμένα με είχε βολέψει αφάνταστα. Έπινα το πρωί πριν φύγω για την δουλειά ένα ποτήρι γάλα με σκόνη, έπαιρνα μαζί μου και στην δουλειά γάλα και σκόνη και το έπινα το μεσημέρι και το απόγευμα που γύριζα σπίτι έτρωγα το φαγητό μου. Εγώ δεν μπορώ να κάνω δίαιτα με ψητά βραστά, τα βαριέμαι. Το καλό με το συγκεκριμένο πρόγραμμα (για μένα τουλάχιστον) είναι ότι το ένα γεύμα ήταν μαγειρεμένο φαγητό περίπου στις 700 θερμίδες. Επέλεγα ότι ήθελα είχε μακαρόνια με κιμά (κανονικό πιάτο, μην σου πω και τεράστια μερίδα, κοτόπουλο κοκκινιστό με χυλοπίτες, κρητικό ντάκος και διάφορα άλλα τα οποία είχαν και τις συνταγές μαζί με το πρόγραμμα. Μου φάνηκε πολύ εύκολο, το μόνο δύσκολο ήταν ότι ενδιάμεσα των παραπάνω γευμάτων δεν έπρεπε να πάρεις ούτε μία θερμίδα. Έπινα δηλαδή καφέ σκέτο, σόδα ή coca cola light. Ξαναπροσπάθησα να το ξεκινήσω αλλά δεν τα κατάφερα.

Α, και πάρα πολύ νερό, τουλάχιστον 2 λίτρα την ημέρα...

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρον! Η λογική απ' ό,τι βλέπω είναι η ίδια με της herbalife. Στο site τους έχουν και τα φαρμακεία όπου διατίθενται τα προϊόντα. Αλλά, για πείτε μου, χρειάζεται διαιτολόγος που να συνεργάζεται μαζί τους? Μόνες μας δεν γίνεται?

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια παρενεργεια? Ειναι καθαρα φυσικο προιον? Τα φοβαμαι λιγο αυτα. :confused:

 

Κοίτα να δεις, κι εγώ τρέμω τα φάρμακα κτλ και δεν υπήρχε περίπτωση να το ξεκινήσω αν ο ξάδερφός μου που είναι γαστρεντερολόγος και η ξαδέρφη μου που είναι φαρμακοποιός δεν μου είχαν πει ότι είναι πραγματικά ανώδυνο. Το είχε κάνει μια συνάδελφος (που επίσης το είχε ψάξει) και τα αποτελέσματα ήταν εντυπωσιακά. Αφού ρώτησα κι εγώ τους παραπάνω και μου έδωσαν το ΟΚ το έκανα. Δεν είχα παρενέργειες, αντίθετα όταν χρειάστηκε να δώσω αίμα μετά από περίπου 2 μήνες που είχα σταματήσει, ο αιματοκρίτης μου για πρώτη φορά στην ζωή μου ήταν 44! Σε φίλη μου που ξεκινούσε εξωσωματική και ο ενδοκρινολόγος από την ομάδα των ειδικών που την παρακολουθούσε έκρινε ότι έπρεπε να χάσει 8 κιλά της το έδωσε επίσης. Είναι βιταμίνες που χρειάζεται ο οργανισμός και τίποτε άλλο. Δεν αισθάνθηκα ποτέ ζαλάδα ούτε κούραση, ένιωθα πραγματικά καλά. Εξ' άλλου, δεν το κάνεις μόνη σου πρέπει να πας σε γιατρό.

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eνδιαφέρον! Η λογική απ' ό,τι βλέπω είναι η ίδια με της herbalife. Στο site τους έχουν και τα φαρμακεία όπου διατίθενται τα προϊόντα. Αλλά, για πείτε μου, χρειάζεται διαιτολόγος που να συνεργάζεται μαζί τους? Μόνες μας δεν γίνεται?

