Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


Woody

Recommended Posts

Καλημέρα !

Σκεφτόμαστε μήπως τα Χριστούγεννα την κάνουμε οικογενειακώς για να ξεφύγουμε λίγο ......και να γλυτώσω απο μπαστακόματα πεθερικών 4 ημερές στο σπίτι!!!!!!!

:mad: Εχετε τίποτα να προτείνετε προς Λίμνη Πλαστήρα,Δημητσάνα ή άλλο προορισμό με την προυπόθεση ότι δεν θα είναι πολύ ακριβό και θα έχει κουζινάκι για το μενού της μικρής?

Περιμένω τις προτάσεις σας .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα !

Σκεφτόμαστε μήπως τα Χριστούγεννα την κάνουμε οικογενειακώς για να ξεφύγουμε λίγο ......και να γλυτώσω απο μπαστακόματα πεθερικών 4 ημερές στο σπίτι!!!!!!!

:mad: Εχετε τίποτα να προτείνετε προς Λίμνη Πλαστήρα,Δημητσάνα ή άλλο προορισμό με την προυπόθεση ότι δεν θα είναι πολύ ακριβό και θα έχει κουζινάκι για το μενού της μικρής?

Περιμένω τις προτάσεις σας .

 

Αγαπητή φίλη για Λίμνη Πλαστήρα έχω να σου συστήσω ανεπιφύλακτα το "ΟΡΑΜΑ"

http://orama.focusgreece.gr/index_gr.htm

http://www.oramahotel.gr/gr/

 

Οι τιμές είναι πολύ καλές για την περιοχή. Έχω πάει 2 φορές και πέρασα τέλεια. Είναι πολύ καινούριο και ο Σεραφείμ με την Μαρία εξυπηρετικότατοι. Μέσα στο δωμάτιο έχει και καναπέδες και πολυθρόνες που γίνονται κρεβάτια οπότε το "δίκλινο" γίνεται πεντάκλινο. Ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ και η Μαρία φροντίζει για τον καθαρισμό όπως το δικό της σπίτι. Εχει φοβερή κουζινίτσα και καταπληκτικό μπάνιο. Δεν συζητάω για θέα!! Πίσω υπάρχει βελανιδοδάσος και ποταμάκι!!!

 

Αν δεν ήμουν έγκυος στάνταρ θα ξαναπήγαινα φέτος τα Χριστούγεννα...

(μεταξύ μας τώρα, χωρίς τα παιδιά.... :cool: )

 

Εχει φοβερά μέρη για τα παιδιά και λογικά τώρα θα πρέπει να έχουν φτιάξει και το οδικό δίκτυο γιατί τα περασμένα Χριστούγεννα τα είχαν μισοφτιαγμένα.

 

SOS και για τις δύο περιοχές (απλά δεν σου λεω για Δημητσάνα γιατι δεν είναι τόσο για παιδιά):

ΧΙΟΝΙ & ΟΜΙΧΛΗ..... πολύ προσοχή!!!

 

Οτι άλλο χρειαστείς με ρωτάς!

 

ΥΓ και στο Καρπενήσι είναι τέλεια και έχω και για εκεί προτάσεις πολλές!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ! Είναι όντως πανέμορφο θα πάρω τηλέφωνο το συντομότερο δυνατό! Η μικρή μου θα είναι τα Χριστούγεννα 11 μηνών οπότε τα μέρη για παιδιά δεν νομίζω ότι θα την ενδιαφέρουν :? τουλάχιστον όχι ακόμα!!!!!!!

Αν μπορείς στείλε μου και καμιά πρόταση για Καρπενήσι!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

http://www.olympicnet.gr/evritania/korisxades/areti/

http://www.holidays-greece.gr/karpenissi/areti/index.htm

 

Το Βίλα Αρετή στο συνιστώ ανεπιφύλακτα! Είναι και αυτό οικογενειακό!

Εχει μόνο 3 δωμάτια και ο Κώστας με την Αρετή λατρεύουν τα παιδιά!

Εχουν και παρκοκρέβατο για το μωρό να στήσετε στο δωμάτιο. Βέβαια δεν έχει κουζινάκι αλλά ότι χρειαστείτε έχει κουζίνα κάτω και μπορείτε να το ζητήσετε. Καταπληκτικό πρωινό! Πήγα τον Ιούλιο -είχαμε γάμο- και με είχαν στα όπα οπα! Αφου μου έψησε η Αρετή τόστ, μου έδωσε κεικ, κουλούρια, μια κανάτα χυμό, μια κανάτα γάλα, φρέσκο ψωμί, μαρμελάδες, κουλούρια, κριτσίνια, καφέ κλπ ήθελε να μου φτιάξει και ομελέτα στις 10:00 το πρωί!!! :shock:

 

Ανετα πάλι εκεί δαγκωτό! Υψόμετρο 1100 μέσα στη φύση να αναπνεεις τόσο οξυγόνο που να ζαλίζεσαι :lol: Κουράστηκαν και τα μάτια μου απο το πολύ πράσινο!

 

Για φαί στο Γαύρο και στο Μικρό Χωριό και για καφέ για εσάς και χάζι για το μωρό οπωσδήποτε στο Σαλούν!!!

Βάλε στο google να δεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

το εχω γραψει και σε αλλο θεμα, στο καρπενησι πηγαμε στον Ξενωνα Μεσοστρατι.Εχει site .Οικονομικο,με παιδοτοπο και δωματιο για δραστηριοτητες, επιτραπεζια, καλο πρωινο, χωρους για παιχνιδι εξω και ποδηλατο.Ειναι κοντα στην πολη , στο μικρο και στο μεγαλο χωριο , στον Γαυρο και μιση ωρα απο την Μονη Προυσσου ( να πατε ειναι φανταστικα).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !

Είναι πάρα πολύ όμορφο , πήρα τηλέφωνο αλλά δυστυχώς δεν έχει διαθεσιμότητα .Θα το έχω όμως στα υπόψιν και επόμενες εξορμήσεις .

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Για ποιες ημερομηνιες θελεις?

Εχω κρατησει επαφη με τα παιδια που το εχουν.

Δωσε μου καποια στοιχεια αν θελεις( ποσα ατομα , ποσες ημερες) να κανω και εγω μια ερωτηση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμεις ειχαμε παει στο Countryclub στο Καρπενησι,καταπληκτικο ξενοδοχειο αλλα το Aνεραδα ειναι οντως ονειρεμενο!.Σιγουρα οταν ξαναπαμε Καρπενησι(με το νινι μας αυτη τη φορα) θα το προτιμησουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια...θελω να κανω μια ερωτηση...

τα μικρα που κοιμουνται στο κρεβατακι με τα καγκελα που θα κοιμουνται στις διακοπες??υπαρχουν ξενοδοχεια που προσφερουν κρεβατακι??αν γινεται και σε αλλο δωματιο??γνωριζετε κατι?καποιο ξενοδοχειο?? :D

σκεφτομαι και γω τα χριστουγεννα να παρω τα παιδια και να κανουμε κανα οικογενειακο ταξιδακι αλλα δεν ξερω με τον μικρο που θα τον βαλο για υπνο!!!κοιμαται στο κρεβατακι του και μονος του στο δικο του δωματιο!!!

 

καθε ιδεα δεκτη :lol::lol:

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καταλυματα που διαθετουν παρκοκρεβατο, αλλα μπορεις να παριες και το δικο σου αν εχεις.

Ποσο ειναι το μικρο σου?

Σε κανονικο μονο κρεβατι δεν υπαρχει περιπτωση να κοιμηθει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το μικρο ειναι 22 μηνων αλλα οχι δεν υπαρχει περιπτωση γιατι ειναι μαθημενο ετσι απο 2 μηνων στο κρεβατακι κοιμαται και αν αλλαξει συνηθειες φοβαμαι μηπως δεν κλεισουμε ματι :(

5db512b769.pngae89dcbaef.png σας αγαπω πολυ!!!
Link to comment
Share on other sites

το μικρο ειναι 22 μηνων αλλα οχι δεν υπαρχει περιπτωση γιατι ειναι μαθημενο ετσι απο 2 μηνων στο κρεβατακι κοιμαται και αν αλλαξει συνηθειες φοβαμαι μηπως δεν κλεισουμε ματι :(

 

Eleana μου δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα και το κρεβατι του να παρειςν κοντα το πιθανοτερο ειναι το παιδι να βγει από την ρουτινα του και να αναστατωθει.

Τελως παντων μην αγχωνεσαι με τετοια πραγματα και αν πραγματικα θελετε καντε το ταξιδακι , τα παιδια ειναι για να μας ταλαιπωρουν αλλα κυριως για να μας κανουν ευτυχισμενους.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...