 

Δεν χρειάζεται απλά διαιτολόγος, πρέπει να είναι κλινικός διαιτολόγος ή ενδοκρινολόγος ή παθολόγος, ειδικότητες δηλαδή που έχουν να κάνουν με το χάσιμο βάρους. Λοιπόν, επιλέγεις έναν γιατρό, πηγαίνεις κάθε 15 ή 20 μέρες σου ζητάει κάποιες συγκεκριμένες εξετάσεις, σε λιπομετρεί, ζυγίζει, παίρνει πίεση, βάζει τα δεδομένα σε ένα πρόγραμμα στο πισι, βγάζει 6-7 γεύματα που μπορείς να κάνεις (θερμιδικά δηλαδή) μέχρι να σε ξαναδεί, εσύ μπορείς να τρως και το ένα από αυτά (όταν είχε αγαπημένα μου φαγητά τα έτρωγα μέχρι να τα βαρεθώ) και όταν ξαναπάς, πάλι σε μετράει, βγάζει στατιστικά σου, (Δείκτη Μάζας, αν είσαι αφυδατωμένος ή όχι, λίπος κτλ) και σου δίνει νέο πρόγραμμα. Αυτή είναι η διαδικασία. Σου σφραγίζει ένα κουπόνι που έχει η συσκευασία και γράφει ημ/νία εξέτασης και όταν μαζέψεις έναν αριθμό σφραγισμένο από γιατρό κουπονιών τα στέλνεις στην εταιρία και σου στέλνει ένα κουτί δώρο. Μπορείς να το κάνεις και μόνος σου θεωρητικά, την δεύτερη φορά εγώ μόνη μου το ξεκίνησα αλλά δεν τα κατάφερα... Πάντως το συστήνω!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

με το prevent εχασα τα τελευταία κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης. έχασα 9 κιλά μέσα σε3 μήνες και πολλού πόντους. ήταν όμως πολύ ζόρικο μιας και έτρωγες μόνο μία φορά την ήμέρα. Καλή ποσότητα φαγητού αλλά ήταν δύσκολο εγκεφαλικά τονπρώτο καιρό να συνηθίσω να μην τρώω ή πίνω τίποτα ενδιάμεσα. Βγαίναμε για κανένα ποτάκι με τον άντρα μου και γω επινα cola light! Τώρα 11 μήνες μετα τη2η εγκυμοσύνη δεν άντεχα να το ξανακάνω. Προτίμησα την ΄κλασσική δίαιτα 1200 θερμίδων που όλες ξέρουμε σε συνδιασμό με γυμβαστική και συγκεκριμένα power plate και πλέον εχω χασει και τα 13 κιλά που πήρα. Καλή επιτυχία σε ότι κι αν επιλέξεις!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ,αν παω στον ενδικρινολογο που με παρακολουθει και του πω για την συγκεκριμενη σκονη θα μου την προτεινει??

Ή πρεπει να απευθυνθω σε γιατρους που συνεργαζονται με την συγκεκριμενη εταιρεια?

 

Θα με ενδιεφερε και μενα,γιατι εχω παραπανω κιλα και δεν ειμαι και πολυ της στερησης....:(

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγε ο σύντροφός μου σε ενδικρινολόγο που μας πρότεινε η εταιρεία.Για 1η επίσκεψη του έκανε υπέρηχο θυροειδή, λιπομέτρηση και του έδωσε εξετάσεις αίματος.Αν βγουν καλές θα προχωρήσουν με τις σκόνες.Οργανωμένο και αξιόπιστο φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζουν οι σκόνες περίπου?

 

40 ευρω περίπου

 

Δηλ,αν παω στον ενδικρινολογο που με παρακολουθει και του πω για την συγκεκριμενη σκονη θα μου την προτεινει??

Ή πρεπει να απευθυνθω σε γιατρους που συνεργαζονται με την συγκεκριμενη εταιρεια?

 

 

Θα με ενδιεφερε και μενα,γιατι εχω παραπανω κιλα και δεν ειμαι και πολυ της στερησης....:(

 

Νομίζω ότι πρέπει να πας σε γιατρό που έχει το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Δεν χάνεις όμως τίποτα να ρωτήσεις τον γιατρό σου, μπορεί να συνεργάζεται μαζί τους. Αν και θα μπορούσες να ρωτήσεις την εταιρία σχετικά.

 

Πήγε ο σύντροφός μου σε ενδικρινολόγο που μας πρότεινε η εταιρεία.Για 1η επίσκεψη του έκανε υπέρηχο θυροειδή, λιπομέτρηση και του έδωσε εξετάσεις αίματος.Αν βγουν καλές θα προχωρήσουν με τις σκόνες.Οργανωμένο και αξιόπιστο φαίνεται

 

Κι εγώ αυτήν την εντύπωση έχω, γι' αυτό και το συστήνω...

 

Καλή επιτυχία σε όλες σας!:P

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω κάτι?? Μετά το τέλος του προγράμματος τα κιλά ξαναμπαίνουν εύκολα ή σου δίνει ο γιατρός διατροφή για τη συντήρηση?? Και κάτι άλλο..μέχρι πόσο καιλά μπορείς να χάσεις με το πρόγραμμα αυτό? Εϊναι ασφαλές δηλαδή για μεγάλο χρονικό διάστημα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.prevent-hellas.gr/

 

είναι ένα πρόγραμμα αδυνατίσματος. 100% φυσικό προϊόν, αντικαθιστά 1 ή 2 γεύματα και στο δίνει γιατρός ενδοκρινολόγος ή παθολόγος. Εγώ το είχα κάνει παλιότερα και ήταν φοβερά αποτελεσματικό μιας και χάνεις λίπος. Είχα χάσει 14 κιλά σε 4 μήνες αλλά φαινόταν για πολύ περισσότερα...

 

Μπήκα στο site αλλά δεν έχει για νομό Ηρακλείου... :(

Μόλις πριν από 1 μήνα ρύθμισα το θυρεοειδή μου, πάω κάθε 6 μήνες στην ενδοκρινολόγο μου αλλά δεν μου ανέφερε τίποτα γι'αυτό το προϊόν...μάλλον δεν θα συνεργάζεται με την εταιρεία... σνιφ σνιφ.... και θέλω να χάσω 20 ολόκληρα κιλά....αλλά τίποτα....είμαι πολύ απογοητευμένη....σταμάτησα και τον θηλασμό πριν από μερικές μέρες...

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?? Μετά το τέλος του προγράμματος τα κιλά ξαναμπαίνουν εύκολα ή σου δίνει ο γιατρός διατροφή για τη συντήρηση?? Και κάτι άλλο..μέχρι πόσο καιλά μπορείς να χάσεις με το πρόγραμμα αυτό? Εϊναι ασφαλές δηλαδή για μεγάλο χρονικό διάστημα?

 

Πωπω ούτε δικιά μου να ήταν η εταιρεία!!!!:P:p:p

Κοίτα δεν είναι τόσο εύκολο να το κάνεις για πολύ καιρό... Εγώ το έκανα για 4 και κάτι μήνες. Ξέρω γυναίκα (από αυτήν το έμαθα) που το εκανε για 6 μήνες περίπου κι έχασε 20 κιλά... Μεταμορφώθηκε μιλάμε... Μετά μπαίνεις σε σχετική συντήρηση, αντικαθιστάς το ένα γεύμα σκόνη με φαγητό και σιγά σιγά κανονικα όλα τα γεύματα είναι φαγητό...

Όχι δεν ξαναπήρα εύκολα τα κιλά με το που το σταμάτησα αν και έτρωγα άσχημα... Εγώ πήρα πάλι κιλά με την δεύτερη εγκυμοσύνη.

Η κοπέλα που το είχε ολοκληρώσει είναι ακόμα έτσι με σχετική προσοχή.

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο site αλλά δεν έχει για νομό Ηρακλείου... :(

Μόλις πριν από 1 μήνα ρύθμισα το θυρεοειδή μου, πάω κάθε 6 μήνες στην ενδοκρινολόγο μου αλλά δεν μου ανέφερε τίποτα γι'αυτό το προϊόν...μάλλον δεν θα συνεργάζεται με την εταιρεία... σνιφ σνιφ.... και θέλω να χάσω 20 ολόκληρα κιλά....αλλά τίποτα....είμαι πολύ απογοητευμένη....σταμάτησα και τον θηλασμό πριν από μερικές μέρες...

 

Κυριακή μου πάρε καλύτερα τηλέφωνο την εταιρεία και ρώτα...

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε δίαιτα αν δεν προσέξεις μετά παίρνεις τα κιλά που έχασες.

Πάντως και η δίαιτα με διατροφή είναι βαρετή και κουραστική.Εγώ 3 μήνες κάνω κανονική δίαιτα και πλέον αρχίζω και ξανακυλάω στο να τρώω...

Link to comment
Share on other sites

koritsia kai egw to pira apofasi kai tha episkeutw tin epomeni evdomada giatro pou kanei tin diaita me tin skoni.

Elpizw na mporesw na xefortothw ta 9 kila tis egkumosinis pou me paideuoun 2 xronia.Oxi tipota allo na exw perithoria na parw merika kila an mas erthei kai 2 zouzouni.

Makari na petuxei .....

OUR LITTLE GIRLS ARE OUR HEAVEN IN EARTH

XN6Sp2.pngTrmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...